Трудно проговаряне - тема 24

  • 88 895
  • 800
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 551
Йоко, прекрасна е!

# 451
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 758
Супер се е справило детето .Те много възрастни рисуват така

# 452
  • Варна
  • Мнения: 1 948
И на мен ми хареса рисунката.
Бих дори си я окачила на стената. Харесвам детските рисунки, дори и да не са много  сполучливи. Моето момче (4,5 г.) е доста зле в това отношение. Преди около месец ме беше нарисувал. Ръцете ми излизаха от ушите....

# 453
  • Мнения: 321
Здравейте,
Говорих с директорката за ресурсния учители  тя за почна да ми вкарва теории, че нищо няма да помогне, че обикновено нищо не правят и го казвала от опит, когато преди са имали деца, при който е идвал ресурсен учител и не е виждала никаква положителна промяна. Направо тръгна да ме убеждава, че решението е да го оставим още една година преди училище. Много се ядосах.  Значи, вместо да му се помогне отсега, да си чакаме евентуално да му се отложи посещаването в 1-ви клас, защото на нея не й се занимава?! Не казвам, че по принцип на малкия няма да  му се наложи да остане още една година, но няма как преди това да не пробваме и направим всичко възможно да бъде с връстниците си... В нас като учим, аз като съм до него, изпълнява поставените му задачи, оцветяваме и т.н., в градина не прави нищо и тетрадките са му празни. Е, това не е ли сигнал за нужда от някой, който да му помага там? Направо ще се пръсна от напрежение, но няма да  се оставим толкола лесно да ни манипулират...
Иначе, и нашето момче много грозно рисува, само слънцето вече заприличва на такова все повече, къщичката е тясна и с преобладаващ комин и пушек Simple Smile, а човешката фигура е много неразбираема Sad

# 454
  • София
  • Мнения: 16 691
Права е, че почти нищо не правят...

# 455
  • Мнения: 321
А психиатърката каза, че само ще му помогне ...

# 456
  • София
  • Мнения: 16 691
Зависи на какъв човек попаднете,  не пречи да се пробва.

# 457
  • Мнения: 199
Съгласна съм с горното мнение. В градината идваше ресурсна учителка в 1 и 2 група и се занимаваше много със сина ми имаше отношение към детето, имахме обратна връзка.Детето много я харесваше.
За голямо наше съжаление тази година я смениха с друга, която нищо не прави дори учителките забелязват че никак не помага и не учи на нищо детето. Само идва за отбиване на номера. Незнам дали може да я сменим със предишната.... даже се замислих да й пиша какво трябва да направим за да бъде пак тя с детето.

# 458
  • Бургас
  • Мнения: 723
Аз затова и написах...добър ресурсен-съпричастен и обичащ работата си е дар.
А другото е пълниж за трудов стаж Sad
Желая успех!
Нашата към момента е супер,но сме имали няколко срещи само.
Края на уч.година ще стане ясно...

# 459
  • Мнения: 663
Хм, не знаех, че се ориентират по рисунките...моят син на 5г. и 10 м. рисува човече с всичко по главата, рисува кръгло тяло, но и ръце че и с пръсти и крака. Скоро ми нарисува и човече в корема като тържествено ми каза че е бебе а от скоро и къщи, блокове с прозорци и на прозорците усмихнати човечета. Значи това е добре? Simple Smile Но като цяло рисува рядко. Просто не му харесва.
А на лабиринтите е факир. Излиза правилно и много бързо. Аз се затруднявам а той не. Може би го вижда по различно не знам.

# 460
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 758
Да, това е добре.
Виждам, че има няколко дечица 5+ ,може ли да ми кaжете какво учат в градинката децата.Защото ние сме си вкъщи и да знам какво да го занимавам .

# 461
  • София
  • Мнения: 16 691
На 5г са 3та група в ДГ,  тоест трябва да търсите учебниците за 3та група. Всеки може да си ги купи и да следва учебния материал.

# 462
  • Мнения: 2 988
На колко години детето трябва да може да нарисува човече?

# 463
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 758
На около 4-5  мисля.Лятото сина ми при един преглед направи само кръг и казаха,че рисунката му  отговаряла за 3г ,а това беше малко преди да направи 5г.Но има и други критерии може в една област да изостава повече от друга.

# 464
  • Мнения: 199
На 5г са 3та група в ДГ,  тоест трябва да търсите учебниците за 3та група. Всеки може да си ги купи и да следва учебния материал.
Само да допълня, че е полезно към помагалата за детето да се вземе и книгата на учителя, защото за повечето уроци е необходимо да се види каква е точно задачата в помагалото на детето. Нашите учителки решиха тази година да сменят издателството и сега сме на Анубис, което на мен повече ми допада от миналогодишното.

Общи условия

Активация на акаунт