Бързи здравословни въпроси и отговори – 14

  • 53 341
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 792
Добре дошли!

Заповядайте в четиринадесетата поред тема, в която споделяме личен опит, полезни непрофесионални съвети и практики от здравословно естество. doctor

Моля, имайте предвид, че обсъжданите в темата идеи и предложения следва да служат само за насока към подходящ специалист, който да назначи адекватно на заболяването или здравословния проблем лечение. Съветите в темата не бива да бъдат приемани като диагноза и не трябва в никакъв случай да са повод за самолечение!

Линкове към старите теми: #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9, #10, #11, #12 и #13.

Вместо запис, можете да отговорите на въпроса: "Имате ли понастоящем някакви здравословни оплаквания от неизяснено естество, за които се чудите към какъв тип специалист да се обърнете?", или просто да копирате въпроса си от миналата тема, ако е бил публикуван непосредствено преди отварянето на новата тема, и по тази причина е останал без отговор от останалите потребители.

Моля, нека спазваме благия тон и съблюдаваме добронамереността в изказа си. Благодаря! bouquet

# 1
  • Мнения: 5 792
Аз пих 1 опаковка от вечерна иглика, но нищо не ми подейства.

Отговарям направо тук, че в старата тема няма смисъл да пиша. Simple Smile

Никога не съм пила Вечерна иглика, но ММ опита и твърди, че му влияе отлично, нищо че е мъж - чувствал се по-отпочинал, по-спокоен и някои от дребните му болежки изчезнали. Не знам дали си въобразява. Той по принцип уж вижда благоприятно действие от почти всяка добавка (витамин), която пие, та не знам доколко би могъл да бъде верен индикатор. Mr. Green

# 2
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Гърне, а почивката задължителна ли е? И колко да е? Уж три месеца ми казаха, в краен случай един,, но наистина се изкушавам да ги започна и по-рано Grinning
Мъжът ми пък е на обратния принцип, каквото и да му взема, все се оплаква, че не забелязва ефект. И понеже има и проблем с усукан прешлен, поръчах някакво неземно пръскало от Швейцария...та и от него не е доволен. Ще го гърмя вече Rage

# 3
  • Мнения: 5 792
Zest, за периода на употреба не съм много наясно, честно казано. Confused
В листовката какво пише?
Имам някакви спомени, че в различни теми бях чела, че не е нужно Вечерната иглика изобщо да се спира, защото се води абсолютно безвредна добавка. Но не искам да те подвеждам! Това са си само моите откъслечни спомени.
Най-добре се консултирай с ендокринолог или попитай различни фармацевти. Те принципно трябва да знаят. Peace

Иначе, какво да ти кажа... Аз съм същата като мъжа ти, така че много добре го разбирам. По-скоро се чудя на моя. Laughing
Каквото и да пия (добавки, синтетични хормони, дори тежки лекарства), все не ми влияе и не усещам абсолютно никаква промяна. Но аз съм така по отношение на страшно много неща - кафе, алкохол, енергийни напитки, храни, които уж предизвикват стомашни проблеми... На мен изобщо не ми влияят! Дори странични наблюдатели са го отбелязвали като факт, така че няма начин да си въобразявам. Абе, пълна проклетия. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 22 867
Гърне, а почивката задължителна ли е? И колко да е? Уж три месеца ми казаха, в краен случай един,, но наистина се изкушавам да ги започна и по-рано Grinning
Мъжът ми пък е на обратния принцип, каквото и да му взема, все се оплаква, че не забелязва ефект. И понеже има и проблем с усукан прешлен, поръчах някакво неземно пръскало от Швейцария...та и от него не е доволен. Ще го гърмя вече Rage

Zest,
Скрит текст:
Не го гърми човека, заплаши го, че ще го сменяш с по-нов модел! Simple Smile
Някой да знае нещо ефективно за венозна недостатъчност? Все още няма рани, но има такъв синкав пояс на крака долу. Пробвани са всякакви изписани от лекари таблетки, детралекси.......няма да се сетя за другите, никакво подобрение. За възрастен човек е, може би нещо от народната медицина, може би някой нещо е срещал, чувал...... bouquet

# 5
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Лабрекс, бабчето ми от млада е с такава венозна недостатъчност, разширени вени и много възли, май така се наричаха. Не знам кое от всичкото й действа, но пие някаква добавка с конски кестен и гинко билоба. Отделно прави компреси по месец с лозови листа и зелеви листи. Лозовите знам, че ги попарва, а зелевите ги начуква. Де що прочете за бабин лек и го прилага. Но пък е на 90 и е добре подвижна, все нещо явно действа.
Гърне, нямам листовка. Едно стъклено шишенце е с бла-бла написано, няма като в България сто страници вестник за четене. Може да намина и през темата за маслата, там трябва да знаят Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 939
Знаете ли някой ефективен крем против акне?

# 7
  • Мнения: 10 216
Аз 3-4 години съм пила вечерна иглика и никакъв ефект не съм видяла. Почивки не съм правила. И аз като Гърненце, нищо не ми влияе - ни хапове, ни козметика, ни напитки, ни диети, от една година се мъча да махна пет косъма с лазер и те не мрат....И при мен проклетията е пълна Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 685
Знаете ли някой ефективен крем против акне?
По-добре първо да те види дерматолог, за да ти препоръча лечение. Може да не е акне, а друга инфекция.

# 9
  • Мнения: 5 792
vici, големи инати сме явно. Mr. Green

# 10
  • Мнения: X
Благодаря за темата.

Да не е празен запис, някой имал ли е странични реакции от Дуфастон?

И пак да запитам, лекували ли сте бактериална инфекция?
И с антибиотик ли?

# 11
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
пак аз Simple Smile
Бодимед или кандиларов?
Кандиларов има оферта в Грабо и цената е наполовина, но нещо се колебая.

# 12
  • Мнения: 2 760
Гинеколожката ми изписа сироп за успокоение, когато ме тресе яко Пмс. Искам да прочета повече, преди да го купя, обаче не разчитам ужасния докторски почерк.
М-ka E***ervius или нещо подобно, в гугъл не откривам нищо. Ако някой го знае, моля да ми го каже.

# 13
  • Мнения: 4 872
На мен нищо не ми говори така написано , но предполагам , че третата * е н и края на думата евентуално да е нервиус. Ако сложиш снимка  на част от рецептата , може да бъда малко по-полезна.

Благодаря за темата, Гърне без похлупак!

# 14
  • Мнения: 68 196
Е аз се пробвах да търся, но нищо не излезе...от рецептата. Невронат има някакъв, Nervosite също....




Скрит текст:
  Което ме сети за оня виц, в който докторът написал на рецептата : " И.П.Г....Д.Н. И" и в никоя аптека не могли да му разчетат писанките, а накрая се оказало, че било съкращение на следното: " Има Пъпка на Г@за, Дай му Някакъв Илач"...:satisfied

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 10:33 от teta75

Общи условия

Активация на акаунт