Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 44

  • 56 612
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19 297
Освен при Карагьозов никъде другаде не съм плащала толкова.

# 76
  • SF
  • Мнения: 21 172
Там е работата, че никога не са ме питали искала ли съм или не съм, а просто са го правили. . С Дори когато съм била с талон от личен лекар, а цитонамазката е била 1 група.

Последна редакция: сб, 21 апр 2018, 22:48 от Esmee

# 77
  • Мнения: 1 078
За това "нещо" - колпоскопа научих тук от момичетата в тази тема преди 4 години Simple Smile  За съжаление ни се налага да се образоваме по този начин, чрез взаимопомощ във форумите, защото много лекари са незаинтересовани или некомпетентни. Нито един гинеколог не ми е предлагал преглед с колпоскоп до преди тези 4 год., както разбира се и тогавашната ми гинеколожка. На поредния профилактичен преглед при нея я попитах има ли такъв и преглежда ли с него / подозирах, че едно нещо покрито с платно е точно това/, тя ми отговори, че бил развален от половин година, но не й трябвал, тя си виждала всичко. Е, от тогава спрях да й вярвам и тя повече не беше моя доктор, още повече, че ме беше разочаровала и по друга причина. Половин година по-късно посетих друг гинеколог, защото бялото течение не спираше и което според гинеколожката ми беше хронична кандида, без дори микробиология да ми беше пуснала. Имах и други проблеми и се налагаше да търся нов гинеколог. И така се откри, че имам "раничка", и т.н. стигнах и до конизация поради Ка ин ситу. Ако бях останала при онази жена, кой знае до къде щях да се докарам...... Така че момичета, грижете се за себе си, изисквайте от гинеколозите прецизни прегледи и адекватни решения, защото здравето е в наши ръце.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Освен при Карагьозов никъде другаде не съм плащала толкова.
Аз винаги съм си правила колпоскопията само във ВИТА и винаги е била 50лв. Сега за пръв път ще съм при Карагьозов, пак толкова.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 869
Понеже не намерих такава тема, а ми е притеснено докато отида на преглед... след конизация преди 5 месеца пия противозачатъчни, защото беше по спешност и трябваше да ми се отложи цикъла... нямах проблеми с тях освен 1вия месец. Сега в четвъртък ми взеха цитонамазка и от петък вечерта имам слабо розово течение. Доста е оскъдн, но ме притеснява... на някой дали му се е случвало? Как мислите дали е от хапчетата, друг път при цито не съм имала такива неща..

# 80
  • София
  • Мнения: 6 011
Много е хубаво, че повдигнахте темата за важността на колпоскопията при всеки профилактичен преглед! И аз дълго време я подценявах, т.е. не съм я изисквала специално от лекаря, а се оставях на неговата преценка. И ето че се оказа, че при чиста микробиология и добра група цито - II, аз всъщност съм с дисплазия, която се откри с колпоскоп. Ако не беше погледнала лекарката с него, сигурно пак щях да я открия, но на доста по-късен етап и пораженията вероятно щяха да бъдат повече.
Така че за мен, колкото и да струва това изследване в конкретния кабинет, са разумно похарчени пари. Вече винаги ще настоявам да ми се прави.

# 81
  • Мнения: 4 872
Мередит, аз съм прокървявала няколко пъти след взимане на цитонамазка. Трае няколко часа и обикновено на следващия ден спира.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 869
Да, но при мен започна повече от 24 часа след прегледа и вече трети ден има по съвсем малко.... Не знам, притеснявам се, защото след 2 биопсии се наложи конизация при мен без показания за такава, само защото така ме бяха подредили, че не зарастваше... Но пък след нея (с бримка беше) се възстанових без проблеми.

# 83
  • Мнения: 4 872
В какъв етап от цикъла си? Прокървяване преди цикъл може да се дължи на нисък прогестерон.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 869
Свърши ми преди 5-6 дни.

# 85
  • Мнения: 26
Здравейте.. може ли да ми препоръчате добър онко гинеколог в София, при който няма да чакам много време за преглед? Откриха ми сериозна раничка и ми казаха да отида възможно най-бързо при специалист, но за най-споменаваните д-ри се чака по 2 месеца, което може да е фатално и не знам какво да правя.

# 86
  • Мнения: 206
Здравейте.. може ли да ми препоръчате добър онко гинеколог в София, при който няма да чакам много време за преглед? Откриха ми сериозна раничка и ми казаха да отида възможно най-бързо при специалист, но за най-споменаваните д-ри се чака по 2 месеца, което може да е фатално и не знам какво да правя.
Препоръчвам ти Маргарита Кюркчиева, работи в онкологията в София в Дървеница.Уникално добър доктор!
Отиваш сутрин и минаваш на преглед без проблем... веднага взима и часове не се записват!

# 87
  • Мнения: 668
Освен при Карагьозов никъде другаде не съм плащала толкова.
Аз винаги съм си правила колпоскопията само във ВИТА и винаги е била 50лв. Сега за пръв път ще съм при Карагьозов, пак толкова.

Аз си я направих преди 2 седмици при Василева във Вита и беше 40 лв.

# 88
  • Мнения: 26
Здравейте.. може ли да ми препоръчате добър онко гинеколог в София, при който няма да чакам много време за преглед? Откриха ми сериозна раничка и ми казаха да отида възможно най-бързо при специалист, но за най-споменаваните д-ри се чака по 2 месеца, което може да е фатално и не знам какво да правя.
Препоръчвам ти Маргарита Кюркчиева, работи в онкологията в София в Дървеница.Уникално добър доктор!
Отиваш сутрин и минаваш на преглед без проблем... веднага взима и часове не се записват!

Благодаря за препоръката, не трябва да имам направление нали? Всеки ден ли приема пациенти? Видях, че преглежда и в Св. Панталеймон.

# 89
  • Мнения: 4 872
Свърши ми преди 5-6 дни.
Може би е добре да споделиш с лекаря си. Едва ли е нещо притеснително, но за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт