Частни училища - информативна тема 21

  • 93 077
  • 772
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 742
Прогресивното училище ще е над Домино'с, там видях табела, а това не е до МакДоналдс. Това е на завоя за АК и БШ.

Супер, много благодаря. Ето в този случай гугъл не помогна . Това ни е много удобна локация, направо се размечтах (още не съм гледала таксите Simple Smile) )

# 226
  • София
  • Мнения: 16 204
Таксите не ги ли пише на първа страница на настоящата тема? Имам някакъв спомен, че беше като на БШ.

# 227
  • София, България
  • Мнения: 27
Към списъка с частни училища в Младост мога да добавя и Прогресивно училище, което отваря филиал в Младост 2 тази есен.

По сайт всичко звучи много добре, но не намирам информация за младост. Като напиша в гугъл "прогресивно младост" , излиза сайтът на Артис. едно и също ли е, тоест едно училище ли се открива, това до Макдоналдс? Или има и друго и аз не го намирам?
Вече е отговорено, но само да добавя, че това е в офис сграда Тилия, в нея се помещава пицария Доминос - Младост.

# 228
  • Мнения: 242
Здравейте,
искам да попитам, тези, които са в Питагор, как стои въпросът с излизането в междучасията и има ли какво да правят малките в  двора на училището. Имам желание да запиша там детето в ПУК, но не съм убедена, че ако стои цял ден вътре си струва.

# 229
  • Мнения: 8 291
Здравейте,
искам да попитам, тези, които са в Питагор, как стои въпросът с излизането в междучасията и има ли какво да правят малките в  двора на училището. Имам желание да запиша там детето в ПУК, но не съм убедена, че ако стои цял ден вътре си струва.

Aко основен приоритет в избора на училището е обгрижването на детето , то това не е вашето училище.

Когато е хубаво времето ги извеждат през голямото междучасие и след обяд. През дъждовното, студено и зимно време рядко ги извеждат.

# 230
  • Мнения: 242

Aко основен приоритет в избора на училището е обгрижването на детето , то това не е вашето училище.

Когато е хубаво времето ги извеждат през голямото междучасие и след обяд. През дъждовното, студено и зимно време рядко ги извеждат.

Да, приоритет ми е:). Детето много обича метематиката и се тръшка, ако по някаква причина не можем да отидем на "забавна математика". Но  ми се ще този му интерес да е подхранен в здравословна ( и физически и психически среда). При това положение, някой има ли идея, кое ЧУ освен СС е алтернатива на Питагор?

# 231
  • Мнения: 8 291

Aко основен приоритет в избора на училището е обгрижването на детето , то това не е вашето училище.

Когато е хубаво времето ги извеждат през голямото междучасие и след обяд. През дъждовното, студено и зимно време рядко ги извеждат.

Да, приоритет ми е:). Детето много обича метематиката и се тръшка, ако по някаква причина не можем да отидем на "забавна математика". Но  ми се ще този му интерес да е подхранен в здравословна ( и физически и психически среда). При това положение, някой има ли идея, кое ЧУ освен СС е алтернатива на Питагор?


Ами в Питагор средата е здравословна и физическа и психическа Simple Smile СС не е алтернатива на Питагор. Просто е момента двете училища са нашумели. Не мисля ,че имат обща политика , стратегия и идея.  И през ум не ни е минавало детето ни да кандидатства в СС.

В Питагор физическата активност в ПУК е доста по-голяма от тази в детската градина. Имат всеки ден по час и половина организиран спорт : баскетбол, футбол, народни танци, карате и др. Организирани са като активен спорт. Отделно 3 или 4 пъти в седмицата имат задължителна физкултура.

Като казах организирани като активен спорт : с народните танци ПУК се явяват на фестивали.
На тази възраст за всички деца е много по-лесно възприемането на математика отколкото БЕЛ. Просто математическите задачи са близки до реалността а при БЕЛ са им още доста абстрактни.

# 232
  • Мнения: X

Да, приоритет ми е:). Детето много обича метематиката и се тръшка, ако по някаква причина не можем да отидем на "забавна математика". Но  ми се ще този му интерес да е подхранен в здравословна ( и физически и психически среда). При това положение, някой има ли идея, кое ЧУ освен СС е алтернатива на Питагор?


А вие как си я представяте тази физически и психически здравословна среда?
Обгрижването на дете в ПУК и 1 клас в какво се изразява според вашите разбирания?

Последна редакция: ср, 11 юли 2018, 17:38 от Анонимен

# 233
  • Мнения: 242
За физическото здраве е важно да има достъчно физическа активност на открито ( тук не ми се коментира качеството на въздуха в София Wink) , особено за малките деца, които са свикнали да имат поне по 2 часа на вън, през деня. Ако детето е на училище 8-9 часа дневно, които прекарва в класната стая, смятам, че това ще му се отрази негативно на физическото и психическото състояние.
За психичното здраве на детето ми е важно да няма ненужен стрес и страх от провал. Няма човек , който да е печелил всяка битка е живота си и не искам да му се внушава обратното. От друга страна не искам и да му се внушава излишно самочуствие, че е велик, което да го направи мързелив. Държа на среда със знаещи, урасновесени и добронамерни учители и добре възпитани деца.
Предполагам,  че последното важи за всички , които пишат тук.

# 234
  • София
  • Мнения: 16 204
Това искаме всички. Но...звучиш толкова идеалистично, че каквото и да напиша, се получава обидна конотация.

В живота няма идеални неща, има приближаващи се към него и е въпрос на trade-off да установиш колко отдалеченост от идеала си склонна да изтърпиш.

# 235
  • Мнения: X
За физическото здраве е важно да има достъчно физическа активност на открито ( тук не ми се коментира качеството на въздуха в София Wink) , особено за малките деца, които са свикнали да имат поне по 2 часа на вън, през деня. Ако детето е на училище 8-9 часа дневно, които прекарва в класната стая, смятам, че това ще му се отрази негативно на физическото и психическото състояние.
За психичното здраве на детето ми е важно да няма ненужен стрес и страх от провал. Няма човек , който да е печелил всяка битка е живота си и не искам да му се внушава обратното. От друга страна не искам и да му се внушава излишно самочуствие, че е велик, което да го направи мързелив. Държа на среда със знаещи, урасновесени и добронамерни учители и добре възпитани деца.
Предполагам,  че последното важи за всички , които пишат тук.

В училищата има часове по физическо и разни други подобни занимания като танци и т.н.
А не смятате ли, че тези неща за психичното здраве, които сте изтъкнали, са преди всичко касаещи ролята на родителя и възпитанието, което родителят му дава? Средата никога не е хомогенна и честно казано дори и тук някой да ви каже, че  в конкретно училище тя е такава каквато виждате в идеалистичните си разбирания, то той ще говори в конкретика за конкретен клас. Дори и да обобщава на училищно ниво, това обобщение може да е в по-малък % вярно за един клас и в по-голям процент вярно за друг клас.

А иначе, казаното от вас са доста общи приказки. Какво конкретно искате не разбрах? 5 часа физическо на ден. 2 часа голямо междучасие?

Всички новопостъпващи - съветвам ви да разгледате хорариума на училищата. Това ще отговори на много от въпросите, които поставяте. Аз мога да кажа, че в повечето случаи не се различава особено.

И ви съветвам да започнете да мислите за ЧУ като за истинско училище, а не като за частна детска градина, която е длъжна да обгрижва децата ви. Колкото по-бързо децата ви станат истински самостоятелни, толкова по-добре за тях.

Последна редакция: ср, 11 юли 2018, 17:31 от Анонимен

# 236
  • Мнения: 242
Задала съм контретен въпрос, на който Hope for two  ми е дала конкретен , напълно удоволетворяващ ме отговор, за което Й благодаря. Не желая да разводнявам темата с излишни дискусии , т.к. ми беше много трудно да извлека полезна информация от последните 3.

# 237
  • Мнения: X
Задала съм контретен въпрос, на който Hope for two  ми е дала конкретен , напълно удоволетворяващ ме отговор, за което Й благодаря. Не желая да разводнявам темата с излишни дискусии , т.к. ми беше много трудно да извлека полезна информация от последните 3.

Ама разбира се. Пожелавам и да ви приемат, че преди записването, което обмисляте има сериозен изпит. 😁

# 238
  • Мнения: X
Как може СС да е алтернатива на 20 години по-младо училище?

# 239
  • Мнения: 914
Принципно, по разни такива съображения аз реших да си остане в детската предучилищна и да тръгне на училище направо в първи клас. Оказа се добре, детето се адаптира бързо. Предпочетох да изкара още една година в по-лежерна обстановка. (Не че в нашето училище е нещо много стресираща, де)

Общи условия

Активация на акаунт