Витамин В12 - тема 3

  • 84 511
  • 762
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 11 846
Някой изследвал ли се е за недостиг на витамини с биорезонанс. Дали ще е достоверно?

Позната скоро прави на детето си, имаха изследвания от преди това на някои неща...почти всички съвпаднаха, каза им за алергии, каза им, че няма метали в косата, сега им дойде изследването на коса от Щатите и е така нямат.
А може ли да сподели мястото, където ги е правила. И аз получих добри отзиви и ми се иска да опитам да сравня и аз?

В Пловдив при Рада Алексиева, приемала и в София

# 511
  • Мнения: 700
моят три години беше супер.
27 сутрин на гладно... Sad
Oх, майнольо! А аз си мислех, че само аз попадам на кухи лейки.
Фсрмацевтично-химична медицина разчита само на заблуди и страх у болните, не на наука, не на факти! Съвременната религия, опиум на народите! Не самп в Бг е така в САЩ е по -зле. В Англия е по-зле. В България поне индулгенцията е само 20-30 лв. На месец. В Щатите не пада под $250.....

# 512
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Ние ходихме със сина ми на биорезонанс, ориентират резултатите не са на 100%.И нашите бяха почти точни.Излезе, че има метали детето искам да пусна и лабораторно ,но не знам къде.Някой ако може да ме насочи?на лични

# 513
  • Мнения: 11 846
Ние ходихме със сина ми на биорезонанс, ориентират резултатите не са на 100%.И нашите бяха почти точни.Излезе, че има метали детето искам да пусна и лабораторно ,но не знам къде.Някой ако може да ме насочи?на лични

Писах на лични  Peace

# 514
  • Мнения: 490
Някой пил ли е витамините на допел херц от а до я ?Доволни ли сте?И да попитам знаете ли цепнатите краища на устните от липса на витамини ли са или на някакво заболяване се дължи?

# 515
  • Мнения: 11 846
Някой пил ли е витамините на допел херц от а до я ?Доволни ли сте?И да попитам знаете ли цепнатите краища на устните от липса на витамини ли са или на някакво заболяване се дължи?

Аз съм ги пила преди доста години обаче не помня за ефекта. От много време мултивитамини не пия - формата на витамините не е добра например В12 е цианкобаламин, който е най-неусвоямета форма, В9 е фолиева киселина а не фолат и т.н. отделно че са в такива малки количества, които често са недостатъчни за дневна доза. Има някои добре подбрани, но те са от iherb тук масово по аптеките при нас не съм виждала такива. Когато ми трябва си вземам отделни витамини/минерали или най-много 2-3 неща комбинирани.

За устните https://www.edna.bg/zdravoslovno/kogato-stradame-ot-cepnati-ygyl … na-ustata-4633047

# 516
  • Мнения: 490
Това го прочетох и аз,но хемоглобина ми е добре,желязо изследвах и то,и глюкоза имах на кръвните и тя е добре.Затова си помислих да не е от липса на някой витамини.Ясно ми е че няма да се усвояват така както отделно В 12 ,но ми идва много скъпо да ги вземам поотделно в момента нямам тази възможност,затова се спрях на тези витамини и искам мнение за тях

# 517
  • София-Младост
  • Мнения: 23 358
Ако имаш нужда от Б12 просто си вземи само него...аз взимам най-евтините, които са за 3 месеца 16-17лв. Само след три приема сутрин и вече издържам цял ден на работа без да бия глава в бюрото цял следобяд.

# 518
  • Мнения: 1 050
mibobo, понеже споменаваш фолиева киселина и фолат, при опити за забременяване пак ли фолат трябва да се приема? Неофолик ОК ли е?

# 519
  • София
  • Мнения: 17 779
Цепнатите ъгълчета на устните са свързани с липсата на цинк.

# 520
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 071
Ако имаш нужда от Б12 просто си вземи само него...аз взимам най-евтините, които са за 3 месеца 16-17лв. Само след три приема сутрин и вече издържам цял ден на работа без да бия глава в бюрото цял следобяд.

може ли да покажете кои са те?

3 месеца и после месец почивка, нали така?

# 521
  • Мнения: 8 942
Ако имаш нужда от Б12 просто си вземи само него...аз взимам най-евтините, които са за 3 месеца 16-17лв. Само след три приема сутрин и вече издържам цял ден на работа без да бия глава в бюрото цял следобяд.

може ли да покажете кои са те?

3 месеца и после месец почивка, нали така?

Аз поръчвам тези или купувам от България тези.

# 522
  • София-Младост
  • Мнения: 23 358
Ако имаш нужда от Б12 просто си вземи само него...аз взимам най-евтините, които са за 3 месеца 16-17лв. Само след три приема сутрин и вече издържам цял ден на работа без да бия глава в бюрото цял следобяд.

може ли да покажете кои са те?

3 месеца и после месец почивка, нали така?
https://remedium.bg/anemia/natural-factors-vitamine-b12-methylco … 00mcg-90tabs.html
Тези купих. И миналия път пак тях и съм доволна.
Не съм веща по темата, аз от тук преди половин година случайно разбрах за недостиг и т.н.
Не съм правила изследване за нивата също. Цяло лято не съм приемала и сега реших отново да започна. Взимам по едно сутрин под езика и оставям да се разтопи.

# 523
  • Мнения: 11 846
mibobo, понеже споменаваш фолиева киселина и фолат, при опити за забременяване пак ли фолат трябва да се приема? Неофолик ОК ли е?

Да фолат трябва, фолиевата не всеки я усвоява и може да се окаже, че все едно нищо не си пила. Неофолика е фолиева киселина. Фолат има на много форми на Солгар ползвам аз, има и на Доктор Бест ...

Скрит текст:
Каква е разликата между фолиева киселина и фолат?
В продължение на години се смяташе, че фолиевата киселина се абсорбира от организма по-добре от фолата, но всъщност е по-голямата част от нея не успява да бъде преработена в храносмилателната система до витамин В9, а трябва се преработи от черния дроб и други тъкани.

Процесът може да отнеме дълго време, а неусвоената фолиева киселина се задържа и натрупва в кръвта – което може да е причина за появата на нежелани последствия, като повишен риск от развитието на ракови клетки, или да доведе до дефицит на В12, свързван с увеличен риск от деменция и увреждане на нервите.




Аз последно ползвах В12 на Биовеа и съм доволна, също не е много скъп(100бр 15-16лв). Иначе когато мога да чакам поръчвам от айхърб-а на Солгар.
От тези розовите, които е показала Ала-Бала аз лично не съм доволна, но тук в темата са писали хора които са доволни от тях.


.....

3 месеца и после месец почивка, нали така?

Да  Peace и проверка на нивата Simple Smile

# 524
  • Мнения: 490
Има ли смисъл да си взема витамините въобще на допел херц или няма да имат никакъв ефект

Общи условия

Активация на акаунт