Желирана торта

  • 80 163
  • 216
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 468
Ню, а желатин слагаш ли?
Ми как? 5 пакетчета изсипвам в киселото мляко Peace. Препоръчвам този на д-р Йоткер. Но други твърдят, че и с друг желатин става добре. На мен не ми става никога с боклуците на Биосет. А с Йоткер става и пушек вдига. А този път рискувах с една българска марка, но й забравих името. Пакетчетата са прозрачни в червено и жълто.

# 196
  • Мнения: 6 017
Ню, а желатин слагаш ли?
Ми как? 5 пакетчета изсипвам в киселото мляко Peace. Препоръчвам този на д-р Йоткер. Но други твърдят, че и с друг желатин става добре. На мен не ми става никога с боклуците на Биосет. А с Йоткер става и пушек вдига. А този път рискувах с една българска марка, но й забравих името. Пакетчетата са прозрачни в червено и жълто.
Благодаря за бързият отговор.

# 197
  • Мнения: 154
Ню, а желатин слагаш ли?
Ми как? 5 пакетчета изсипвам в киселото мляко Peace. Препоръчвам този на д-р Йоткер. Но други твърдят, че и с друг желатин става добре. На мен не ми става никога с боклуците на Биосет. А с Йоткер става и пушек вдига. А този път рискувах с една българска марка, но й забравих името. Пакетчетата са прозрачни в червено и жълто.

Аз ползвам този червено-жълтия и съм доволна.  Peace

# 198
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте,

Много ми се иска да направя и аз тази желирана торта.В4ера си купих закоп4аваща се форма за торта с диаметър 26 см, блатове, плодово кил мляко , плодове, и желатин..
Само 4е понеже киселото мляко е сладко сега не знам дали да слагам захар и колко. Имам 2 опаковки по 500 гр, мисля вътре да сложа плодове. Как се променя съотношението на желатина към това коли4ество?

И после като си отидох вкъщи видях 4е факти4ески този желатин е само за украсяване на торти отгоре и се полива върху нарязаните плодове нареднеи отгоре на тортата. Другото което ме озада4ава са е 4е се прибавят 3 пълни супени лъжици захаркъм една опаковка от 13 гр., после се бърка на слаб огън докато заври Thinking...аз досега 4етох по темата 4е в никакъв слу4ай не трябва да завира, после се 4ака да се изстуди и 4ак тогава се слага към плодовете...Сега съм тотално объркана и не знам дали ако го направя по бг инструкциите ще стане, всъщност вси4ки желатини са еднакви по консистенция, нали? Един желатин отговаря за 500 мл смес доколкото знам, и 10 гр се разтварят в една кафена 4ашка вода, нали?

Ако някой ми помогне ще съм много благодарна.....  bouquet

# 199
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
labrex, не преставаш да ме изумяваш! Господи, колко си изобретателна!  smile3501

# 200
  • Мнения: 154
Здравейте,

Много ми се иска да направя и аз тази желирана торта.В4ера си купих закоп4аваща се форма за торта с диаметър 26 см, блатове, плодово кил мляко , плодове, и желатин..
Само 4е понеже киселото мляко е сладко сега не знам дали да слагам захар и колко. Имам 2 опаковки по 500 гр, мисля вътре да сложа плодове. Как се променя съотношението на желатина към това коли4ество?

И после като си отидох вкъщи видях 4е факти4ески този желатин е само за украсяване на торти отгоре и се полива върху нарязаните плодове нареднеи отгоре на тортата. Другото което ме озада4ава са е 4е се прибавят 3 пълни супени лъжици захаркъм една опаковка от 13 гр., после се бърка на слаб огън докато заври Thinking...аз досега 4етох по темата 4е в никакъв слу4ай не трябва да завира, после се 4ака да се изстуди и 4ак тогава се слага към плодовете...Сега съм тотално объркана и не знам дали ако го направя по бг инструкциите ще стане, всъщност вси4ки желатини са еднакви по консистенция, нали? Един желатин отговаря за 500 мл смес доколкото знам, и 10 гр се разтварят в една кафена 4ашка вода, нали?

Ако някой ми помогне ще съм много благодарна.....  bouquet

Тая работа с желатина и мне ме смущаваше преди. Желатинът си е желатин и не трябва да заври, а само да се стопи в  микровелето или на водна баня. Нашите кисели млека са от по 400 гр, т.е. за тази торта ползваме 1кг и 200 гр. Ти можеш за килограм кислео мляко преспокойно да си оставиш същото количество желатин (от 50 гр или 5 опаковки по 10 гр) или да сложиш 40 гр. Бг инструкциите по желатините също не съвпадат с истината. Те са за направа на желе, не за стягане на крем. Тъй като в случая ти ще стягаш крем, разтваряш количеството желатин с малко вода - 1 каф. чашка. Предлагам ти да не подслаждаш повече млякото, щом е плодово.

# 201
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте,

Много ми се иска да направя и аз тази желирана торта.В4ера си купих закоп4аваща се форма за торта с диаметър 26 см, блатове, плодово кил мляко , плодове, и желатин..
Само 4е понеже киселото мляко е сладко сега не знам дали да слагам захар и колко. Имам 2 опаковки по 500 гр, мисля вътре да сложа плодове. Как се променя съотношението на желатина към това коли4ество?

И после като си отидох вкъщи видях 4е факти4ески този желатин е само за украсяване на торти отгоре и се полива върху нарязаните плодове нареднеи отгоре на тортата. Другото което ме озада4ава са е 4е се прибавят 3 пълни супени лъжици захаркъм една опаковка от 13 гр., после се бърка на слаб огън докато заври Thinking...аз досега 4етох по темата 4е в никакъв слу4ай не трябва да завира, после се 4ака да се изстуди и 4ак тогава се слага към плодовете...Сега съм тотално объркана и не знам дали ако го направя по бг инструкциите ще стане, всъщност вси4ки желатини са еднакви по консистенция, нали? Един желатин отговаря за 500 мл смес доколкото знам, и 10 гр се разтварят в една кафена 4ашка вода, нали?

Ако някой ми помогне ще съм много благодарна.....  bouquet

Тая работа с желатина и мне ме смущаваше преди. Желатинът си е желатин и не трябва да заври, а само да се стопи в  микровелето или на водна баня. Нашите кисели млека са от по 400 гр, т.е. за тази торта ползваме 1кг и 200 гр. Ти можеш за килограм кислео мляко преспокойно да си оставиш същото количество желатин (от 50 гр или 5 опаковки по 10 гр) или да сложиш 40 гр. Бг инструкциите по желатините също не съвпадат с истината. Те са за направа на желе, не за стягане на крем. Тъй като в случая ти ще стягаш крем, разтваряш количеството желатин с малко вода - 1 каф. чашка. Предлагам ти да не подслаждаш повече млякото, щом е плодово.

Е, и аз най-накрая да се от4ета с положителен резултат с тази прословута торта, работата беше там 4е бях объркала желатините..сега ве4е толкова вариации правя на тази торта, всяка седмица я правя по разли4ен на4ин, с ванилово мляко с банани вътре, с ягодово и нярязани ягодки, тази седмица ще я приготвя с кисело мляко с праскови и отгоре ще няредя пар4ета прасковки, но съм решила в млякото да сложа и орехи и сметана...
Не ни писва в къщи и това е положението.. Party

# 202
  • Мнения: 154
Милото даже се сърди, когато си позволя да импровизирам по тази торта. Държи на оргинала, даден от авторката. Друго не признава!  Naughty

# 203
 Raya, благодаря за споделената рецепта.  bouquet
 Стана много красива и вкусна.
 Въпреки , че нямах закопчаваща се форма успешно я извадих от формата с подвижно дъно без проблеми- само леко с нож покрай стената на формата и помогнах лекичко да се отдели тортата.

# 204
  • Мнения: 731
Имам един въпрос - дали някой е правил тортата с пектин? Искам да я направя за първия рожден ден на дъщеря ми, но не ми се иска да е с желатин.

# 205
  • София
  • Мнения: 3 914
Else,

Не съм пробвала с пектин. Всъщност никога не съм работила с него. Ти за какво го ползваш?

Ако искаш пробвай с една кофичка мляко да направиш крем в чаши предварително. Ще видиш става ли или не и каква консистенция трябва да се получи.

# 206
  • Мнения: 731
Raya, всъщност никога не съм ползвала пектин и желатина също  Embarassed Обаче съм вегетарианка и предпочитам да не ползвам желатин.
Иначе прочетох цялата тема и видях снимките и много се запалих по тортата. Преписала съм си рецептата за кремчето и утре мисля да го пробвам Simple Smile Ако то стане ще пробвам и цялата торта Simple Smile

# 207
  • София
  • Мнения: 3 914
Непременно опиши какво си превила и при възможност снимай. Само да те подсетя - кремът трябва да е твърд - като го режеш с нож да си стои, а не да се свлича.

Успех.

# 208
  • Мнения: 22 867
Else,  може да използваш агар агар, стига да го намериш. Той е с растителен произход.

# 209
  • Мнения: 731
labrex, благодаря  Hug Ще потърся, но да имаш някаква идея къде е по-вероятно да го намеря?
Raya, непременно ще снимам и ще опиша  Peace

Общи условия

Активация на акаунт