Витамин В12 - тема 3

  • 84 335
  • 762
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 608
Докторката ме изпраща на  гастроскопия който е правил само да сподели поносимо гадно ли е 😁?Желязото се е вдигнало  защото е спаднал хемоглобина за б12 нищо не каза излишно я питах за занижените нива в Бг ,и за киселинността  в стомаха  я питах, смотолеви  на бързо че са др тип изследвания и край.Изписа ми  една инжекция б12.

# 601
  • Мнения: 9 571
Да ти се връща Hug

# 602
  • Мнения: 700
За пробата с содата ако не се оригнеш съответно означава че няма киселинна среда в стомаха или обратното?
Ако не се уригнеш здраво /не някакво леко уригване, което е от погълнстия въздух/ от содата, значи ниска киселинност или малко колич стомашна киселина.
Ако имаш  H.pylori. Значи ниска киселинност.
И в 2 случая Бетаин с пепсин.
Гастроскопиите на мен не ми бяха гадни. То е толкова кратко, че докато се усетиш и е свършило. Помоли ги да ти вземат материал поне за Хелокобактер. Това е най надеждната проба -директно от стомаха.
Докторите май не са чували за ниска кисел. Гледат ме като фанатици като им кажа , че не пия протонна помпа антиациди, а Бетаин и нямам ни Х.пилори , ни болки, ни дявол!

# 603
  • София
  • Мнения: 1 714
Нали Хеликобактерията вирее във висококиселинна среда?

# 604
  • Мнения: 3 608
За пробата с содата ако не се оригнеш съответно означава че няма киселинна среда в стомаха или обратното?
Ако не се уригнеш здраво /не някакво леко уригване, което е от погълнстия въздух/ от содата, значи ниска киселинност или малко колич стомашна киселина.
Ако имаш  H.pylori. Значи ниска киселинност.
И в 2 случая Бетаин с пепсин.
Гастроскопиите на мен не ми бяха гадни. То е толкова кратко, че докато се усетиш и е свършило. Помоли ги да ти вземат материал поне за Хелокобактер. Това е най надеждната проба -директно от стомаха.
Докторите май не са чували за ниска кисел. Гледат ме като фанатици като им кажа , че не пия протонна помпа антиациди, а Бетаин и нямам ни Х.пилори , ни болки, ни дявол!
Мен ме стяга в момента стомаха но го отдавам на анемията и преди ми беше така.Показах и фолат на Солгар каза че били хубави ма дали да вземам нищо не каза.Сподели повече за Бетаин и пепси моля.

# 605
  • Мнения: 490
Докторката ме изпраща на  гастроскопия който е правил само да сподели поносимо гадно ли е 😁?Желязото се е вдигнало  защото е спаднал хемоглобина за б12 нищо не каза излишно я питах за занижените нива в Бг ,и за киселинността  в стомаха  я питах, смотолеви  на бързо че са др тип изследвания и край.Изписа ми  една инжекция б12.

Имате ли някакви оплаквания?Защо ви пращат на гастроскопия?Заради ниския хемоглобин ли?

# 606
  • Мнения: 700
Нали Хеликобактерията вирее във висококиселинна среда?
В началото -Да. После си пригажда средата като отделя един ензим, който намаля киселинността и се размножава още повече.

# 607
  • Мнения: 3 608
Докторката ме изпраща на  гастроскопия който е правил само да сподели поносимо гадно ли е 😁?Желязото се е вдигнало  защото е спаднал хемоглобина за б12 нищо не каза излишно я питах за занижените нива в Бг ,и за киселинността  в стомаха  я питах, смотолеви  на бързо че са др тип изследвания и край.Изписа ми  една инжекция б12.

Имате ли някакви оплаквания?Защо ви пращат на гастроскопия?Заради ниския хемоглобин ли?
Да заради хемоглобина.

# 608
  • Мнения: 490
Къде ще ти я правят?На мен преди месец ми правиха гастроскопия в Плевен Света Марина с пълна упойка всичко мина добре.

# 609
  • Мнения: 146
С риск да стана досадна, но пак ще попитам нещо. Обиколих сума ти аптеки в няколко града и намирам на Солгар само тези, на които пише, че се разтварят с вода. Онлайн пък на няколко места намирам същите, а пише че се слагат под езика newsm78
Примерно тук: https://bulvit.com/metilkobalamin-vitamin-b12-solgar.html
И тук:https://b2b.silabg.com/bg/17063-sila-product.html
На кое да вярвам вече не знам. Една и съща опаковка, а различно описание навсякъде. Rolling Eyes А да пише изрично sublingual пък абсолютно никъде не намирам в български сайтове.

Разгледай международни сайтове за добавки. Там цената за 60 подезични таблетки на Солгар е каквато тук е за 30 таблетки.  Ако те интересува, може да ми пишеш.

# 610
  • Мнения: 9 571
С риск да стана досадна, но пак ще попитам нещо. Обиколих сума ти аптеки в няколко града и намирам на Солгар само тези, на които пише, че се разтварят с вода. Онлайн пък на няколко места намирам същите, а пише че се слагат под езика newsm78
Примерно тук: https://bulvit.com/metilkobalamin-vitamin-b12-solgar.html
И тук:https://b2b.silabg.com/bg/17063-sila-product.html
На кое да вярвам вече не знам. Една и съща опаковка, а различно описание навсякъде. Rolling Eyes А да пише изрично sublingual пък абсолютно никъде не намирам в български сайтове.

Разгледай международни сайтове за добавки. Там цената за 60 подезични таблетки на Солгар е каквато тук е за 30 таблетки.  Ако те интересува, може да ми пишеш.
Благодаря!  bouquet Поръчах вече тези, ако ми понасят добре, следващия път ще помоля за помощ за поръчка  Simple Smile Наистина там са много по-евтини, имат и доста други хубави неща, но не съм поръчвала, а знам че трябва да се внимава заради митницата.

# 611
  • Мнения: 3 608
Къде ще ти я правят?На мен преди месец ми правиха гастроскопия в Плевен Света Марина с пълна упойка всичко мина добре.
София но не с пълна упойка мисля каза докито.

# 612
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Здравейте, имам нужда от малко помощ Thinking
Съпругът ми ходи по работа в Германия, и аз му поръчах да купи витамин В12 под формата на спрей за нос. Той ми донесе това, но не е спрей, и сега съм в чуденка как се ползва, в носа ли се капе, под езика ли, ако някой е използвал да сподели моля Relaxed
Скрит текст:

# 613
  • Мнения: 1 966
Не мисля, че се ползва в нос, понеже съдържа алкохол. Пробвай с google translate да преведеш от упътването как се ползва и по колко.

# 614
  • Мнения: 8 939
И тук има б12 в течна форма, точно със същата пипета. Капе се в устата директно под езика и се задържа. Трябва да прочетеш по колко капки, но така като гледам и твоят е 1000 µg. Този, който майка ми се беше купила, се капе по една пипета.

Общи условия

Активация на акаунт