Таткото спи на дивана - докога?

  • 41 360
  • 613
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Което е все пак доста по-различен съвет от, ако мога да резюмирам рефрена на "спри да се лигавиш, остави го да спи, нали те храни, не ти ли стига"
А, този рефрен не е лично към нея. Той е част от битката на двата лагера с единствения най-добър начин.
Може, но в България не е така.
Жената си излиза в платен отпуск 45 дни преди раждането и после си продължава в платен отпуск до навършване на 2 години на детето.

В къщи си е и единственото ѝ задължение е да обгрижва малкото.

По принцип е така. На мен обаче, ми се наложи да уча нова магистратура и да работя на хонорар това, което сега е постоянната ми сладка работа, когато дъщеря ми беше още бебе. Трябваше да го направя, защото работата е доста специфична и такова съотношение работа-условия-пари поне в България рядко се намира. Вярно, че при мен бяха форсмажорни обстоятелствата, но в последно време цялото житие-битие тук стана форсмажорно, та на все повече хора им се налагат разни гимнастики.

Последна редакция: чт, 19 юли 2018, 07:03 от Анонимен

# 526
  • София
  • Мнения: 5 883
Все по-малко жени се връзват на тия номера. Синковците ви са го закъсали, не зная как ще ги уредите с подходяща булка.

Жените са повече от мъжете в България, та проблемът е никакъв.



Не е вярно, точно обратното. Жените са повече над 55 години. Искаш ли табличка от НСИ? Stuck Out Tongue Winking Eye


Не видях цитат за "поднасянето на цицата".


Айде пак отивате в царевичака. Значи трябва минимум докторантура да пишеш, да работиш с помпата за кърма в едната ръка, за да се сети някой мъж да си погледне бебето, да го изкъпе или да подаде някой биберон в 2 през нощта. Ако не, майката е на разположение 24/7 и върти цялото домакинство, докато стругарят е на хотел в хола на дивана, да не му се развали рахата. Та даже и не разбира, че дете има, нищо не му се променя в живота. Neutral Face

# 527
  • Мнения: 30 802
Елица, сама си противоречиш - от една страна жената без принос трябва да си наляга парцалите и да върти всичко, от друга сега пък били високи изискванията жената да работи и поради това да иска равно разпределение. Кое от двете? Да се срамува, че не дава достатъчно пари и да си наляга парцалите? Или прясна родилка да се скъса от бачкане, за да е всичко точно?

# 528
  • София
  • Мнения: 5 883

Домакините, дето нямат принос или са с мижав такъв в семейния бюджет, може и да смятат, че целият слугинаж и отглеждане на децата е изцяло тяхно задължение. Сакън да не се дразни и притеснява човекът с портфейла
Ех, не си ли пила кафе още...
Караш ме да се самоцитирам. Горното как го разбираш, като да е мое виждане по въпроса ли? Казвам, че някои жени го правят, не че е правилно. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 529
  • Лондон
  • Мнения: 839
Аз също мисля,че модела-бащата спи на дивана,майката-с бебето на спалнята,би бил токсичен на по-късен етап.Не ми се струва редно таткото да не спи всяка вечер с детето и партньорката си,защото не можел да се наспива.А близотта между партньорите?
Какво близостта? Вие само в спалнята като се стъмни ли се засичате? Явно много жени разчитат да се лепнат нощем до мъжа, та белким им излезе късметът. Имаме си достатъчно начини да консумираме отношения и без да си хъркаме на ушенце всяка нощ.
Ами в повечето семейства таткото работи от сутрин до към следобяд,а майката гледа бебето по цял ден.Тук изобщо не става дума за сексуална близост,а за психологическа такава.Лично на мен би ми станало много неприятно,акл таткото се премести на дивана,защото не се наспивал.Все пак сме семейство,и според мен трябвахда е с мен и детето.Лично мнение,а това с похъркването ме развесели Joy

# 530
  • София
  • Мнения: 19 262
Ахаа, разкриха го - бащата си почива, докато се прибира, и вече е готов да будува цяла нощ. Мислех, че и майката поспива нощем, но не - тя стои втренчена в детето.
Божее, а хората ходят в дълги командировки, или пътуват и пак си имат семейства...
Много бози сте гледали по телевизията

Последна редакция: чт, 19 юли 2018, 14:33 от Cuckoo

# 531
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Лично на мен би ми станало много неприятно,акл таткото се премести на дивана,защото не се наспивал.Все пак сме семейство,и според мен трябвахда е с мен и детето.
Ох, не съм мъж, обаче ми се догади само като го прочетох. Ако имам такава лепка за жена (или за мъж), и аз ще се моля да спя на дивана, даже и без бебе.
Извинявай, Мери, нищо лично, но не е зле някои жени да разберат, че с прекалено припиране от сорта "трябва да е с мен и детето" се получава инстинктивно отблъскване. То има и такива мъже, де. Не знам, може би аз съм някакво свободолюбиво животно, не обичам да ми се вменява като задължение нещо, което се очаква да ми е приятно.

# 532
  • Мнения: X
Скрит текст:
Лично на мен би ми станало много неприятно,акл таткото се премести на дивана,защото не се наспивал.Все пак сме семейство,и според мен трябвахда е с мен и детето.
Ох, не съм мъж, обаче ми се догади само като го прочетох. Ако имам такава лепка за жена (или за мъж), и аз ще се моля да спя на дивана, даже и без бебе.
Скрит текст:
Извинявай, Мери, нищо лично, но не е зле някои жени да разберат, че с прекалено припиране от сорта "трябва да е с мен и детето" се получава инстинктивно отблъскване. То има и такива мъже, де. Не знам, може би аз съм някакво свободолюбиво животно, не обичам да ми се вменява като задължение нещо, което се очаква да ми е приятно.
Ами, затова си си "взела" мъж, който без проблем се изнася на дивана, а на теб не ти пречи.
Само не разбирам, защо се очаква, че всички ще са като теб....   Smile  Хората са различни и различни неща са им важни.
Ето, на авторката й пречи, че таткото се е изнесъл на дивана...Защо е нужно да я убеждавате, че това е нормално и че трябва да го приема, след като тя се чувства зле?
Кой къде и кога ще спи, дали ще ходи или не в командировки, дали ще къпе или не бебето, не е важно.ВАжно е и ДВАМАТА да са удовлетворени от положението.Щом единия се чувства зле, значи нещата НЕ са О.К.
Толкова ли е трудно да се схване?!

# 533
  • Мнения: 30 802
Ами ако таткото се чувства зле, че го дърпат за неща, които не са чак толкова необходими, а са главно с цел емоции и контрол? В крайна сметка каква е идеята - на кого трябва да се угоди приоритетно?

# 534
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
В САЩ неработещите майки на издръжка на бащата са доста по-голям процент от тези в България. А бащи по диваните, не съм срещала досега такъв. Като цяло, не е наболяла тема; мъжете освен ако не са в армията са на ражданията 100% и сменят памперси. В мъжките тоалетни има маси за смяна на бебета по закон. Парадокс.

Следя темата и ей над този въпрос се чудя през цялото време - как оцеляват чужбинските татковци, които хем присъстват на раждането (без дори да припаднат или да се отвратят завинаги от секса), хем после си гледат децата, докато ходят на работа. С риск да повторя предишни коментари - вярно ли е толкова нежен, иначе толкова юначният балкански мачо ?  newsm78

Имам приятелка, която гледа близнаци, работи от вкъщи, върши почти цялата домакинска работа, като има и домашни любимци в схемата ... и не знам за случай, в който да е легнала, докато децата спят .. пък пак праща таткото да се наспи на дивана, щото нали той работел  Grinning

Аз нямам позиция лична за сега, на есен, живот и здраве, може и да имам теория и практика по темата Laughing

# 535
  • София
  • Мнения: 19 262
Чужбинските татковци нерядко се развеждат, женят се наново и става моето и твоето бият нашето.
Аз съм ЗА присъствието на мъжа при раждане. Обаче жена му също да посети някоя операция, щом е толкова ербап.
Бащата и майката са И хора, извън това да са родители.
В крайна сметка каква е идеята - на кого трябва да се угоди приоритетно?
Що задаваш отговори?

# 536
  • Мнения: X
Ами ако таткото се чувства зле, че го дърпат за неща, които не са чак толкова необходими, а са главно с цел емоции и контрол? В крайна сметка каква е идеята - на кого трябва да се угоди приоритетно?
Връзката дете-баща е жизнено необходима.И тя трудно, да не кажа невъзможно, да се създаде впоследствие, ако е липсвала първите 1-2 години.
Емоциите на всички, особено на майката, са жизнено необходими.
Та, приоритетно:
1.дете
2.майка
3.баща
По-ясно от това...?!  Smile



# 537
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Скрит текст:
Лично на мен би ми станало много неприятно,акл таткото се премести на дивана,защото не се наспивал.Все пак сме семейство,и според мен трябвахда е с мен и детето.
Ох, не съм мъж, обаче ми се догади само като го прочетох. Ако имам такава лепка за жена (или за мъж), и аз ще се моля да спя на дивана, даже и без бебе.
Скрит текст:
Извинявай, Мери, нищо лично, но не е зле някои жени да разберат, че с прекалено припиране от сорта "трябва да е с мен и детето" се получава инстинктивно отблъскване. То има и такива мъже, де. Не знам, може би аз съм някакво свободолюбиво животно, не обичам да ми се вменява като задължение нещо, което се очаква да ми е приятно.
Ами, затова си си "взела" мъж, който без проблем се изнася на дивана, а на теб не ти пречи.
Само не разбирам, защо се очаква, че всички ще са като теб....   Smile  Хората са различни и различни неща са им важни.
Ето, на авторката й пречи, че таткото се е изнесъл на дивана...Защо е нужно да я убеждавате, че това е нормално и че трябва да го приема, след като тя се чувства зле?
Кой къде и кога ще спи, дали ще ходи или не в командировки, дали ще къпе или не бебето, не е важно.ВАжно е и ДВАМАТА да са удовлетворени от положението.Щом единия се чувства зле, значи нещата НЕ са О.К.
Толкова ли е трудно да се схване?!


Абе взела съм си мъж, който мрънка и не се изнася на дивана, а хърка, та се изнасям аз, за да се наспя Blush. Та, поне да се изнасяше, ама не ще Joy.
На авторката, като й пречи и се жалва тук, а на него вероятно му изпилва мозъка от мръняне, от нас какво се очаква? Да кажем - о, това е ненормално, веднага го накарай да се върне при теб в леглото, защото ТРЯБВА. Ми хубаво, схванАхме.
Авторке, НЕ са ок нещата, бъди спокойна и продължавай да тропаш с крак.

# 538
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Чужбинските татковци нерядко се развеждат, женят се наново и става моето и твоето бият нашето.

То щото бг татковците пък нито се развеждат, нито любовници завъждат .. само кротко си спят на дивана.  Peace

# 539
  • София
  • Мнения: 19 262
Понякога нещата не са ОК не по причина, че бащата се изнася на дивана.
А има и хора, които се чувстват зле (и го предават на останалите), защото днес е облачно и се кани да вали. На нея може много неща да й пречат, но иска да е семейство с друг човек, т.е. ще трябва да си напаснат преченията. Това се опитваме да обясним.
То щото бг татковците пък нито се развеждат, нито любовници завъждат .. само кротко си спят на дивана.  Peace
Нищо подобно, нали се учим от тях. Само да уточня, че в кацата с мед има и катран.

Последна редакция: чт, 19 юли 2018, 15:05 от Cuckoo

Общи условия

Активация на акаунт