Майски бебета 2018

  • 67 607
  • 752
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 687
И на мен ми се губиха спомени след раждането Stuck Out Tongue Winking Eye сега започнах да си спомням някои моменти. Като новородено нетрябва да се слага възглавничка но мине ли един месец няма проблем но пак зависи колко е дебела.
Аз имам едно питане. От една седмица насам се мъчим докато се храним някъде по средата на яденето иска да се оригне и после започва много да плачаче. Това продължава около 5 мин докато се успокои( през това време какво ли не правя люшкам , галя я, говоря и) и после продължава да яде. Вие имате ли такъв проблем?

Има подобен от известно време. Мърда и се върти докато яде. Махам яденето и пак и давам, взима да яде и след малко почва отново да се джаска насам натам. Мислях си, че може да и става топло в мен или от газове. Иначе си се спокойна. От седмица започна много да говори, гу-ка и да се смее. леле, токав дете какъв глас има като си говори. Май ще е грамогласна и мърморица като мен..Grinning

Аз да питам, държите ли ги прави на ръце. Нашата я държим много. Само докато чакам оригването стоим поне 30 мин. През останалото време много седи в мен права, като още леко предържам главата. супер любимо и е да гледа, ама то пък и легнал не се издържа

# 241
  • Мнения: 186
Ние не се държим много. Поне около 5 минути да се оригне,после на шезлонга. Иначе й е много интересно да разглежда като я нося на ръце. Гука и се смее на глас

# 242
  • Мнения: 360
Нашия мъник му е много интересно и само иска да го разнасям да разглежда. Така е защото сме на вилата и тук  му е различно и непознато. Дори като заспи, спи много малко - за половин час и се събужда (днес за целия ден е спал общо по-малко от час и половина). Вашите малчета будуват ли така?
В апартамента си е много спокоен и му е познато. Държа го изправен, иначе мрънка.

# 243
  • Мнения: 403
При нас отдавна започна да будува през деня. Но пак е различно, понякога спи повече, понякога няма и час общо. И да не говорим, че повечето и спане през деня е върху мен. Иначе и ние сме достана ръце, но като цяло си седи и в шезлонга, и в леглото. Но писне ли един път не спира, докато не я взема.

# 244
  • Мнения: 633
И моят младеж не спи по много, гледам да не разнасям, гушкаме се на дивана или се друсаме върху фитбол.

# 245
  • Мнения: 687
Горе долу половината време спи през деня.

# 246
  • Мнения: 360
Оставяте ли бебетата на твърда повърхност да застават на крачета, колко често?

# 247
  • Мнения: 633
Оставяте ли бебетата на твърда повърхност да застават на крачета, колко често?
Придържам, за да стига с пръстчета мен или дивана, но не и да се отпуска върху крачетата.

# 248
  • Мнения: 687
Оставяте ли бебетата на твърда повърхност да застават на крачета, колко често?

Не
С каква цел се прави?
kpm_, вашият бебок кога е роден?

# 249
  • Мнения: 360
На 16-ти май е роден. На предната консултация при педиатърката, тя ни показа да го правим, защото "тези израстъчета са за стъпване" ( това бяха думите й ). И ми каза при всяка смяна на памперса за няколко секунди, но аз го правя само вечер. А сега прочетох в един сайт, където е описано развитието по месеци, че в третия месец вече трябва хубаво да може да стъпва на твърда повърхност, та се замислих дали по-често не трябва да го слагам така,тъй като той след 10-тина дни ще стане на три месеца.

# 250
  • Мнения: 687
kpm_, давай го по-спокойно Heart За нищо не си закъсняла. Колко спортисти има меделисти, които изобщо не са слагани така Simple Smile Моята педиатърка почти нищо не ми казва ако не я питам. Сигурно щото каката е при нея записана и си вика "тая има голямо дете, знае ги нещата"...да бе да! Супер бързо забравих, че съм имала бебе. Все едно е дошла при нас на 7 години, готова и отгледана

Спомням си в болницата в деня на изписването ни събраха и ни показваха как се къпе бебе.
След като изкъпа бебето, подсуши го и го намаза отпред го обърна по корем...новородено с лице и нос забит в повивалника, сложи си ръката на краката му отзад на петичките. То почна да се изтласква напред и тя каза " Това е реакция на здраво бебе"..изтръпнах тогава от гледката, но вкъщи след няколко дни го пробвах Grinning

# 251
  • Мнения: 635
Мамчета аз пак имам въпрос, по точно към тези които хранят бебчетата с шишета на авент. С колко дупки ви е бибата, че ние сме още с една и немога да я свикна на две потича и много отстрани и се задавя понякога.

# 252
  • Мнения: 687
Мамчета аз пак имам въпрос, по точно към тези които хранят бебчетата с шишета на авент. С колко дупки ви е бибата, че ние сме още с една и немога да я свикна на две потича и много отстрани и се задавя понякога.

Ние сме с Авент. От края на първия месец сме с 2 дупки. При нас също много течеше, но с една дупка. След като взехме с 2 се оправиха нещата. Първият път с две дупки беше за свикване и след това си е ок.
Сега като навърши 2 месеца казах на таткото да вземе следващата с 3 дупки, но му казали, че до началото на 3 месец трябва да са си още с 2 дупки. Демек, от края на първи месец до началото на 3-ти, но не съм проверила достоверността на това последното.

# 253
  • Мнения: 1 050
Мамчета аз пак имам въпрос, по точно към тези които хранят бебчетата с шишета на авент. С колко дупки ви е бибата, че ние сме още с една и немога да я свикна на две потича и много отстрани и се задавя понякога.
Защо бързате с бибероните с повече дупки само защото са указани определени месеци на опаковката. Бибероните и шишетата са направени да заместят естественото сучене, което означава бебето да “дърпа” от шишето, а не просто да му се излива в устата. Нормално е да се дави и да излиза отстрани, явно е още мъничко и едната дупка на биберона му е напълно достатъчна. Напоследък дори има препоръки шишето да се държи хоризонтално, именно да се избегне директното изливане в устата, а да се запази усилието на бебето все едно суче.

# 254
  • Мнения: 635
Много бавно яде с една дупка и се случва и да заспива докато яде явно се измаря за това искам да и давам с 2 дупки а и тя вече е на 3 месеца и 1 седмица

Общи условия

Активация на акаунт