психологическият момент при бебеправене

  • 20 331
  • 210
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 587
Виждам,че сте доста осведомени за всичко и за това искам да ми дадете обяснение на следните 2 случая и признавам,че всичко,което казвам е нереално,грешно и глупаво.
Първи случай-момиче с проблеми с щитовидната жлеза-изрязана заради тумор,поддържана на хормони,с цикъл 2-3,най-много 4 пъти в годината на произволни интервали от време...
Зачеването при нея става така-прави секс ЕДИН път с презерватив и забременява.След 2 години прави секс отново веднъж,този път без предпазни средства и отново забременява.
Мъжът и също има проблеми,не обичат да говоря за това,но преди години доктори са му казали,че деца едва ли ще има.
Към днешна дата и двамата се чудят с какво да опазят момичето с липсващ цикъл да НЕ забременее.
Случай номер 2:
двойка,която от над 5 години се опитва да забременее.Имат стотици листове с изследвания,ума не може да ви ги побере какво са изследвали,а бебе няма.
2 инвитро опита,бебе няма...

Хайде,обяснете ми го това,моля.
Естествено,при втората двойка,ще кажете,че просто проблемът не е открит,но аз ще попитам - колко да е голям този проблем,който даже медицината да не знае за съществуването му  и същевременно да е по-голям от това да нямаш цикъл ,но всеки път да забременяваш от 1 единствен полов контакт...че понякога и с предпазни средства???
И двете семейства са ми много близки и историите им не са"измислици".

Сори, че ви се намесвам така рязко в темата, но, jesus, какви са тези хора, които правят секс по веднъж на 2 години?!? Scream

# 91
  • Мнения: 5 059
Ванилия
Казах АКО .
И да не ти се вярва,има доста хора,които това ги успокоява,непрекъснатото ровичкане ,кара ги да вярват,че са на прав път.
Познавам двойка,която за не особено дълъг период имат 8 инвитро опита.Аз бих изперкала,ако се подложа на подобен физически ,психологически и хормонален удар.
За това казвам-всеки сам си решава.
Аз просто твърдо вярвам , че има повече Божия намеса и по-малко лекарска .


Isabella.Fletcher
Къде са?
Ако говориш за примера,който дадох и двойките,казах,че след 2 години са пробвали и с 1 опит в месеца е забременяло момичето.
Иначе те си правят секс,просто се пазят много,защото напук на всички лекари и медицината,явно може много лесно да се забременее с цикъл между 4-6 месеца.

# 92
  • Мнения: 6 833
И пак подчертавам,че ми омръзна чужди думи да ми слагат в устата говоря само и единствено за двойки,които са отишли при специалист и не са открили проблем!!

т.е. ти смяташ, че щом не са им открили проблем, а бебе не се почува не знам си колко години, значи е Божа работа, така ли?

# 93
  • Мнения: 5 059
Абсолютно.
Щом са отишли при специалист,2 години не са открили нищо ,значи е точно Божа работа.
Примери през път и над път,дори и в този форум,ако се огледаш.

# 94
  • Мнения: 6 833
Ами примери под път и над път мога да ти дам и как има разлика между специалист и специалист, нали разбираш, че чисто физически за някои неща се изсиква време, съществуват различни обстоятелства и спънки при всяка отделна двойка, да не говорим и за финансовата част, която също е много определящ фактор.
Но това си е твоето мнение и щом вярваш в подобно нещо, просто няма какво повече да си говорим. 

# 95
  • Мнения: 1 081
Аз ще дам пример с моята сестра. Две години опити, без резултат. Сестра ми помолила мъжа си да отиде на спермограма. Той се направил на луд и отишъл за риба. След месец кандърми отиват в по малък град, в който живеят. Лекарят казва на мъжа, че няма НИКОЙ. Отидоха в София. Оказа се, че състоянието е много тежко, но имало единични живи и подвижни сперматозоиди. В резултат последва ин витро оплождане, за щастие успешно с много тежка бременност, но все пак.
Няма как да са чакали на божа работа.  😞😞😞

# 96
  • Мнения: 250
Горките двойки, които не са религиозни и не вярват в никое от милионите божества

# 97
  • Мнения: 5 059
Многократно повторих,че говоря за двойки,които са отишли при специалист и нямат открит проблем.
Подчертах го,потъмних го,вие ми давате пример с двойки с открит репродуктивен проблем.И то голям проблем.
"Аз ли бързо говоря,вие ли бавно мислитееее"

# 98
  • Мнения: 6 833
Не мога да знам ти колко бързо говориш, но не разбирам защо толкова си се хванала за това, че нямало открит проблем.
И като не е открит, значи ли, че го няма?
Според статистиките към 20% от двойките с репродуктивни проблеми са с неустановен стерилитет.
И ако не вярваш на нас, ето ти линк към сайта на Министерство на здравеопазването, където са описани проблемите, които финансира програма Асистирана репродукция, обърни внимание на точка 4 - “Безплодие с неизяснена чрез конвенционалните диагностични методи етиология (неизяснен стерилитет)”


# 99
  • Мнения: 5 059
Така е,но това не знам в каква връзка го написа.Аз не отричам подобно нещо.

# 100
  • Мнения: 6 833
Кое не отричаш?
До сега се опитваш да ни убедиш, че щом няма установен проблем, то значи всичко е наред и забременяването е Божа работа.
А в следващия момент не отричаш неустановения стерилитет?! 

# 101
  • Мнения: 5 059
Кое не отричаш?
До сега се опитваш да ни убедиш, че щом няма установен проблем, то значи всичко е наред и забременяването е Божа работа.
А в следващия момент не отричаш неустановения стерилитет?! 


А неустановения стерелитет за теб какво е?Болест?Или присъда?
На мен ми звучи точно като:"дали ще стане е Божа работа",ама по-медицински казано...

# 102
  • Мнения: 423
Кое не отричаш?
До сега се опитваш да ни убедиш, че щом няма установен проблем, то значи всичко е наред и забременяването е Божа работа.
А в следващия момент не отричаш неустановения стерилитет?! 


А неустановения стерелитет за теб какво е?Болест?Или присъда?
На мен ми звучи точно като:"дали ще стане е Божа работа",ама по-медицински казано...

 При мен проблемът се знае, просто не и от какво е причинен и се водя с "неизяснен стерилитет"

# 103
  • Мнения: 5 059
Кое не отричаш?
До сега се опитваш да ни убедиш, че щом няма установен проблем, то значи всичко е наред и забременяването е Божа работа.
А в следващия момент не отричаш неустановения стерилитет?! 


А неустановения стерелитет за теб какво е?Болест?Или присъда?
На мен ми звучи точно като:"дали ще стане е Божа работа",ама по-медицински казано...

 При мен проблемът се знае, просто не и от какво е причинен и се водя с "неизяснен стерилитет"

Но поне има установен проблем.Това е добре от една страна,защото знаете за какво да действате...
Позната ми е ситуацията,мъжът има алергични пристъпи и вече 3 години не може да установи от какво са.
Но проблем има.

# 104
  • Мнения: 423
Точно това ми беше мисълта и с предните ми коментари. Проблемът в България е, че не се търсят причините за дадено нещо. Не става въпрос само за репродуктивни проблеми, а всякакви. Може да ходиш години по лекари, но когато не се пуснат подходящите изследвания, резултат няма. Затова и казах, че повечето пъти проблем има, само че не е намерен.
Аз например изгубих цяла година да се разхождам до София, да пускам какви ли не изследвания и накрая лекарката от клиниката, в която ходех, ми каза "е че нищо ви няма, ама каквото решите". На въпроса ми какво трябва да ми е решението, дали направо да започваме ин витро процедура, тя вдигна рамене и каза, че ние си знаем.  Ядосах се и даже не дочаках да се изкаже. Още след прибирането ми в Стара Загора си запазих час за друг лекар и той веднага видя това, което тя не можа. Да, след това още 2 години и половина по изследвания, но резултат има.

Общи условия

Активация на акаунт