Кога започнахте работа след раждането?

  • 3 947
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 999
Не разбирам, ама наистина ми е трудно да разбера изказванията колко грешат всички върнали се рано на работа и как са объркали тотално живота на децата си... По цял свят жените почти нямат майчинство, а като гледам и там хора са станали децата им. Що се отнася до изказвания от рода на: "Върнах се само за парите, но мисля по цял ден за детето си" и прочие... Мили девойки, като ви е толкова трудно да сте професионалисти в работата - стойте си вкъщи. Ама вярно - като някаква жертва звучите. Ако не ви харесва нещо - променете го.

Нищо не съм изпуснала от живота на моята дъщеря оставяйки я на бавачка на 4 месеца - а да - пропуснала съм - за 2 годишния й живот не съм й крещяла, не съм я нагрубявала, не съм я навиквала, не съм я удряла ни веднъж. Нещо, на което ставам свидетел всеки уйкенд в градинките, в които я водя, правено от майки 'посветили' се на децата си за 2-3 години.

# 76
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Не разбирам, ама наистина ми е трудно да разбера изказванията колко грешат всички върнали се рано на работа и как са объркали тотално живота на децата си... По цял свят жените почти нямат майчинство, а като гледам и там хора са станали децата им. Що се отнася до изказвания от рода на: "Върнах се само за парите, но мисля по цял ден за детето си" и прочие... Мили девойки, като ви е толкова трудно да сте професионалисти в работата - стойте си вкъщи. Ама вярно - като някаква жертва звучите. Ако не ви харесва нещо - променете го.

Нищо не съм изпуснала от живота на моята дъщеря оставяйки я на бавачка на 4 месеца - а да - пропуснала съм - за 2 годишния й живот не съм й крещяла, не съм я нагрубявала, не съм я навиквала, не съм я удряла ни веднъж. Нещо, на което ставам свидетел всеки уйкенд в градинките, в които я водя, правено от майки 'посветили' се на децата си за 2-3 години.

Отначало не разбрах мисълта ти. Но сега разбрах - ти си от работещите майки, които оставят детето си на детегледачка или пък при баби. Не искам да навлизам в излишни спорове, дали този, или онзи начин е по-добър за детето. В крайна сметка всеки решава сам за себе си. Но при положение, че моето дете е толкова чакано - можех да направя "жертвата" да го гледам до 2-годишна възраст, за да виждам всеки ден как расте, първото му зъбче, първата му крачка, първото му стихче, което научи... А можех доста да изпусна, ако се бях върнала на работа. Не съжалявам за "загубеното" време, въпреки че работата ми доста ми липсваше през тези години, защото я обичам не по-малко от теб или пък от онези други майки. Но предпочетох работата да ми липсва, отколкото малкото човече, което има ежеминутна нужда от мен...
Пък и да не забравя, че много исках детето ми да е на кърма!

# 77
  • Мнения: 319
Криси беше на 9 месеца, като се върнах на работа. Направих го с голямо съжаление - бих предпочела да я погледам още малко, но нямаше как. Ако имам второ дете (дай боже!), ще се опитам да го погледам по-дълго - дано да стане!

# 78
  • Мнения: 2 885
1 год. след раждането - защото от фирмата ми много ме натискаха и защото заседналия начин на живот не е за мен.

Малко ОФФ но искам да попитам майките, които твърдят, че са се върнали веднага след ражданто на работа, защото 160лв. н им стигат, за да живеят кой им гледа бебето като рабтят, защото една бавачка иска между 250 - 500лв на месец, ми то трябва четивицифрена заплата да изкарва човек, за да си позволи да работи и някой друг да му гледа детето Thinking Така де аз като се върнах на работа финансовото ни положение не се промени - преди вземах майчинство, а сега заплата с която плащах на бавачка - общо взето излизаше същото като се сметне бензина до офиса и обратно и т.н.

Аз се разкарах от Варна заради ниската заплата от 400 лв. Дойдох в София с 5 лв. в джоба след един купон и останах, просто исках много повече. Още на първата седмица почнах работа по обява в интернет. След 5 години постигнах първоначалните си цели, с много труд. В тоз ред на мисли - не мога да разчитам държавата да ми гледа детето, а аз да се "удовлетворя" със 160 лв. месечно. Смятам, че съпруга ми не е "роб" на семейството, за да разчитам само и единствено на неговите доходи, когато родя. Всеки е самостоятелен човек, с амбиции, желания и цели....
Времето за което една мама седи в парка по цял ден в кафенето с количката, пафка цигара и пие кафенце и мъмри под носа си колко е тежък тука животът...Аз хем разхождам детето от-до часа, хем изкарвам пари.
Искаш ли нещо силно...го постигаш.  Money

# 79
  • Мнения: 2 655
От 5 ден работя, а давах консултации до деня преди да родя. Mr. Green

# 80
  • Мнения: 967
1 год. след раждането - защото от фирмата ми много ме натискаха и защото заседналия начин на живот не е за мен.

Малко ОФФ но искам да попитам майките, които твърдят, че са се върнали веднага след ражданто на работа, защото 160лв. н им стигат, за да живеят кой им гледа бебето като рабтят, защото една бавачка иска между 250 - 500лв на месец, ми то трябва четивицифрена заплата да изкарва човек, за да си позволи да работи и някой друг да му гледа детето Thinking Така де аз като се върнах на работа финансовото ни положение не се промени - преди вземах майчинство, а сега заплата с която плащах на бавачка - общо взето излизаше същото като се сметне бензина до офиса и обратно и т.н.

Аз се разкарах от Варна заради ниската заплата от 400 лв. Дойдох в София с 5 лв. в джоба след един купон и останах, просто исках много повече. Още на първата седмица почнах работа по обява в интернет. След 5 години постигнах първоначалните си цели, с много труд. В тоз ред на мисли - не мога да разчитам държавата да ми гледа детето, а аз да се "удовлетворя" със 160 лв. месечно. Смятам, че съпруга ми не е "роб" на семейството, за да разчитам само и единствено на неговите доходи, когато родя. Всеки е самостоятелен човек, с амбиции, желания и цели....
Времето за което една мама седи в парка по цял ден в кафенето с количката, пафка цигара и пие кафенце и мъмри под носа си колко е тежък тука животът...Аз хем разхождам детето от-до часа, хем изкарвам пари.
Искаш ли нещо силно...го постигаш.  Money
Не бе жена, тук не става въпрос кой какво желае силно, просто се замислих всички ли тези майки, които твърдят, чеса се върнали по финансови причини вземат над 1000лв заплата, че наистина да усещат финансова разлика. Аз също съм от работещите майки, но не заради парите, а защото работата ми харесва и така се чувствам по-добре. Простата финансова сметка сочи обаче, че дори при нископлатена бавачка като сложиш всички разходи по бавачката и транспортните разходи на мама до работата трябва да имаш над 700лв. чиста заплата, за да усетиш някакъв финансов келепир. Пак по пътя на логиката ако майкат взема повече от 700лв, то следва и таткото да не е на минимална заплата нали? Малко са семействата, в които мъжете биват хранени от жените си Laughing Тогава защо тези майки изтъкват като единствена причина за връщането на работа финансовата страна след като като цяло семейството е добре подсигурено Thinking

# 81
  • Мнения: 2 885
Аз не изтъквам само финансовата страна на въпроса. Ти така постави въпроса.
Аз не мога да не работя. Мен ми харесва, чувствам се така пълноценен човек.
Всеки сам си прави сметката кое му е по-изгодно, така да се каже. Едни гледат финансовата част на въпроса. Но според мен повечето майки гледат най-вече професионалното си развитие, кариерата демек. Аз ако изляза от строя за половин година и си гледам само и единствено детето, трябва да сменям професията.  Sunglasses

# 82
  • Мнения: 600
аз се връщам на работа другия месец, дребната ще е на 6м. не ми се ще, но няма начин. все си мисля, че до година и половина детето има нужда от майка си.

# 83
Momicheta....mnogo e slojno vsichko, osobeno ako triabva da razchitash samo na sebe si...az mislia da se varna oshte 2 mesec na 4 h raboten den...i posle neznam, obache razlikata e ubiistvena....zaplatata mi e 2 000 leva, a darjavata m idava 160....A ako izpusna neshtata tuk...shefat mi vednaga she nameri nachin da mi sakrati jivota.....vse oshte kria ot nego..I az bix iskala da gledam kak raste deteto mi...no triabva da go izdarjam , pak bebi shte go gleda maika mi... Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт