Лежащи мами 41

  • 60 472
  • 767
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 564
nickname, аз и друг път съм споделяла тук, че редовно правех медитации. Понякога по два, три пъти дневно. При мен действаше много добре, успокояваше ме, а оттам и контракциите. Дори си мисля, че на това се дължи сега бебето ми и то да е толкова спокойно.
Не пречи да опиташ, със сигурност няма да навреди медитацията, ако не помогне.

# 451
  • Мнения: 1 238
Моля те сподели как медитираше или ми пиши на лично! Благодаря
nickname, аз и друг път съм споделяла тук, че редовно правех медитации. Понякога по два, три пъти дневно. При мен действаше много добре, успокояваше ме, а оттам и контракциите. Дори си мисля, че на това се дължи сега бебето ми и то да е толкова спокойно.
Не пречи да опиташ, със сигурност няма да навреди медитацията, ако не помогне.

# 452
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Спах си чудесно цяла бремененност, въпреки тревогите!
И сега от 10 дена недоспиване така ми се реве 🤪 А е едва началото на будуването Sad

# 453
  • Мнения: 75
Освен всички страхове и болки ,то и зверско безсъние ме хвана...Въртя се цяла нощ и не мога да поспя повече от 3 часа за целия ден.
Ако имате тайна рецепта за сън ,то моля ви споделете Simple Smile

# 454
  • Мнения: 1 134
Аз даже май развивам хипохондрия ама към беба... Оф, момичета, побърках се от тежката бременност... Днес цял ден съм с термометъра в дупето й, че хърка и сумти...слушсха я, гледаха в, никъде не ходим, че в Русе е зле лятото и от климатик и хладка вода по препоръка на кожната днес е с 37,7-37,2 реално... Понякога по-малко... Май я и претоплихме... Боли ме сърцето с този термометър и почвам да си фантсзирам чак да не би да й бодна някое черво... Ужасна луда съм 😣😣😣😣

# 455
  • Мнения: 1 238
Не си! Прекрасна майка си още от моментите, в които е била в утробата ти! Това е твоето детенце, излежано с чакане и страх  и цял живот ще й трепериш, без значение на 1 месец ли е или на 50 години. Не си хипохондричка, а загрижена майка. Всичко което правиш е правилно и правиш най-доброто за детето си. Бъди спокойна ❤

Аз даже май развивам хипохондрия ама към беба... Оф, момичета, побърках се от тежката бременност... Днес цял ден съм с термометъра в дупето й, че хърка и сумти...слушсха я, гледаха в, никъде не ходим, че в Русе е зле лятото и от климатик и хладка вода по препоръка на кожната днес е с 37,7-37,2 реално... Понякога по-малко... Май я и претоплихме... Боли ме сърцето с този термометър и почвам да си фантсзирам чак да не би да й бодна някое черво... Ужасна луда съм 😣😣😣😣

# 456
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Без ментов чай и канела,  може да предизвикат контракции,  които и без това си има.  Ако ще е чай,  да е от липа.  Не всички билки са безобидни,  даже напротив -  трябва да се внимава,  а канелата по времето на прабабите ни са я използвали като средство,  предизвикващо аборт,  също и сваля рязко кръвното.

# 457
  • Мнения: 1 134
Долче, благодаря за милите думи 😙😙😙
Иначе за билките е вярно това за контракциите-малинени неща също предизвикват, а свекървата искаше да ме тъпчат за темп и гърло с Малинов сок... Даже пролетта едвам ядох спанак и коприва за някой от показателите не помня кой беше, че и с тях не бивало да се прекалява. Ананас също, канела и тн... Има списък в нета Simple Smile) моят доктор като видя колко "луда" и притеснена бях станала ми изписа Cooz май така де пишеше-билково при тревожност и безсъние и всякакви подобни състояния Simple Smile

А досега четох тема във ФБ с разкази как малките деца виждали духове и си говорели с тях, или като гледат нанякъде... Беба все се зсхласва в тавана... 2:30 е и нямам. Намерение да спя.... Вече Simple Smile

# 458
  • Мнения: 891
Аз даже май развивам хипохондрия ама към беба... Оф, момичета, побърках се от тежката бременност... Днес цял ден съм с термометъра в дупето й, че хърка и сумти...слушсха я, гледаха в, никъде не ходим, че в Русе е зле лятото и от климатик и хладка вода по препоръка на кожната днес е с 37,7-37,2 реално... Понякога по-малко... Май я и претоплихме... Боли ме сърцето с този термометър и почвам да си фантсзирам чак да не би да й бодна някое черво... Ужасна луда съм 😣😣😣😣

Моята въшка сумтеше и хъркаше сигурно до третия,четвъртия месец,вече не помня Astonished  Капвай по два пъти на ден в нослето физиологичен разтвор.И недей мери толкова често температурата в дупето.Детенцето е малко и съвсем спокойно може да я гушнеш и да измериш под мишничката.Нормално да се тревожиш-всички сме така.Не се оставяй да се завъртиш в кръга на безкрайните тревоги.Всичко е наред на мъничкото!

# 459
  • Мнения: 564
Моля те сподели как медитираше или ми пиши на лично! Благодаря
nickname, аз и друг път съм споделяла тук, че редовно правех медитации. Понякога по два, три пъти дневно. При мен действаше много добре, успокояваше ме, а оттам и контракциите. Дори си мисля, че на това се дължи сега бебето ми и то да е толкова спокойно.
Не пречи да опиташ, със сигурност няма да навреди медитацията, ако не помогне.

Ще я споделя тук, за да се възползват повече момичета, ако имат желание. Аз правех най-често ето тази медитация:
https://www.youtube.com/watch?v=fH2s0idYy9k
Друг вариант е като запишеш "водена медитация/релаксация" в гугъл и ще ти излязат много варианти на български и/или английски, според предпочитанията. В началото почти винаги заспивах на нея, като често съм я ползвала и като "лекарство" за сън, защото последните месеци (както се оплакаха и други момичета тук) не можех да спя.
Дано ви е от помощ.

# 460
  • Мнения: 135
Да вдъхна кураж на всички чакащи мами, на 03.07 с планово секцио се роди моето момче Андрей 3490гр. От средата на 6 месец ме почнаха контракции, отделно от това шийката ми не беше от най- дългите 😀 Понеже съм носител на ген, предразполагащ към тромбофилия и инжекции трябваше да слагам, за да не се получи тромб. Общо взето хапчета, инжекции, доктори, лежане, но всичко си струваше. Пожелавам на всички успех, живи и здрави бебчета накрая 👶

# 461
  • Мнения: 9 196
Браво, да сте здрави и щастливи! Simple Smile

# 462
  • Мнения: 683
Как сте лежащи мами?
Освен че лежим и се тревожим аз днес съм радостна че започвам нова седмица 29-та и се замислих че другата седмица вече ще има 3-ка пред седмиците.Вчера имах доста контракцийки но пък от към болки се чувствах добре няма пълно щастие или ще имам болки или контракции в най лошият случай и двете.
Въпреки че дните си летят за мен ще кажеш времето върви назад но стискам зъби и това е нямам избор.
На 2.08 ми е прегледа нямам търпение.ММ вече бърбори за кошара,количка аз не смея и само казвам рано е още.А той изглежда така сигурен и спокоен че всичко ще е наред.Преди мислих че стигна ли 28г.с. вече няма страшно дори може и малко да се поразхождам но не стана така вярно преминах критичния период но сега ми е още по ценно.Моля се всички да стигнем поне до 36 г.с.

# 463
  • Мнения: 1 238
Мъжете мислят по-рационално. Спокойно, всичко ще ти е наред!

# 464
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Аз след седмица лежане в болницата се прибрах пак със болки, но не откриха от къде идват. Никаква система не ми помогна, а чувството е все едно някой ме дере. На моя акъл мисля че знам от къде са болките и трябва да ги изтърпя. Та имам операция от апандесит, който се оказа че е добре а съм имала киста на левия яйчник и за да не ме режат и от ляво са бъркали през целия ми корем, за да ми оправят кистата...от там явно са се случили доста сраствания и боли много и за капак бебка се е свила в десния край точно операцията където е и направоооо незнам къде се намирам от болка, обезболяващите не помагат, но дано се измести скоро, а и корема расте и той опъва допълнително и така стоят нещата при мен:)
Шийката все още ми е 2,8см и казаха че серклаж няма да правим просто ще лежа и това е. Аз съм в 20г.с.+3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт