ПОМОЩ!!!УПОРИТИ БРАДАВИЦИ :(((((

  • 351 532
  • 448
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 6 529
И аз препоръчвам мазането със смокиново мляко. Преди няколко години имах брадавици по ръцете, капвах си по няколко капки от млякото на зелена смокиня върху брадавиците и те си изчезнаха. Нито имам белези,нито нищо.
Успех Hug

За колко време ти изчезнаха? Млякото много гори и може би е по-ефикасно, когато се ползва срещу брадавици на ръцете

# 391
  • Сoфия
  • Мнения: 295
С голяма мъка успях да се преборя с една брадавица на пръста, може би след година и повече опити....
Това със смокинята не ми помогна. Къде ли не търсих листа - късах, мазах...сезона им свърши и нищо...
После четох по интернет за мазане на брадавици с зелен орех - хайде пак обикаляне и късане на зелени орехчета. Ходих цялата омазана в черно (от йода)  Shocked
Накрая се ядосах и почнах да човъркам брадавицата с игла и да "късам" черните израстъци. И така откъсвах всичко, стоеше като празна подутина, но после пак се появяваше... Докато един ден от човъркане и чоплене тя изчезна!  Simple Smile Мина повече от половин година и да чукам на дърво няма нищо!

По интернет четох за едно лекарство - Верутол. Но доколкото разбрах не го продавали в България или поне е спряно. Е открих го в Турция, взех го, но вече ми изчезна брадавицата и не мога да кажа дали има ефект от него.
Успех на всички в тази трудна борба!  bouquet

# 392
  • Мнения: 27 571
Стига с това чаено дърво, две шишета измазах , 4 месеца се мъчих сутрин и вечер и никакъв ефект.

Имам познати които с мазане с масло от чаено дърво си махнаха брадавиците. Peace За съжаление, не за всички брадавици лечението е едно и също.

# 393
  • Мнения: 6 529
Стига с това чаено дърво, две шишета измазах , 4 месеца се мъчих сутрин и вечер и никакъв ефект.

Имам познати които с мазане с масло от чаено дърво си махнаха брадавиците. Peace За съжаление, не за всички брадавици лечението е едно и също.


За съжаление и аз мисля като Зари  Sad

За този Верутол ли става въпрос?

# 394
  • Мнения: 261
И аз препоръчвам мазането със смокиново мляко. Преди няколко години имах брадавици по ръцете, капвах си по няколко капки от млякото на зелена смокиня върху брадавиците и те си изчезнаха. Нито имам белези,нито нищо.
Успех Hug

Но все пак човек трябва да е сигурен какво точно образувание е това, преди да предприеме каквото и да е третиране. Да не се окаже, че е нещо, което доктор е трябвало да види навреме. Ние знаем само брадавица, бенка и луничка и даже бъркаме кое какво. Друг път, появата им може да има някаква причина, на която също да трябва да се обърне внимание. Не е безопасно самолечение на такива неща.

# 395
  • Мнения: 6 529
Някой ходил ли е при д-р Юлиян Пенев в ДКЦ "Св. Марина" и какви са му впечатленията? Никъде не видях цени в сайта му

# 396
  • Мнения: 6
Здравейте! Изчетох цялата тема. Имам дъщеричка на 5 години. Преди около половин година забелязах , че и  е излязла пъпчица на лицето до устата. Да ама пъпчицата не се махаше и си стоеше. Та отидох при педиатърката , за да ми даде направление за дерматолог и тя ме препрати към точно определена дерматоложка чрез някакви схеми с тези направления. Та мисълта ми беше , че нямах право на избор относно специалист. Дерматоложката каза , че това е плоска брадавица и ми даде кератолон да я мажа. Освен , че се разрани , уголеми и се появи втора , друг ефект нямаше. После ми предложи да продължа да я мажа (въпреки страшната рана , която се беше получила) , че видиш ли било малко или да я изгори с ток. Тока бил 100 % гаранция. От първия път щяло да се махне. Да ама не , само пораснаха още повече, а и детето плака от болка. Сега направление не мога да взема, педиатърката ми каза да си продължа лечението при тази докторка , тя нямала направления. Четейки тази тема се сетих , че преди да се появи плоската брадавица и беше излязло на врата нещо като пъпчица , не червена , с черно връхче (или коренче) и пуска прозрачна течност. Все още си стои.Дали това може да е брадавица майка или нещо такова? newsm78 Иначе ако някой може да ми препоръча добър дерматолог , защото като нямам направление не мога да си позволя да давам по 50лв. на преглед , докато уцеля свестен такъв. Благодаря предварително.

# 397
  • Мнения: 13
 Плоската брадавица се слива почти с кожата, леко лъскавее или е по-кафява. Има два варианта- единият е с хомеопатия /действа/, а другият е изгаряне с лазер /действа/. И двата начина съм ги пробвала. Синът ми имаше плоски брадавици на брадата.Появиха се вследствие на падане от колело - беше си ожулил брадата. Гориха ги с азот, с кондилин/май така беше/, с някакъв френски крем за мазане и нищо. В една аптека, където продават хомеопатия /Шумен/ попълних тест с въпроси. Дори не съм водила детето. Това не ми струваше  нищо...След това ни изписаха два вида хомеопатични, които се вземат по-схема.10 дни се взема едното, на десетият ден другото. Изключваш ментата от пастите за зъби и храната. И това лечение ни реши проблема. Да ми е струвало максимум 20 лева. Това за мен беше и доказателство, че хомеопатията е голяма работа. Аз имах няколко плоски брадавици, вследствие на пиене на антибиотици/ едни мъдреци ми разказаха играта Simple Smile / и ги изгорих в Хил Клиник, но си боли. Според мен не е опция за дете..

# 398
  • Мнения: 6
Сърдечно благодаря за съвета , не знам дали в Пловдив има такава аптека , но ще се разтърся.

# 399
  • Мнения: 2 957

Winter, би ли написала кои са лекарствата?

# 400
  • Мнения: 13 291
Стига с това чаено дърво, две шишета измазах , 4 месеца се мъчих сутрин и вечер и никакъв ефект.

Имам познати които с мазане с масло от чаено дърво си махнаха брадавиците. Peace За съжаление, не за всички брадавици лечението е едно и също.


За съжаление и аз мисля като Зари  Sad

За този Верутол ли става въпрос?


С голяма закъснение виждам въпроса и затова не съм отговорила.

За болката махнаха ми ги с лазер, не боли, това може би е най-щадящия метод

# 401
  • Мнения: 13
 Не си спомням имената на лекарствата, минали са над 7 години оттогава. Само си спомням, че е важно като отговаряш на въпросите да кажеш, дали са горени брадавичките...Мога да се опитам да видя в нета , дали тая аптека няма координати и да те "тестват" по телефона. Жената е много мила...Преди две години ходих да ми изпише хомеопатично лекарство за ускореният ми пулс...За махането с лазер -боли...търпимо е ..но аз съм с много нисък праг на чувствителност и не знам , малко дете как би реагирало.Мога да кажа, че не боли с течен азот, но няма ефект.

# 402
  • Мнения: 13
 Потърсих в нета-аптека Димитрова/даже не знаех, че се казва така/, но я познах по локацията..Ето телефона...+35954877352-пак в нета го намерих. Много е мила и мисля, че ще ти помогне. Да ти ги прати с куриер, пак ще ти е по-изгодно от преглед при хомеопат, но си вземи всичките необходими...Не си спомням колко време ги взема синът ми. Знам само, че всяка сутрин ставах рано преди да тръгне за училище и лично му ги изсипвах под езика, нямах му доверие Simple Smile. Ако мислиш, че детето ще изтърпи кратка болка-  изгарянето с лазер е опция. Поне е нещо еднократно и бързо.

# 403
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
От 3-4год все някой от семейството ми си маха бенки,брадавици,израстъци ooooh!    все при един и същ лекар в Александровска и неговото мнение е че с лазер не е добре,не се махала в дълбочина Thinking

# 404
  • Мнения: 2 957
Благодаря  Winter bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт