Как родихте?

  • 7 463
  • 157
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 517
Планувано секцио по мое желание

# 106
  • Мнения: 1 181
планово секцио по мед. причини - седалищно предлежание на плода

# 107
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Цитат на: Andrea$
Добре де, дори бусколизин ли не ти биха? Това май задължително го слагат при раждане, освен системите окситоцин.
А изобщо възможно ли е у нас така нареченото unmedicated раждане - без никакви ситеми, инжекции и пр. интервенции? Едва ли биха приели такава молба от родилка в държавните болници Simple Smile

Но-шпа ми даде акушерката, отпуска мускулатурата. "Без обезболяващи" = без епидурална или спинална упойка.
По принцип е възможно да се роди без системи и без каквито и да е лекарства - отказваш да подпишеш информираното съгласие на входа на родилния дом, и готово... Но твърде малко майки изобщо знаят какво подписват и за какво иде реч там; аз също нямах представа какво пише вътре и какво подписвам в бързината...с 4 см разкритие и регулярни контракции само до ситен шрифт ми беше...
Ама стига с офф-топика.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 4 295
По естествен начин,без упойка и двата пъти! Simple Smile

# 109
  • София
  • Мнения: 331
Планово секцио по медицински причини.

# 110
  • Мнения: 562
Планово секцио по мое желание  Blush  Втория път, здраве и живот - пак така!

# 111
  • Мнения: 790
Физиологично раждане с епидурална упойка.

# 112
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Малеееееее, тези дни Бу се е отдала на едни проучвания... ама готини  Laughing

  Родих със секцио, по спешност. В хода на раждането /след 8 часови контракции, в края на по - малко от минута и пълно разкритие/ се оказа, че имам еднорога матка и трябваше да се реагира светкавично. Чувствах се като в "Спешно отделение" - хвърчат доктори, акушерки, за 3 мин.ме подготвиха и вкараха в операционната и... родих!

# 113
  • sofia
  • Мнения: 769
И двете раждания - нормално без упойки.

# 114
  • Мнения: 581
по естествен начин, без обезболяване  Simple Smile

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 87
секцио - по медицински причини

# 116
  • Мнения: 1 613
Планово секцио по мед. причини.
Бебка беше с дупето надолу.

# 117
  • Мнения: 411
Аз родих по естествен начин, без никакви упойки.

# 118
  • Мнения: 1 722
По естествен начин без упойка, но един ден за второ дете ще избера нещо друго ... гадничко беше, въпреки че според лекарката съм родила бързо и лесно ... представям си тогава какво е да раждаш бавно и трудно ...

# 119
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 742
С епидурална упойка! Не беше планирана, но болките бяха просто непоносими - мислех че ще умра. Дори не си и помислям ако раждам втори път да е без упойка  Sad

Общи условия

Активация на акаунт