Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 6

  • 97 565
  • 776
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 49
Благодаря! Какво е ЛФ?

# 121
  • София
  • Мнения: 36 014
Благодаря! Какво е ЛФ?
Лутеална Фаза - фазата след О. до следваща М.

# 122
  • Мнения: 1 746
Denis, с лекаря сме планирали стимулация през август по дълъг протокол с блокаж (блокажът е за към края на юли). Взимам добавки за подобряване качеството на яйцеклетките както  и витамини за умерен дефицит на вит. D и B12.
Към момента взимам - вит. D, В12, Е, коензим Q10, пчелно млечице, мака, ФК. Когa най-късно трябва да спра приема на добавките и витамините преди блокажа или мога да продължа да си ги взимам и след блокажа, и по  време на стимулацията?
Благодаря ти предварително за отговора!
Flowers Hibiscus

# 123
  • София
  • Мнения: 36 014
Denis, с лекаря сме планирали стимулация през август по дълъг протокол с блокаж (блокажът е за към края на юли). Взимам добавки за подобряване качеството на яйцеклетките както  и витамини за умерен дефицит на вит. D и B12.
Към момента взимам - вит. D, В12, Е, коензим Q10, пчелно млечице, мака, ФК. Когa най-късно трябва да спра приема на добавките и витамините преди блокажа или мога да продължа да си ги взимам и след блокажа, и по  време на стимулацията?
Благодаря ти предварително за отговора!
Flowers Hibiscus
Може да ги приемаш и по време на стимулацията, но по-добре се консултирай с лекаря си. Peace

# 124
  • Мнения: 1 746
Denis, с лекаря сме планирали стимулация през август по дълъг протокол с блокаж (блокажът е за към края на юли). Взимам добавки за подобряване качеството на яйцеклетките както  и витамини за умерен дефицит на вит. D и B12.
Към момента взимам - вит. D, В12, Е, коензим Q10, пчелно млечице, мака, ФК. Когa най-късно трябва да спра приема на добавките и витамините преди блокажа или мога да продължа да си ги взимам и след блокажа, и по  време на стимулацията?
Благодаря ти предварително за отговора!
Flowers Hibiscus
Може да ги приемаш и по време на стимулацията, но по-добре се консултирай с лекаря си. Peace
Много благодаря!😊

# 125
  • Мнения: 23
Целуват след хормонален дисбаланс? Възможно ли е? В начален стадий е, как да се справим с проблема?

# 126
  • София
  • Мнения: 210
Денис, привет, искам да те помоля за консултация относно следните добавки. ОК ли са като състав? Могат ли да се заменят с нещо по-добро/по-достъпно на пазара? Целта е подобряване състоянието на яйчниковия резерв. Освен тях приемам Вит. Е, Д, Б12 (метилирана форма), неофолик мета, Q10 и миоинозитол. Би ли препоръчала нещо допълнително? Репродуктивният доктор, при когото ходя, няма вяра в добавките и ми е изписал само вит. Д и Б12. Останалото приемам по своя инициатива и след четене на форума.

Ресвератрол на тази марка: https://www.webbernaturals.com/product/resveratrol/

Комбинираната добавка на Надя Петрова - https://shop.nadiapetrova.bg/shop/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8 … e/?v=461b1990fe86

Omega 3-6-9 http://www.viridian-nutrition.com/Shop/100-Organic-Omega-369-Oil--P539.aspx#

# 127
  • Мнения: 1 433
В упътването на Мио-Инозитола който приемам, пише, че се взема след храна. Тук всички казват, че трябва на гладно и Денис също така съветва. Малко съм объркана в случая. Първоначално го приемах преди храна 1ч и час след Левотироксина, но сега взех да спазвам упътването. В крайна сметка, кой е правилният метод?

# 128
  • София
  • Мнения: 405

Денис,
Има ли нещо, което мога да приемам за подобряване качеството на яйцеклетката и за овулацията, при положение, че кърмя?
Благодаря предварително! Flowers Hibiscus

# 129
  • Мнения: 7 220
А има ли значение през какъв интервал от време се приемат двете дози за деня? При мен има около 6 часа.

Благодаря за съвета за водата. Уж гледам да пия повечко, но пак може да е недостатъчно Simple Smile
Трябва да е сутрин и вечер  /2х1/ - да има поне 10-на часа.
Увеличи колкото можеш този интервал.

Ще чакам да пишеш и дано да не трябва да го спираш, защото е много хубава добавка - аминокиселина.
Другият вариант е, да е от самата марка - да съдържа нещо друго, което не понасяш и реагираш, подобно на алергична реакция.


Денис, при мен проблема се оказа съвсем друг и няма нищо общо с аргинина. Така че, спазвайки твоите препоръки, продължавам да го взимам Simple Smile

# 130
  • София
  • Мнения: 36 014
Денис, привет,
Скрит текст:
искам да те помоля за консултация относно следните добавки. ОК ли са като състав? Могат ли да се заменят с нещо по-добро/по-достъпно на пазара? Целта е подобряване състоянието на яйчниковия резерв. Освен тях приемам Вит. Е, Д, Б12 (метилирана форма), неофолик мета, Q10 и миоинозитол. Би ли препоръчала нещо допълнително? Репродуктивният доктор, при когото ходя, няма вяра в добавките и ми е изписал само вит. Д и Б12. Останалото приемам по своя инициатива и след четене на форума.

Ресвератрол на тази марка: https://www.webbernaturals.com/product/resveratrol/

Комбинираната добавка на Надя Петрова - https://shop.nadiapetrova.bg/shop/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8 … e/?v=461b1990fe86

Omega 3-6-9 http://www.viridian-nutrition.com/Shop/100-Organic-Omega-369-Oil--P539.aspx#
Здравей!
Не са най-добрият избор, но стават.
Включи Аргинин и NAC, поне.

Денис,
Има ли нещо, което мога да приемам за подобряване качеството на яйцеклетката и за овулацията, при положение, че кърмя?
Благодаря предварително! Flowers Hibiscus
Може да приемаш само Омега 3 и МВ /при кърмене/

Скрит текст:
А има ли значение през какъв интервал от време се приемат двете дози за деня? При мен има около 6 часа.

Благодаря за съвета за водата. Уж гледам да пия повечко, но пак може да е недостатъчно Simple Smile
Трябва да е сутрин и вечер  /2х1/ - да има поне 10-на часа.
Увеличи колкото можеш този интервал.

Ще чакам да пишеш и дано да не трябва да го спираш, защото е много хубава добавка - аминокиселина.
Другият вариант е, да е от самата марка - да съдържа нещо друго, което не понасяш и реагираш, подобно на алергична реакция.

Денис, при мен проблема се оказа съвсем друг и няма нищо общо с аргинина. Така че, спазвайки твоите препоръки, продължавам да го взимам Simple Smile
Благодаря, че сподели и дано причината да е нещо моментно Peace

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 13:51 от denis.

# 131
  • София
  • Мнения: 210
Денис, благодаря! А какви са препоръчителните дози на Л-аргинин и NAC? И още един въпрос - взела съм си мелантонин 5 мг, а ти казваш, че не е препоръчително повече от 3 мг. И сега се чудя да деля ли хапчето на две, какво да правя. Какви са рисковете при прием на доза над 3 мг?

# 132
  • София
  • Мнения: 36 014
Денис, благодаря! А какви са препоръчителните дози на Л-аргинин и NAC? И още един въпрос - взела съм си мелантонин 5 мг, а ти казваш, че не е препоръчително повече от 3 мг. И сега се чудя да деля ли хапчето на две, какво да правя. Какви са рисковете при прием на доза над 3 мг?
Аргинин 2х500мг
NAC 2х600мг
....... приемат се заедно, на гладно, поне час преди хранене, с вода.

Дели мелатонина на 2, т.е приемай по 1/2табл., преди сън.
Оптимални дози за репр. с-ма са 2,5 -3,0 мг.

# 133
  • Мнения: 150
Денис и девойки,
възможно ли е добавките, да се получи "двоен" Ф?  В другата тема девойка сподели, че е била с такъв Ф след стимулация, но не били много годни. Друг такъв случай след добавките, или пак съм самотно изключение Sad

*Пия МВИ 3х500 на ден (при мен няма доза от 1300, така че на 8мия ден не приемам), фолиева и останалите добавки, като Д3 ми е от 1500 на ден (поради нужда) и фолиевата ми  е 1200на ден (или вблизост до това, не помня със сигурност)
***При мен в понеделник(ден 15 от МЦ) нямаше О, вторник ми отчете пик, сряда на узи се видя "двоен", същата вечер се спука, днес ми биха прегнил/прегнизол (тук е с друго име, незнам кое двете е правилно в моя случай, и дали изобщо има разлика между тях) Използвам дигитален тест, който не отчете фазата на бавно покачване на хормона, и споделям че миналата година нямах такъв проблем, само тази от 0 скачам на пик Sad

# 134
  • София
  • Мнения: 36 014
Денис и девойки,
възможно ли е добавките, да се получи "двоен" Ф?  В другата тема девойка сподели, че е била с такъв Ф след стимулация, но не били много годни. Друг такъв случай след добавките, или пак съм самотно изключение Sad

*Пия МВИ 3х500 на ден (при мен няма доза от 1300, така че на 8мия ден не приемам), фолиева и останалите добавки, като Д3 ми е от 1500 на ден (поради нужда) и фолиевата ми  е 1200на ден (или вблизост до това, не помня със сигурност)
***При мен в понеделник(ден 15 от МЦ) нямаше О, вторник ми отчете пик, сряда на узи се видя "двоен", същата вечер се спука, днес ми биха прегнил/прегнизол (тук е с друго име, незнам кое двете е правилно в моя случай, и дали изобщо има разлика между тях) Използвам дигитален тест, който не отчете фазата на бавно покачване на хормона, и споделям че миналата година нямах такъв проблем, само тази от 0 скачам на пик Sad
Какво имаш предвид под двоен фоликул?
Някаква атипична форма на фоликула ли?..  или два ДФ много близо един до друг?
ДФ си е един и дори в него да има 2 яйцеклетки, което не е нормално, но се случва - това няма как да се види на УЗ.
Не, добавките не могат да са причина - всичко това е на база гени и случайни  или не, мутации.

ПП
Да не става въпрос за двойна О.? - случва се по-често при стимулация и тази девойка просто да не е разбрала какво имат предвид лекарите?!
Попитай я, физиологично, какво е представлявал този "двоен" фоликул.

Последна редакция: нд, 17 юни 2018, 07:46 от denis.

Общи условия

Активация на акаунт