Боян Петров

  • 224 544
  • 3 164
  •   1
Отговори
# 3 120
  • Мнения: 1 086
Алина, всеки да споделя това, което чувства, разбира се. Но в крайна сметка, много обидни постове се появиха. То не бяхме племе, територия, неуважаваща Боян приживе, Аглая приравни инакомислещите с нищожества, които осъзнавайки своето нищожество, плюят по Боян, при положение, че обидни постове за него не е имало. А ако някой изрази несъгласие с тези общозаклеймяващи постове, то той е лично забит и заплют.


Гугъл, ами само фенки се държат по такъв начин. Пошло е някой да пише за неимоверната си скръб във форум. Пошло е някой да припада как не можел да приеме и прочее тъпотии. С лека ръка се пишат някакви абсурди от хора, които не са го и виждали. Ти поне си го засичала на Витоша, аз съм сигурна, че другите, тези най-гръмогласните, ептен не са го и виждали, сега са се екзалтирали, явно им е скучно и търсят емоцията.

Това  (скръб, неприемане, непреживяване) е зона за най-близките му хора. Никой човек, който изпитва такива емоции, не ги пише с лека ръка по форуми. Заради това изглежда позьорско и цинично. Светла му памет на Боян, харесвам го, но не и тези, които той вдъхновява към изяви.

Последна редакция: ср, 16 май 2018, 23:07 от ett2812

# 3 121
# 3 122
  • София
  • Мнения: 2 177
А аз не мога да разбера защо някои така неистово се дразнят, че на други им било тъжно и били съпричастни...Хората са различни и се вълнуват и преживяват различно нещата. Не е нужно да влизаш грубо с бутонките обаче и непременно да обясняваш на отсрещния колко нелеп е, щото му е тъжно за един непознат човек. Ми тъжно му е, негово право. Малко емпатия никому не е излишна.

# 3 123
  • Мнения: 2 719
Доколкото разбирам, Боян е имал застраховка „Нещастен случай„, а не застраховка „Живот„. Наскоро сключих такава и действително обезщетението при смърт е нищожно, според агента, защото смисълът ѝ е да покрие разходите по погребение, транспорт на тялото и прочие неща. В моя случай поне е предвидена и малка месечна сума за непълнолетни деца.
Сумата е направо мизерна, а разходите огромни. Полетите с хеликоптер намирам за напълно излишни, но така са преценили близките.

# 3 124
  • София
  • Мнения: 2 177
Всяко чудо за три дни. Да, повечето ще са го забравили, вярно. Но сега им е тъжно и всичко се преекспонира х3. Няма нужда от натяквания и високомерие.

# 3 125
  • Мнения: 3 826
       За мен  ясно си личи нежеланието на Боян Петров да продължава с тези осемхилядници, но е нямало просто как да спре -идол на хората, казал е, че иска да ги качи и понеже всички го обожават и е в центъра на вниманието, няма как да спре, ако е бил някой по- неизвестен би спрял с лекота, но той не може да се откаже-казал го е и понеже е някакъв свръх човек няма как да се откаже,
а това че бил умрял с радост или добре, че умрял в планината, защото там би искал да умре са някакви глупости, 100-тина пъти повторени тук,
малко ми е неприятно, че Атанас Скатов вече го засилват в същата посока, понеже и той така бил рекъл,
дано когато Скатов се почувства изчерпан,  успее да спре ....

# 3 126
  • Мнения: 6 964
Еми хората си пишат. Някои наистина са се почувствали зле и го изразяват, други се повличат по останалите. В моя фейсбук почти всички го познават на живо и им е бил близък, качват много снимки с него - един от казармата, друг от разходки, от следването в Биологическия, от различни общи преживявания. Всъщност дори ми е интересно да ги чета - разказват забавни случки с него.

# 3 127
  • Мнения: 1 086
Гугъл, и на мен ми е мъчно, но и много ме е яд ...
 Голям и пълен малшанс, но според мен и тъпотия. Ей ги онези смешнички унгарци от Калифа пак се отказаха по средата и си се върнаха живи и здрави, всички им се радват и ги поздравяват, на никой не му дреме кво са качили, кво не са качили.  
Тия, които го познават на живо, тях не мога да ги критикувам, но те обикновено са и по-лаконични.

# 3 128
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз това си помислих, докато слушах майка му или сестра му какво казаха за зеленото, как не му се тръгвало, обаче трябвало. Все едно насила тръгва, защото трябва, а не защото иска.  Някак очаквах да кажат точно обратното - как е бил сигурен в себе си, с добро самочувствие, няма търпение да се качи на самолета - такива неща, които казват и правят развълнуваните хора от нетърпение да сбъднат мечтата си.

# 3 129
  • Мнения: 3 826
Защо да са смешни?!?!?!?
Защото са успели да преценят трезво и са се отказали,
но Боян, според мен, не е искал да пробва още веднъж, не е имал или психически,  или физически сили и затова не е успял да прецени добре ....

# 3 130
  • Мнения: 1 211
Гледайки последни интервюта и аз усетих нежелание и то голямо. Някак зорлем и насила да ги отметне, защото е обещал и иска да си изпълни думата. Няма лошо, че е професионалист. Дори това ми го издига в очите още повече, но не става дума да си гони сроковете на мирна работа в офис. Става въпрос за нещо наистина страшно и опасно. Дали не е заради спонсорите няма как да знаем. Обаче липсата на желание си се усеща.

# 3 131
  • Мнения: 6 964
Гугъл, и на мен ми е мъчно, но и много ме е яд ...
 Голям и пълен малшанс, но според мен и тъпотия. Ей ги онези смешнички унгарци от Калифа пак се отказаха по средата и си се върнаха живи и здрави, всички им се радват и ги поздравяват, на никой не му дреме кво са качили, кво не са качили. 
Тия, които го познават на живо, тях не мога да ги критикувам, но те обикновено са и по-лаконични.
A, и нас ни е яд. С моят приятел много обсъждахме ситуацията и също преминавахме през яд, тъга, обвинения (защо не избра първо Чо Ою, защо така стана) и пак тъга. Нормално е. Само че за мен той си беше страхотен човек и ако ме е яд за нещо, то е, че не успя да си сбъдне мечтата с короната, че така нелепо си замина баш на Шиша Пангма, че вече няма да го видим над Княжево... и като се замисля над тези неща и изведнъж осъзнавам, че отдавна не съм "ядосана", а всъщност ми е много мъчно.
Много разсъждавахме какви са вариантите... или цепка около лагер 2/3, или е паднал от ръба на път към Главния връх, така си мислим. И както и да го мисля, не мога да го обвиня чистосърдечно. Не извади късмет, ей това е. То късмет си трябва и без да си на осемхилядник - хубаво се спрягат Мусала и Вихрен, ама да си кажем честно, не малко хора си заминаха и там, и в Стара планина, че и на Витоша. Пък над 5000-6000 м няма какво да си говорим дори.

fallon_fallon, въобще нямам намерение да ти влизам в тона.

# 3 132
  • Мнения: 3 826
Просто е трябвало да спре, но не е имал кураж, заради очакванията и вперените погледи в него ...

# 3 133
  • Мнения: X
...ясно, че ще се оправи, видяхме я как действа по войнишки стегнато в кризисна ситуация.
Жената на Боян още в първите дни каза в някое от интервютата: "Сега трябва да се събера и мобилизирам на 100%, когато му дойде времето - тогава ще рева и оплаквам". Държа се много адекватно от началото до края, много сили им пожелавам на нея, децата на Боян и всички близки! Вечна му памет!


Гледайки последни интервюта и аз усетих нежелание и то голямо. Някак зорлем и насила да ги отметне, защото е обещал и иска да си изпълни думата. Няма лошо, че е професионалист. Дори това ми го издига в очите още повече, но не става дума да си гони сроковете на мирна работа в офис. Става въпрос за нещо наистина страшно и опасно. Дали не е заради спонсорите няма как да знаем. Обаче липсата на желание си се усеща.
И аз усетих нежелание и най-вече психическа умора.

Oт последното интервю, цитирам:

- Кое надделява – успокоението, че сте свършили по-голямата част от работата, или мотивацията да
довършите нещата докрай?

- По-скоро се натрупва умора. Затова, че всеки път си представяш, че отново трябва да се върнеш в оня
студ, в едни мизерни условия и че дълго време няма да си при близките си. Постепенно изчезва желанието да си го причиняваш още и още. Затова си казах: „Бояне, колкото по-бързо ги направиш, толкова повече има шанс да ги направиш, не трябва да спираш преди финала“. Поне петима алпинисти в момента имат между 9 и 11 осемхилядника и не могат да довършат колекцията. Според мен е заради натрупването на тази психическа умора. Значение имат и сроковете. Периодът за покоряването на 14-те осемхилядника е средно между 8 и 16 години. Аз съм си отпуснал десет години.

- Има ли надиграване с несгодите и проблемите в живота?
- Отдавна вече нямам усещането, че се боря със себе си или доказвам нещо на себе си, близките и останалите. В момента това е проект, който трябва да бъде довършен. С всяка задача, с която съм се захващал, съм установявал – успешният край зависи само от теб. Не се сравнявам и не се доказвам. Ако някога съм го правил, вече не го правя.

# 3 134
  • Мнения: 1 086
Пюр , наистина не звучи ентусиазиран. Също така, забележете, че му оставаха само по-лесни върхове, трудните като К2, Нанга Парбат ги беше минал.

Общи условия

Активация на акаунт