Да оставиш приятел сам в дискотека - редно ли е

  • 10 795
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 17 890
И с високи токчета, горката Mr. Green.
Не казах да мислиш за туморите на хората, докато ти се върти светът, а да спестиш малко от драматизма, разказвайки тук. : )
Чак пък травма.

# 61
  • Мнения: 1 121
Почвам да подозирам, че спасителката в ръжта и испанската наденичка са един и същи човек. Една добра дума не съм прочел от тези двете независимо дали за мъж или жена отворили тема. Все напред с рогите, все те най-по-по. Комплекси ли са, какво, не знам.
Авторката - момиче, радвай се че си се отървала леко този път и по-предпазливо с алкохола следващия път. Гледай така да си постелеш, че да не се налага да разчиташ, ако ще и на близки приятели да е. Приятелството се запазва по-дълго, ако не се подлага постоянно на изпитания Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 1 509
Разбира се, че не е нормално. Това идиотско безразличие на хората е изумително. Лошото е, че е толкова масово, че се превръща в обществена норма.

# 63
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Мисля, че вече прекалено много задълбавате и търсите под вола теле. Случката не предполага някакви дълбоки житейски разсъждания, авторката имаше конкретен въпрос и мисля, че получи своя отговор. Сега, да сравняваш подпийнало момиче с човек с тумор в мозъка е повече от нелепо. На много от нас ни се е случвало, в младежките си години да подпийне малко повече, а и друг е въпросът по тези заведения колко некачествен алкохол се предлага, който може да те отреже от раз, та не знам колко е нормално в такъв момент да си мислиш - гледай ме сега как се напих, пък горките хора с тумори страдат наистина.
Не мисля, че авторката се прави не жертва, не усещам никаква мелодрама. Мелодрамата я правят тези, които се хващат за всяка дума и се почват едни безкрайни дебати.

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 10:14 от VickyTaylor

# 64
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ти си се замаяла, тоест не си преценила колко и до кога да пиеш, те са си тръгнали без да се поинтересуват дали искаш да си ходиш с тях - не са преценили, че ти е зле или не можеш да прецениш, тоест грешки и от двете страни. Когато ми се пие, каня гости у нас или отивам при приятел, на когото имам доверие. Когато ми се танцува и дивее, не пия повече от едно, особено ако съм в група с познати, а не приятели. Железен принцип, така и си спестявам много усложения.
От друга страна, аз не бих оставила човек от компанията сам, ако изрично не е пожелал така. Но... това съм аз, не очаквам другите да действат по същия начин, както посочи една потребителка по-горе.

# 65
  • Мнения: 2 099
Понякога даже не е и необходимо да пиеш много. Писала съм и друг път за случка с мъжа ми. Аз изпих 150 г. водка, той също толкова. Аз съм човек, който много носи на алкохол. Нямам идея какъв е бил този, който ни сипаха, дали е бил смесван с нещо, но и двамата нямаме никакви спомени. Нищо. Не помня как съм се прибрала. Помня единствено как излизаме от бара и слизаме по стълбата. Той помни до момента в който слизаме от такси пред къщи.Събудихме се на другия ден в 4 следобяда с адско гадене и главоболие. Той с вързан мой чорап около врата. Без спомени.За мен е пълна подлост да оставиш видимо пиян човек сам и да си тръгнеш. Особено ако сте тръгнали уж приятелска компания.

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 18:03 от Рибозом

# 66
  • Мнения: 11 479
Към авторката - явно си доста млада  Flutter Хубаво е да опознаеш степените си на подпийване и никога да не позволяваш да надхвърлиш степента, която позволява съответната ситyация. Това става с тренеровки в безопасна среда.
И не ме разбра правилно - не е редно да се остави който и да от компанията без изрично да каже, че се отлюспва. Закона на стадото!

Рибозом, не са ви напили, а са ви надрусали. Парите ви там ли бяха на сутринта? Мен така ме надрусаха и то с кока кола /в чужбина/. Държа на почти литър водка без да загубя съзнание, а за тогава имам над 12 часа бяло петно без капка алкохол да съм близнала.

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 11:27 от the Дорис

# 67
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Рибозом, направо ме хвърли в оркестъра.
Напомни ми за "Последния ергенски запой".
Или са ви сложили нещо в чашите, или алкохола е бил от най- фалшивия.

# 68
  • Мнения: 6 978
И аз мисля, че са ви сипали нещо. Затова чашката винаги пред теб или в ръката ти.

# 69
  • Мнения: 18 626
Пеперудке, на мястото на колежката щях да те изръчкам да си ходиш, на мястото на останалите, които не са ти никакви, и аз щях да постъпя така. Не съм спасител на пияници и мразя да се разправям с такива. На приятел ще помогна, разбира се, но с непознат няма да се занимавам изобщо. Ти може и да си кротко пиянде, други са отвратителни. И това няма нищо общо с помощта, която бих оказала на паднал човек.

Вслушай се в съветите да не замръкваш в компании, събрани от кол и въже.

# 70
  • Мнения: 2 099
Ами ние сме танцуваща двойка. Няма как постоянно да са пред нас чашите.Мъжа ми носи  парите, носим около 100 лв. Решихме, че сме ги загубили, което си е напълно вероятно да се е случило. Аз нося само халка и часовник, понякога обеци. Колие не, понеже са ми скъпи и не ги нося на такива места. Не ми се е случвало друг път такова нещо. Пуснахме и жалба тогава, ама не помня вече къде. Беше преди 5-6 години, може и повече.
Както и да е, направо е гадно да оставиш така някой. Особено момиче пък е Angry
Другото което ще ти кажа Пеперудо, е да си определиш дозата. Примерно ако на 200 грама връзваш кънките, пиеш максимум 150.Поръчваш си винаги малки. Избягвай коктейли, понеже отрязват изведнъж. Пий само един вид алкохол. Ако може пий вина. Рядко се фалшифицират. Усетиш ли, че губиш почва пий много вода. Често сме на работни вечери и ако се продължи дълго започвам да пия само вода, иначе поръчвам вино или сухо мартини. Всяко нещо си има чалъм, даже и банкетите Grinning няма да се правиш на салата като излезнеш някъде. Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 12:51 от Рибозом

# 71
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Другото което ще ти кажа Пеперудо, е да си определиш дозата. Примерно ако на 200 грама връзваш кънките, пиеш максимум 150.Поръчваш си винаги малки. Избягвай коктейли, понеже отрязват изведнъж. Пий само един вид алкохол. Ако може пий вина. Рядко се фалшифицират. Усетиш ли, че губиш почва пий много вода. Често сме на работни вечери и ако се продължи дълго започвам да пия само вода, иначе поръчвам вино или сухо мартини. Всяко нещо си има чалъм, даже и банкетите Grinning няма да се правиш на салата като излезнеш някъде. Stuck Out Tongue Winking Eye

Хубави съвети, особено този за водата. Считай, че и аз съм ги отправила.
Ще разкажа за едно интервю на Шарън Стоун относно MeToo и цялата тая история - не съм сигурна дали има пряка връзка с темата, но все пак е хубава отправна точка за размисъл. Знаете как изглеждаше Шарън, като по-млада - гадже трепач. Интервюиращият я пита дали е била и тя обект на ....мераци от холивудските чичковци и как се е справила. През смях тя му отговаря: "А ти как мислиш?". "Момиче, което изглежда като мен, идвайки от град Никойси, щата Х, без протекции и без връзки? Естествено, че са ми отправяни и предложения, и заплахи, но ... Как се справях ли? Ами пазех се, изливах коктейли в саксиите по партита, не отивах на интервюта по спални и дивани..." Цитирам по памет, може да не е съвсем точно.

# 72
  • София
  • Мнения: 17 890
Почвам да подозирам, че спасителката в ръжта и испанската наденичка са един и същи човек. Една добра дума не съм прочел от тези двете независимо дали за мъж или жена отворили тема. Все напред с рогите, все те най-по-по. Комплекси ли са, какво, не знам.
Четеш избирателно. Някъде из темите съм те жегнала и сега идваш тук с фантастични дедукции.

# 73
  • Мнения: 3 231
Впечатляващо, че някой мародер не ти е теглил един кор. Аз на млади години не прощавах на пияните жени. И няма никакво значение дали ти пускат трезвени или не. Попадне ли ти пияно, го удряш просто за бройката. И който мъж тук във форума говори друго, го прави само, за да изглежда уникален джентълмен в очите на форумната средна извадка.

Аз обаче не разбрах къде са "Семейните отношения" в тая тема. Те можеха да станат семейни, ако някой ти беше направил бебе в тази пияна нощ, ама нали не е такъв случаят. Просто се чудя как избра този форум, за да ни споделиш как си се напила в дискотека...

# 74
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Изключително селяндурско включване.

Общи условия

Активация на акаунт