Сватба, булките на 2019

  • 76 290
  • 766
  •   1
Отговори
# 615
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Ние имахме градинска сватба на 25.08., но до август тази година много валеше. Все пак бяхме предвидили в краен случай да влезем вътре. Страхотно е на открито, ако времето го позволява.

# 616
  • София
  • Мнения: 23 060
Задължително трябва да има резервен вариант според мен.

# 617
  • Мнения: 1 165
Ние имахме градинска сватба на 25.08., но до август тази година много валеше. Все пак бяхме предвидили в краен случай да влезем вътре. Страхотно е на открито, ако времето го позволява.
Нашата ще е на 25.08., но догодина Relaxed

# 618
  • Мнения: 1 131
Дами, наближава петък на разпродажбите - доста от сватбените бутици са обявили намаления. Само напомням, ако някоя търси своята рокля още Simple Smile

# 619
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Нашата ще е на 25.08., но догодина Relaxed
И ние ще празнуваме - една година заедно Laughing Чудесна дата е - обикновено е топло, без да е жега като през юли, хората могат да си вземат отпуск и би трябвало да се пада в неделя, нали?

# 620
  • Мнения: 574
На мен лично на градинските сватби, на които съм била, ми е било винаги студено вечерта. На едната направо се наложи да не спираме танците, което не е лошо, но баби и други трудно подвижни роднини на младоженците се оплакваха, че се наложило да се приберат рано и не са видели тържеството до край. И да уточня, че тава дума за един много горещ юлски ден, просто вечерта си става хладно. Сигурно може да се предвидят одеала например. Но според мен е по-подходящо за дневни сватби. Естествено е много красиво. Въпрос на вкус и късмет с времето.

Успех на момичетата, които ще търсят на черен петък, дано намерят роклята Simple Smile може да погледнете предните дни и да купите на деня за улеснение.

# 621
  • Мнения: 1 560
Ами за мястото твърдо е решено, че ще е това, чудим се за датата дали да е август или септември точно заради времето, обаче както казвате няма никаква гаранция, когато и да е. Няма резервен вариант на закрито за съжаление, но това, което ме успокоява е, че поне има покрив и не е съвсем без нищо.

# 622
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Да, може да предупредите гостите на градинската сватба да си носят и връхно, макар че на нас не ни трябваше. Също така предвидете разни средства против комари. Бяхме купили лосиони, спирали за запалване и т.н. и всичко беше наред. А ако е вечерна сватба - можете да купите светещи балони /от Джъмбо напр./ Децата много се забавляваха, а светят красиво в тъмното.

# 623
  • Мнения: 6 329
Ами за мястото твърдо е решено, че ще е това, чудим се за датата дали да е август или септември точно заради времето, обаче както казвате няма никаква гаранция, когато и да е. Няма резервен вариант на закрито за съжаление, но това, което ме успокоява е, че поне има покрив и не е съвсем без нищо.

Добре е да проверите предварително до колко часа е разрешена музиката навън.

# 624
  • София, България
  • Мнения: 3 623
Направо си представих как с хубавия парфюм и намазана с грим, бляскащи лосиони и т.н. почна да се пръскам със смърдящия райд за комари Grinning Това е в кръга на шегата, разбира се, няма по-хубаво от градинската сватба, а и е добре да има подготвени такива неща. И ние я обмисляхме, но решихме от практична, заради ограничението в часа и климатичните условия, а и донякъде от парична гледна точка да се откажем. В София градинските сватби излизат доста скъпо.

# 625
  • Мнения: 583
Ние първоначално имахме някакви идеи за външна сватба, до морето и тн Simple Smile Но в крайна сметка решихме, че не ни се рискува да ни завали един дъжд - а ако си се настроил за едно нещо, дори да имаш резервен вариант, пак си остава едно разочарование Simple Smile В крайна сметка, си харесахме много хубава ресторантска зала и решихме да е зимна сватба - така или иначе няма да имаме нищо на открито, пък си харесваме датата, която си избрахме Grinning

# 626
  • Мнения: 1 560
Ние първоначално имахме някакви идеи за външна сватба, до морето и тн Simple Smile Но в крайна сметка решихме, че не ни се рискува да ни завали един дъжд - а ако си се настроил за едно нещо, дори да имаш резервен вариант, пак си остава едно разочарование Simple Smile В крайна сметка, си харесахме много хубава ресторантска зала и решихме да е зимна сватба - така или иначе няма да имаме нищо на открито, пък си харесваме датата, която си избрахме Grinning

Щом сте се спряли на този вариант - супер. Ние зимна сватба изобщо не сме го обсъждали като вариант, понеже не ми допада изобщо. Първо бях против градинската сватба точно заради непредвидените обстоятелства, които
могат да я съсипят, но в крайна сметка каквото и да стане ще си остане запомнящ спомен и със сигурност няма да липсват емоции, така че ще се подготвим емоционално за всякакви развръзки. Пък дано имаме късмет.

# 627
  • Мнения: 1 467
Май всички булки тръгват с идеята за градинска сватба, и аз бях от тях но размислих. Има и много предимства, но обмислете всичко до най малкият детайл
Това лято бяхме на сватба на открито.. еми ако не е украсено за една внушителна сума - изглежда някак празно и незавършено.
Нямаше го това тържествено усещане, сякаш бях на рожден ден.
Да не говорим за напастта от комари и всякакви оси и други летящи твари кацащи по храната.
ДЖ-ят трябва да има много добра техника, и да си разбира от работата, тъй като ако мястото е много голямо може звукът да се разпръсква и да не се чува добре.

# 628
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Между другото нямаше комари при нас, не с м слагала спрей. Може ресторантът да пръска също тревата.. Иначе това с музиката е вярно. Разрешено е до 23, ако е в населени места (при нас беше до 12 ч.), но ние така или иначе почнахме в 17 ч. и след 12 намалиха музиката е хората се разотидоха.

# 629
  • Мнения: 30
Май всички булки тръгват с идеята за градинска сватба, и аз бях от тях но размислих. Има и много предимства, но обмислете всичко до най малкият детайл
Това лято бяхме на сватба на открито.. еми ако не е украсено за една внушителна сума - изглежда някак празно и незавършено.
Нямаше го това тържествено усещане, сякаш бях на рожден ден.
Да не говорим за напастта от комари и всякакви оси и други летящи твари кацащи по храната.
ДЖ-ят трябва да има много добра техника, и да си разбира от работата, тъй като ако мястото е много голямо може звукът да се разпръсква и да не се чува добре.
Така е, на открито пространство звукът се разпространява по различен начин, сравнено със зала на ресторант и изисква по-мощна и прецизно настроена уредба. Осветяването и ефектното осветление е друг проблем на открито, също трябва поне 2 пъти повече осветление. Напастта от комари също си е проблем, особено, ако сте в Пловдив, нямат измиране гадовете. По време на жегите над 30 градуса през деня и вечерта е задушно, а в планинските курорти е хладно, ама поне няма комари. Тази година валя доста и имаше много провалени сватби, лош късмет навярно. Като пресметнете плюсовете и минусите, май е по-добре сватба на закрито.

Общи условия

Активация на акаунт