Ла Лече Лига Бг – срещи, лекции и информация

  • 222 887
  • 724
  •   1
Отговори
# 90
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Заповядай на 19-ти Grinning Чудесно е, че се подготвяш предварително Simple Smile

# 91
  • Мнения: 371
Тези срещи не се ли провеждат и в други градове иска ми се и аз да ги посещавам, но съм от Бургас  тук няма ли представители ЛЛЛ?

# 92
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Засега няма в Бургас Confused Надяваме се през тази година това да се промени Grinning

# 93
  • Мнения: 80


Заповядай на 19-ти Grinning Чудесно е, че се подготвяш предварително Simple Smile

Благодаря ти Бу  Hug

Предполагам това е часът и адреса в София? И може би трябва да се запиша предварително?

11 часа, в Център 'Съвременни родители'
Адрес: София, ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41
телефони: 02 962-26-75, 0894-399-942, 0888-95-28-97

# 94
  • Мнения: 2 614
Този път ще можем да дойдем! Дано сме здрави, а каква ще е темата?
Да си направим табелки с имената, като на БГ-Мамма-купоните? На самозалепваща хартия?
Надявам се да мога да доведа и една бъдеща бременна мама!  Peace

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 23:08 от правда_z

# 95
  • Мнения: 80
Това е часът и мястото, няма нужда от записване Simple Smile Идваш и това е всичко Simple Smile


Супер, мерси, там съм:) Ще се опитам да зарибя още бременни дружки:)
А само да питам за татковците - предполагам не е много удачно, или?

# 96
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ами, няма толкова място, а и някои майки може да се притеснят да кърмят... но ще помислим за срещи за семейства Simple Smile От време на време ще е хубаво да има такива, да не се чувстват пренебрегнати татковците.

# 97
  • Мнения: 80
... ще помислим за срещи за семейства Simple Smile От време на време ще е хубаво да има такива, да не се чувстват пренебрегнати татковците.

Супер идея за срещите със семейства  Peace

Спирам да досаждам и прекрасен ден Simple Smile

# 98
  • Мнения: 553
Много съжалявам че не успях да дойда. Баткото ни нещо ми се вижда нездрав и реших да че е по-добре да не идвам да разнасам вируси.

От известно време ми се върти в главата една идея.
Всъщност в родилните домове има нужда от доброволки- кърмещи майки, които да отиват на място за по час-два и да показват и да помагат на родилките при първите опити. Убедена съм поне за бившата Тина Киркова че лекарите от детското подкрепят кърменето по принцип и ще го приемат добре, макар и те самите да са доста претоварени и да не могат да отделят време за това, още по.малко пък персонално на всяка родилка. Може да се предложи и птимизиране на настаняването по стаите и при майка на второ дете да се настанява о възможност първескиня и обратното.
Аз бих участвала в подобна инициатива, защото първите дни в родилния дом са решаващи и защото на мен ми помогна с първото ми дете именно кърмеща майка, за която  това беше второ дете.
Ако няма желаещи достатъчно доброволки, за да стартира, дори и като учебни часове срещу заплащане да се измислят за да се привлекат кърмачки пак ще е от изключителна полза. Може да се почне пилотно с вип стаите, защото до тях има по-свободен достъп и бебетата са при майките през цялото време, т.е. няма по никакъв начин да се нарушава установения в болницата ред.

# 99
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съвсем със сигурност мога да ти кажа две неща:
1. Че идеята ти е добра, което е доказано с практиката в другите страни
2. Че болниците у нас изобщо не я подкрепят. Кабинетът по кърмене в МД е едно стряскащо с новаторството си изключение (сарказмът е насочен към болниците, не към самия него - особено предвид че и аз работя за тази кауза Mr. Green), и пак самата болница не си мърда пръста да го популяризира и огромната част от раждалите там изобщо не знаят, че такъв кабинет съществува - даже табелка на вратата няма.
Специално в Тина Киркова сме говорили доста (правили сме там лекция преди време и сме контактували както с главния лекар, така и с главната акушерка, която отговаря за тези неща и която между другото е приятна и добронамерена жена), представихме им проект за безплатни лекции за кърмене за бременните от ЖК там, но те са на мнение, че 40-минутното филмче на Памперс, прожектирано ежедневно на ошашавените родилки в специално създадената за целта спонсорирана от Памперс стая изчерпва напълно тематиката кърмене и грижи за новороденото. Освен това акушерките им са минали инструктаж за това как да асистират на майките за кърменето (болницата работи по програмата болници-приятели на бебетата, така че това е задължително) и смятат, че правят всичко необходимо по въпроса. Съвсем друг въпрос е доколко това отговаря на истината и на потребностите на майките. Съвсем различен въпрос е и това, че не се допускат външни лица в родилните отделения, особено пък след инфекцията там са затворили като крепост не само тяхното родилно, но и тези в другите болници (една бременна, с която работя, ще ражда във Втора градска и се оплака, че нямало да пуснат таткото да си види бебето по тази причина - а ще ражда платено).
Изобщо с болниците се работи трудно и е нужно още много доказване, за да проявят интерес към работата с доброволци Confused Което донякъде е разбираемо - и без друго има конфликт между информацията, предоставяна от кърмачките и някои официални лекарски препоръки, а да не говорим как би се разразил този конфликт на болнична почва. Не могат да са сигурни и в това кой доколко е атестиран за такава работа и какво обучение е преминал (да си кърмил успешно и да имаш знания за естеството на процеса е само половината от нужното, когато става въпрос за официална доброволческа работа, а не такава на приятелски начала). Но е факт, че вече има хора, които са преминали такова обучение към престижни международни организации - ЛЛЛ и УНИЦЕФ, така че и това ще стане - с търпение, работа и особено ако самите родилки съдействат, изискват и търсят такава помощ Grinning Общо взето болниците променят политиката си единствено с цел привличане на клиенти - нищо друго не действа толкова ефективно.

# 100
  • Мнения: 553
ами щом опира до набирането на клиенти нека се оформи като платени часове от които болницата да получава значителен процент и да ги рекламира и тях и себе си- какви услуги предлагат. може би самите акушерки ако се ангажират извън/преди и след тях / смените си да си изкарват допълнително пари те самите и ще го рекламират и проблем с достъпа и хигиената няма да има.
 от ЛЛЛ само агитацията на началството и организацията под нейна егида за по-голяма тежест нещо такова.
аз лично от лекарския състав в детското съм доволна, в смисъл- не че нещо показват и обясняват- все са заети, но настояват да се кърми. майките са тези които настояват за добавка АМ. макар и от незнание. нагледах се на истерии как им държат бебето гладно и как 20гр за бебе на 3 дни нищо не било. а е окачен огромен плакат на уницеф на вратата на родилното и с размера на стомахчето и количество мляко и колко и какви урина и изпражнения- е за 5 дни не видях някой да й обърна и грам внимание.
личното ми мнениее че социализма с "героичния" напън да накара и жените на работа като си хвърлят децата по ясла още на годинка ни е съсипало майчинството като култура. то затова е тази пропаганда и на АМ и на ранното захранване- по-рано на обща храна- по-рано да може да се отдели от майката. как така ще се губи работна ръка- ами преизпълнението на плана за петилетката къде отива!?! ние сме дъщери на тези майки- това е много по-големия проблем, както и агресивната реклама. А не толкова какво правят или не правят акушерките в родилното. общата култура на кърменето е изгубена  Cry Cry Cry

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 16:14 от oceanid

# 101
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
ами щом опира до набирането на клиенти нека се оформи като платени часове от които болницата да получава значителен процент и да ги рекламира и тях и себе си- какви услуги предлагат. може би самите акушерки ако се ангажират извън/преди и след тях / смените си да си изкарват допълнително пари те самите и ще го рекламират и проблем с достъпа и хигиената няма да има.
 от ЛЛЛ само агитацията на началството и организацията под нейна егида за по-голяма тежест нещо такова.
Това не може да стане - ЛЛЛ си има определени правила и от нейно име работят само сертифицирани към организацията хора, които са наясно с мисията и идеята, които представляват ЛЛЛ. Ако акушерка пожелае да мине ЛЛЛ-обучение и отговаря на критериите за него (които между другото включват да е кърмила собственото си дете минимум 9 месеца, както и да смята, че майката и бебето имат нужда да са заедно от рано и често, за да установят задоволяваща връзка и достатъчно количество кърма, в ранните си години бебето има силна нужда да бъде с майка си, която е така основна, както и нуждата му от храна, кърмата е най-добрата храна за бебето, за здравото, доносено бебе кърмата е единствената храна, от която се нуждае, докато покаже признаци, че се нуждае от твърда храна, приблизително около средата на първата година след раждането си, в идеалния случай връзката на кърменето ще продължи, докато бебето надрасне нуждата си и т.н. Няма да питам колко акушерки сме срещали, които да виждат нещата по този начин...), тогава ще е прекрасно. Но само фактът, че една жена е акушерка и има медицинското образование, не означава, че може да представя ЛЛЛ.
Отделно ми се струва, че акушерките биха били далеч по-заинтересовани да си набират клинтки лично, без болницата да им прибира значителна част от възнаграждението Mr. Green
Пак ще кажа, че с болниците се работи много трудно и трябва да се балансират изключително много неща.

# 102
  • Мнения: 553
мдам... трябва всички по веригата да печелят нещо за да съдействат. а това си е цяло изкуство да можеш да го постигнеш.

е поне ми стана ясно че поне аз ставам за при вас  hahaha hahaha hahaha

за акушерките- вярно е че по принцип целта не оправдава средствата, но конкретно някои постигнати цели оправдават някои използвани средства.

за затягането на достъпа-раждах там ноември месец и бях във ВИП стая- достъпа беше целодневен, но много държаха на престилки, калцуни, да не се щъка навън, да е само 1 човек. миеха по 3-4 пъти. било е съвсем реално ако имам уговорен час с майка от ЛЛЛ тя да влезе, да си проведе мероприятието било то платено или не за около час и да отиде в следващия ВИП или да си тръгне.

а ЛЛЛ има ли практика само отстрани да "подкрепя" такива инициативи, ако не са организирани стриктно според принципите за дейност от нейно име и от нейни хора?

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 17:07 от oceanid

# 103
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз лично съм ходила по описания от теб начин при майки във ВИП-овете поне няколко пъти. Но това са неща, с които болницата не е наясно и не е обвързана - ясно е, че няма как да контролира всички посетители и не може да забрани изцяло достъпа на външни хора. Но за да има явно присъствие на доброволци, регламентирано и обявено, тогава болницата е обвързана с нещата. И един взрив на инфекция като тоза, който вече имаше, води до много кофти последствия - винаги е по-лесно вината да се хвърли на някой друг, а не на персонала... особено предвид че доброволците също имат контакт с майките и бебетата. Става ти ясно колко много неща са в играта - и защо болниците са толкова въздържани към немедицинските кадри в грижите за майките и бебетата.
Дали ЛЛЛ ще е съгласна името й да се обвързва си зависи отсамото начинание - в случая говорим чисто хипотетично, така че нищо конкретно не може да се каже. Просто не може всеки да работи от нейно име и то да се ползва произволно - което е нормално, предвид че организацията работи на 5 континента и се стреми навсякъде да представя единен образ.

# 104
  • София
  • Мнения: 4 381
а е окачен огромен плакат на уницеф на вратата на родилното и с размера на стомахчето и количество мляко и колко и какви урина и изпражнения- е за 5 дни не видях някой да й обърна и грам внимание.

Тези плакати ги правихме преди 2 г. по повод Световната Седмица на кърменето. Радвам се да чуя, че все още са в употреба. Бяхме занесли на всички родилни отделения в София.

Общи условия

Активация на акаунт