Недвижим имот - БГ Черноморие

  • 7 625
  • 60
  •   1
Отговори
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Здравейте,

от години не живея в Бг, но ме интересува как е положението с имотите (в частност купуване на къща) на Бг черноморие.

Въпросът е, че не сме съвсем в час с нещата, а на агенти не искам напълно да се доверявам.

Разбрах за места като Кошарица и т.н.,с  къщи тип таун хауз, с охрана и т.н., но там е важно какви са ти съседите,а честно казано не държа да съм заобиколена от бг елит и т.н....От друга страна, много ми се иска самостоятелна къща, но пък предполагам, че ако зимата няма никой в нея, ще се обира...

Търся мнение. Моля, всеки който има директен или индиректен опит да сподели.

Благодаря ви!

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 01:34 от · Ambitious ·

# 1
  • Мнения: 294
Каква е целта на занятието ? Купувате си ваканционен имот,купувате за инвестиция с наематели/без наематели ?
Имотите по морето са евтини според мен,200-300% по -ниски от тези в така наречената "столица" където хем е и презастроено на макс,хем е и пълно с диви селяни дошли от къде ли не.

# 2
  • някъде по морето
  • Мнения: 807
Къщите на брега  морето са много малко и никак не са  евтини. Кощарица е на 15 км от брега. Наистина е много важно за какво я купувате, какво ви е важно - двор, разстояние до плажа и т.н.

# 3
  • На Марс
  • Мнения: 8 709
Имотите по морето са евтини според мен,200-300% по -ниски от тези в така наречената "столица"

Това е така само на слънчака на последна линия малко преди Пловдив ...

Има и голяма разлика дали имотът е целогодишен, ще рече тополоизолация и т.н. аз имам т.нар. ваканционен имот който не е пригоден за живот през зимата. Е лятото киснеме там постоянно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 294
Това е така само на слънчака на последна линия малко преди Пловдив ...
Не,това е така по цялото Черноморие ,с много малки изключения ! Да не говорим, че на места има имоти и по 300-500% по евтини от тези в така наречената "столица".

И като сте такива големи бизнесмени,ами сложете си топлоизолация.То не може да вземеш там някаква кочина за без пари и после да се хвалиш по форумите пред непознати ,че имаш имот на морето.

Бе само самохвалци в тоя форум.Почвам да мисля, че това е национална черта.Имаше две или три тук,без грам мозък в кратуните,уж имали  по 5 имота,като купували постоянно на кг всяка нова оферта.После някъв  сам си хвали и оценява имота на 600к евро,където не струва и 100к .То да се наслушаш на хвалби в тоя форум Laughing Пък в реалния живот кой знае какви мижитурки.

# 5
  • Мнения: 12 603
Разбрах за места като Кошарица и т.н.,с  къщи тип таун хауз, с охрана и т.н., но там е важно какви са ти съседите,а честно казано не държа да съм заобиколена от бг елит и т.н....От друга страна, много ми се иска самостоятелна къща, но пък предполагам, че ако зимата няма никой в нея, ще се обира...

Търся мнение. Моля, всеки който има директен или индиректен опит да сподели.

Имам познати, които си купиха селска къщичка в Странджа, на 10-15 км от морето. Доволни са, летуват си, до морето се придвижват с колата си и не са им обирали къщичката. Обаче не може да се гарантира, че няма да се случи, много ясно.

# 6
  • На Марс
  • Мнения: 8 709

И като сте такива големи бизнесмени,ами сложете си топлоизолация.То не може да вземеш там някаква кочина за без пари и после да се хвалиш по форумите пред непознати ,че имаш имот на морето.


То трябва и малко мозък да се сетиш, че няма смисъл от топлоизолация на имот който се ползва макс. 5 месеца (лятото) в годината ... но явно мисленето не е от силните ви черти

# 7
  • някъде по морето
  • Мнения: 807
Разбрах за места като Кошарица и т.н.,с  къщи тип таун хауз, с охрана и т.н., но там е важно какви са ти съседите,а честно казано не държа да съм заобиколена от бг елит и т.н....От друга страна, много ми се иска самостоятелна къща, но пък предполагам, че ако зимата няма никой в нея, ще се обира...

Търся мнение. Моля, всеки който има директен или индиректен опит да сподели.

Имам познати, които си купиха селска къщичка в Странджа, на 10-15 км от морето. Доволни са, летуват си, до морето се придвижват с колата си и не са им обирали къщичката. Обаче не може да се гарантира, че няма да се случи, много ясно.


Аз затова казвам - трябва да се знае за какво ще служи.....има различни варианти...

# 8
  • Мнения: 294
То трябва и малко мозък да се сетиш, че няма смисъл от топлоизолация на имот който се ползва макс. 5 месеца (лятото) в годината ... но явно мисленето не е от силните ви черти

Не,напротив ! IQ- то ми е доста над средното, и мога да го докажа със сертификат от Менса.Съмнявам се обаче за вашето.

И къде и кой е казал,че имота ще се ползва макс 5 месеца ???
 Ето ,с един прост пример ви доказах, в на кой мозъка има дефицит.

# 9
  • Мнения: 294
Аз затова казвам - трябва да се знае за какво ще служи.....има различни варианти...
По пътя на логиката,живеят в чужбина,едва ли ще се върнат в тая мизерия за постоянно,вероятно е нещо като инвестиция ,като ще си го ползват отвреме навреме.Също така,вероятно имат деца ,и те няма как да спрат хубавото у-ще и да се забият тук с идиотите ,а то няма и у-ща ,освен ако не купуват в Бургас или Варна,но според мен случая не е такъв.

# 10
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Здравейте,

Благодаря на всички. Да отговоря на въпросите ви:

- търсим имота за нас, да прекарваме лятото там. Имаме две деца, които ако искаме да изпратим в Бг лятото, могат да седят само в София. Отделно имаме и родители в Бг. Т.е. за ваканционно ползване.

- не държа да съм на първа линия, определено. Повече ми хареса това за къщичката в Странджа, на 10-15 км от морето, което Uncommon написа. Много искам да има двор, но пък от друга страна ме е страх, че ако няма никой през половината част на годината, какво ще става - т.е. къщи в охраняеми комплекси също ме привличат до известна степен.

- Варна и Бургас определено не, искам да стоя надалеч от големият град, особено, когато съм на ваканция.

Направи ми впечатление, че в София има бум на цените, направо нереално.

# 11
  • Мнения: 9 800
Ако е само за да си изкарвате ваканцията - някой път - дали няма да р по- добре да не купувате къща. Много са големи разходите по поддръжката й. Вземете си нещо малко там, където живеете. Давайте си го под наем , и с парите си шегувайте тук на бунгало под наем. Всяка година на ново, чисто и интересно място. На село само паяжини да се съберат и окоси двора - преди лятото- нашите ходят цяла седмица по-рано. Не си струва утрепването от чистене, то каква почивка е това

# 12
  • Мнения: 656
Аз се отказах от “ваканционен имот” на любимия ми язовир(не море), точно защото щяха да отидат минимум 40 000 лв, без обзавеждането, данъци и поддръжки.
Сметнах, че на сезон, ако даваме 1000 -2000 лв за настаняване само и единствено в тази област(не броя почивки за разнообразие на други места, а и нямаме месеци почивки), то нещата са доста ясни.

# 13
  • Мнения: 9 800
Да - точно защото едно и също място ти омръзва, съм се съгласила да си продадем виличката с ММ

# 14
  • На Марс
  • Мнения: 8 709
Да - точно защото едно и също място ти омръзва, съм се съгласила да си продадем виличката с ММ

И аз така си мислех преди. 7г. по-късно не ни е омръзнало, все има някой познат наоколо пък и с годините човек се запознава с местните и е готино Simple Smile

Бтв. на нас ни се наложи да го купиме този апартамент, по една или друга причина ... та сметката е следната:
- изкраваме там близо 20 дена, понякога пускам и приятели там
- останлото време апартамента се отдава под наем през мениджъра на комплекса като 20% са за него
- юли и август почти винаги е зает

Та досега приходите са покрили над 50% от инвестицията.

Общи условия

Активация на акаунт