Кой пере само с течен перилен препарат?

  • 7 011
  • 62
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ъм? Има ли някоъ, който слага в пюралнята само течни перилни препарати? Освен мен, разбира се.  Whistling
И от колко време тази дейност? Аз пера от най-малко 6 месеца така. После ще споделя защо питам и каква ми е тънката мисъл..

# 1
  • Мнения: 7 837
Ази  Grinning
Такава ни пералнята, че не позволява използване на прах за пране. Пера с течен Tide вече повече от година.

# 2
  • Мнения: 959
Аз,от 5 години.

# 3
  • Мнения: 22 910
И аззззззззз

# 4
  • Мнения: 2 567
Аз също. С течен Персил.
Сега обаче съм си взела обикновен.

# 5
  • Мнения: 46 518
Аз известно време карах на течен, но имах чувството, че не изпира добре, а и много бързо свършваше, въпреки, че спазвах написаното на шишето  newsm78 скъпичко ми идва ...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 818
О, забравила съм да попитам и дали си правите профилактика с препарат някакъв на пералната машина?  Blush Особено при дълго потребяване на течен препарат?

# 7
  • Мнения: 2 567
Аз не съм правила профилактики.

# 8
  • Мнения: 723
Прах доста дълго с течен Персил, после минах на нормален (не течен) прах, а точно преди седмица пак си взех течни препарати за черно, бяло и цветно пране. Мисля да мина на тях, изпират добре, и някакси ми е по-удобно от обикновен прах.
Профилактика не съм правила, а знам, че трябва, но все се сещам когато пускам пералня, а после забравям да купя препарат.  Sad

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 790
И с какво течният прах е по-добър от прахообразния?  newsm78

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Разтваря се мигновено, при ниски Т на пране не ти остават гранули по тъмните дрехи.. Аз съм доволен, напоследък разчитам на Первол и Ариксака, но от първия съм доволен и мирише разкошно. Запазва цветовете засега...

Их, няма един потребител с моя проблем значи..  Crazy

# 11
  • Мнения: 3 880
Аз- от 4-5 години.
Минах на такъв, защото преди имахме една стара пералня,която по мое мнение не изплакваше добре и оставяше бели следи по тъмните дрехи. С течният този проблем изчезна. Преди 3 години купихме хубава маркова пералня, която според всички статистики трябва да няма проблем с изплакването, но аз пак не се престраших да мина на прах и си продължих с течният. Мисля обаче следващият път да купя прахообразен- за разнообразие Simple Smile
Профилактика не съм и правила за тези 3 години, но и не съм забелязала да има проблеми.
А твоят проблем какъв е?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз прал с "Персил" около шест месеца, но много се ядосвал, че не му изпира хубаво петната, сестра му го набил и сега пак рахатяса с Ариел на гранулки Crazy...

# 13
  • София
  • Мнения: 6 984
И аз пера с Персила ,обаче нещо не мога да го дозирам правилно.Когато извадя дрехите и ако ги сложа във леген с топла вода отгоре се получава лека пяна.Не слагам много от препарата,отмервам с капачката,а защо така се получава newsm78?С прахообразен нямам такива проблеми.

# 14
  • Мнения: 5 622

 А може ли аз да питам кой има такива, но не пере с тях?  Crazy

Като бях в Америка, само такива използвах (не че бях виждала други де..)

И тук си имам, особено за цветно пране, но нещо нямам навик  Rolling Eyes

# 15
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262

 А може ли аз да питам кой има такива, но не пере с тях?  Crazy

Като бях в Америка, само такива използвах (не че бях виждала други де..)

И тук си имам, особено за цветно пране, но нещо нямам навик  Rolling Eyes
Ами, аз.Имам, но го ползвам рядко, обикновено за деликатни материи, просто не се сещам.
А какви са предимствата на течните, освен, че се разтварят по-добре? Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 567

 А може ли аз да питам кой има такива, но не пере с тях?  Crazy

Като бях в Америка, само такива използвах (не че бях виждала други де..)

И тук си имам, особено за цветно пране, но нещо нямам навик  Rolling Eyes
Ами, аз.Имам, но го ползвам рядко, обикновено за деликатни материи, просто не се сещам.
А какви са предимствата на течните, освен, че се разтварят по-добре? Rolling Eyes



Като ме зарибяваха ми казаха, че аромата на дрехите бил по силен и по траен.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Аз действам с течен Персил от 2 години.

# 18
  • Мнения: 22 910
О, забравила съм да попитам и дали си правите профилактика с препарат някакъв на пералната машина?  Blush Особено при дълго потребяване на течен препарат?
Освен,че от време на време слагам малко Калгон,като пера,не знам каква профилактика се прави???? newsm78

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 10:50 от МамаДеси

# 19
  • Мнения: 3 091
аз също пера с течен - българското БЕНЕ. нищо й няма на пералнята

# 20
  • Мнения: 2 732
А я за неинформираните -колко по -скъпи са течните прахове от прахообразните newsm78?
Аз пера с прахообразен и слагам по една лъжичка сода бикарбонат в праха -това ми го каза техника който свързва пералнята преди години -вместо Калгон Simple Smile

# 21
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Аз пера от 7г.само с течен - "Девил", "Персил", слагам дозаторче вътре в барабана. Веднъж на една-две седмици пускам в отделението за прах "Калгон" и след всяко пране (ако не пускам веднага следващо,де) избърсвам гуменото уплътнение - това ми е профилактиката.
За цената - "Персил" гел е ок.12лв. тубичката, пише, че е за 20 пранета, но зависи от количеството пране. "Девил" и "Ариксакя"(май така се казваше) са по ок.6лв.

# 22
  • Мнения: 7 914
Само течен! smile3521

# 23
  • Мнения: 14 490
Разтваря се мигновено, при ниски Т на пране не ти остават гранули по тъмните дрехи.. Аз съм доволен, напоследък разчитам на Первол и Ариксака, но от първия съм доволен и мирише разкошно. Запазва цветовете засега...

Их, няма един потребител с моя проблем значи..  Crazy




 #Crazy #Crazy #Crazy
аз ползвам течен само за вълна и фини дрехи /най-вече летни/
иначе пера с рекс - само на 40 градуса /на 60 според мен се скапва всичко/ и не съм имала проблеми с гранули или петна или неизпиране или каквото и да било.

# 24
  • Мнения: 6 618
Аз за бяло-Персил за цветно-Первол

# 25
  • Мнения: 2 196
В момента пера с Персил гел.По принцип течните перилни препарати са концентрати и би трябвали да стигат за повече пранета/обаче при мен нещо не се получава/ newsm78.
 
офф: В момента има промоция на Первол:2 литра течен препарат за цветни/черни дрехи +подарък 1 литър Первол за деликатни тъкани.
 Има и за тези ,които ползват Персил-прах - 4,5кг. на цената на 3кг. Peace

# 26
  • Мнения: 1 999
Пера само черните и тъмни дрехи с течния Perwoll. Много съм доволна от него и наистина дрехите миришат страхотно. Simple Smile

# 27
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз пера така от време на време!Ползвам течният препарат на Дионис

# 28
  • Мнения: 1 793
 използвам само течен Ариел вече 2 години.
Забравих да кажа, че не съм правила никаква профилактика на пералнята, а и сега не правя.

Последна редакция: сб, 03 юни 2006, 11:52 от Anna

# 29
Аз пера и с течни перилни препарати и с прахообрази. Но по-често с течни. Няма и нищо на пералнята, но ако трябва да се прави някаква профилактика или нещо такова, моля споделете с мен Wink

# 30
  • Мнения: 772
Аз от както ми се запуши пералнята - Дионис.

# 31
  • Мнения: 3 091
ce moi! аз пЕрем само с течен припарат...

# 32
  • Мнения: 5 297
Ъм? Има ли някоъ, който слага в пюралнята само течни перилни препарати? Освен мен, разбира се.  Whistling
И от колко време тази дейност? Аз пера от най-малко 6 месеца така. После ще споделя защо питам и каква ми е тънката мисъл..

От девет месеца - Персил Сензитив, Первол - не ми се разтварят другите препарати. Тъкмо се, чудих с какъв препарат може да се направи профилактика? (от известно време се появи мухълче в горната част на отделение за праха. newsm78 Не ме остава намира мисълта за борба с него.)

# 33
  • Мнения: 1 455
И аз пера с течен.Не ви ли става другия на буци newsm78.Казвали са ми,че праховете в Бълг. често ги разреждат със сол.Аз се убедих след като си купихме сушилня,след всяко сушене като извадиш филтара и да видиш колко сол #Crazy.особенно в  бебешките прахове.

# 34
  • Мнения: 772
И аз пера с течен.Не ви ли става другия на буци newsm78.Казвали са ми,че праховете в Бълг. често ги разреждат със сол.Аз се убедих след като си купихме сушилня,след всяко сушене като извадиш филтара и да видиш колко сол #Crazy.особенно в  бебешките прахове.

Стана на буци. Наводнихме се и от тогава само с течен. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 7 474
използвам само течен Ариел вече 2 години.
Забравих да кажа, че не съм правила никаква профилактика на пералнята, а и сега не правя.

Точно за този искам да питам, къде го продават. Никъде не го намирам  newsm78 и колко струва?

# 36
  • Мнения: 4 053
използвам само течен Ариел вече 2 години.
Забравих да кажа, че не съм правила никаква профилактика на пералнята, а и сега не правя.

 newsm53

# 37
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
И аз пера с те4ен Персил. Доволна съм и не съм забелязала да ми излиза по-скъпо  Peace

# 38
  • Мнения: 5 475
Аз- пера с течен Даш.Предпочитам го пред праха за пране! Peace

# 39
  • Мнения: 8 505
И аз ползвам само течен препарат.Профилактика не съм правила до този момент.

# 40
  • Мнения: 2 498
На мен течния Ариел ми го носят от Германия...

# 41
  • София
  • Мнения: 18 679
Зарибихте ме...щеси купя сега течен, за проба Wink

# 42
  • Мнения: 3 478
Ползвам течен за цветното пране иначе ми остават бели следи по него ако е с  прах.

# 43
  • Мнения: 398
Пера с течен Essex.

# 44
  • Мнения: 945
Първата ми мисъл беше "А с какво друго да пера?".  ooooh! Шматка... гранулираниран не съм полzвала от 3 години. Като профилактика при всяко пране слагам една таблетка, но не на Калгонит, а по евтина...

# 45
  • Мнения: 565
Аз също пера с течен ("Болд") от около година.
Колкото до профилактиката, правила съм. Пералнята се пуска да пере празна като се слага специален препарат вместо прах за пране. Забравих този който ползвах как се казваше обаче  newsm78. Знам че уж премахвал котления камък.

# 46
  • Мнения: 1 305
Течен Тайд и Ариел
Но иначе ползвам и гранулиран Ариел за цветно и бяло
А относно профилактика никога не съм правила  Sick

# 47
  • Мнения: 5 713
Аз онзи ден купих те4ен на Фрош, но още нямам кой знае какви наблюдения.

# 48
  • Мнения: 147
          Пера с течен Персил от година и 3 месеца. Много съм доволна  Grinning. Профилактика не съм правила до сега.

# 49
  • София
  • Мнения: 18 679
Вчера си купих течен Первол за цветно.Ако не пере читаво, ще ви изпоскубя всичките Joy
А омекотител слагате ли?

# 50
  • Мнения: 11 315
Момичета, гледам, че повечето купувате Первол за пране на обикновени дрехи. Первола е марка, която произвежда препарати за пране на вълна, коприна и фини облекла (сатени, тантели и всякаква друга разновидност). Не са пригодени да перат нормално памучно пране и се съмнявам в резултата.
Аз лично също пера с течен, но сменям марките. Профилактика на пералнята правих наскоро по идея на Кубинската КрасТавица с Калгонит, понеже пера с дъждовна вода.

# 51
  • София
  • Мнения: 18 679
Хм, на моя не пише нищо подобно - само, че е за цветно пране.Иначе имаше друг Первол за фини дрехи, и трети - за вълна.Ако е така, както казваш, защо не е упоменато на опаковката?Аз отде да знам, че е само за тантели newsm78

# 52
  • Мнения: 11 315
Хм, на моя не пише нищо подобно - само, че е за цветно пране.Иначе имаше друг Первол за фини дрехи, и трети - за вълна.Ако е така, както казваш, защо не е упоменато на опаковката?Аз отде да знам, че е само за тантели newsm78
Направо ме хвърляте в оркестъра. Тук при нас таквиз работи не съм виждала. Знам ли вече какво са произвели, от кого е и в каква опаковка е пъхнато.  Thinking

# 53
  • Мнения: 1 063
С Первол пера само бельо - и то на ръка.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Первол синя туба перем. Много хубаво изпира, доволен е и цената е приемлива. Не съм гледал какво точно пише, ама цветни тантели где има? Хъ, сигур за долно тантелено бельо са помислихи хорта...
Мне, за цветно пране е, памуково, мола ви са!  Grinning

# 55
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Первол синя туба перем. Много хубаво изпира, доволен е и цената е приемлива. Не съм гледал какво точно пише, ама цветни тантели где има? Хъ, сигур за долно тантелено бельо са помислихи хорта...
Мне, за цветно пране е, памуково, мола ви са!  Grinning

Кач пара, булка?  newsm78

# 56
  • Варна
  • Мнения: 4 818
4-5 лъва за литър. Видях, че в Метро имат промоция, май към 4,50 излиза. В някоъ супермаркети е над 5лв.
Подобно перилно е Ариксака, литър и половина, пъ към 4-5 лв.., но не може да се сравнява с прекрасният аромат на Первол и не изпира тъй добре, така прецениф.

# 57
  • Мнения: 1 860
 Аз пера с капсули. Мушкаш я при прането в пералнята и си решаваш главоблъсканицата дали си сложил достатъчно. Изпира идеално.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Тез космически работи какви са? Thinking

# 59
  • Мнения: 11 315
Тез космически работи какви са? Thinking
Позлвала съм на Перзил такива - дозиран течен препарат в желирана опаковка, която се разтваря. Удобно, лесно и практично, но определено скъпичка глезотия.
Освен това ги спряха от производство. Crossing Arms

# 60
  • Мнения: 1 860
Tака изглежда

# 61
  • Мнения: 1 860
 Вечерница, на мен тук ми излиза почти като да си купя прах, а и вече забелязвам по-голямо разнообразие и марки.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 10 790
4-5 лъва за литър. Видях, че в Метро имат промоция, май към 4,50 излиза. В някоъ супермаркети е над 5лв.
Подобно перилно е Ариксака, литър и половина, пъ към 4-5 лв.., но не може да се сравнява с прекрасният аромат на Первол и не изпира тъй добре, така прецениф.


За колко пранета стига тоз литър?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт