Мъжът ми много ме дразни

  • 19 001
  • 113
  •   1
Отговори
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Колкото и смешно да звучи заглавието, не намерих по-подходящи думи. Младо семейство сме, с малко дете(2г) и откакто детето се е родило, нашите отношения са в пълен застой, да не кажа постоянно напрежение. Той иска да влачим детето навсякъде с нас или ако може да не го оставяме никой да го гледа. Мен ми стигат по цял ден часовете прекарани между анимации, памперси и готвене и искам малко релакс - ама няма. Ако кажа, че излизам сама, общо взето няма проблеми, но то ако ще си излизам все сама за какво ми е той. По-лошото е, че напоследък 2-3 пъти бяхме сами... еми то с него и една приказка немога да си кажа - или трябва да говорим за детето или за неговото хоби и това е, на другите теми мълчи и клати глава докато зяпа в телефона. Незнам как е редно да постъпя, хем неискам да си разваляме семейството, ама пък и съм нещастна с него. Очаквам хора минали през такива периоди да дават идеи

# 1
  • Мнения: 10 993
Бих ти препоръчала да започнеш работа ако има кой да гледа детето. Аз отказах вкъщи-моят мъж не ме дразни, но той или е на работа или си намира работа с приятели. Тоест не мога да прекарам достатъчно време с него . И аз се чудя как някои двойки са все заедно. Ние освен на почивка почти не сме били заедно. Аз бих се радвала да има на кой да оставим децата и ние да отидем някъде само двамата , но няма на кой.

# 2
  • Мнения: 46 520
При положение, че не може да е с него, защото работи, намирам за нормално да иска да е с детето си и да има нужда да навакса пропуснатото.
Когато сте тримата го остави той да се оправя с него, ти си почивай все едно си без дете и готово.
Когато сте сами се разберете да не ползвате телефони.

# 3
  • Мнения: 5 134
Какво обичахте да правите заедно преди детето? Къде ходехте?

Имаш лукса да не ти се налага да ходиш на работа, а детето вече не е съвсем бебе, така че с преорганизация на деня може да подредиш нещата така, че да намираш време за себе си, отделно от времето с мъжа ти. Звучи сякаш и двамата сте уморени и под напрежение, но като за начало може да поработиш върху собствената си хармония и после ще то дойдат и свежи идеи за това как да се стегнат нещата в двойката.

Трябва сериозно да органичите телефони, таблети, лаптопи, телевизия и т.н. За някои неща, радикално. В началото може да ти е тегаво и на теб и на него, но се свиква. Когато съм с детето или с мъжа си, телефон/таблет/лаптоп ползвам само при крайно извънредни случаи или докато спят и т.н. Но ако има около мен член на семейството буден, не го правим: достатъчно сме в онлайн пространството по цял ден по работа, смс комуникация един с друг и т.н.

# 4
  • Мнения: X
Оставяй му детето и излизай сама щом той не иска, а и няма какво да си кажете.
Намери начин да си почиваш от време на време и да не си нон стоп с детето.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Преди детето какво правихте заедно? Според мен във всяка връзка има такъв момент. Говорете с него, че имате нужда да прекарвате време заедно. Включете се в неговото хоби ако е възможно, а той да вземе участие във ваше любимо занимание.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ами, benny505, вие май и много преди появата на детето имахте проблеми...

# 7
  • Мнения: 9 196
То ако не е детето, няма и мъж да имаш ми се струва и много добре го знаеш, за това е тази патологична ревност.

Обикновено всяка майка би се радвала, когато мъжа е заинтересован във висока степен от детето/децата, освен ... тези за които детето е било просто начина да го задържат. Тогава дразни, защото не се получава схемата и вместо те да са в центъра на внимание като майки-героини, е детето ... но ... такъв е живота.

# 8
  • Мнения: 5 134
Не е задължително чак толкова краен да е апокалипсисът. Във всяко семейство раждането на дете вкарва стрес, а пък особено ако преди това не са били напълно стабилна двойка. Ама чак да е  непоправимо ... Ако имат желание, нещата ще се наредят

# 9
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Забравих да уточня нещо много важно: той хем иска да е с детето, хем прибира се гушва го, гледа го 15-20мин и си отива на компютъра. Ако заедно излезем тримата само аз тичам след детето, той седи като в небрано лозе...
Иначе преди детето предимно ходехме по заседения - кафета, барчета, ресторанти... и беше по-контактен, а сега се е затворил в идеята да работи колкото може повече и с никой нито се вижда, нито говори.
Преди детето сме имали спорове, но той определено не е останал с мен заради детето, винаги е искал да сме заедно и дори и сега всеки ден ми казва, че ме обича.

# 10
  • Мнения: X
А за какво искаш да си говорите с мъжа ти? Всъщност по какъв начин очакваш да те развлича? Не допускаш ли, че по същата логика и на него може да му е скучно с теб?
Преди да се роди детето как комуникирахте?

# 11
  • Мнения: 18 530
Нямаш никакви реални проблеми! Според мен мъжът ти си е ОК.  Тръгни на работа и дай детето на ясла. Ще забравиш "притесненията" си.

Единствен реален проблем може да има, ако ти не обичаш мъжа си. Той си е с вас, че и всеки ден ти казва, че те обича. Значи или ти не го обичаш, или преувеличаваш "проблемите" си.

# 12
  • Мнения: 19 905
То май ти си в "небраното лозе". Simple Smile
Той си е намерил цел и я следва яко – да има повече за семейството му и да може да се грижи за вас подобаващо. Едно дете е наистина голяма отговорност и се приема понякога свръхзадължаващо от много мъже и жени.

Ти имаш проблем със себе си, а не с него. Искаш някой да ти обръща внимание и да те забавлява. Ходенето по заведения не е гаранция, че някой го е грижа за теб, така че ми звучи несериозно като довод, че не те уважава.
Щом се чувстваш некомфортно, подходи искрено и му сподели в закачлив разговор какво чувстваш и как ти се иска еди какво си (каквото там ти се иска да получиш като отношение).

# 13
  • Мнения: 2 323
Гледам, че се омаловажа написаното, нямала истински проблеми авторката... Предполагам, че всеки има различна дефиниция, разбира се, но за мен би било проблем, ако нямаме какво да си кажем.
Авторке, на какви теми се опитваш да говориш с него, а той клати глава? Ако той само работи, а ти само гледаш детето, нищо чудно малко да сте забравили да почетете книга, да гледате хубав филм... може би е нормално да сте се пораздалечили малко и да не намираш пресечна точка за разговор в момента.
Защо не започнеш с темата за липсата на социален живот и многото работа? Не като критика, а просто да му чуеш мнението - на какво се дължи, какво иска да постигне на работа, изрази разбиране към чувството му на отговорност, ей такива неща, все ще сподели нещо, което му се върти в главата Simple Smile
Или пък го попитай къде би искал да отидете на почивка - лято идва, детенцето не е толкова малко вече, някъде на планина или на море е напълно осъществимо, той какво мисли по въпроса Simple Smile

# 14
  • Мнения: 46 520
Забравих да уточня нещо много важно: той хем иска да е с детето, хем прибира се гушва го, гледа го 15-20мин и си отива на компютъра. Ако заедно излезем тримата само аз тичам след детето, той седи като в небрано лозе...
Ами кажи  му с думи - излизаме тримата, щом искаш, но ти ще се занимаваш с него навън. И просто не ставаш след детето.

# 15
  • Мнения: 5 134
Не ходете на места, където някой да трябва да става и да тича подир детето, докато другия си седи на телефона.
В събота или неделя, събирате една раница за пикник и заминавате тримата някъде сред дивата природа: около всяко населено място има такива на максимум 45 минути. Най-добре без мобилно покритие. Детето да си рови и да се занимава на воля без нужда от контрол всяка секунда, както е в кварталното кафене или на катерушката. А вие ако трябва си вземете карти, табла, настолна игра: нещо, което да ви принуди да си общувате като за начало, ако толкова няма наистина какво да си кажете в момента.

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Аз смятам,че за един добър баща е съвсем нормално да иска да прекара свободното си време с детето. Ние също излизаме навсякъде тримата.
Само 3-4 пъти в годината се  случва да излезем вечер двамата .

# 17
  • Варна
  • Мнения: 373
За мен е нормално бащата да иска да е около детето си. Абе като гледам "проблемът" е че не си говорите.
Да попитам - преди детето имахте ли общи теми за разговор? Ако не - що си седнала да се вайкаш сега? Като си го взимала тоя твоя мъж къде си гледала?!
И моят мъж ме дразни (къде си хвърля дрехите, как яде, как ми дава акъл докато готвя...), но аз съм си го избрала и го обичам такъв какъвто е. Перфектни хора няма!

Авторке, извинявай, но мисля, че си нямаш проблеми и си решила да си ги измислиш.
Скрит текст:
Сега сигурно сума ти народ ще се изсипе да ме критикува за думите...

# 18
  • Мнения: X
Нормално да е иска да е около детето, ама авторката пише, че не му обръща кой знае какво внимание, вижда го за кратко и сяда на компютъра и навън само тя търчи след детето...
Неговата работа май е "хем не искам аз да го гледам, хем на друг не го оставям" и ако може само жена му да се гърчи...
Нямат и какво да си кажат...не мисля, че си измисля проблемите. Чела съм я и в други теми и според мен проблеми си имат, освен това е много преуморена от детето вече и има нужда от почивка, ама мъжът й май не е на това мнение...

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Авторке, извинявай, но мисля, че си нямаш проблеми и си решила да си ги измислиш.

Зависи. Когато страдаш от хронично недоволство, малките камъчета са тези, които обръщат каруцата.

# 20
  • Мнения: X
.. еми то с него и една приказка немога да си кажа - или трябва да говорим за детето или за неговото хоби и това е, на другите теми мълчи и клати глава докато зяпа в телефона.
И какви са другите теми? Simple Smile Не отговорихте на този въпрос, а няколко човека го зададоха. Ако е астрология или хомеопатия - разбирам защо мълчи. Аз направо бих се развел, ако съпругата ми ме подхване с подобни теми (шегувам се - беше изяснено на много много ранен етап, че не се интересува от подобни неща Stuck Out Tongue)

Човек като си общува по цял ден с 2 годишно (нали толкова беше) тотално изтрещява и иска да си говори с възрастен човек. Резултатът от това е едно дрънкане, което пък задушава работещ човек, особено пък мъж. Работещ човек, на когото примерно през 5-10 минути идват да му искат нещо, свързано с работата, или отхвърля по 50 мейла и няколко кол-а на ден и после му надува главата и зажадняла за нормална комуникация мама, опознаваща "трудната страна на майчинството" Wink

Доколкото разбирам от описанието - човекът се опитва да бачка за 2ма, за да компенсира домакинство с 1 заплата, Вие пък изтрещявате самичка с детето - решението е просто, но когато човек се заинати (в случая май беше той упорстващият срещу ясла?) е трудна работа... Но все пак Вие сте си отделен човек, способен да решава за себе си, така че ако истински искахте да почнете работа, щяхте да сте го направили.

Алтернативите са бавачки, баби, които да Ви дадат време да се виждате с приятелки и естествено висене по цял ден на площадката (задължително носете, зрънчо и чипс за детенцето, ако огладнее Stuck Out Tongue ) и сприятеляване с други мами/баби, посещаващи същото място. Това малко ще задоволи необходимостта Ви от социален контакт и няма да чакате само на съпруга си за тази работа.

# 21
  • Мнения: X
Гледам, че се омаловажа написаното, нямала истински проблеми авторката...
По-скоро, голяма част от писалите по-горе не са чели или не помнят как преди години авторката е писала, че иска да се раздели с мъжа си, че не го обича, не е щастлива с него, но е останала, като е разбрала, че е бременна. Сегашното положение на нещата е съвсем логично развитие на тази история.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Аз си спомням, че преди време мъжът ѝ искаше да живее отделно от нея и детето им, защото майка му не му позволявала, или нещо в този дух беше...

# 23
  • Мнения: 1 770
Не си сама...Ама наистина големи дразнители са тези мъже. Мине се не мине малко време, в което ти е спокойно и хоп налазят ти нервичките! 🐒То бива бива наглост, ама от къдя на къдя бе?!?!?!?

# 24
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Следя темата и чета коментарите. Като цяло терзанието ми е не толкова, че си мълчим - аз има с кой да говоря и не ми липсва социален живот, а просто се чудя защо трябва да се насилваме да сме заедно като няма дори какво да си кажем. Иначе обикновено подхващам някакви злободневни теми примерно нещо, което съм чула в новините и т.н.
За работенето, за момента няма места в яслите, бабите и те немогат да помагат, а ако вземем гледачка ще ми отива цялата заплата там и то няма смисъл.

# 25
  • Мнения: 5 134
просто се чудя защо трябва да се насилваме да сме заедно като няма дори какво да си кажем.

Кой е казал, че трябва?

# 26
  • Мнения: 574
И ние сме така. Темите на разговор са: децата, работа (защото донякъде е обща), секс иии ...май това е. Всичко останало е повод за скандал. И когато назре такъв, направо излизам от стаята. Почти всеки ден. Или пък казвам "спри до тук'. Какъв е смисъла ли? Децата.  Ако не са те, и една секунда няма да си го причиня. Е...отвреме на време може да правим секс.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Явно хората възприемаме караниците по доста различен начин.
При мен лично, дори и често да се припираме с любимия мъж, чувствата не отслабват.

# 28
  • Мнения: 574
Само на секса не ми пречат, иначе на всичко останало му е* м* . Не мога да вирея с човек, с когото не съм на една вълна и не споделяме еднакви виждания.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
А с времето ли се разминахте? В началото на връзката имало ли е индикации за неразбирателство?

# 30
  • Мнения: 574
В началото нямаше индикации за нищо друго, освен за безоблачно щастие вовеки веков. Няколко години по-късно дойде промяната. Пак казвам, в следствие на ревност, ограничения и собственическо чувство. Оттам прерасна в други неща, резултатът е тиха омраза от моя страна. Любовта - варира между 30-40 %. Беше 110...

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ясно. Peace Питам те отново в тази тема, защото, според мен, случаи като вашия са по-скоро рядкост. Малко вероятно е черти на характера, като проявата на ревност и склонността към собственическо чувство, да се проявят едва на по-късен етап от връзката, освен ако това не е бил целенасочен, внимателно обмислен ход от страна на партньора. Демек, да се прикрива, докато не е сигурен, че е впримчил достатъчно умело половинката (например, с деца, общо жилище, кредити и т.н.). Това наистина прави раздялата по-трудна.

Казвам го, защото – както аз, така и мъжа ми – сме по-скоро ревниви и интроверти по душа, но сме се разкрили един пред друг от ден първи на връзката ни.

Тази промяна у партньора ти, за която говориш, да не би да е настъпила в следствие на някакво конкретно събитие или поредица от събития?
Не знам, човек не променя нагласите си току-така.

# 32
  • Мнения: 574
Да, настъпи в резултат на това, че влязох да уча редовно в университет и това, че вече не работехме заедно, тоест не бях денонощно с него. После започнах и работа на друго място и съвсем се провалиха нещата. Просто преди тези събития не е бил така застрашен. Иначе аз съм си ектроверт по душа и неревнива, а той - точно моя противоположност. По-скоро сме изключение, да.

# 33
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Явно хората възприемаме караниците по доста различен начин.
При мен лично, дори и често да се припираме с любимия мъж, чувствата не отслабват.

Това е рядкост ...

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Да поясня – нямам предвид "караници", включващи използването на обидни епитети или, не дай си Боже, физическо насилие...

# 35
  • Мнения: 574
Е, то и ние рядко стигаме до обиди, но ето, пример. Тази вечер пак се разминаваме като трамваи. Причината-ще излизам по- късно с колежки. Сърди се, че щял да стои сам. Имаше 3 часа докато изляза, но той предпочита да си лежи и да се сърди, докато аз вечерям, сега аз полегнах, той се премести да яде. И какъв е смисъла на това да се сърдиш на някой 3 часа, че щял да излиза за 2? Не е ли по-добре тези 3 часа да ги прекарате заедно? Според него не. Трябва да си провалим цялата вечер. Макар че нито аз, нито той не правим нищо по-различно от това да си цъкаме телефоните по цяла вечер. Та не виждам какъв му е проблема. Абе ужасен случай сме, втори такъв няма. Двама човека, които говорят единия на китайски, другия на хинди. Опитваме се да изясним нещата с разговори и всеки път и двамата знаем и си казваме, че това го обсъждаме за хиляден път. Но всичко се повтаря, като в колело на хамстер се чувствам.

# 36
  • Мнения: 1 770
Ох и аз я мразя тази глупава егоистична ревност. И мм се опитва да ми вкарва такива, но го режа от корена. Супер много ме дразни и не намирам логика в безмислена ревност от приятелки, шефове, колеги или случайни познати. 😕 Трябва да съм егати комплексара, за да си позволя да изпитвам такава ревност. За мен това дори е обидно да го изпитвам. Все едно нямам никакво себеуважение и смятам, че бих била заменена за първата срещната фуста! 😰

Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 20:46 от Mom of 3

# 37
  • Мнения: 574
Моето мнение относно ревността се припокрива изцяло с твоето.

# 38
  • Мнения: 1 770
Според мен това е чувство, което може да се контролира. Разбира се, че в очите на ревнуващия, винаги "има повод" 😂 дори и "поводите" лишени от всякаква логика.
Аз лично ако тръгна да търся поводи, мога да си измисля безброй и да се удавя в тях. Например мм е по-млад, хубав. Работата му е свързана със срещането на много нови и млади хора(жени 😋); и още мога много да изброя. Не разбирам от къв зор обаче да си причинявам всичко това. Ако иска да прави нещо, няма как да го спра. Именно ограничаването, води до напрежение между двама души и евентуалното желание за " Абе така и така ме обвиняват несправедливо, поне да има за какво!" 😂

# 39
  • Мнения: 574
Ето, пак си права. И аз, ако искам да си измислям поводи, мога да му стъжня живота, обаче не съм такъв човек, а и усещам, че като го подкарам по неговия начин, АЗ се чувствам зле, не мога да играя играта на някой друг, в стил - с неговите камъни по неговата глава. Един вид, той ме ревнува, сега и аз него, да види хубаво ли е. Емоционално ме изчерпва това и се чувствам не себе си. Не искам да ме въвлича.
Давам си сметка, обаче, че от онова момиче, което той срещна някога, не е останало много. Липсва ми безгрижността и непринудеността в отношенията, това да си над нещата, да мислиш позитивно. Така ме изкриви през годините, че чак сега започвам да си давам сметка и да се оправям. Моделирал ме е, без да искам по много гаден начин. Представете си, аз съм много силен характер и човек, а какво остава за разни чувствителни девойки, които тепърва се сблъскват с нещо такова. Вечен психически тормоз.
Развоят на събитията от снощи: прибрах се, той сърдит още, правихме секс и това е. Утре старата песен на нов глас и така- до края на света! Има ли други такива луди- не знам....

# 40
  • София
  • Мнения: 12 554
Е нали е сърдит, какъв секс? Или няма общо, викаш Grinning

# 41
  • Мнения: 225
В началото нямаше индикации за нищо друго, освен за безоблачно щастие вовеки веков. Няколко години по-късно дойде промяната. Пак казвам, в следствие на ревност, ограничения и собственическо чувство. Оттам прерасна в други неща, резултатът е тиха омраза от моя страна. Любовта - варира между 30-40 %. Беше 110...

По-добре няма да стане. Свиквай!

# 42
  • Мнения: 574
Е нали е сърдит, какъв секс? Или няма общо, викаш Grinning
Ами да, при нас няма много общо. Както е сърдит, пак е винаги готов. Само трябва малко да покажа желание и сръднята спира моментално. Е...после може пак да си продължи....
Иначе, да, знам, че по-добре няма да стане. Такава гадина, привидно прикрита зад маската на добър, тих и скромен човек, че чак ми е трудно да го асимилирам.
Аз съм сигурна, че той би бил идеалния мъж за всяка жена, която е като него. Нещо от типа на Black Cat, със сходни ценности и тип характер. Но не и за мен.

# 43
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Между другото и при нас нещата бяха “няма такава любов като тяхната”... първата година бяхме по цял ден заедно, говорехме за всякакви неща, гушкахме се и т.н., абе една дума напреко не сме си казали и после всеки като го завя по задачи и работа и вместо за по-кратко време като сме заедно да го прекарваме много по-настено от хубави емоции нещата тотално замряха. А сега вече хем е ясно, че и двете страни имаме желание да са ок нещата, хем не ни се получава. Разбирам Omnia Vincit Amor

# 44
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Вечен психически тормоз.

Какво е психически тормоз?

# 45
  • Мнения: X
Ето, пак си права. И аз, ако искам да си измислям поводи, мога да му стъжня живота, обаче не съм такъв човек, а и усещам, че като го подкарам по неговия начин, АЗ се чувствам зле, не мога да играя играта на някой друг, в стил - с неговите камъни по неговата глава. Един вид, той ме ревнува, сега и аз него, да види хубаво ли е. Емоционално ме изчерпва това и се чувствам не себе си. Не искам да ме въвлича.
Давам си сметка, обаче, че от онова момиче, което той срещна някога, не е останало много. Липсва ми безгрижността и непринудеността в отношенията, това да си над нещата, да мислиш позитивно. Така ме изкриви през годините, че чак сега започвам да си давам сметка и да се оправям. Моделирал ме е, без да искам по много гаден начин. Представете си, аз съм много силен характер и човек, а какво остава за разни чувствителни девойки, които тепърва се сблъскват с нещо такова. Вечен психически тормоз.
Развоят на събитията от снощи: прибрах се, той сърдит още, правихме секс и това е. Утре старата песен на нов глас и така- до края на света! Има ли други такива луди- не знам....
Хмм, да. Да си наложиш да ревнуваш е като да си наложиш да не ревнуваш. Все едно много да ти се иска да покажеш, че и ти можеш да пърдиш пред някой, който току-що е изпуснал гълъбчето, но точно в този момент да не ти идва...музата.

# 46
  • Мнения: 1 770
Хмм, да. Да си наложиш да ревнуваш е като да си наложиш да не ревнуваш. Все едно много да ти се иска да покажеш, че и ти можеш да пърдиш пред някой, който току-що е изпуснал гълъбчето, но точно в този момент да не ти идва...музата.
Не мога да се съглася с този пример. По същата логика, всеки може да устиска, ако е на публично място, нали така?
Въпреки, че физиологичните процеси са много по-трудно контролируеми от мисловните такива.

Омниа, при мен помагат многото и дългите разговори. Аз приемам този недостатък на мм като предизвикателство и се опитвам да му помогна да се освободи от него. Номера с "твоите камъни по твоята глава" и аз го пробвах и не помага. Аз съм тази, която се чувства зле,а не той. Той можеби дори се ласкае от факта, че го "ревнувам"...😬
За да спреш да ревнуваш, обаче е нужно първо да осъзнаеш кой си и каква цена имаш. Когато започнеш да цениш и уважаваш себе си, всичко друго си идва на мястото. Тогава няма да се страхуваш да не изгубиш половинката си, която би хукнала след някой друг, именно защото знаеш какво би изгубила,тръгвайки си от теб. Ако това все пак се случи, аз избирам да приема, че просто не сме били един за друг и мен ме чака нещо по-добро, затова трябва да дам път и свобода на сегашния човек до мен, да намери всята съдба.
Не знам дали някой четящ ревнивец би разбрал какво искам да кажа, но в оновата на своите анализи и мисли, аз слагам себе си и това как аз искам да се чувствам. Не желая да си причинявам всичките негативни емоции свързани с ревността и затова, контролирам това чувство в себе си, както се опитвам да контролирам и истаналите негативни емоции. Ако човек приеме, че тези емоции му вредят на физическото и психическо здраве и се опитва да ги елиминира, а не разпалва, тогава контрола над тях ще е по-лесен.
Омниа, говори на партньора си, как те наранява и обижда неговото поведение. Казвай му, че го обичаш и е важен за теб, но също така е важна и комуникацията ти с близки, роднини и приятели един път в мсеца на кафе или каквото и да е там. Също така, излизай и с него, а не само с приятелки, за да може той да повярва на думите ти. Партньора нитрябва да разбере, че всеки човек е отделна личност и има своята идентичност, интереси, нужди и не трябва да бъде затварян в клетка или контролиран.
Но всичко това трябва да се обсъди спокойно и приятелски между двамата. Не е нужно да се прави напук, което би обтегнало отношенията.
Комуникацията е най-важна за мен във всяка една връзка- било то любовна, роднинска или бизнес. Ако всяка страна знае желанията и чувствата  на другата, тогава много по-лесно би се стигнало до една здрава и дълга връзка, в която партньорите се обичат, уважават и си имат доверие! Успех ти желая!💗

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Според мен, не разсъждавате в правилната посока. Ревността в повечето случаи няма общо със страх от загуба на половинката. Peace

# 48
  • Мнения: X
Ами...зависи колко го напъва човек. Рано или късно ще си излее душата.

# 49
  • Мнения: 1 770
В началото нямаше индикации за нищо друго, освен за безоблачно щастие вовеки веков. Няколко години по-късно дойде промяната. Пак казвам, в следствие на ревност, ограничения и собственическо чувство. Оттам прерасна в други неща, резултатът е тиха омраза от моя страна. Любовта - варира между 30-40 %. Беше 110...

По-добре няма да стане. Свиквай!

Не съм съгласна с теб! Винаги има надежда! С хубавото се свиква, но с нещо което те тормози или тревожи, няма как.  Ето има хора в една друг тема, които търпят нещо 22 години, но въпреки това не са свикнали!
Човек търпи, търпи нещо и накрая избухва като бомба или започва да си измисля извинения да търпи повече. Всеки сам решава за себе си какво заслужава!

# 50
  • Мнения: 225
Здравей,Mom of 3 !
Приятно ми е да чета твоите  позитивни  мнения.

Току що  водихме със жена ми  дълъг и приятен , философски разговор, уж за смисъла на живота , в който и тя и аз деликатно вмъквахме дребни подробности от нашия съвместен живот. 
С две думи не можем един без друг ВЪПРЕКИ  някакви си  дребни 99% различия в характерите ни.
И в този смисъл казвам , че освен да приемеш приемливото друго не може да се направи.







# 51
  • Мнения: 1 770
Привет Капоне! Сам казваш, че и двамата приемате дребните различия и несъвършенства на другия, с които сте съгласни да се примирите. Омниа говори за нещата, с които не желае да се примири! Неминуемо в една дълга връзка се научаваме да приемаме различията на другия, както и той нашите, но тук говорим за нетърпими неща, които развалят комфорта и спокойствието на връзката. Има хора, които и 22 години (това ми стана като нарицателно вече. Извинявам се на авторката oт другата тема😬)не свикват, нито се примиряват с това. Моят съвет е нещата, които са нетърпими, да се променят, вместо да се търпи животът в токсична овстановка!
Много харесвам определението на Айнщайн за "лудостта"- това е повтаряне на едно и също действие, а очакването на различни резултати. Няма как да искаме нещо, което не ни харесва да се промени, ако нищо не правим в тази посока, а чакаме да се случи "чудо" и да се оправи от самосебе си.
Нормално е щом не правим нищо, и резултата да си остава същия.

# 52
  • Мнения: 225
Така е да ...всъщност нетърпи ми са но се научихме да не ги забелязваме в името на създаденото от нас. 22 и при нас е същото число почти.
Деца , успехи ...
Ако направя   сравнение аз съм спортен автомобил а тя комфортна  лимузина.
Аз се возя на лимузина понякога а тя на спортна кола.
За разбирателство и дума да не става. Едва ли има по несъвместими от нас.
Ето стъмни се и аз пощурях. Излиза ми се  а на нея хич.
Направих едно кръгче с приятели от одеве насам натам и сега се прибрах ама хиччч не ми се иска...Не че ме спира но ми се ходи с нея ....и т.н.

При нас в началото също беше трагедия.
Но се ангажирахме изцяло аз с работа а тя с детето и така не остана време да се намразим или разделим.

Последна редакция: сб, 28 апр 2018, 22:33 от kapone666

# 53
  • Мнения: 1 770
Противоположностите се привличат, но също много хора прикриват истинското си аз, за да се "впишат" по-лесно!
Аз например съм супер луда вътре в мен! Искам да мечтая, да правя щури неща, без разбира се да вредя на никого. Искам да се боря със страховете си, да скачам с парашут, бънджи, да пея пред голяма публика, да сбъдвам най-лидите си мечти и още много такива. Искам го, но сякаш искам и подкрепа от човека до себе си, а той може да е същия отвъте, а аз да не знам. Затова казвам комуникацията е разковничето. Никой никога няма да ни разбере отвътре, ако не се покажем. Партньорката ти няма да знае дали и какво искаш в леглото или в живота, ако не й обясниш защо го искаш и как те кара да се чувстваш. Не е достатъчно само да й кажеш, че ти се излиза. Обясни й, че ти кипи от вътре. Пълен си с живот и искаш да го изживееш не с кого да е друг, а именно с нея! Кажи й, че я обичаш и искаш да остареете заедно. Един ден тя ще го оцени! Не се отказвай!
Между другото поздравления за това, че искаш да останеш с жена, която ти дава повече от малко дупе и "вафли в косите"! Тези неща са преходни..След време ще ни останат хубавите и стойностни разговори и усещането за сигурност! Успех ти желая и не се отказвай, нито се примирявай! Обичате ли се, няма невъзможни неща! 💗

Последна редакция: сб, 28 апр 2018, 23:42 от Mom of 3

# 54
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Партньорката ти няма да знае дали и какво искаш в леглото или в живота, ако не й обясниш защо го искаш и как те кара да се чувстваш. Не е достатъчно само да й кажеш, че ти се излиза. Обясни й, че ти кипи от вътре. Пълен си с живот и искаш да го изживееш не с кого да е друг, а именно с нея!
На него му кипяло отвътре, а на нея не й кипи. Кво прайм? Защо тя трябва да се съобразява с неговите нужди? Той да ходи да си кипи без нея, какъв му е проблемът?
Аз например не обичам да ходя като луда по нощите. ММ пък не можеше да се свърти вкъщи. Когато детето беше малко, това негово "скитничество" буквално ме докарваше до лудост. Сега хич не ми дреме. Самодостатъчна съм си. И когато е вкъщи и настоява за внимание, не го отразявам. Аз, когато имах нужда да общувам с него, него го нямаше. Сега той има нужда от мен, но сори - аз вече имам други занимания, които са ми по- интересни от общуването с него. Ако това не му харесва, проблемът не е мой.
По отношение на казуса на Капоне - готин, не може хем .......до края, хем душата в рая. Не стига , че никой не те е спрял, ами и настояваш тя да жертва себе си и да живее твоя живот, щото ти така си бил искал. Ами искай си. Тя пък може да иска нещо друго. И ще го  намери, повярвай ми.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Бронте, извинявай, че ще го напиша, не съм вътре в отношенията ви и не искам да сипвам сол в раната (в случай че темата ти е болезнена), но вие с мъжа ти, общо взето, връзка нямате. Всеки си живее своя живот, според това, което пишеш. Въпросът е защо сте се изтърпели толкова време. Аз откровено си признавам, че такова нещо нямам нерви да понеса – просто психиката ми ще даде накъсо...

Колкото до Капоне-то, явно доста хора в тази тема не сте запознати с пространната дискусия около прелестите на любовницата му, та затова се фокусирате около личността на съпругата, която, така или иначе, не е в главната роля...

# 56
  • Мнения: 1 770
Аз давам тези съвети на Капоне, защото го усещам че той харесва жена си, идеализира я, не иска да я напуска, но се терзае че тя не го разбира, а среща това "разбиране" у продавачката с малкото дупе и вафлите в косите.
Искам да му кажа, че никой не може да промени другия, но могат заедно, ако достатъчно го искат и се обичат, да се променят и да гледат в една посока, без да изневеряват на себе си!

# 57
  • Мнения: 18 530
benny, ти имаш лукса с двегодишно дете да не работиш. Ако бях на твое място, бих уважавала мъжа си, че мога да си гледам на спокойствие детето и не бих се дразнила от нищо. Според мен наистина нямаш никакви реални проблеми и затова влизаш в излишни филми.

# 58
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Аз например не обичам да ходя като луда по нощите. ММ пък не можеше да се свърти вкъщи. Когато детето беше малко, това негово "скитничество" буквално ме докарваше до лудост. Сега хич не ми дреме.

И ние сме на това дередже Simple Smile

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
benny, ти имаш лукса с двегодишно дете да не работиш.

Стига, де, чак лукс. Има съпруги, които и без наличието на деца, не работят. Peace

Не мисля, че това е причина, която трябва да я задължава да се чувства благодарна на мъжа си. Съвсем нормално е.

# 60
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Тази тема ми попада в точното време. И ние сме като авторката. С 2- годишен терорист и обтегнати отношеня, водим откровена война. Може би съм една идея по- агресивна, но нервите ми просто не издържат. Той е постоянно зает и няма почти никакво време, в което да ме отмени, защото няма на кой друг да разчитам. До кога ще е така и какъв ще е развоя не знам...

# 61
  • Мнения: 9 196
Тази тема ми попада в точното време. И ние сме като авторката. С 2- годишен терорист и обтегнати отношеня, водим откровена война. Може би съм една идея по- агресивна, но нервите ми просто не издържат. Той е постоянно зает и няма почти никакво време, в което да ме отмени, защото няма на кой друг да разчитам. До кога ще е така и какъв ще е развоя не знам...

Вики Тейлър, в една тема се оплакваш от детето си, в друга от мъжа си, в трета от разни други неща ... ами ако всички са ти криви, замисли се дали пък не е в тебе проблема? Защото най-вероятно е. Няма как дори две годишното да те дразни, ведно със всички останали и само ти да си онеправданата и многострадалната.

Да допълня и какъв ще е развоя, ако не се освестиш - или ще си останат така нещата и ще продължиш да се оплакваш от същия, или ще се появи нов, за да почнеш да се оплакваш от него. Или се променяш. Но едва ли. От прочетеното виждам, че в собствените си очи си съвършена.

# 62
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Какво да ти кажа, детето си е дете и никъде не съм казала, че ме дразни, а че трудно се справяме с него. Отношенията с мм рязко се влошиха след като детето се роди, защото имам чувството, че бяга от отговорност. Аз съм напълно сама и няма на кого да разчитам освен на него. А той постоянно си намира ангажименти само и само да не му оставя детето за 5мин за да свърша нещо, а дори и да се случи, той се изнервя до краен предел и започваме да се караме. Не сме единствените в тази ситуация и вярвам, че много ще ме разберат. Ни най- малко не съм съвършена, просто се намирам в много неблагоприятна ситуация.

# 63
  • Мнения: 5 134
Вики, в другата тема получи добри съвети за дисциплината на детето, както и такива нищо да не правиш, че всичко е едва ли не в реда на нещата. Не знам каква е причинно следствената връзка, но очевидно неспособността да контролираш детето и проблемите в брака са ти свързани. Според мен определено трябва да промениш нещо, а не да лежиш на успокоението, че те нещата са така.

# 64
  • Мнения: 9 196
Какво да ти кажа, детето си е дете и никъде не съм казала, че ме дразни, а че трудно се справяме с него. Отношенията с мм рязко се влошиха след като детето се роди, защото имам чувството, че бяга от отговорност. Аз съм напълно сама и няма на кого да разчитам освен на него. А той постоянно си намира ангажименти само и само да не му оставя детето за 5мин за да свърша нещо, а дори и да се случи, той се изнервя до краен предел и започваме да се караме. Не сме единствените в тази ситуация и вярвам, че много ще ме разберат. Ни най- малко не съм съвършена, просто се намирам в много неблагоприятна ситуация.

Нищо по-различно не казваш ... не се оправяш с детето, а и мъжа си не може да накараш да го гледа. Ами и аз да съм ти дете и аз ще те правя сама да си говориш. То още малко твоето, но ще порасне. А мъжа ти най-вероятно ще те напусне, ако продължаваш. То никой не може да изтърпи вечни оплаквания, нестабилна майка, която изнервя и детето, пък детето него ... С тая нагласа, все така ще си.

О, за ситуацията - имаш ЕДНО дете. Каква е ситуацията? Че мъжа ти не ти помага? Ми той утре може и да хване пътя и тогава какво?

# 65
  • София
  • Мнения: 24 839
Тази тема ми попада в точното време. И ние сме като авторката. С 2- годишен терорист и обтегнати отношеня, водим откровена война. Може би съм една идея по- агресивна, но нервите ми просто не издържат. Той е постоянно зает и няма почти никакво време, в което да ме отмени, защото няма на кой друг да разчитам. До кога ще е така и какъв ще е развоя не знам...

Защо не пробваш просто да приемеш, че първите години от раждането на детето са трудни, но пък си заслужава, защото нищо по- прекрасно от " терориста" не сте създали, пък и няма да създадете!?
Защо не приемеш, че всеки от вас двамата дава това, което може и за което го бива най- много?
Защо не се опиташ да приемеш мъжа ти като част от отбора, като половинката от едно цяло, а не като безхаберника, който само работи, а не иска да те отмени?
Той сърди ли ти се, че не можеш да го отмениш в работата му?

# 66
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Не знам дали някой от вас е изпдал в ситуация, в която да е тотално лишен от социален живот.
Salsisha, винаги си прекалено крайна и нападателна в постовете си. Прогнозите ти са в сферата на утопията. Кой кого щял да напусне, пък кой бил съвършен.В живота на човек могат да настъпят всякакви трудни периоди, които отстрани да изглеждат много банални.Аз съм човек, тотално лишен от социален живот и контакти и това няма как да не се отрази на психиката ми. Единственото, което искам от човека до мен е да ми бъде отмяна от време на време, за да мога да презаредя батериите. И когато батериите ми са се скапали- няма как да бъда ок. Това е цялата философия на моя проблем.

# 67
  • Мнения: 9 196
Не знам дали някой от вас е изпдал в ситуация, в която да е тотално лишен от социален живот.
Salsisha, винаги си прекалено крайна и нападателна в постовете си. Прогнозите ти са в сферата на утопията. Кой кого щял да напусне, пък кой бил съвършен.В живота на човек могат да настъпят всякакви трудни периоди, които отстрани да изглеждат много банални.Аз съм човек, тотално лишен от социален живот и контакти и това няма как да не се отрази на психиката ми. Единственото, което искам от човека до мен е да ми бъде отмяна от време на време, за да мога да презаредя батериите. И когато батериите ми са се скапали- няма как да бъда ок. Това е цялата философия на моя проблем.

Защо съм нападателна, защото не те ожалвам и ти посочвам другата гледна точка? Това не е нападателност, просто не те кефи.
Нямаш социален живот - ами кой е виновен за това? Винаги може да вземеш гледачка, или детето да посещава ясла, дори и не целодневно, не е пеленаче. Никой не е длъжен да ти осигурява социален живот, а детето не е виновно, че съществува и не може да се оправя само. Това е просто дете. Мъжа ти е просто мъж. Ти трябва да се погрижиш за това, което искаш. Винаги има начин, но той не е постоянно оплакване. Е, да, то е по-лесно, но не решава нищо.

# 68
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Не знам дали някой от вас е изпдал в ситуация, в която да е тотално лишен от социален живот.
Salsisha, винаги си прекалено крайна и нападателна в постовете си. Прогнозите ти са в сферата на утопията. Кой кого щял да напусне, пък кой бил съвършен.В живота на човек могат да настъпят всякакви трудни периоди, които отстрани да изглеждат много банални.Аз съм човек, тотално лишен от социален живот и контакти и това няма как да не се отрази на психиката ми. Единственото, което искам от човека до мен е да ми бъде отмяна от време на време, за да мога да презаредя батериите. И когато батериите ми са се скапали- няма как да бъда ок. Това е цялата философия на моя проблем.

Защо съм нападателна, защото не те ожалвам и ти посочвам другата гледна точка? Това не е нападателност, просто не те кефи.
Нямаш социален живот - ами кой е виновен за това? Винаги може да вземеш гледачка, или детето да посещава ясла, дори и не целодневно, не е пеленаче. Никой не е длъжен да ти осигурява социален живот, а детето не е виновно, че съществува и не може да се оправя само. Това е просто дете. Мъжа ти е просто мъж. Ти трябва да се погрижиш за това, което искаш. Винаги има начин, но той не е постоянно оплакване. Е, да, то е по-лесно, но не решава нищо.

На мнение съм, че човек може да изкаже позиция и по по- тактичен начин, без да ти ги лепи едни такива изневиделица. Приемам всякакви мнения, но изказани по тоя начин изобщо не биха ме накарали да се замисля. 
Кой ми е виновен? Обстоятелствата са такива. Не живеем в България, яслите са предимно частни и струват половин заплата. Бавачката няма какво да я коментирам. Не е толкова елементарно, колкото ти изглежда. Теорията ти е много силна страна, жалко, че не се познаваме, та да видя как я прилагаш на практика. Щото имам чувството, че си идеалната жена.

# 69
  • Мнения: 9 196
В чужбина би трябвало да си на работа отдавна. А добавките да ти покриват определени часове за гледачка. И мъжа ти няма да го направи вместо тебе, това трябва да си го задвижиш ти. Има неща, за които жената трябва да се погрижи сама и собственото ни удобство е едно от тях.

# 70
  • София
  • Мнения: 24 839
VickyTaylor, социалният живот няма да ти падне от небето, дори да си без дете.
Нали ти трябва да се запознаеш с хората, за да си допаднеш с някого.
Защо не се вгледаш в начина на живот там, където си, за да приложиш нещо, което ти хареса?
Ако никакви познати и приятели нямаш там, дори и да те отмени мъжът ти, що за социален живот ще е да обиколиш някой мол?

# 71
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
VickyTaylor, социалният живот няма да ти падне от небето, дори да си без дете.
Нали ти трябва да се запознаеш с хората, за да си допаднеш с някого.
Защо не се вгледаш в начина на живот там, където си, за да приложиш нещо, което ти хареса?
Ако никакви познати и приятели нямаш там, дори и да те отмени мъжът ти, що за социален живот ще е да обиколиш някой мол?
Всичко това е вярно. Аз имам познати и приятели, но режимите ни все не съвпадат за срещи. Виждаме се, но рядко. А и разстоянията не са малки. Той ако ме отменя, поне ще мога да остана  за 1 час, за да се успокоя и събера мислите си, което хич не е малко. Имам чувстеото, че ме е налазил синдромът бърнаут в домакински вариант.

# 72
  • Мнения: 5 134
ВикиТейлър, стана ми мъчно за теб. Трябва нещо да промениш, в момента си много преуморена и изчерпана емоционално.
С детето излизате ли някъде, например на някакъв спорт? Там може да се запознаеш с други майки за компания.

# 73
  • Мнения: X
VickyTaylor, не знаеш ли, че тук споделиш ли нещо, особено оплакване веднага перфектните бг мами ще ти обяснят как ти си крива и сама си си виновна за нещо.
А Salsisha не я слуша главата по принцип, нейните постове по - добре ги пропускай, нищо съществено няма да изпуснеш.

Съчувствам ти и те разбирам. Детето ми е същото като твоето и въпреки че мъжът ми я гледа всяка свободна минута и не съм съвсем в твоята ситуация ми е ясно за какво говориш.
Планирате ли детето да тръгне на ДГ или някаква забавачница и кога? Мисля, че това е първото, което трябва да се случи...

# 74
  • Мнения: 9 196
То пък, като се съчувства и разбира е голяма помощ.

За кое не ме слуша главата точно? Че правите драматизации от съвсем нормални неща? Липсвал социален живот. Ами липсва, така е с малко дете, във все още студените месеци. Всеки е минал през това. Правиш си стъпките да го постигнеш и това е. Съчувствие ... не е терминално болна, с малко дете е просто, какво съчувствие.

# 75
  • Мнения: 225
VickyTaylor,
твоя модел в семейството ми е познат.
И искренно ти съчуствам. Имам позната,  оставена за всичко да се грижи сама.
Да гледа децата , да изчисти , да напазарува, да плати кабелната , да измие колата   , да заведе децата и вземе от градина, дори и да работи. Докато мъжа е все зает , с приятели с работа , с футбол , с биричка след работа и т.н.


За случая за който разказвам, не вярвам нещо да се промени. Изглежда такива мъже /за мен  80% са такива/копират някакъв модел от родителите си и няма как, колкото и да говориш, той да се промени, и да затича с детето  по полянки и градинки.


# 76
  • Мнения: X
Зависи и с какво е зает тоя мъж. Ако е с работа и наистина няма време за детето е кофти, но понякога няма друг начин...затова и трябва да се търсят варианти майката да си почива от детето и ако не може мъжът да се включва активно, трябва се намери друг начин...
Ако е зает с приятели, забавления и спорт докато тя гледа детето нон - стоп имат голям проблем...

# 77
  • Мнения: 574
Вики, мислех да ти дам някой съвет, но като прочетох чужбина, и всичко се изпари. Съжалявам, но мисля, че майките (българки) в чужбина са наистина в много кофти положение. Много по-лошо от майките в България. (говоря за майки, които не искат да си стоят цял живот вкъщи и които не са ок с това да дундуркат бебета по амнайсет години и които искат да работят и да се развиват, останалите да ме извинят)
Ако беше тук, щях да ти кажа да го пуснеш на ясла и да си намериш работа, защото яслата тук струва смешните 50-60 лв на месец, даже и частната ще е максимум половината ти заплата. Работата е спасението за прегорели майки, според мен. Единия път ме спаси работата, втория път-университета. Иначе щях да си говоря сама.
Но в чужбина знам, че не стоят така нещата. Яслите са невероятно скъпи и ставаш една детегледачка за доста дълго време. Даже и след като тръгнат на училище, пак трябва да се вземат рано и това е несъвместимо с нормална работа.
Освен това и социалните контакти са по-трудни, освен ако не се движиш сред българи. А бе изобщо, не съм фен на чужбината аз. Но това си е мое мнение.
За мъжа ти- не виждам какво можеш да направиш. Изтеглила си късата клечка или така си го научила, без значение е кое от двете. С говорене и убеждение не мисля, че ще постигнеш нещо. Аз лично, бих му го треснала един хубав слънчев ден и бих се изнизала за цял ден. Ще - не ще , ще се научи как да се оправя с него. И така всяка неделя, примерно.

# 78
  • Мнения: 18 530
Поне виждам как хора без сериозни проблеми си вярват, че ги имат.

Напълно съм готова да не работя, да си гледам детето и да нямам никакъв социален живот Simple Smile Ама няма как да ми се получи.

# 79
  • Мнения: 9 196
Стига с тая чужбина и как са скъпи яслите. Не са толкова скъпи, за заплатите тук. Освен това, данъчния кредит, ако си с нисък доход, ти покрива яслата поне за 20 часа седмично /за целта трябва да си поработил все пак, преди да родиш/ и заплатата, която може да вземеш за този половин ден ти остава чисто. Въпрос на желание. Всяка майка на малко дете тук работи между 8 и 30 часа седмично, защото иначе изтъпяваш тотално.

Самолетите до България също още си летят, не съм чула да са ги спрели.

И в този случай няма как да се обвинява бащата, че толкова години работи само той, за да ги издържа, пък сега не щял и детето да гледа, с цялото си нахалство ... Ами не е много честно така.

# 80
  • Мнения: 574
Salsisha, не знам Вики в коя чужбина е, но ако е Англия, както подозирам, до колкото имам информация, яслите са по около 1000 паунда, долу-горе, колкото би изкарала и тя на месец.
Аз знам за някакви си по един час на ден, че има право да оставя детето на ясла, примерно да отиде да си вземе голямо дете ако има от училище или някаква друга работа да си свърши. (забравих колко точно часа на седмица) . Ако са 20, както ти казваш, това пак е нещо, но ако не е работила обаче, пак отпада.
Вики, търси начини и възможности, говори и с други хора, относно информация на какво имаш право.

# 81
  • Мнения: 9 196
Salsisha, не знам Вики в коя чужбина е, но ако е Англия, както подозирам, до колкото имам информация, яслите са по около 1000 паунда, долу-горе, колкото би изкарала и тя на месец.
Аз знам за някакви си по един час на ден, че има право да оставя детето на ясла, примерно да отиде да си вземе голямо дете ако има от училище или някаква друга работа да си свърши. (забравих колко точно часа на седмица) . Ако са 20, както ти казваш, това пак е нещо, но ако не е работила обаче, пак отпада.
Вики, търси начини и възможности, говори и с други хора, относно информация на какво имаш право.

Не ми е работа да решавам чужди задачи, но както казах не са толкова скъпи.

Part-time childcare costs
Type of childcare   How much does it cost? (British average)
Registered childminder (25 hours for a child under 2)   £107.41 per week
Day nursery (25 hours for a child under 2)   £122.46 per week
Part-time nanny (25 hours)   £263-£434 per week including tax and NI contributions

При една не висока заплата от 10 паунда на час, за тези 25 часа са 250 паунда доход седмично, при разход 122.
При една не висока заплата Child Tax Credit е минимум 200 паунда на седмица допълнително.
При съвсем ниска заплата и утежняващи обстоятелства и се полагат и безплатни часове в яслата.


Повече няма да коментирам скъпите ясли в Англия. То като нямаш доход и едно кафе е скъпо.

# 82
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Планирали сме цялото лято да изкараме в България, а от есента- на детска градина. Само че първоначално ще е до 13ч, защото тук в градините не се спи, а той е още малък има нужда от сън. Изчаквсме го да порасне още и ще го запишем на спорт. Не сме в Англия.
Мм по принцип не е лош човек, не съм някаква изтрещяла капризация, разбирам, че трябва да се работи, но с цената на какво? Извън основната си работа се е захванал с още един куп неща, без които може и да мине. Вечно е по задачи, вечно говори по телефона. Не ходи по заведения, не играе футбол. Но няма време да обърне внимание на детето, на което много липсва и постоянно го търси. Все обещава, че ще намали ангажиментите, но така и не се получава. За мен семейството трябва да е на първо място, а това постоянно отсъствие от дома го разрушава малко по малко. Семейство не се гради с денонощна работа, а с правилно разпределено време.
Понякога и "оплакването" е вид терапия, която ти позволява да изкажеш свободно това, което ти тежи.

# 83
  • Мнения: 9 196
Не смятай, че съм както ме нарече там, не помня, заядлива, ама семейството има нужда и да се издържа. Дори на този етап да се издържате е по-важно от социалния живот. Понякога не може да намали ангажиментите човек, или работи, или не.

# 84
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Семейството се издържа чудесно и без тези допънителни ангажименти. Бащата липсва ужасно много на детето, види ли, че отваря гардероба, скача и изпада в нервна криза и не му дава да излезе. При най- малкия шум вкъщи тича към вратата у се разтройва ако не е тстко му.Той е момче и има нужда да общува повече с баща си. Тези неща са по- важни от допълнителните ангажименти.

# 85
  • Мнения: 9 196
Ами щом се издържате чудесно и без допълните, с допълните спокойно може да си взимаш гледачка два пъти седмично и да си живеете живота.
Другото ми се струва малко пресилено, 2 годишно да изпада в истерия, защото имало нужда да общува с баща си, те на тая възраст не ги осъзнават много нещата, дори при постоянно липсващ родител, се предполага че е свикнало, но както и да е. Дори още не знае, че е момче. Simple Smile
Мисля, че преувеличаваш доста и лапето или мъжа ти не са толкова черни, колкото ги изкарваш.

# 86
  • Мнения: 18 530
Вики, не се вторачвай в това. Децата се чувстват чудесно, дори и баща им да не е наоколо, стига майката да не се оглежда все за него. Очевидно е, че твоят мъж няма да се промени. Защо да си стресираш и детето? Насила той привързан баща няма да стане! Ако ти не успокоиш топката, по-зле ще е за всички.

# 87
  • София
  • Мнения: 24 839
Семейството се издържа чудесно и без тези допънителни ангажименти. Бащата липсва ужасно много на детето, види ли, че отваря гардероба, скача и изпада в нервна криза и не му дава да излезе. При най- малкия шум вкъщи тича към вратата у се разтройва ако не е тстко му.Той е момче и има нужда да общува повече с баща си. Тези неща са по- важни от допълнителните ангажименти.

Извинявай, но това е силно ограничено мислене, превъртяно през убеждението ти, че си права, защото на теб ти изпушват бушоните от твоята част от ангажимента към семейния живот.
Мъжът ти, за разлика от теб, е наясно, че всичко по издръжката ви е върху неговия гръб и тъй като сте в чужда страна, ако нещата тръгнат надолу, няма кой да ви удари едно рамо.

Момчетата, поне до 3 години, а някои и повече Wink имат нужда главно от близостта на майката, а бащата е екзотичното същество, което се появява за малко- за разнообразие.
Всички, на тази възраст, тичат към вратата, щом се звънне и чакат тати.
Всички, на тази възраст, се разстройват ако някой от двамата родители тръгне към вратата- ти пробвай веднъж и ще видиш каква драма ще настане.......

Мисля си, че прекалено се самонавиваш и с упреците си няма да постигнеш нищо положително.

# 88
  • Мнения: X
Щом ще сте си лятото в България, а след това детето на ДГ значи ще се подредят постепенно нещата и за теб! Убедена съм, че когато имаш възможност да си отдъхнеш малко от детето и да имаш някакъв социален живот няма да виждаш всичко в толкова черни краски както ти се струва в момента.
Както казах, не съм в твоята ситуация, в България съм, мъжът ми не отсъства чак толкова много и се занимава доста с детето след работа, но имам трудно дете (четох те в другата тема и все едно описваш моето, че са и на една възраст) и вече повече от 3 години съм вкъщи и затова добре разбирам как се чувстваш. Планирам детето да тръгне на ясла до обяд, а на есен на целодневна ДГ защото действително толкова дълго майчинство може да те накара да си говориш сама каквото и да пишат тук...
Мъжът ти едва ли ще се промени доброволно по отношение на ангажиментите така че там не знам какъв съвет да дам...

# 89
  • Мнения: X
Семейството се издържа чудесно и без тези допънителни ангажименти. Бащата липсва ужасно много на детето, види ли, че отваря гардероба, скача и изпада в нервна криза и не му дава да излезе. При най- малкия шум вкъщи тича към вратата у се разтройва ако не е тстко му.Той е момче и има нужда да общува повече с баща си. Тези неща са по- важни от допълнителните ангажименти.
Ами, ето я причината за "проблемното" ти дете....Липсва му вниманието на бащата.Като добавиш и постоянното напрежение у дома, нагнетявано от вашите караници/спорове/нетърпимост, как да имаш спокойно дете?!
Неговото поведение е отражение на вашето.
Извинявай, че ще го напиша, но ти си поредното пътвръждение на моята теория (тя не е моя, но съм приела като моя, защото е вярна).Че спокойните родители са си "родили" спокойни деца, нервните родители са си "родили" нервни деца.
Няма как едно кълбо от нерви, каквото си ти в момента, да има спокойно дете.Майката и детето са като скачени съдове.Ако в единия съд ври и кипи, това по "връзката" се предава и на другия съд, и той също почва да ври и кипи.

# 90
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Семейството се издържа чудесно и без тези допънителни ангажименти. Бащата липсва ужасно много на детето, види ли, че отваря гардероба, скача и изпада в нервна криза и не му дава да излезе. При най- малкия шум вкъщи тича към вратата у се разтройва ако не е тстко му.Той е момче и има нужда да общува повече с баща си. Тези неща са по- важни от допълнителните ангажименти.
Ами, ето я причината за "проблемното" ти дете....Липсва му вниманието на бащата.Като добавиш и постоянното напрежение у дома, нагнетявано от вашите караници/спорове/нетърпимост, как да имаш спокойно дете?!
Неговото поведение е отражение на вашето.
Извинявай, че ще го напиша, но ти си поредното пътвръждение на моята теория (тя не е моя, но съм приела като моя, защото е вярна).Че спокойните родители са си "родили" спокойни деца, нервните родители са си "родили" нервни деца.
Няма как едно кълбо от нерви, каквото си ти в момента, да има спокойно дете.Майката и детето са като скачени съдове.Ако в единия съд ври и кипи, това по "връзката" се предава и на другия съд, и той също почва да ври и кипи.


Няма как да не се съглася с това. Но по- горе казаха, че едно 2-3 годишно не изпитва нужда от общуване с бащата и му е все тая.
И накрая какво излезе? Че съм едно самонавиващо се мрънкало и трябва да се примиря със ситуацията.

# 91
  • Мнения: X
Скрит текст:
Семейството се издържа чудесно и без тези допънителни ангажименти. Бащата липсва ужасно много на детето, види ли, че отваря гардероба, скача и изпада в нервна криза и не му дава да излезе. При най- малкия шум вкъщи тича към вратата у се разтройва ако не е тстко му.Той е момче и има нужда да общува повече с баща си. Тези неща са по- важни от допълнителните ангажименти.
Ами, ето я причината за "проблемното" ти дете....Липсва му вниманието на бащата.Като добавиш и постоянното напрежение у дома, нагнетявано от вашите караници/спорове/нетърпимост, как да имаш спокойно дете?!
Неговото поведение е отражение на вашето.
Извинявай, че ще го напиша, но ти си поредното пътвръждение на моята теория (тя не е моя, но съм приела като моя, защото е вярна).Че спокойните родители са си "родили" спокойни деца, нервните родители са си "родили" нервни деца.
Няма как едно кълбо от нерви, каквото си ти в момента, да има спокойно дете.Майката и детето са като скачени съдове.Ако в единия съд ври и кипи, това по "връзката" се предава и на другия съд, и той също почва да ври и кипи.


Няма как да не се съглася с това. Но по- горе казаха, че едно 2-3 годишно не изпитва нужда от общуване с бащата и му е все тая.
И накрая какво излезе? Че съм едно самонавиващо се мрънкало и трябва да се примиря със ситуацията.
Не знам кой го е казал, но едно дете има нужда и от двамата си родители от първия ден в живота си.Вярно, по различен начин, но родителите се допълват в отношението си към детето.
Детето ти знае, че има и баща, но не "получава" нищо от него.Нито внимание, нито грижа, нито обич.Дори напротив, нервността му, когато е с детето, рефлектира върху малкия.Детето ти чудесно усеща, че е неприето от баща си.Ние само си мислим, че малките деца не усещат и не разбират.
Неговото поведение е "вик за внимание", търсене на обич, любов, отношение от бащата.....
Че не трябва да се примиряваш, така е.
Но и не виждам какво можеш да направиш...едва ли можеш да накаарш мъжа си да стане адекватен баща и да се грижи за сина си, щом няма желание.
Аз затова казвам, че връзката баща-дете се изгражда от първия ден у дома на детето...сменя памперси, дава шишето, разхожда, играе с детето, успокоява като плаче.....това е пълноценен родител и пълноценна връзка между родителя и детето.
Преди години в една тема тук, един потребител написа нещо, което много ме впечатли и което чудесно показва как повечето мъже се "изживяват" като бащи:
"Единственото, което моят баща е направил за мен, е да "подари" 1 сперматозоид на майка ми!".

# 92
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Бащата обича детето си, показва му го, детето усеща, че е обичано, но иска да прекарва повече време с него. Иска да си правят типично мъжките неща, да се поровят из инструментите, да отремонтират колелото, неща, от които аз не разбирам. На мен ми тежи това, че е остсвил цялата отговорност по възпитанието на мен. Той просто не иска да влиза в битки с детето и ме кара аз да се оправям. Примерно отиваме на пазар, детето хуква на някъде и пипа  където не трябва и той ми казва- ходи ти се разправяй да го вземеш. Понякога го карам да отидат с малкия да измият зъбките докато аз свърша нещо, той ми казва- не, не, отиди ти, защото ще направи нещо и трябва да му се карам, не искам да ме мисли за лош. Изпитва страх от това да откаже нещо на детето, да му се наложи и да изтърпи евентуално тръшкане.Доста съм му говорила по тоя въпрос, че възпитанието се налага от двамата родители. Гледам, че напоследък има ефект от думите ми и понякога се налага като авторитет.

# 93
  • Мнения: X
Е, хубава работа, да не го мисли за лош, а все ти да излизаш лошата...
Понеже и аз съм вкъщи с детето по цял ден, а баща й я вижда за 2 часа на денонощие, логично е, че аз й се карам доста повече и все съм "лошата" затова когато сме тримата избягвам да се меся, да й се кара малко и той...случвало се е да се скатае от критична ситуация с надеждата аз да я разреша, но доста говорихме по въпроса и вече избягва да го прави...освен това аз ги оставям да излизат сами вечер и в почивните дни и тогава ще не ще и се кара...
Освен да ги оставяш по - често сами...намирай си ангажименти, кажи че в момента не можеш да отидеш да измиеш зъбите (примерно) и не отсътпвай...ако настояваш повече няма ли все пак да се ангажира малко повече с него?

# 94
  • Мнения: X
Май всички мъже искат да са в ролята на "доброто ченге"...   Smile
В такива ситуации аз просто съм пас...оставяла съм мъжа си сам да се оправя със синовете.
Имали сме разни случки в магазин, просто тихомълком се отдалечавам, оставяйки ги да се оправят те.Ако мъжа ми каже нещо, казвам "Сега идвам....само да видя ....!" и естествено, още повече се отдалечавам.
Знам, манипулация е, рядко се е случвало, но е по-добрия вариант от
 1.аз да съм все лошата и
2.директно да кажа "Аз се оправям с него по цял ден, сега е твоя ред!"-това последното е директна "покана" за скандал.

# 95
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Преди ми излизаше с номера: и без това малко го виждам, не искам да му се карам.
Калина, да, в един момент се усетих, че все аз съм лошата и започнах да настоявам той оправя вечерния тоалет на детето и без това вече доста натежава и борбите с него ми докараха болки в кръста.
Иначе многократно ми е задавал въпроса- как издържаш, не знам.

# 96
  • Мнения: X
Той и ММ всяка вечер си признава, че ако беше на моето място досега да е в лудница...иначе според форума майчинството е прекрасна почивка Joy

# 97
  • Мнения: 5 903
Колкото и смешно да звучи заглавието, не намерих по-подходящи думи. Младо семейство сме, с малко дете(2г) и откакто детето се е родило, нашите отношения са в пълен застой, да не кажа постоянно напрежение. Той иска да влачим детето навсякъде с нас или ако може да не го оставяме никой да го гледа.
Ами не го влачете това дете, спокойно си го водете.
Абе направо се развеждай, какво му мислиш. То такива мъже, дето искат децата им да са с тях, а не командировани при бабите, са срам за нацията.
И да ти кажа, много те съжалих от ежедневната смяна на памперси и изобщо отглеждането на детето. То е всеизвестно, че по-тежко от това да се грижиш за дете ня-ма.

# 98
  • София
  • Мнения: 24 839
Преди ми излизаше с номера: и без това малко го виждам, не искам да му се карам.
Калина, да, в един момент се усетих, че все аз съм лошата и започнах да настоявам той оправя вечерния тоалет на детето и без това вече доста натежава и борбите с него ми докараха болки в кръста.
Иначе многократно ми е задавал въпроса- как издържаш, не знам.

Ха, картинката взе леко да се променя, като се поразговорихме!? Simple Smile
Значи, оказа се, че таткото поема вечерния тоалет, но пак не е достатъчно, защото ти искаш да поеме всичко, за да излезеш сама от вкъщи и да си заредиш батериите?

# 99
  • Мнения: 5 134
Аз пък ги съжалявам и двете, защото макар и да живеят с парите и физическото присъствие на мъжете си, реално нямат подкрепа и взаимност. А не че се налагало да сменят памперси.

# 100
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз пък ги съжалявам и двете, защото макар и да живеят с парите и физическото присъствие на мъжете си, реално нямат подкрепа и взаимност. А не че се налагало да сменят памперси.
Подкрепата е двустранен процес и никъде не е казано, че само единият трябва да я дава.
Отделен въпрос е, какво точно разбираш под подкрепа, щом физическите действия като смяна на памперси и поемане на вечерния тоалет, след пълен работен ден, не са? newsm78

# 101
  • Мнения: 5 134
Те не казаха да правят такива неща мъжете им, а описаха едни вечно липсващи по работа, забити в телефона мъже.
Когато съм била у нас да гледам детето ни, е имало моменти на скука и умора, но когато се върнеше вечер мъжът ми, ми беше много леко и приятно и се презареждах за следващия ден. Отделно, като се окопитихме малко и аз и детето, ходехме насам-натам, завързах много контакти на подобни на мен, имахме си програма; вечерно време работех по образованието си. Не чаках само мъжът ми да ми осмисли дните.
Нито едната, нито другата, не описват подобни ситуации, а описват доста самотни бракове.

# 102
  • Мнения: 18 530
Със сегашния си акъл не бих страдала особено от гореописаните ситуации Simple Smile Още по-малко бих се оплаквала.

И аз случих на много всеотдаен мъж сега, но и да беше като на тези момичета, пак щях да измисля как да си живея добре. Не ми се виждат за ожалване.

# 103
  • Мнения: 5 134
За мен пък е за ожалване да нямаш какво да си кажеш с мъжа си, който иска да го оставиш на мира и да си гледаш детето. А на работа нося много и не е въпрос на физическа преумора.

# 104
  • Мнения: 1 770
Е нали е сърдит, какъв секс? Или няма общо, викаш Grinning

Секса е най-сладък, когато сме скарани...Въпреки, че и аз съм от тези, които се сърди с дни и наказва спейки в другата стая, докато не стане толкова напрегнато, че се стига до сексуална ескплозия! 😂

# 105
  • Мнения: 18 530
Да, но животът не е само цветя и рози. Всеки има нещо, за което да му завидиш, и друго, заради което да не искаш да си му на мястото.

# 106
  • Мнения: 5 134
Разбира се, че е така. Не съм казала нищо напротив. Все пак, тази тема си е на потребителка, която казва, че има проблем. А тук да и се казва, че няма, не виждам с какво и помага, след като е нещастна.

# 107
  • Мнения: 1 770
Да, но животът не е само цветя и рози. Всеки има нещо, за което да му завидиш, и друго, заради което да не искаш да си му на мястото.
Аз не завиждам на никого. Искам си единствено и само моя си живот. Знам как съм постигнала всичко и какво ми е коствало да съм човека, който съм днес!
Единствено се моля аз и хората, които обичам да сме живи и здрави! Всичко друго можем да постигнем сами, без да завиждаме на успехите на другите. Те само могат да ме мотивират да бъда по-добра! 💗

# 108
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Не знам за авторката, но аз определено се почувствах по- добре след дадените мнения, които бяха разнопосочни. Чак за съжаление не сме. Има за какво да си говорим с мм, просто нямаме времето за сладки приказки, а и в голяма част от времето аз съм безкрайно напрегната.Ако бяхме в България, животът щеше да тече по друг начин. Тук прекаленото еднообразие и липса на контакт с близки хора ме кара да задълбавам в на пръв поглед незначителни проблеми.
Осмислих доста от казаните неща, подредих си малко главата и осъзнах, че нещата наистина не са толкова черни. Прекалената ми изнервеност се предава на любимите ми хора. Искам да си помогна и да преодолея този бяс. Ще стисна зъби и ще се опитам да бъда силна, без да мрънкам.

# 109
  • Мнения: 5 134
Не знам за авторката, но аз определено се почувствах по- добре след дадените мнения, които бяха разнопосочни. Чак за съжаление не сме. Има за какво да си говорим с мм, просто нямаме времето за сладки приказки, а и в голяма част от времето аз съм безкрайно напрегната.Ако бяхме в България, животът щеше да тече по друг начин. Тук прекаленото еднообразие и липса на контакт с близки хора ме кара да задълбавам в на пръв поглед незначителни проблеми.
Осмислих доста от казаните неща, подредих си малко главата и осъзнах, че нещата наистина не са толкова черни. Прекалената ми изнервеност се предава на любимите ми хора. Искам да си помогна и да преодолея този бяс. Ще стисна зъби и ще се опитам да бъда силна, без да мрънкам.

Браво, това е много хубаво. Започни да работиш върху собствените си емоции, за да можеш да започнеш да възпитаваш и детето си по-добре и въобще да се спре порочният кръг на крещене и изтощение. С времето ще помогне много. Със стискане на зъби обаче не става, трябва активна работа по въпроса.

# 110
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
За такива случаи са измислени бирата и виното - бяло, червено...

# 111
  • Мнения: 1 770
Именно Вики! Знаеш какво трябва, само е нужно да го приложиш! Успех ти желая! 💗Винаги е трудно далеч от близките..сякаш душата ти осиротява и се фокусираш върху децата и работата.
Няма невъзможни неща. Запомни, че този бяс и негативни емоции вредят най-вече на теб и се опитвай да ги потушаваш. Когато можеш да оставиш детето на бащата, излизай сама навън, тичай в парка или отиди на йога или масаж, за да освободиш напрежението. Най-вече не губи комуникацията с половинката. Казвай му как се чувстваш и че се нуждаеш от подкрепата му в справянето с това! Успех! 🍀

# 112
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
За такива случаи са измислени бирата и виното - бяло, червено...
Хаха, това много ми хареса. Позвах активно услугите на бялото вино, но в момента съм на режим и не мога да го консумирам. Иначе го правя с удовоствие и определвно ми сваля част от стреса.

# 113
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
В някой от предните постове се коментираше как ми блазяло, че не работя... еми работя, ама от вкъщи освен 1000та други ангажименти. А детето става с всеки изминал ден по-неконтролируемо и опасно за себе си. Изгледи за ясла няма. А твърдението, че като си в България социалният живот е цвете - не е така. Всеки е на работа или се занимава със собствени задачи и все няма време за излизане

Общи условия

Активация на акаунт