Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 6

  • 99 078
  • 776
  •   3
Отговори
# 135
  • Мнения: 118
Здравейте момичета! Здравей Денис!
Имам нужда от вашите коментари Relaxed
Случая ми е следния: неуспешна бременност след първо ин витро( кухо яйце). Според лекуващия ми лекар причината за незабременяването ми преди е лошо качество на яйцеклетките (всички други показатели са наред). По нейна препоръка пия FH Pro. След 3 месечен прием имахме успех, но уви за кратко.
По моя инициатива пуснах изследване за вит. Б12, вит. Д и фолиева к-на.
 
Vit. B12  420.70 pmol/l                               141 – 489
Folate     41.50 nmol/l                                 10.4 - 42.4
Homocysteine 10.39 μmol/l                        до 15
D total (25-OH Vitamin D) 46.30 nmol/l      50 - 120

Въпроса ми е освен FH Pro дали да приемам допълнително вит. Д и Б12?
Благодаря предварително!:purple_heart:

# 136
  • София
  • Мнения: 36 092
Здравейте момичета! Здравей Денис!
Скрит текст:
Имам нужда от вашите коментари Relaxed
Случая ми е следния: неуспешна бременност след първо ин витро( кухо яйце). Според лекуващия ми лекар причината за незабременяването ми преди е лошо качество на яйцеклетките (всички други показатели са наред). По нейна препоръка пия FH Pro. След 3 месечен прием имахме успех, но уви за кратко.
По моя инициатива пуснах изследване за вит. Б12, вит. Д и фолиева к-на.
 
Vit. B12  420.70 pmol/l                               141 – 489
Folate     41.50 nmol/l                                 10.4 - 42.4
Homocysteine 10.39 μmol/l                        до 15
D total (25-OH Vitamin D) 46.30 nmol/l      50 - 120

Въпроса ми е освен FH Pro дали да приемам допълнително вит. Д и Б12?
Благодаря предварително!:purple_heart:
Здравей!
Имаш дефицит на вит. Д,  другите са добре.
Включи поне Инозитол, Аргинин, NAC и много и различни антиоксиданти - R-ALA, Ресвератрол, Астаксантин, CoQ10  и т.н.

# 137
  • Мнения: 1 709
Привет!
И на мен ми беше предписана тази добавка FH Pro, но възникнаха някои въпроси в мен Simple Smile
Виждам, че има съставки, които са в по-ниски дози, а аз съм ги приемала поотделно в по-високи точно за подобряване на качеството на яйцеклетките.
Заслужава ли си, защото никак не е евтина, а една опаковка стига само за един месец? Комбинацията добра ли е като вид и количество на отделните съставки?
 

denis, може ли коментар при възможност, в скрит текст ще сложа какво съдържа.

Скрит текст:
Vitamin A (as beta-carotene)   5000 IU   100% 
Vitamin C (as ascorbic acid)   240 mg   400%
Vitamin D3 (as cholecalciferol)   2800 IU   700%         
Vitamin E (87.5% as d-alpha tocopheryl succinate and 12.5% as mixed tocopherols)   100 IU   333%
Vitamin K (50% as K1 and 50% as K2)   80 mcg   100%
Thiamin (as thiamine HCI and benfotiamine)   3 mg   200%
Riboflavin (as riboflavin 5 phosphate)   3.4 mg   200%
Niacin (as niacinamide)   40 mg   200%
Vitamin B6 (as pyridoxal 5 phosphate)   4 mg   200%
Folate (as Quatrefolic)   800 mcg   200%
Vitamin B12 (as methylcobalamin)   12 mcg   200%
Biotin (as d-biotin)   600 mcg   200%
Pantothenic Acid (as d-calcium pantothenate)   20 mg   200%
Iron (as iron glycinate)   18 mg   100%
Iodine (as potassiun iodide)   150 mcg   100%
Zinc (as zinc citrate)   30 mg   200%
Selenium (as selenomethionine)   70 mcg   100%
Copper (as copper sulfate)   1 mg   50%
Manganese (as manganese bilsglycinate chelate)   2 mg   100%
Chromium (as chromium polynicotinate)   240 mcg   200%
Molybdenum (as molybdenum glycinate chelate)   75 mcg   100%
Myo-Inositol   2000 mg   **
CoQ10 (as ubiquinone)   300 mg   **
Alpha Lipoic Acid   100 mg   **
Choline (as choline bitartrate)   50 mg   **
D-Chiro-Inositol   50 mg   **
Grape Seed Extract   50 mg   **
trans-Resveratrol (from Polygonum cuspidatum root extract)   50 mg   **
N-Acetyl-L-Cysteine   50 mg   **
Melatonin   2 mg   **
Benfotiamine   1 mg   **
**Daily Value not established.

# 138
  • София
  • Мнения: 36 092
Привет!
И на мен ми беше предписана тази добавка FH Pro, но възникнаха някои въпроси в мен Simple Smile
Виждам, че има съставки, които са в по-ниски дози, а аз съм ги приемала поотделно в по-високи точно за подобряване на качеството на яйцеклетките.
Заслужава ли си, защото никак не е евтина, а една опаковка стига само за един месец? Комбинацията добра ли е като вид и количество на отделните съставки?
 

denis, може ли коментар при възможност, в скрит текст ще сложа какво съдържа.

Скрит текст:
Vitamin A (as beta-carotene)   5000 IU   100%   дозата е ниска трябва да е 25000МЕ и се приема по схема 
Vitamin C (as ascorbic acid)   240 mg   400%  дозата е ниска
Vitamin D3 (as cholecalciferol)   2800 IU   700%   дозата е добра      
Vitamin E (87.5% as d-alpha tocopheryl succinate and 12.5% as mixed tocopherols)   100 IU   333%  дозата е ниска, трябва да е 400МЕ - това е важен витамин за РС-ма
Vitamin K (50% as K1 and 50% as K2)   80 mcg   100% дозата е добра, но формите не са хубави  
Thiamin (as thiamine HCI and benfotiamine)   3 mg   200%   дозата е ниска
Riboflavin (as riboflavin 5 phosphate)   3.4 mg    дозата е ниска  
Niacin (as niacinamide)   40 mg   200%       дозата е ниска
Vitamin B6 (as pyridoxal 5 phosphate)   4 mg   200%     дозата е ниска
Folate (as Quatrefolic)   800 mcg   200%   дозата е добра
Vitamin B12 (as methylcobalamin)   12 mcg   200%   дозата е ниска - никаква
Biotin (as d-biotin)   600 mcg   200%   дозата е добра
Pantothenic Acid (as d-calcium pantothenate)   20 mg   200%    дозата е ниска
Iron (as iron glycinate)   18 mg   100%    дозата е добра, дори висока и трябва да се внимава да не се предозира, че е опасно - желязото е токсично
Iodine (as potassiun iodide)   150 mcg   100%  дозата е добра, но ако някой е с Хашимото, трябва да внимава
Zinc (as zinc citrate)   30 mg   200%   дозата е добра, формата, долу-горе
Selenium (as selenomethionine)   70 mcg   100%    дозата и формата са добри
Copper (as copper sulfate)   1 mg   50%    дозата е добра
Manganese (as manganese bilsglycinate chelate)   2 mg   100%    дозата е добра
Chromium (as chromium polynicotinate)   240 mcg   200%   дозата е добра, дори малко висока
Molybdenum (as molybdenum glycinate chelate)   75 mcg   100%   дозата е добра
Myo-Inositol   2000 mg   **    дозата е добра
CoQ10 (as ubiquinone)   300 mg   **    дозата е добра- ще се усвои 150мг, най-много, формата не е добра
Alpha Lipoic Acid   100 mg   **     формата не е хубава и дозата е ниска - трябва да е поне 100мг R-ALA, a това е много важна съставка
Choline (as choline bitartrate)   50 mg   **    дозата е добра
D-Chiro-Inositol   50 mg   **     дозата е никаква, но формата е добра
Grape Seed Extract   50 mg   **    дозата е добра
trans-Resveratrol (from Polygonum cuspidatum root extract)   50 mg   **    дозата е ниска и когато се приема с други елементи не се усвоява - това също е важна съставка
N-Acetyl-L-Cysteine   50 mg   **    дозата е никаква, а това е една от най-важните съставки и трябва да се приема по 1200мг/дн
Melatonin   2 mg   **   дозата е добра, но трябва да се приема вечер преди сън- ако се приема през деня нарушава хормоналния баланс
Benfotiamine   1 mg   **     дозата е добра
**Daily Value not established.
Отговорих за всяка една съставка.
Продуктът е мислен и донякъде изпълнен правилно, но е по-добре, елементите да се приемат поотделно, по точно определен начин, за да действат максимално и синергично на репр. с-ма.
Повече от 10 год. "говорим" за всички тези добавки и ги ползваме,...  и много интересно, как и "други" са стигнали до извода, че наистина помагат и дори започнаха да пускат на пазара продукти, които ги съдържат, в доста сходен на нашия състав - имам чувство, че ни копират Wink  но ние сме, все още, няколко крачки по-напред от тях.
Липсват Омега 3, МВИ, Омега 7 и т.н.  / да не издава всичките ни тайни  Wink/

# 139
  • Мнения: 1 709
Много, много благодаря, denis! Hug

Първо, защото информацията, която ни даваш е важна, а добавката е скъпа.
И второ, защото се радвам, че след толкова време четене тук явно съм придобила усета да преценя, че има нещо нередно. Simple Smile
И естествено се разочаровах след всичко това - защо докторът ми я предписа ей така, без да попита не приемам ли нещо в момента, а аз имам повечето от тези съставки у дома или поне знам откъде да поръчам в дози и форми, които биха били ефективни.

# 140
  • Мнения: 1 275
Здравейте момичета..Денис!
Някой ще ми даде ли линка на сайта от който поръчвате добавките,а аз ще се върна да търся дозите.
Благодаря!

# 141
  • София
  • Мнения: 2 968
Здравейте Simple Smile
Имам малко нужда от съвет. Купих за мен и най-вече за ММ: селен, Вит. А, Вит. Д, Вит. Е, цинк, Вит. Б комплекс, Магнезий+Б6, фолиева киселина, Вит С и Центрум за мъже. Та питането ми е знаете ли в какви дози се пие всичко това? Всички тези неща изчетох, че подобряват морфологията. Освен това онзи ден взех бабини зъби и чакам в аптеката да ми донесат магарешки бодил. Simple Smile

# 142
  • Мнения: 464
Ваня Харбалиева, www.iherb.com

# 143
  • Мнения: 1 275
Благодаря Натали!

# 144
  • София
  • Мнения: 36 092
Много, много благодаря, denis! Hug
Скрит текст:
Първо, защото информацията, която ни даваш е важна, а добавката е скъпа.
И второ, защото се радвам, че след толкова време четене тук явно съм придобила усета да преценя, че има нещо нередно. Simple Smile
И естествено се разочаровах след всичко това - защо докторът ми я предписа ей така, без да попита не приемам ли нещо в момента, а аз имам повечето от тези съставки у дома или поне знам откъде да поръчам в дози и форми, които биха били ефективни.
За нищо  Hug


Здравейте Simple Smile
Имам малко нужда от съвет. Купих за мен и най-вече за ММ:
селен, 200мкг
Вит. А, ретинол - 10 000МЕ, ако е Бета-Каротин 25 000МЕ
Вит. Д, 1000ME
Вит. Е, 400ME
цинк,  50мг
Вит. Б комплекс,  не по-високи дози от В25
Магнезий+Б6,  магнецият да е 300-400мг
фолиева киселина, 400мкг
Вит С  1000 до 2000мг, на няколко приема в дози не по-високи от 500мг
Центрум за мъже. Та питането ми е знаете ли в какви дози се пие всичко това? Всички тези неща изчетох, че подобряват морфологията. Освен това онзи ден взех бабини зъби и чакам в аптеката да ми донесат магарешки бодил. Simple Smile
Всичко се приема след хранене
Вит. А - трябва да се приема по схема:
за него 15 дни прием - 15 дни почивка, ако е Ретинол, ако е Бета-каротин, на 2-3 месеца, поне 15-на дни почивка.
За теб от М до О - ако е Бета-Каротин, на 2-3 месеца, поне 15-на дни почивка.
- ако е ретинол, от. М до О. като 1 МЦ пиеш, 1-2-3 МЦ почиваш

Последна редакция: пн, 18 юни 2018, 18:28 от denis.

# 145
  • София
  • Мнения: 2 968
Огромно благодаря Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 146
  • Мнения: 150
https://m.imgur.com/a/YDWS5Hi
Ето на това той казва двоен. Може би тук го знаете с истинското му име, но аз не го знам Simple Smile
Тази снимка е от 13ти Юни, 15ден от МЦ.
На 17ти ден ми би прегнил, като вече не изглеждаше така, а си беше голяма черна точка с много леки очертания, и беше сам. 25мм.
Днес все още си беше там, 25,4 мм. Каза, че вече минаваме към киста и утре имам термин за термин за лапаро :/
Не съм пила нищо друго освен МВИ, фолиева, вит Ц, мултивитамин във висока доза, Д3 1500 на ден (по предписание) омега 3 от 1400 на ден (също по предписание)  Simple Smile
От януари до юни изобщо не мисля, че съм имала О. 3м потвърдена липса.

Последна редакция: пн, 18 юни 2018, 20:04 от allexcheto

# 147
  • София
  • Мнения: 36 092
https://m.imgur.com/a/YDWS5Hi
Ето на това той казва двоен. Може би тук го знаете с истинското му име, но аз не го знам Simple Smile
Тази снимка е от 13ти Юни, 15ден от МЦ.
На 17ти ден ми би прегнил, като вече не изглеждаше така, а си беше голяма черна точка с много леки очертания, и беше сам. 25мм.
Днес все още си беше там, 25,4 мм. Каза, че вече минаваме към киста и утре имам термин за термин за лапаро :/
Не съм пила нищо друго освен МВИ, фолиева, вит Ц, мултивитамин във висока доза, Д3 1500 на ден (по предписание) омега 3 от 1400 на ден (също по предписание)  Simple Smile
От януари до юни изобщо не мисля, че съм имала О. 3м потвърдена липса.
Toва ми прилича на два фоликула, един до друг, но след като лекаря е казал двоен фоликул - може и така да е.
Ето как изглежда стимулиран яйчник с повече доминантни фоликула. Контура на всеки един се отличава с различен тон - по-тъмен и по-светъл, което показва, че не е един фоликул.

# 148
  • Мнения: 150
Благодаря, Денис,при мен е само един. Според мен казва двоен, защото са два отделни под една обвивка? Утре ще го помоля да ми обясни с подробности, и ще кажа!

# 149
  • София
  • Мнения: 36 092
Благодаря, Денис,при мен е само един. Според мен казва двоен, защото са два отделни под една обвивка? Утре ще го помоля да ми обясни с подробности, и ще кажа!
Ще чакам да споделиш Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт