КАТО ДВЕ КАПКИ ВОДА - сезон 6, тема 5 /23.04. - 06.05.18 г./

  • 46 776
  • 704
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 22 817
Хранова снощи с грима като Гери Никол ми приличаше повече на Барбара Стрейзънд.

# 241
  • Мнения: 1 673
Днес имам свободно време, ще взема да се разпиша и в тази тема.

Само искам да кажа две неща.
 1. Чалгата като начин на живот яко настъпва в ефира. Преди години нямаше пукнат чалгар в това предаване. Кълняха се, че няма и да има. После, по желание на зрителя почнаха да пускат по един. Васил, Преса... А в този сезон са четирима... Половината участници - чалготии, и 'сичкото чалга фен гласува ли гласува. Ми ще гледаме как Коста с тайната стая ще спечели, няма как. (човече, което повръща)

2. Славин и Иван ми пълнят сърцето. Интелигентни, работят, подготвят се, скромни, внимателни, старателни. Разчитат на труда си, на умения. Има още надежда за всички ни.

# 242
  • Мнения: 9 865
Пер леи значи "за нея", Данчеееее. Визуално ми е така симпатична, а като си отвори устата така да ме дразни.


От скромните ми спомени от италианския, Per Lei (с главна буква) - ЗА Вас (учтива форма). Когато го учих преди 25 години така беше, но пък езиците се развиват, знам ли?

Използва се и за учтива форма,

/Queste immagini sono molto importanti per lei, immagino./


 и за женски род.

/Credimi... niente è abbastanza per lei./


Може да е било учтива форма, да. Но аз в контекста си помислих, че иска да каже “за него” и ми прозвуча смешно, защото Христова често говори разни несвързани неща и доста се самоизтъква всякак.

Познанията ми по италиански са буквално жалки, нямам претенции и реагирах първосигнално.

# 243
  • София
  • Мнения: 4 429
Днес имам свободно време, ще взема да се разпиша и в тази тема.

Само искам да кажа две неща.
 1. Чалгата като начин на живот яко настъпва в ефира. Преди години нямаше пукнат чалгар в това предаване. Кълняха се, че няма и да има. После, по желание на зрителя почнаха да пускат по един. Васил, Преса... А в този сезон са четирима... Половината участници - чалготии, и 'сичкото чалга фен гласува ли гласува. Ми ще гледаме как Коста с тайната стая ще спечели, няма как[/size]. (човече, което повръща)

2. Славин и Иван ми пълнят сърцето. Интелигентни, работят, подготвят се, скромни, внимателни, старателни. Разчитат на труда си, на умения. Има още надежда за всички ни.
поп-фолк изпълнители, има от втори сезон
2-ри Иво Танев
3-ти Азис
4-ти Преслава
5-ти Деси Слава


 Не разбирам, защо изобщо се намесва чалгата, защото тук са за да имитират други изпълнители, не да пеят свои песни. Всички са талантливи, стараят се и въпреки това, нормално е, не винаги да им се получават образите.
 
 И победата на Коцето, не е сигурна, защото колкото и да го подкрепят сега журито, феновете и участниците,
накрая може така да завъртят нещата и да стане като с Деси и Михаела Маринова. Избраха Михаела и използваха победата й за рекламното видеото за новият сезон на Х фактора, за да покажат каква добра школа е и какво можеш да постигнеш, ако минеш през нея. Та и този път, нищо чудно да си изберат за рекламно лице Гери Никол или Славин
Ама и вие гласувайте, а не само да пишете, най-вече за Славин, че всички са му виновни, не му давали петте си точки, а и от зрителите не получавал достатъчно гласове, което означава, че колкото и да е талантлив, още нищо не е направил с тази си дарба и съответно, няма много фенове.
 И не е ли време, да се спре в темите за всяко предаване в което участва поп-фолк изпълнител, постоянно да се коментира това, че не трябва да ги има и те са виновни за всичко лошо в тази държава.

     Чалгата като начин на живот, я има навсякъде около нас и няма общо с това, дали я слушаш или изпълняваш, дали присъства някой представител на жанра, защото тя е и в журналистиката, киното, здравеопазването, политиката...Един пример, чалга(пошло) е да се рови, следи и четат всякакви клюки за известните, както и да се измислят и разпространяват гадости за тях, за пари или ей така, за забавление на техен гръб.
 Някои постоянно повтарят, че мразят чалгари, плеймейтки и другите от този род, възмущават  се, че ги показват по телевизията, но са запознати с всичко случващо се в живота им, с всяко тяхно пътешествие, снимки във Фейсбук или Инстаграм, интервютата им в ,,На кафе'' или в друго клюкарско предаване - което(без никой да ги пита) твърдят, че НЕ ГЛЕДАТ, за да не ги помислят за прости. Същото е, и с ,,Биг Брадър" - тези които най-много се възмущават от него, се скъсват да четат и коментират всяка публикация в Нета и винаги са запознати с всичко случващо се в къщата, ама иначе, не го гледат
По същата причина се дразня и на Рачков, Фънки, екипа на Гала, Кремена, Маги Халваджиян и други които им се подиграват и заявяват че мразят този стил, но ги канят, омайват, правят им мили очи и дават луди пари, за да ги ангажират за предаванията си, защото ТЕ, са най-популярни в момента. Другите, къде са? какво правят? създават ли музика, която да се харесва и да ги направи любимци на много хора!?
В музикалните формати, виждаме толкова талантливи млади изпълнители, но после какво - НИЩО!

 А колкото до това, че Коцето бил наркоман, женкар и т.н коментари...ами много и от рок, поп, рап, метъл  изпълнителите, актьорите и други на които се възхищаваме(наши и чужди) заради творчеството им, си имат своите прегрешения - наркотици, алкохол, разврат...ама нали НЕ са чалгари - приемаме го или по-точно, игнорираме този факт.

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 10:43 от Mari_Mar

# 244
  • София
  • Мнения: 22 817
Хранова или Коцето ще спечели формата. От моите скромни впечатление досега .....

# 245
  • Мнения: 3 497
Хранова или Коцето ще спечели формата. От моите скромни впечатление досега .....
Хранова според мен няма никакъв шанс. Вероятно Коцето. Или Славин, надявам се. Simple Smile

# 246
  • Мнения: 1 796
Не мисля, че МХ има някакъв шанс. Нито зрителите се избиват да гласуват за нея, нито жури.
Последният път беше по-скоро изключение.

# 247
  • София
  • Мнения: 22 817
Хранова или Коцето ще спечели формата. От моите скромни впечатление досега .....
Хранова според мен няма никакъв шанс. Вероятно Коцето. Или Славин, надявам се. Simple Smile


За Хранова съдя от ласкателните коментари за изпълненията й, които за мен са пълна потрес.

# 248
  • Мнения: 15 644
Те постоянно я ласкаят, но винаги й дават малко точки. С Коцето, обаче не е така - хем си го хвалят, хем си го бутат. Според мен ще спечели той или Славин, като основна негова конкуренция. Но пък ГН и Софи също не са за подценяване. Може феновете им накрая да се активизират и да започнат гласуването за тях, не защото ще се справят добре, а просто защото са си им фенове

# 249
  • Мнения: 3 497
За Хранова съдя от ласкателните коментари за изпълненията й, които за мен са пълна потрес.[/color]
Ласкателните коментари са по-скоро от уважение към нея самата, не заради представянето ѝ. А и на финала журито няма думата, а зрителите няма да се скъсат да гласуват за нея. Всъщност тя едва ли ще стигне до финалната четворка.

# 250
  • София
  • Мнения: 22 817
За Хранова съдя от ласкателните коментари за изпълненията й, които за мен са пълна потрес.[/color]
Ласкателните коментари са по-скоро от уважение към нея самата, не заради представянето ѝ. А и на финала журито няма думата, а зрителите няма да се скъсат да гласуват за нея. Всъщност тя едва ли ще стигне до финалната четворка.

 newsm10

# 251
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 869
Не вярвам в гласуването на публиката, всичко е предварително пресметнато.
На финала Константин няма да бъде  първи само ако ГН е първа. Славин най-много да опре до 3-тото място, но всичко е според зависи кой е четвъртия, а той мисля, че ще е Боби.
Във всяко предаване Фънки, а отскоро и Хилда повтарят, че това е шоу за имитации не за пеене.
На един певец какво му имитираш, ако не пеенето. От друга страна като не се гледа пеенето защо не имитират политици например. Ако имитират само външния вид на някого, то това е шоу за гримьори, да хващат по един манекен и да гримират.

# 252
  • Мнения: 7 848
И аз не вярвам, и по тоя повод много ми се струва, че Коцето ще е победител.

Слушах го в някакво интервю, как той дълго се крил ( не си вдигал телефона) от Халваджиян, предполагайки, че ще го кани за капките. И как Халваджиян го ухажвал и колко бил зает, то бизнес, то семейство, то ангажименти, обаче не можел да откаже. И в този ред на мисли при цялата му заетост не изключвам да се уговорили с великият продуцент. Тази мисъл ме осени, слушайки го колко е велик.

# 253
  • София
  • Мнения: 22 817
Журито непрекъснато повтарят, че този сезон е много силен. Моето скромно мнение е, че този сезон е много слаб. От много малко изпълнения бях впечатлена. И смятам, че който и да обявят за победител, няма да залужи наградата.

# 254
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 869
Сезона е повече от слаб. Виждаме имитацията на едни и същи певци,  участниците в повечето случаи колкото и да се стараят биват "сритани" от журЕто, което от своя страна е под всяко ниво, включително и Хилда, от която не съм го очаквала. А водещите бяха интересни 1-ви, 2-ри, хайде и 3-ти сезон, сега не са. Емблема, емблема, ама и тя се изтърква.

Общи условия

Активация на акаунт