ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 42 027
  • 733
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 54
Преди по-малко от година ми направиха насищане с глюкоза в България. Сутринта гладна и жадна отидох - не трябваше да е по-късно от 9, че и без това се виси там още 2 часа. Носех си 500 мл. вода и 80 грама глюкоза от аптеката. Взеха ми кръв. Трябваше да изпия "сокчето" за не повече от 5 минути. После сядаш и чакаш. Бяха ме предупредили да си взема книжка или нещо подобно, за да се забавлявам, понеже не трябва да мърдам през това време. На 60-тата минута ми взеха кръв, на 120 същото и това беше.

# 256
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте мамчета, нова съм и бих искала да се запиша за темата. Ние също чакаме първата си рожба през октомври. People Baby Виждам, че на всички Ви предстои изгледването за насищане с глюкоза. И понеже ми е за първи път бих искала да знам дали самото изследване не предизвиква гадене или други странични ефекти? Rolling Eyes

# 257
  • Мнения: 54
Мисля че в България изследването не е задължително. На една приятелка правеха, понеже бебето вървеше значително по-голямо. Моят доктор не ми е казал нищо за изследване засега, въпреки че малката върви седмица напред, но тя е така от самото начало. Насищането  го правих миналата есен, понеже имам проблеми с щитовидната жлеза и натрупах много килограми последната половин година и си беше превантивно. Поне на мен не ми стана лошо, гадно или каквото и да е, просто пиенето на сладката вода е малко неприятно, но дотам.

# 258
  • Мнения: 2 224
Момичета, мерси за разясненията. Явно няма мърдане, пълният тест е най-точен. Иначе и моята бебка върви по-едра. Дано не е показател за диабет 😕
Kravaeva, добре дошла. Както виждаш, има разлика от човек до човек относно изследването. На мен миналия път след втората доза почна да ми се вие свят, след което повърнах. На други пък нищо им няма и даже им харесва напитката. Дано да си от вторите.

# 259
  • София
  • Мнения: 6 726
Хаха прави сте дами! При всяка жена е различно. До колкото знам и тук не е задължително, но вървим доста големи вече сме в 26г.с., а сме 980гр., може би затова ни пуснаха това изследване.

# 260
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Тъкмо се връщам от лекар 27гс, 1040-1100 грама според изчисленията на ехографа, - той расте, аз -дебелея Grinning Шийки, води, кръвотоци .. всичко в норма. Даде ми някакво мострено кремче за хемороидите и ми предписа разхлабващо сиропче и миниклизмичка  Mr. Green.. при необходимост.. дуфалак ако първите две не дават резултат.
Там дето мислех, че ме подпира с дупе, щото става бабунка ..си е крак и ръка, видяхме едно хубаво право стъпало  Laughing
Пусна ме на море и тъй.. живот и здраве отиваме да събираме витамин Д   Sunglasses

Снощи се сдобихме с количка  Heart Eyes Jane Muum Matrix с трансформиращ се кош в столче за кола с пълно легнало положение. Нея най-харесах в магазина за моите размера, попадна ми много добра оферта в olx (почти нова за 600лв), та сега си чака кротко ползвателя в кашон вкъщи  Mr. Green

И стабилна поръчка от George онзи ден, та първите 0-3 месеца сме готови май за тях откъм дрешки  Grinning

# 261
  • Мнения: 301
Вълшебство, какво сиропче ти изписа?

За този "мини" тест с обременяване с глюкоза, ми звучи много ненадежден и безмислен. Как наистина сравняват и виждат как се покачва захарта? А това да не се движиш по време и да не си ял 12 часа преди изследването си има причина. Както и да внимаваш какво ядеш деня преди него. Доколкото знам в БГ вече почти на всяка бременна го правят, особено ако при стандартното изследване на глюкоза излезе висок резултат.
Ако трябваше да ме обременят с глюкоза и да ме боднат веднъж, нямаше изобщо да се съглася да я пия и да си натоварвам панкреаса, защото ми се струва безмислено. Но те си знаят.
Поне при вас има глюкоза с цитрусов вкус, а не като тази тук, все едно си разтворил половин пакет пудра захар във вода. Grinning
Аз трябва да пазя диета, защото се оказа, че на 2-рия и 3-тия час съм малко над допустимите граници. Ще бъде трудно, но ще се опитам. По-добре диета, отколкото инсулин.

# 262
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Вълшебство, какво сиропче ти изписа?

Фрутилакс някакво билково е  Peace

# 263
  • София
  • Мнения: 6 726

Вълшебство , а пробвала ли си и без такива лекарства смисъл наблягането на опредлени плодове или зеленчуци?
Понеже на мен доста ми действа цвеклото с моркови или пък черешите. Ефектът е до няколко часа след това.

# 264
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860

Вълшебство , а пробвала ли си и без такива лекарства смисъл наблягането на опредлени плодове или зеленчуци?
Понеже на мен доста ми действа цвеклото с моркови или пък черешите. Ефектът е до няколко часа след това.

Аз и преди съм казвала - моята история с корема не е от бременността  Mr. Green И като цяло цял живот се старая да направя максималното само с храна - то пшенични зародиши, фибри, зеленчуци, кво ли не. Картофи и ориз не ям, тесто-избягвам .. като цяло всичко, което може да го затлачи. Преди бременността най-добре му се отразяваше изключването на животинските продукти.
За сега също регулирам нещата криво ляво с храна - минавам на постно за ден-два, черешите също добре ми влияят. Но искам да имам нещо за моменти, в които храната не помага, че напъването не е много ок.
Иначе като цяло винаги съм избягвала лаксативи, че после става по-зле..

# 265
  • Spain
  • Мнения: 3 750
*Elfy* при нас (Испания) се взема кръв преди теста. С тази кръв освен захарта ти правят и стандартните анализи за 6- ти месец. Пиеш си сокчето и след 1час пак даваш кръв. Така правят съпоставката . Също така ни викат много рано, аз в 8 вече бях си изпила глюкозата, а в 9:20 вече закусвах в барчето на болницата. Тестът е задължителен, тоест не можеш да го прескочиш и мисля винаги е вързан с изследвания за кръв и орина за 6 месец. Поне на мен и 2-та пъти са ми заедно. Резултатите ще науча като се видя с АГ след седмица. В общи линии добре се организират тук , хем им излиза по -евтино, хем не трябва забщяло и нещяло да даваш кръв ..аз съм доволна, може би повече ехографи ако имаше щях да съм по щастлива, но за безплатно е направо супер.

# 266
  • Мнения: 93
Привет,да ви питам каква козметика за новородените бебенца мислите да ползваие или мамите,който вече имат дечица с какво ги къпехте,мажехте от първия ден.Препаратите за пране шишетата,кой предпочитахте.Аз мисля да купя Мустела шампоан 2в1 и оли,сега ги има в аптеки софармаси -20% и в ДМ има препарати за пране изгодни

# 267
  • Мнения: 991
Ние сме доволни от серията на Веледа с невен,ползвали сме душгел,олио и кремчето за дупе.Mustela ползваме в момента,също сме доволни.Прах за пране все още си ползваме на Frosch.

# 268
  • Мнения: 813
 Аз бях занесла в болницата някакви обикновени бебешки от типа Нивея и такива Grinning обааче там ми обясниха да ги оставим за след 3 месеца и сега да си вземем хубава мед.козметика. Написаха ни рецепта за А-дерма, измивен  гел и олио и крем за дупе, но мъжа ми не можал да ги намери и му дали Биодерма Абс дерм. От тогава сме с него, много съм доволна. И Мустела съм взимала, и те не са лоши.
 Перилен препарат съм използвала само Тео бебе, обичам аромата Heart Eyes
 

# 269
  • Варна
  • Мнения: 317
Привет, аз ли си въобразявам, но когато бебока ме изрита по качествено или шава по-дълго и почва да ми се стяга корема там където ме рита? Определно става твърд. Забелязвали ли сте нещо такова?

Общи условия

Активация на акаунт