Не ми се ходи на бал

  • 12 242
  • 156
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36 482
А като написахте, че родителите се вълнували от изпращането, правите ли сметка, че това е местен обичай и го няма навсякъде? Аз празнувах с роднини завършването си, не изпращането. Приятелките ми също - едната беше особено разточителна, бяха запазили цял ресторант (аз нямам толкова роднини, та и да искам няма как да стане).
Тези истории как се канят гости преди вечерта на бала, абитуриентката се приготвя и тържествено тръгва, докато всички я изпращат, съм ги чела само тук във форума - на живо такова нещо не съм виждала и не познавам някой, който е правил. 

# 16
  • София
  • Мнения: 9 535

Тези истории как се канят гости преди вечерта на бала, абитуриентката се приготвя и тържествено тръгва, докато всички я изпращат, съм ги чела само тук във форума - на живо такова нещо не съм виждала и не познавам някой, който е правил. 

При нас гостите бяха вечерта на бала. Дойдоха няколко часа преди аз да тръгна за бала и така можах да им обърна внимание, но честно казано, предпочитах да остана вкъщи с гостите пред това да отида на бала.

# 17
  • Мнения: 25 600
А като написахте, че родителите се вълнували от изпращането, правите ли сметка, че това е местен обичай и го няма навсякъде?

Я пак? Кое е местен обичай? Това, че всеки нормален родител се вълнува, когато детето му завършва училище, става абитуриент, после студент? То трябва да си егати темерута, за да не ти трепне нещо.
Отгледай дете до момента да завърши училище и пак ела да разкажеш дали и какво си почувствала в деня на абитуриентския му бал.

# 18
  • Мнения: 36 482
Местен обичай е гостито в деня на бала. Не знам в коя част на България се прави. Присъствала съм на няколко такива празника - както написах - около моето завършване, както и преди това - на близки на семейството ми хора. В нито един от тези случаи не е било на датата на бала.

Изобщо не споря, че има такъв обичай - просто не и тук.

# 19
  • Мнения: 25 600
А къде прочете да съм писала за гостито в деня на бала? Или за каквото и да било гости?
Аз за какво пиша, ти какво четеш...

# 20
  • София
  • Мнения: 22 944
Моят бал беше в Пловдив, но имам роднини кажи речи из цялата страна. Навсякъде, където съм била гостите са се посрещали в деня на бала, най-често в заведение. Обикновено преди бала празнуват тези, които не учат в населеното място, в което живеят.

# 21
  • Мнения: 36 482
Аз споменах това тържествено изпращане от всички роднини и приятели в деня на бала, защото видях да се обсъжда в темата за баловете (и миналата година също) и ми беше странно. Въобще не знаех за такъв обичай. И понеже стана дума, че родителите се лишавали от нещо, реших че става дума за това.
Защото това, че някой няма да отиде на бал с класа си, не пречи да празнува с родителите, приятелите и познатите в къщи или на ресторант. И пак ще се подготви, и ще си купи хубави дрехи, и ще си направи прическа, и ще отиде на гримьор (ако му харесва - визирам преди всичко момичетата), само дето ще се лиши от компанията на съучениците и учителите си.
Скрит текст:
Между другото, балът на който не отидох, беше на морето, а класната тогава ни уведоми, че от нашето училище почти всички си организират на морето, а ако имат повече пари - в Гърция. Така че, няма как да стане семейният празник на точната дата.

# 22
  • Мнения: 2 333
В последните години и нас семейно ни канят на такива изпращания - в ресторант, с музика, подаръци и т.н. Изпращаме зрелостника и едва ли не го изчакваме до сутринта.
При мен не беше така. Отидох на бал, но ми беше толкова тъпо и гадно, че още ме е яд, че не помолих родителите си да замина с парите за бала на екскурзия в чужбина.
И обувките ми стискаха!!!

# 23
  • София
  • Мнения: 22 944
За Пловдив мога да кажа, че почти всички класове ден, два след бала заминават за Слънчев Бряг или Турция. Нещо като традиция е станало.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 136
И аз не изгарях от желание да ходя на бала. В последния момент реших, че все пак ще отида. Сдобих се с много красива рокля на заем от позната. Без предварително суетене, без специална прическа и без очаквания. А то взе, че се получи много весело! И аз нямах много приятели, но въпреки това ми хареса. Не съжалявам.

# 25
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Здравейте,ученик 12-клас от Варна .Остава малко повече от месец до балът ми,но на мен не ми се ходи. Вечерята и хотелът  ми са платени ,но не е проблем за родителите ми, а костюм мога да взема и последният момент.Почти няма хора от класът ми с които се разбирам,защото момичетата от класа ми са тъпи кифли, а момчетата са прости парчета, които само говорят за колите и книжките си. Не мисля, че ще е и нещо кой знае какво, а и есента заминавам да уча на английски в Белгия това което мечтая, така че смятам, че ще имам много по-хубави моменти.
Мислите ли, че трябва да ходя

Защо не обсъдиш това с родителите си? Те ще ти дадат по-адекватен съвет (познават те, а вероятно и положението ти в училище - аутсайдер, правещ се на интересен, интроверт, по-зрял, по-разумен и пр. .. варианти)
от няколкото непознати от форума.  Може да коментираш и със съучениците си, но в предвид твоето мнение за тях, не знам до колко е уместно..

пп. Точно пък на английски в Белгия да избереш да учиш..

Последна редакция: сб, 14 апр 2018, 22:47 от DimS.

# 26
  • Мнения: 2 267
Ако наистина не ти се ходи, не ходи. Организирай нещо с приятели, с които знаеш, че ще си изкараш добре. Щом от класа не са ти приятни, няма смисъл да си губиш времето да им гледаш пияните физиономии.

# 27
  • Мнения: 1 140
И аз завършвам тази година. Няма да ходя на бала, бях го решила още преди повече от година. Едно, че нашите ще похарчат сума пари за едното нищо, а като знам, че ще следвам и обучението, заедно с всичките му други работи ще струва бая пари... още от това ми се губи желанието за прословутия бал, който за мен не е нищо особено.
Не се имам с хората от класа ми, за да ми липсват и тази вечер да означава нещо. Няма смисъл да си го причинявам.
Пък и  хич не ми е и до празнуване, честно казано, не се и радвам, че завършвам. Лесното приключва. От тук нататък започва истинския живот с всичките му отговорности и трудности... Направо не ми се мисли.

# 28
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Аз също не ходих на моя бал. Бях го решила още в началото на 11 - ти клас.( По онова време се учеше 11 години.)
Цяла години съученичките ми ме разпъваха на кръст как така и защо няма да ходя.
Във вечерта на бала дори не отидох на изпращането.
След няколко дена разглеждах снимки и слушах разкази. Оказа се, че е било голяма скука, както бях предположила.
Радвам се, че си спестих това "изживяване" както и парите на родителите ми.

# 29
  • Мнения: 166
Надявам се да не те обидя, но явно имаш проблем с общуването, което не е добре. От 20 и кусур съученика с никой чак да не се разбираш е малко странно... Аз например докато бях ученик също не комуникирах с целия клас, но си имах около 6-7 човека, с които си се движех и на бала съответно бях с тях.
Съвсем приятелски те съветвам по някакъв начин да се опиташ да надмогнеш това нещо, защото ще имаш проблем за напред с университета, след това с работата и т.н.
Може и да греша и дано да е така, но съдя по един човек, който познавам с такъв проблем и това наистина си е сериозен проблем.  

Общи условия

Активация на акаунт