Трудно проговаряне - тема 24

  • 88 753
  • 800
  •   1
Отговори
# 120
  • London
  • Мнения: 6 732
Едва ли има общо с това, че не говори косата, пробвайте с витамини, рибеното масло е за нокти и коса доколкото знам.

# 121
  • Мнения: 353
Рибеното масло е за мозъка най вече , подобрява концентрацията, при нас след 3 месечен прием имаше ефект, след това не съм спирала да го давам на сина ми. Правя почивка когато е болен само.

Имах приятелка с подобен проблем, на места и оредяваше косата. Ходи на кожен лекар, а той назначи изследвания.

# 122
  • NE
  • Мнения: 10 999
Омегата с високо ниво на DHA (docosahexaenoic acid) спомага на мозъка, но с EPA (eicosapentaenoic acid) подпомага сърдечната дейност. Също така Омегата има много добро влияние върху кожни проблеми.
Също така има добро влиение върху нервността защото при превъзбуда (моето дете успява бързо да се превъзбуди) и с дневна доза (това след прием над 3 месеца) го успокоява веднага.

# 123
  • London
  • Мнения: 6 732
И за коса е и за нокти както и кожа...не е само за мозъка. Ето статия, има хиляди в нета в интерес на истината.
 
https://www.livestrong.com/article/487815-omega-3-and-hair-loss/

Разбира се и то не следва да се дава нон стоп, трябват и почивки поне 4 месеца в година. Разбира се сигурно има и други витамини са коса....някой кожен или дерматолог ще е наясно за окосмените части как се редуцира или увеличава растежа.

# 124
  • Мнения: 321
А Омега с Брейнбустър могат ли да се дават заедно? Имам предвид на ден и от двете добавки?

# 125
  • NE
  • Мнения: 10 999
Би трябвало. DHA в Брейнбустер е малка. Знам, че децата могат до 1000 мг на ден да приемат. В повечето видове Омега също се налага двойна доза за достигане на необходимите количества. В тази, която давам DHA е 480 мг. Комбинирам я с двойна доза магнезий.

# 126
  • София
  • Мнения: 215
Bonbolini аз на моя син давам брейнбустер 2x5 мл и омега 3 по една таблетка бейби гард , по предписание на невролога Simple Smile

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
  Възможно ли е да е алопеция ареата? Кръгообразно ли е оредяването?

# 128
  • Мнения: 1 401
Благодаря за включването, момичета!

The game, да - четох и аз за кръговото оредяване на косата, прилича ми на такова, но ще трябва и лекар да ми потвърди. От 48 часа обаче е с температура 38 градуса и днес първо ще го види педиатъра. И за такава връзка четох - оредяване на косата при деца може да е следствие от температура (миналата седмица вдигна за малко, педиатъра даде само сиропче за имунитета), сега явно вируса отново се опитва да надвие, а и ние сме от родителите, които не дават веднага температуропонижаващи лекарства, едва снощи дадох Нурофен, защото температурата му се покачи до 38.5°С. Друга възможна причина, за която четох - стресът. Имаме второ детенце на няколко месеца вече. Бих казала, че в момента обръщаме дори повече внимание на баткото, но знам ли какво става в малката му глава и как вижда нещата от своята гледна точка Worried
А обмислях скорошно тръгване на детска градина...

Пие Омега 3 почти без спиране Confused

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
   Дъщеря ми получи на два пъти подобни петна. Тогава четох много и приложихме няколко терапии едновременно. В кожния диспансер я третираха с течен азот, помня, че и купихме някакви много скъпи мазила. Търсихме и вътрешна инфекция: пълно изследване на зъбите и венците с някаква специална машина, гинеколог, ендокринолог и УНГ. Откриха ѝ синузит, изпи си дозата антибиотици. Едновременно с това се свързах с една билкарка и тя ми даде препарат на спиртна основа, с който третирах проблемните места. След 2-3 седмици кожата се обели и започна да пониква нова косица. Кое точно помогна, нямам представа, но косата се възстанови. Това беше преди четири години. Тогава детето преживя труден, стресиращ период. Сега, преди два месеца отново беше много натоварена и пак забелязах три петънца. За щастие ми е останало малко от течността, пак мазахме и едното петно почти е изчезнало. За мен това си е следствие на стрес и слаба имунна система.
 

# 130
  • Мнения: 4 729
Би трябвало. DHA в Брейнбустер е малка. Знам, че децата могат до 1000 мг на ден да приемат. В повечето видове Омега също се налага двойна доза за достигане на необходимите количества. В тази, която давам DHA е 480 мг. Комбинирам я с двойна доза магнезий.
С какъв магнезий давате?

# 131
  • NE
  • Мнения: 10 999
Floradix по препоръка от темата. Давам 10 мл. след консултация с нашата педиатърка. Повлиява се чудесно на хиперактивността. Не е кротко агънце, но поне не е скоклив като зайче.

# 132
  • Мнения: 4 729
Floradix по препоръка от темата. Давам 10 мл. след консултация с нашата педиатърка. Повлиява се чудесно на хиперактивността. Не е кротко агънце, но поне не е скоклив като зайче.
http://floradix.bg/project/floradix-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0% … 0%B7%D0%B8%D0%B9/ Този ли?

# 133
  • NE
  • Мнения: 10 999
Точно този. Има вкус на сок мултивитам. Свиква се.

# 134
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
А магнезия тествахте ли го преди да давате? Мога ли да давам без да има дефицит, защото моето дете няма.
Сега давам комбинирана ГАБА с Б6. Взех нептун крил ойл, но го измъчих, не го иска и ще взимам друго, мисля си за Möller's.

Общи условия

Активация на акаунт