Мъжът ми много ме дразни

  • 19 049
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Семейството се издържа чудесно и без тези допънителни ангажименти. Бащата липсва ужасно много на детето, види ли, че отваря гардероба, скача и изпада в нервна криза и не му дава да излезе. При най- малкия шум вкъщи тича към вратата у се разтройва ако не е тстко му.Той е момче и има нужда да общува повече с баща си. Тези неща са по- важни от допълнителните ангажименти.
Ами, ето я причината за "проблемното" ти дете....Липсва му вниманието на бащата.Като добавиш и постоянното напрежение у дома, нагнетявано от вашите караници/спорове/нетърпимост, как да имаш спокойно дете?!
Неговото поведение е отражение на вашето.
Извинявай, че ще го напиша, но ти си поредното пътвръждение на моята теория (тя не е моя, но съм приела като моя, защото е вярна).Че спокойните родители са си "родили" спокойни деца, нервните родители са си "родили" нервни деца.
Няма как едно кълбо от нерви, каквото си ти в момента, да има спокойно дете.Майката и детето са като скачени съдове.Ако в единия съд ври и кипи, това по "връзката" се предава и на другия съд, и той също почва да ври и кипи.


Няма как да не се съглася с това. Но по- горе казаха, че едно 2-3 годишно не изпитва нужда от общуване с бащата и му е все тая.
И накрая какво излезе? Че съм едно самонавиващо се мрънкало и трябва да се примиря със ситуацията.

# 91
  • Мнения: X
Скрит текст:
Семейството се издържа чудесно и без тези допънителни ангажименти. Бащата липсва ужасно много на детето, види ли, че отваря гардероба, скача и изпада в нервна криза и не му дава да излезе. При най- малкия шум вкъщи тича към вратата у се разтройва ако не е тстко му.Той е момче и има нужда да общува повече с баща си. Тези неща са по- важни от допълнителните ангажименти.
Ами, ето я причината за "проблемното" ти дете....Липсва му вниманието на бащата.Като добавиш и постоянното напрежение у дома, нагнетявано от вашите караници/спорове/нетърпимост, как да имаш спокойно дете?!
Неговото поведение е отражение на вашето.
Извинявай, че ще го напиша, но ти си поредното пътвръждение на моята теория (тя не е моя, но съм приела като моя, защото е вярна).Че спокойните родители са си "родили" спокойни деца, нервните родители са си "родили" нервни деца.
Няма как едно кълбо от нерви, каквото си ти в момента, да има спокойно дете.Майката и детето са като скачени съдове.Ако в единия съд ври и кипи, това по "връзката" се предава и на другия съд, и той също почва да ври и кипи.


Няма как да не се съглася с това. Но по- горе казаха, че едно 2-3 годишно не изпитва нужда от общуване с бащата и му е все тая.
И накрая какво излезе? Че съм едно самонавиващо се мрънкало и трябва да се примиря със ситуацията.
Не знам кой го е казал, но едно дете има нужда и от двамата си родители от първия ден в живота си.Вярно, по различен начин, но родителите се допълват в отношението си към детето.
Детето ти знае, че има и баща, но не "получава" нищо от него.Нито внимание, нито грижа, нито обич.Дори напротив, нервността му, когато е с детето, рефлектира върху малкия.Детето ти чудесно усеща, че е неприето от баща си.Ние само си мислим, че малките деца не усещат и не разбират.
Неговото поведение е "вик за внимание", търсене на обич, любов, отношение от бащата.....
Че не трябва да се примиряваш, така е.
Но и не виждам какво можеш да направиш...едва ли можеш да накаарш мъжа си да стане адекватен баща и да се грижи за сина си, щом няма желание.
Аз затова казвам, че връзката баща-дете се изгражда от първия ден у дома на детето...сменя памперси, дава шишето, разхожда, играе с детето, успокоява като плаче.....това е пълноценен родител и пълноценна връзка между родителя и детето.
Преди години в една тема тук, един потребител написа нещо, което много ме впечатли и което чудесно показва как повечето мъже се "изживяват" като бащи:
"Единственото, което моят баща е направил за мен, е да "подари" 1 сперматозоид на майка ми!".

# 92
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Бащата обича детето си, показва му го, детето усеща, че е обичано, но иска да прекарва повече време с него. Иска да си правят типично мъжките неща, да се поровят из инструментите, да отремонтират колелото, неща, от които аз не разбирам. На мен ми тежи това, че е остсвил цялата отговорност по възпитанието на мен. Той просто не иска да влиза в битки с детето и ме кара аз да се оправям. Примерно отиваме на пазар, детето хуква на някъде и пипа  където не трябва и той ми казва- ходи ти се разправяй да го вземеш. Понякога го карам да отидат с малкия да измият зъбките докато аз свърша нещо, той ми казва- не, не, отиди ти, защото ще направи нещо и трябва да му се карам, не искам да ме мисли за лош. Изпитва страх от това да откаже нещо на детето, да му се наложи и да изтърпи евентуално тръшкане.Доста съм му говорила по тоя въпрос, че възпитанието се налага от двамата родители. Гледам, че напоследък има ефект от думите ми и понякога се налага като авторитет.

# 93
  • Мнения: X
Е, хубава работа, да не го мисли за лош, а все ти да излизаш лошата...
Понеже и аз съм вкъщи с детето по цял ден, а баща й я вижда за 2 часа на денонощие, логично е, че аз й се карам доста повече и все съм "лошата" затова когато сме тримата избягвам да се меся, да й се кара малко и той...случвало се е да се скатае от критична ситуация с надеждата аз да я разреша, но доста говорихме по въпроса и вече избягва да го прави...освен това аз ги оставям да излизат сами вечер и в почивните дни и тогава ще не ще и се кара...
Освен да ги оставяш по - често сами...намирай си ангажименти, кажи че в момента не можеш да отидеш да измиеш зъбите (примерно) и не отсътпвай...ако настояваш повече няма ли все пак да се ангажира малко повече с него?

# 94
  • Мнения: X
Май всички мъже искат да са в ролята на "доброто ченге"...   Smile
В такива ситуации аз просто съм пас...оставяла съм мъжа си сам да се оправя със синовете.
Имали сме разни случки в магазин, просто тихомълком се отдалечавам, оставяйки ги да се оправят те.Ако мъжа ми каже нещо, казвам "Сега идвам....само да видя ....!" и естествено, още повече се отдалечавам.
Знам, манипулация е, рядко се е случвало, но е по-добрия вариант от
 1.аз да съм все лошата и
2.директно да кажа "Аз се оправям с него по цял ден, сега е твоя ред!"-това последното е директна "покана" за скандал.

# 95
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Преди ми излизаше с номера: и без това малко го виждам, не искам да му се карам.
Калина, да, в един момент се усетих, че все аз съм лошата и започнах да настоявам той оправя вечерния тоалет на детето и без това вече доста натежава и борбите с него ми докараха болки в кръста.
Иначе многократно ми е задавал въпроса- как издържаш, не знам.

# 96
  • Мнения: X
Той и ММ всяка вечер си признава, че ако беше на моето място досега да е в лудница...иначе според форума майчинството е прекрасна почивка Joy

# 97
  • Мнения: 5 907
Колкото и смешно да звучи заглавието, не намерих по-подходящи думи. Младо семейство сме, с малко дете(2г) и откакто детето се е родило, нашите отношения са в пълен застой, да не кажа постоянно напрежение. Той иска да влачим детето навсякъде с нас или ако може да не го оставяме никой да го гледа.
Ами не го влачете това дете, спокойно си го водете.
Абе направо се развеждай, какво му мислиш. То такива мъже, дето искат децата им да са с тях, а не командировани при бабите, са срам за нацията.
И да ти кажа, много те съжалих от ежедневната смяна на памперси и изобщо отглеждането на детето. То е всеизвестно, че по-тежко от това да се грижиш за дете ня-ма.

# 98
  • София
  • Мнения: 24 839
Преди ми излизаше с номера: и без това малко го виждам, не искам да му се карам.
Калина, да, в един момент се усетих, че все аз съм лошата и започнах да настоявам той оправя вечерния тоалет на детето и без това вече доста натежава и борбите с него ми докараха болки в кръста.
Иначе многократно ми е задавал въпроса- как издържаш, не знам.

Ха, картинката взе леко да се променя, като се поразговорихме!? Simple Smile
Значи, оказа се, че таткото поема вечерния тоалет, но пак не е достатъчно, защото ти искаш да поеме всичко, за да излезеш сама от вкъщи и да си заредиш батериите?

# 99
  • Мнения: 5 134
Аз пък ги съжалявам и двете, защото макар и да живеят с парите и физическото присъствие на мъжете си, реално нямат подкрепа и взаимност. А не че се налагало да сменят памперси.

# 100
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз пък ги съжалявам и двете, защото макар и да живеят с парите и физическото присъствие на мъжете си, реално нямат подкрепа и взаимност. А не че се налагало да сменят памперси.
Подкрепата е двустранен процес и никъде не е казано, че само единият трябва да я дава.
Отделен въпрос е, какво точно разбираш под подкрепа, щом физическите действия като смяна на памперси и поемане на вечерния тоалет, след пълен работен ден, не са? newsm78

# 101
  • Мнения: 5 134
Те не казаха да правят такива неща мъжете им, а описаха едни вечно липсващи по работа, забити в телефона мъже.
Когато съм била у нас да гледам детето ни, е имало моменти на скука и умора, но когато се върнеше вечер мъжът ми, ми беше много леко и приятно и се презареждах за следващия ден. Отделно, като се окопитихме малко и аз и детето, ходехме насам-натам, завързах много контакти на подобни на мен, имахме си програма; вечерно време работех по образованието си. Не чаках само мъжът ми да ми осмисли дните.
Нито едната, нито другата, не описват подобни ситуации, а описват доста самотни бракове.

# 102
  • Мнения: 18 774
Със сегашния си акъл не бих страдала особено от гореописаните ситуации Simple Smile Още по-малко бих се оплаквала.

И аз случих на много всеотдаен мъж сега, но и да беше като на тези момичета, пак щях да измисля как да си живея добре. Не ми се виждат за ожалване.

# 103
  • Мнения: 5 134
За мен пък е за ожалване да нямаш какво да си кажеш с мъжа си, който иска да го оставиш на мира и да си гледаш детето. А на работа нося много и не е въпрос на физическа преумора.

# 104
  • Мнения: 1 770
Е нали е сърдит, какъв секс? Или няма общо, викаш Grinning

Секса е най-сладък, когато сме скарани...Въпреки, че и аз съм от тези, които се сърди с дни и наказва спейки в другата стая, докато не стане толкова напрегнато, че се стига до сексуална ескплозия! 😂

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт