Финансите се дърпат за парите за майчинство

  • 3 229
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 336
Писмото съм го чела и затова изобщо няма да се учудя, ако нищо не се постигне, ами исканията са огромни!Виждате в отговор какво се предлага.Трябваше да се иска нещо реално, постижимо, аз и при оформяне на исканията се включих, ама вие "нека искаме много, пък после ще се пазарим".Е, виждате какъв е отклика на управляващите, това да поотрежем, онова, и накрая пак нищо няма да се промени съществено!

Каква ти е точно целта на теб? Не ти изнася това, за което се борим, ами хубаво, не слагай подписа си под подписката. Друго какво искаш да постигнеш с тези змии и гущери, дето ги бълваш? Обясни, че не ми е много ясно, ако на теб поне ти е ясно  bouquet Най-лесно е да критикуваш острани Peace

# 46
  • Мнения: 1 111
 Ами то хубаво е да искаме, ама от значение е и този от когото искаме да е във възможност да ни го даде.Ако не е, трябва да го вземе от някъде и познайте от къде.Ем. Масларова каза, че за да взимат майките проценти от заплатата си по-дълго време ще се увеличат осигуровките.Задължително!Това чули ли сте го?Или дайте да искаме много, те ще ни дадат, само ми е чудно защо не си давате реална сметка за действителното положение в страната, тук не е Франция, нито Гърция, за съжаление!
 Целта ми е да ви обърна внимание, че трябва да се искат по-постижими неща, ама както виждам вие сте се хванали за тези и това е.

# 47
  • Мнения: 3 336
Ами то хубаво е да искаме, ама от значение е и този от когото искаме да е във възможност да ни го даде.Ако не е, трябва да го вземе от някъде и познайте от къде.Ем. Масларова каза, че за да взимат майките проценти от заплатата си по-дълго време ще се увеличат осигуровките.Задължително!Това чули ли сте го?Или дайте да искаме много, те ще ни дадат, само ми е чудно защо не си давате реална сметка за действителното положение в страната, тук не е Франция, нито Гърция, за съжаление!
 Целта ми е да ви обърна внимание, че трябва да се искат по-постижими неща, ама както виждам вие сте се хванали за тези и това е.

Именно Peace Под тези искания се подписаха 13 800 души и не смятам, че трябва да останат излъгани, защото ти искаш нещо различно  bouquet

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Не знам в развитите страни колко време майките получават обезщетение въз основа на заплатата си, но със сигурност не е две години, както искате да е тук.
Веднага давам контрапример с Германия, Австрия, Чехия - членове на ЕС. Платено майчинство 2г, неплатено 1.

# 49
  • Мнения: 1 111
Веднага давам контрапример с Германия, Австрия, Чехия - членове на ЕС. Платено майчинство 2г, неплатено 1.
Две години добре, но как се определя сумата?Една и съща за всички ли е или се определя въз основа на заплатата? Мисълта ми беше, че там където взимат големи обезщетения, то те са за по-малък период.Дори и да не е така не виждам как тук някой ще разреши например една майка да получава 2 г. по 500 лв. майчинство, то за една не се знае....

# 50
  • Мнения: 3 336
Веднага давам контрапример с Германия, Австрия, Чехия - членове на ЕС. Платено майчинство 2г, неплатено 1.
Две години добре, но как се определя сумата?Една и съща за всички ли е или се определя въз основа на заплатата? Мисълта ми беше, че там където взимат големи обезщетения, то те са за по-малък период.Дори и да не е така не виждам как тук някой ще разреши например една майка да получава 2 г. по 500 лв. майчинство, то за една не се знае....

Ами, за да ти дадат трябва да си поискаш, ако си траеш значи ти е добре bowuu  Ако депутатите мислеха за всички ни думите `стачка` и `протест`нямаше да съществуват.

# 51
  • Мнения: 7 803
аz пак zа австрия да кажа
да 2 години е, но zа всички е еднакво, т.е. не е процент от въzнаграждението, но е между 1/2 и 1/3 от него. факт е обаче, че теzи пари са наистина достатъчни zа нуждите на бебето

# 52
  • Мнения: 4 978
аz пак zа австрия да кажа
да 2 години е, но zа всички е еднакво, т.е. не е процент от въzнаграждението, но е между 1/2 и 1/3 от него. факт е обаче, че теzи пари са наистина достатъчни zа нуждите на бебето

А нашите 160 лв в момента покриват отчасти разходите за бебето.
А можеш ли да дадеш инфо за данъчни облекчения, детски, някакви социални придобивки и/или облекчения, които ползват майките (респективно децата)?
Много ще ни помогнеш.

# 53
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да аз също съм ЗА исканията да са реални. Какво обаче разбираме под реални?
В една друга тема във Форум Деца с увреждания обсъждахме, а също и на една форумска среща, че на приемен родител се дават едни прилични суми, но се внушава, че е неморално да ги взимаш защото все едно се възползваш от детето и се дава една съвсем погрешна насока на мислене, но това е встрани от темата. Та тези суми като заплата и издръжка на детето са си около 300лв. до колкото помня. Защо да не ги получава майката която си е оставила детето на отглеждане, в много случаи от немотия- не искам да спорим за това, знам колко много са причините, основателни или не, но факт. На някои от майките във Форум Деца с увреждания, социални работници са им предлагали да подпишат молба, че искат да си оставят детето?!?!?!? и то изведнъж се оказва в риск, изведнъж се намират пари от държавни и обществени организации, които започват да ухажват семейството и да "подобряват" средата на живот на детето и да ги убеждават че не бива да го оставят. Става въпрос за суми достатъчни да се отглежда доста сносно дете с увреждане, да не говорим за здраво.
И пак да поговорим за разумното, а?  Пари значи има. Всяко едно от нашите деца отглеждани на майчинство от 160 лв. СА В РИСК реално погледнато. Ми да ги изведим от този риск. Затова смятам, че исканията са резонни. Проектите са подготвени от бившата министърка и настоящата, което означава, че те реално са преценили възможностите- това не са сульо и пульо дето си смучат от пръстите данните. Освен това си дават реална сметка, че  това нещо може да мине през механизмите на държавата- защото са били вътре в нещата.
Така мисля аз. А дали държавата е длъжна да се грижи за децата ни- ами нашата не се счита за длъжна. Утре тези деца няма да са нейни данъкоплатци и ще оставаме все повече дъртаци- да видим кой ще плаща осигуровки и какви пенсии ще взимаме...ако доживеем...
Колко още има да се пише...ама няма смисъл само да се чешаме където ни сърби...

# 54
  • Мнения: 4 978
Да аз също съм ЗА исканията да са реални. Какво обаче разбираме под реални?
......
И пак да поговорим за разумното, а?  Пари значи има. Всяко едно от нашите деца отглеждани на майчинство от 160 лв. СА В РИСК реално погледнато. Ми да ги изведим от този риск. Затова смятам, че исканията са резонни. Проектите са подготвени от бившата министърка и настоящата, което означава, че те реално са преценили възможностите- това не са сульо и пульо дето си смучат от пръстите данните. Освен това си дават реална сметка, че  това нещо може да мине през механизмите на държавата- защото са били вътре в нещата.
Така мисля аз. А дали държавата е длъжна да се грижи за децата ни- ами нашата не се счита за длъжна. Утре тези деца няма да са нейни данъкоплатци и ще оставаме все повече дъртаци- да видим кой ще плаща осигуровки и какви пенсии ще взимаме...ако доживеем...

yosarian, благодаря от името на всички за подкрепата!   bouquet

# 55
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Виж сега Ji, всички разбрахме каква ти е позицията и не я одобряваме, не виждам смисъл да се джавкаме излишно, моля те не създавай повече дразги, намери тема в която има твои интереси и пиши там, тук явно няма да ти се даде възможност за изява  bowuu

Също така искам да кажа, че ако в държавата ни има много като теб, ГОРКО НИ !

А, и още нещо, парите има от къде да дойдат, ако прочетеш темата за протеста внимателно, страница по-страница и вникнеш в думите ще разбереш, че дискутирайки ден след ден, стигнахме до заключението, че парите има от къде да дойдат,оставям ти да намериш отговора, прочитайки темата подробно  Peace

# 56
  • Мнения: 7 803
намаления на данъците има веднъж zа сключен брак, после още zа раждане на дете, но не zнам колко точно  Confused
специално zа блиzнаци zа нашата община говоря, дават по 400 евро еднократна помощ на дете
има и една друга помощ zа бременни студентки по 300 евро на месец
аz вzех и една друга помощ от германия обаче, това е една неправителствена органиzация, която ми даде към 1800 евро zа креватчета, количка, столчета zа кола, шкаф zа повиване, гардероб, дрехи zа бебетата и zа мен като бременна
отделно общината ни иzпрати ваучери zа 100 евро и поzдравления zа бебетата

# 57
  • Мнения: 4 978
намаления на данъците има веднъж zа сключен брак, после още zа раждане на дете, но не zнам колко точно  Confused

Дали има начин да провериш за тези %, защото едно от исканията ни е свързано с разширяване на семейното подоходно облагане и ми е итересно да знам как е в други държави от ЕС.

Освен това какъв е размерът на детските, на всички деца ли се полагат и има ли разлики при различните възрасти на децата?

Отново много благодаря!

# 58
  • Мнения: 7 803
да с пастежа на детето се увеличават и детските, на всички се полагат, които се отглеждат в страната, ние вzимаме по 150 евро на дете, на zа 1 дете /не блиzнаци/ не zнам
zа теzи % ще проверя и ще пиша

# 59
  • Мнения: 4 978
да с пастежа на детето се увеличават и детските, на всички се полагат, които се отглеждат в страната, ние вzимаме по 150 евро на дете, на zа 1 дете /не блиzнаци/ не zнам
zа теzи % ще проверя и ще пиша

Благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт