ПОМОЩ!!!УПОРИТИ БРАДАВИЦИ :(((((

  • 351 537
  • 448
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 13 292
От 3-4год все някой от семейството ми си маха бенки,брадавици,израстъци ooooh!    все при един и същ лекар в Александровска и неговото мнение е че с лазер не е добре,не се махала в дълбочина Thinking

А в Александровска имат ли лазер Wink
Зависи от кожното образование и от мястото къде е. Както и има различви видове лазер и с един не може да се маха всичко.
Моите повечето ги махах с лазер СО2,  имам една, която според същия лекар, който ми ги маха трябва да се махне оперативно, а други 2 на лицето ми ги махна с друг вид лазер забравих му името.
За болката съм категорична, че не боли. Който се опасява от болка може да му бият упойка. Би ми упойка само за една точно под окото, за да не би да мръдна случайно

# 406
  • Sofia
  • Мнения: 26 388
Имат лазер Peace
Не знам,мен ме е страх да се подложа Confused
Имам по врата,заради тях не мога да нося бижута,но съм голямо шубе Rolling Eyes

# 407
  • Мнения: 13 292
Просто си трябва време, при мен бяха години и сигурно съм обиколила половината дерматолози, докато реша че на един мога дасе доверя

# 408
  • Мнения: 440
Преди 2-3г. имах една брадавица, която растеше и ми създаваше дискомфорт, изориха ми я с азот. Усещането е леко ципкане, не е най-приятното усещане, но е търпимо. За зъжаление ми остана белег, който се забелязва.
На шията имах 3 малки една над друга, които премахнах с Verruca hermal . Приятелят ми пътува често до гърция и там един аптекар му го беше препоръчал (той също имаше брадавици и ги премахна с това). За 5 дни ми изчезнаха. Когато се намаже брадавицата, тя почва да "изгаря" и става червеникаво-лилава (също като при горенето с азот), хваща нещо като коричка и после пада. Като след падането остава лилавишкаво петно (като от пъпка), но с времето избледнява. При мен съвсем леко се забелязват тези петънца, но белег няма да остане.
Опаковката е 13 мл и се нанася с четцица (като лак за нокти) и струва около 5 евро.
Скрит текст:

# 409
  • Мнения: 944
Аз имах една на врата от около 5-6 години, но след като родих станаха около 10... На корема също. Случайно попаднах на кожен лекар, по препоръки на мои приятелки. Намаза ме с нещо и паднаха за една седмица. Белези нямам и не са се появявали повече. Лекува и кокоши трън чрез същия метод. Иначе се бях решила да ходя да ми ги горят с ток, но добре, че не избързах. Като му казах за намеренията си и човека ми каза, че по тоя начин вируса се разнася още повече по кожата и няма никакъв ефект, дори се влошават нещата в повечето случаи като излизат допълнително брадавици. Мъжа ми ходи преди това да му ги махат с ток и след като му зарастнаха раните, излезнаха отново.

# 410
  • Мнения: 1 339
Как да разберем с какво са те мазали.  bouquet

# 411
  • Мнения: 944
Няма как. Аз го питах, но не казва. Той си го забърква и маже, не го продава..

# 412
  • Мнения: 6
А дали някой , който ги е махал с Шведска горчивка може да каже за колко време би трябвало да стане и въобще как се развива махането?

# 413
  • Мнения: 3 213
Момичета, извинявайте ако се повтаря въпросът ми, но много е изписано по темата и ми е трудно да прочета всичко. Преди да отида на дерматолог, бих искала да опитам с някое мазило от аптеката да премахна няколко брадавички по тялото. Особено, имам една доста голяма от вътрешната страна на бедрото, която се появи след раждането.
Бихте ли препоръчали подходящо и изпитано лекарство от аптеката ? Безопасни ли са тези мазила? Намерих ето тази статия, в която са описани няколко вида, но бих искала да избера с отзиви. http://www.lekar.bg/2016/12/10/%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0 … B8%D1%86%D0%B8-3/

Предварително благодаря за отговорите.

# 414
  • Мнения: 300
Не знам до колко са безопасни. Най-добре първо отиди на дерматолог без да рискуваш, защото може да си причиниш беля. Все пак на дерматолозите това им е работата и ще ти кажат веднага какво е най-добре да направиш без да даваш излишни пари за съмнителни мазила.

# 415
  • Мнения: 3 213
Не знам до колко са безопасни. Най-добре първо отиди на дерматолог без да рискуваш, защото може да си причиниш беля. Все пак на дерматолозите това им е работата и ще ти кажат веднага какво е най-добре да направиш без да даваш излишни пари за съмнителни мазила.

Не са съмнителни, а от аптеката. Вървят с листовка и т.н. Честно казано, се притеснявам, че докторът ще ми предложи първо някоя скъпа процедура, а накрая да не се окаже, че може да се махне с обикновен ябълков оцет... Просто нямам никакъв опит с брадавици и до сега не съм опитвала да ги махам, затова се консултирам тук.

# 416
  • Мнения: 944
Не знам до колко са безопасни. Най-добре първо отиди на дерматолог без да рискуваш, защото може да си причиниш беля. Все пак на дерматолозите това им е работата и ще ти кажат веднага какво е най-добре да направиш без да даваш излишни пари за съмнителни мазила.

Не са съмнителни, а от аптеката. Вървят с листовка и т.н. Честно казано, се притеснявам, че докторът ще ми предложи първо някоя скъпа процедура, а накрая да не се окаже, че може да се махне с обикновен ябълков оцет... Просто нямам никакъв опит с брадавици и до сега не съм опитвала да ги махам, затова се консултирам тук.
Няма как да се махнат толкова лесно с нещо просто..... Пробвала съм какво ли не. Чела съм какво ли не. Казвам ти от опит, по-добре на дерматолог. А и процедурите не са толкова скъпи, но поне ще си спестиш главоболието после, понеже са много упорити.

ПП: бях мазала моите с нещо от аптеката, забравих му името,помня че започваше с В. Еми.... Да не ти казвам какво си причиних. Възпалих две от тях и като отидох при лекар после, човека ми каза, че това е като лепило което съм си сложила и не прави абсолютно нищо. Вика, че много хора отиват да търсят помощ след като се възпалят така до безобразие. Така че внимавай.

# 417
  • Мнения: 3 213
Melisandra, благодаря много за информацията ! Точно такъв опит имах нужда да чуя.

# 418
  • Мнения: 944
Melisandra, благодаря много за информацията ! Точно такъв опит имах нужда да чуя.
Моля. Успех!!!

# 419
  • Мнения: 300
То самият продукт може да изглежда безопасен и да е с листовка, но да не е подходящ точно за твоята кожа и твоите брадавици. По-добре не рискувай наистина, казвам ти го съвсем приятелски. Просто отиди при добър дерматолог и ще си спестиш време и усилия. Няма да ти вземе повече пари или да ти предлага скъпи процедури, ако е опитен и добър лекар.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт