Мъжът ми много ме дразни

  • 19 051
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 225
VickyTaylor,
твоя модел в семейството ми е познат.
И искренно ти съчуствам. Имам позната,  оставена за всичко да се грижи сама.
Да гледа децата , да изчисти , да напазарува, да плати кабелната , да измие колата   , да заведе децата и вземе от градина, дори и да работи. Докато мъжа е все зает , с приятели с работа , с футбол , с биричка след работа и т.н.


За случая за който разказвам, не вярвам нещо да се промени. Изглежда такива мъже /за мен  80% са такива/копират някакъв модел от родителите си и няма как, колкото и да говориш, той да се промени, и да затича с детето  по полянки и градинки.


# 76
  • Мнения: X
Зависи и с какво е зает тоя мъж. Ако е с работа и наистина няма време за детето е кофти, но понякога няма друг начин...затова и трябва да се търсят варианти майката да си почива от детето и ако не може мъжът да се включва активно, трябва се намери друг начин...
Ако е зает с приятели, забавления и спорт докато тя гледа детето нон - стоп имат голям проблем...

# 77
  • Мнения: 574
Вики, мислех да ти дам някой съвет, но като прочетох чужбина, и всичко се изпари. Съжалявам, но мисля, че майките (българки) в чужбина са наистина в много кофти положение. Много по-лошо от майките в България. (говоря за майки, които не искат да си стоят цял живот вкъщи и които не са ок с това да дундуркат бебета по амнайсет години и които искат да работят и да се развиват, останалите да ме извинят)
Ако беше тук, щях да ти кажа да го пуснеш на ясла и да си намериш работа, защото яслата тук струва смешните 50-60 лв на месец, даже и частната ще е максимум половината ти заплата. Работата е спасението за прегорели майки, според мен. Единия път ме спаси работата, втория път-университета. Иначе щях да си говоря сама.
Но в чужбина знам, че не стоят така нещата. Яслите са невероятно скъпи и ставаш една детегледачка за доста дълго време. Даже и след като тръгнат на училище, пак трябва да се вземат рано и това е несъвместимо с нормална работа.
Освен това и социалните контакти са по-трудни, освен ако не се движиш сред българи. А бе изобщо, не съм фен на чужбината аз. Но това си е мое мнение.
За мъжа ти- не виждам какво можеш да направиш. Изтеглила си късата клечка или така си го научила, без значение е кое от двете. С говорене и убеждение не мисля, че ще постигнеш нещо. Аз лично, бих му го треснала един хубав слънчев ден и бих се изнизала за цял ден. Ще - не ще , ще се научи как да се оправя с него. И така всяка неделя, примерно.

# 78
  • Мнения: 18 774
Поне виждам как хора без сериозни проблеми си вярват, че ги имат.

Напълно съм готова да не работя, да си гледам детето и да нямам никакъв социален живот Simple Smile Ама няма как да ми се получи.

# 79
  • Мнения: 9 196
Стига с тая чужбина и как са скъпи яслите. Не са толкова скъпи, за заплатите тук. Освен това, данъчния кредит, ако си с нисък доход, ти покрива яслата поне за 20 часа седмично /за целта трябва да си поработил все пак, преди да родиш/ и заплатата, която може да вземеш за този половин ден ти остава чисто. Въпрос на желание. Всяка майка на малко дете тук работи между 8 и 30 часа седмично, защото иначе изтъпяваш тотално.

Самолетите до България също още си летят, не съм чула да са ги спрели.

И в този случай няма как да се обвинява бащата, че толкова години работи само той, за да ги издържа, пък сега не щял и детето да гледа, с цялото си нахалство ... Ами не е много честно така.

# 80
  • Мнения: 574
Salsisha, не знам Вики в коя чужбина е, но ако е Англия, както подозирам, до колкото имам информация, яслите са по около 1000 паунда, долу-горе, колкото би изкарала и тя на месец.
Аз знам за някакви си по един час на ден, че има право да оставя детето на ясла, примерно да отиде да си вземе голямо дете ако има от училище или някаква друга работа да си свърши. (забравих колко точно часа на седмица) . Ако са 20, както ти казваш, това пак е нещо, но ако не е работила обаче, пак отпада.
Вики, търси начини и възможности, говори и с други хора, относно информация на какво имаш право.

# 81
  • Мнения: 9 196
Salsisha, не знам Вики в коя чужбина е, но ако е Англия, както подозирам, до колкото имам информация, яслите са по около 1000 паунда, долу-горе, колкото би изкарала и тя на месец.
Аз знам за някакви си по един час на ден, че има право да оставя детето на ясла, примерно да отиде да си вземе голямо дете ако има от училище или някаква друга работа да си свърши. (забравих колко точно часа на седмица) . Ако са 20, както ти казваш, това пак е нещо, но ако не е работила обаче, пак отпада.
Вики, търси начини и възможности, говори и с други хора, относно информация на какво имаш право.

Не ми е работа да решавам чужди задачи, но както казах не са толкова скъпи.

Part-time childcare costs
Type of childcare   How much does it cost? (British average)
Registered childminder (25 hours for a child under 2)   £107.41 per week
Day nursery (25 hours for a child under 2)   £122.46 per week
Part-time nanny (25 hours)   £263-£434 per week including tax and NI contributions

При една не висока заплата от 10 паунда на час, за тези 25 часа са 250 паунда доход седмично, при разход 122.
При една не висока заплата Child Tax Credit е минимум 200 паунда на седмица допълнително.
При съвсем ниска заплата и утежняващи обстоятелства и се полагат и безплатни часове в яслата.


Повече няма да коментирам скъпите ясли в Англия. То като нямаш доход и едно кафе е скъпо.

# 82
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Планирали сме цялото лято да изкараме в България, а от есента- на детска градина. Само че първоначално ще е до 13ч, защото тук в градините не се спи, а той е още малък има нужда от сън. Изчаквсме го да порасне още и ще го запишем на спорт. Не сме в Англия.
Мм по принцип не е лош човек, не съм някаква изтрещяла капризация, разбирам, че трябва да се работи, но с цената на какво? Извън основната си работа се е захванал с още един куп неща, без които може и да мине. Вечно е по задачи, вечно говори по телефона. Не ходи по заведения, не играе футбол. Но няма време да обърне внимание на детето, на което много липсва и постоянно го търси. Все обещава, че ще намали ангажиментите, но така и не се получава. За мен семейството трябва да е на първо място, а това постоянно отсъствие от дома го разрушава малко по малко. Семейство не се гради с денонощна работа, а с правилно разпределено време.
Понякога и "оплакването" е вид терапия, която ти позволява да изкажеш свободно това, което ти тежи.

# 83
  • Мнения: 9 196
Не смятай, че съм както ме нарече там, не помня, заядлива, ама семейството има нужда и да се издържа. Дори на този етап да се издържате е по-важно от социалния живот. Понякога не може да намали ангажиментите човек, или работи, или не.

# 84
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Семейството се издържа чудесно и без тези допънителни ангажименти. Бащата липсва ужасно много на детето, види ли, че отваря гардероба, скача и изпада в нервна криза и не му дава да излезе. При най- малкия шум вкъщи тича към вратата у се разтройва ако не е тстко му.Той е момче и има нужда да общува повече с баща си. Тези неща са по- важни от допълнителните ангажименти.

# 85
  • Мнения: 9 196
Ами щом се издържате чудесно и без допълните, с допълните спокойно може да си взимаш гледачка два пъти седмично и да си живеете живота.
Другото ми се струва малко пресилено, 2 годишно да изпада в истерия, защото имало нужда да общува с баща си, те на тая възраст не ги осъзнават много нещата, дори при постоянно липсващ родител, се предполага че е свикнало, но както и да е. Дори още не знае, че е момче. Simple Smile
Мисля, че преувеличаваш доста и лапето или мъжа ти не са толкова черни, колкото ги изкарваш.

# 86
  • Мнения: 18 774
Вики, не се вторачвай в това. Децата се чувстват чудесно, дори и баща им да не е наоколо, стига майката да не се оглежда все за него. Очевидно е, че твоят мъж няма да се промени. Защо да си стресираш и детето? Насила той привързан баща няма да стане! Ако ти не успокоиш топката, по-зле ще е за всички.

# 87
  • София
  • Мнения: 24 839
Семейството се издържа чудесно и без тези допънителни ангажименти. Бащата липсва ужасно много на детето, види ли, че отваря гардероба, скача и изпада в нервна криза и не му дава да излезе. При най- малкия шум вкъщи тича към вратата у се разтройва ако не е тстко му.Той е момче и има нужда да общува повече с баща си. Тези неща са по- важни от допълнителните ангажименти.

Извинявай, но това е силно ограничено мислене, превъртяно през убеждението ти, че си права, защото на теб ти изпушват бушоните от твоята част от ангажимента към семейния живот.
Мъжът ти, за разлика от теб, е наясно, че всичко по издръжката ви е върху неговия гръб и тъй като сте в чужда страна, ако нещата тръгнат надолу, няма кой да ви удари едно рамо.

Момчетата, поне до 3 години, а някои и повече Wink имат нужда главно от близостта на майката, а бащата е екзотичното същество, което се появява за малко- за разнообразие.
Всички, на тази възраст, тичат към вратата, щом се звънне и чакат тати.
Всички, на тази възраст, се разстройват ако някой от двамата родители тръгне към вратата- ти пробвай веднъж и ще видиш каква драма ще настане.......

Мисля си, че прекалено се самонавиваш и с упреците си няма да постигнеш нищо положително.

# 88
  • Мнения: X
Щом ще сте си лятото в България, а след това детето на ДГ значи ще се подредят постепенно нещата и за теб! Убедена съм, че когато имаш възможност да си отдъхнеш малко от детето и да имаш някакъв социален живот няма да виждаш всичко в толкова черни краски както ти се струва в момента.
Както казах, не съм в твоята ситуация, в България съм, мъжът ми не отсъства чак толкова много и се занимава доста с детето след работа, но имам трудно дете (четох те в другата тема и все едно описваш моето, че са и на една възраст) и вече повече от 3 години съм вкъщи и затова добре разбирам как се чувстваш. Планирам детето да тръгне на ясла до обяд, а на есен на целодневна ДГ защото действително толкова дълго майчинство може да те накара да си говориш сама каквото и да пишат тук...
Мъжът ти едва ли ще се промени доброволно по отношение на ангажиментите така че там не знам какъв съвет да дам...

# 89
  • Мнения: X
Семейството се издържа чудесно и без тези допънителни ангажименти. Бащата липсва ужасно много на детето, види ли, че отваря гардероба, скача и изпада в нервна криза и не му дава да излезе. При най- малкия шум вкъщи тича към вратата у се разтройва ако не е тстко му.Той е момче и има нужда да общува повече с баща си. Тези неща са по- важни от допълнителните ангажименти.
Ами, ето я причината за "проблемното" ти дете....Липсва му вниманието на бащата.Като добавиш и постоянното напрежение у дома, нагнетявано от вашите караници/спорове/нетърпимост, как да имаш спокойно дете?!
Неговото поведение е отражение на вашето.
Извинявай, че ще го напиша, но ти си поредното пътвръждение на моята теория (тя не е моя, но съм приела като моя, защото е вярна).Че спокойните родители са си "родили" спокойни деца, нервните родители са си "родили" нервни деца.
Няма как едно кълбо от нерви, каквото си ти в момента, да има спокойно дете.Майката и детето са като скачени съдове.Ако в единия съд ври и кипи, това по "връзката" се предава и на другия съд, и той също почва да ври и кипи.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт