Сватба, булките на 2019

  • 76 254
  • 766
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 23 007
По принцип хората, които имат църковен брак и много държат на традициите си правят сватбите в неделя.

Аз лично нямах църковен брак, а сватбата ми беше събота, имахме гости от цялата страна и не можех да си представя да я направя примерно неделя и да ги затрудня, да трябва да си вземат отпуски т.н.

Досега винаги сме ходили на всички сватби, на които сме били поканени ( без една, но вече имахме закупени билети за пътуване като ни поканиха) независимо в кой ден от седмицата и в кой град са били. Лично аз обаче исках да улесня гостите си максимално.

# 601
  • Мнения: 6 309
Момичета, извинявайте за глупавия въпрос, но обикновено сватбите се правят в събота или  неделя , нали?  Нещо съвсем се обърках с избора на дата.
Не е задължитилно. В последните години много сватби се правят в петък. Стига това да не ви претеснява и в църквата да разрешат венчавка в петък. Сватби често се правят и през седмицата, ако се избере празничен, не работен ден.
Ето ги празничните дни през 2019 г. https://www.kik-info.com/spravochnik/calendar/2019/
Има възможности за дати през седмицата през март, април, май и септември. Ако обаче държите на църковен брак, то трябва да съобразите и дните в които той е забранен от църквата. По-назад в темата ги има и тези дати. Предимството на сватба през седмицата е, че може да ви предложат по-ниски цени на повечето усруги, по-лесно да резервирате ресторант, dj, ритуална зала,църкви, фото, видео, гримьор, фризьор, флорист и т.н.
Между другото с две ръце препоръчвам хидропарк Вятърните мелници до Горна Малина за фотосесия. Стават страхотни снимки. Няма такса за фотосесията, плащате само вход на всички, които участват в нея.
Друго място на закрито, подходящо за фотосисия е Музея на София в старата минерална баня.

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 12:04 от fatalina

# 602
  • Мнения: 583
Аз имам въпрос за поканите - има ли момичета, които са си правили или ще си ги правят сами? Каква програма използвахте? Аз бях харесала един сайт, greetingisland, където има безплатни готови мостри, които доста ми допадат. Но шрифтовете са на латиница, на кирилица няма и не излизат добре. Та се чудех има ли смисъл да се пробвам с  adobe illustrator или ще е сложно за начинаещи.

Ние си ги правим сами Simple Smile Използвахме си Microsoft Word, като си свалихме шрифт от интернет. Когато отидохме да печатаме обаче, се оказа, че шрифтът не се чете много лесно и жената  на място в печатницата ни предложи друг, та го сменихме, но и той е наличен свободно в нета. На нас реално ни трябваше печат и дизайн само за текста, зависи вече какво имате вие като идея Simple Smile

За да се избегне проблемът с шрифтовете, запазвате като pdf или jpg и няма проблем Wink

На Paint също могат да се ползват шрифтове.


Да, нашите бяха в .pdf. Нямах предвид, че в печатницата са нямали шрифта, а че беше с много заврънкулки и когато излезе на хартия, се оказа, че се чете малко трудно, та затова се спряхме на друг вариант Simple Smile
Иначе ние бяхме качили и самия шрифт на флашката, както и .docx документа, в случай, че се наложи редакция. Жената пробва там разни варианти, но в крайна сметка според половинът беше трудно четим и така Simple Smile

# 603
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Ааа ясно Grinning
Щото аз съм правила номера с word документ и естествено на друго PC шрифта не излиза Blush
Иначе съм правила такъв тип на обикновен принтер и станаха доста симпатични. А най-добрата инвестиция покрай сватбата беше цветният ни принтер Bowtie

# 604
  • Мнения: 30
За питащите относно провеждане на сватбено тържество извън дните събота и неделя, забелязвам че през 2018 г. доста младоженци, които си организират сами тържеството с по-малко гости и с по-нисък бюджет се възползват от намаленията за петък и през седмицата. Реално може да се спести до около 30% от бюджета, което си е сериозна цифра. За венчавките в събота трябва да си говорите с отчето в църквата, има населени места и църкви и параклиси в които  се провеждат малко сватби и няма никакъв проблем да си запазите най-удобния за вас час.

Последна редакция: пн, 19 ное 2018, 11:00 от Plovdiv-Photo-Video

# 605
  • София, България
  • Мнения: 3 602
Нашата сватба беше в Петък. Поканени бяха 90 човека, 90 дойдоха и на ритуалите, освен в ресторанта.  Излезна ни  с 10% по-евтин куверта, защото беше през седмицата. Simple Smile Цялата сватба с всичката подготовка, като не съм ползвала агенции, украсата ни беше с изкуствени цветя, всичко сами си правихме - покани, книги за пожелания и всякакви аксесоари, ни излезна около 10 000лв.

Поканите конкретно си правих на AutoCad. Менюта, тейбъл картички и всички други печатни материали си направих на Adobe Illustrator. Не мога да кажа, че е лесна програма, но сама я разучих сравнително набързо. Не знам по-специфични неща, но беше достатъчно да си направя поканите. Беше ми най-удобна, понеже можеш да си направиш точен размер на листа, та така...

# 606
  • Мнения: 1
Здравейте, ние с моя годеник мислим нашият ден да бъде в края на октомври 2019. Аз съм от Варна, но моят годеник е от Румъния и след дълго чудене къде да бъде сватбата ни решшиихме да я направим таам където ще ни излезе по изгодно. Та питането ми е някоя от ваас момичета би ли могла да ми каже ориентировъчно сватба за около 90 души какво би ни струвало?
Благодаря ви предварително за отзивчивостта. 😘

# 607
  • Мнения: 583
Здравейте, ние с моя годеник мислим нашият ден да бъде в края на октомври 2019. Аз съм от Варна, но моят годеник е от Румъния и след дълго чудене къде да бъде сватбата ни решшиихме да я направим таам където ще ни излезе по изгодно. Та питането ми е някоя от ваас момичета би ли могла да ми каже ориентировъчно сватба за около 90 души какво би ни струвало?
Благодаря ви предварително за отзивчивостта. 😘

Може да прегледаш предните страници, точно преди няколко дни се коментираше и минали булки бяха дали разбивки Simple Smile Накратко - може да ви излезе и 5-6 хиляди, и 15-16, както и много повече, зависи вие какво ще си изберете - най-голямото перо са кувертите в ресторанта, от там нататък всичко зависи от вашите предпочитания за украса, облекло и така нататък Simple Smile

# 608
  • Мнения: 574
Напълно съм съгласна, само бих добавила, че и нощувките на гостите са доста голямо перо, ако искате да ги поемате вие. Ние ще поемем на роднините на приятеля ми, понеже те не живеят близо и не са с големи възможности, сумата е втора по големина в бюджета ни след кувертите.
Здравейте, ние с моя годеник мислим нашият ден да бъде в края на октомври 2019. Аз съм от Варна, но моят годеник е от Румъния и след дълго чудене къде да бъде сватбата ни решшиихме да я направим таам където ще ни излезе по изгодно. Та питането ми е някоя от ваас момичета би ли могла да ми каже ориентировъчно сватба за около 90 души какво би ни струвало?
Благодаря ви предварително за отзивчивостта. 😘

Може да прегледаш предните страници, точно преди няколко дни се коментираше и минали булки бяха дали разбивки Simple Smile Накратко - може да ви излезе и 5-6 хиляди, и 15-16, както и много повече, зависи вие какво ще си изберете - най-голямото перо са кувертите в ресторанта, от там нататък всичко зависи от вашите предпочитания за украса, облекло и така нататък Simple Smile

# 609
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Сватба може да се направи и за 2 000 лева Smile Организирах коктейл за колеги и някои познати и т.н. след гражданския брак. Кетърингът може да се изчисли и да си имате бюджет.

# 610
  • Мнения: 30
Сватба може да се направи и за 2 000 лева Smile Организирах коктейл за колеги и някои познати и т.н. след гражданския брак. Кетърингът може да се изчисли и да си имате бюджет.
Можеше преди 10-на години Simple Smile и то за 20-на гости заедно с младоженци и кумуве и родители, т.е. най-близките роднини без никакво разточителство. Сега всичко поскъпна драстично, а и естетическите потребности и изисквания се  увеличиха многократно, за повечето сватби през тази 2018 година само фото и видео им струва повече от 2000 лв. Важно е да си направите правилна калкулация на приоритетите и ще се получат нещата. Например някои могат да минат с домашна ракия и вино и народен салам за мезе, а други предпочитат висококачествена Испанска Лонганиса и бутиково вино, въпрос на приоритети в живота Simple Smile

Последна редакция: ср, 21 ное 2018, 03:00 от Plovdiv-Photo-Video

# 611
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Коктейлът беше това лято - за 60 души. Blush Но тогава няма диджей, фото и видео. Все пак снимки има от Ритуална зала.  Така че всичко зависи от бюджета и от това как хората искат да направят сватбата си.
Коментирали сме темата дали да има деца, приятели и т.н. на сватбеното тържество. От мен съвет - с тях е много по-весело. А сватбите в по-малки градове излизат по-евтино.

# 612
  • Мнения: 1 560
Здравейте, момичета, имам едно питане: Според вас твърде рисковано ли е да се направи сватба в началото на септември на открито (има покрив, но не и стени)?

# 613
  • Мнения: 1 467
Здравейте, момичета, имам едно питане: Според вас твърде рисковано ли е да се направи сватба в началото на септември на открито (има покрив, но не и стени)?
никога нямаш гаранция с времето, спомням си през последните 2години на рожденият ми ден - 16 юли (водят ги горещници) беше около 15 градуса с проливен дъжд. Риск винаги има

# 614
  • Мнения: 1 131
Риск винаги има. Аз лично много исках градинска  сватба, но реших, че по-добре да сме в затворен ресторант, защото човек така или иначе се притеснява за през деня.
Иначе градинските сватби са много красиви, виждала съм по сватбени фотосесии, но всеки преценя. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт