Пубертетът при момчетата - Тема 2

  • 62 038
  • 779
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
При вас проверява ли учителката домашното  Thinking Щото пишат,мажат,а кое е вярно и къде им е грешката никой не открива при нас  ooooh!

# 721
  • Мнения: 8 229
При нас проверяват от време на време. Не виждам как може да стане по-редовно. Математика и английски имат всеки ден и съответно всеки ден имат домашно. Техният клас са 28 човека. Учителите преподават и на още няколко паралелки. Няма начин всеки ден да проверяват над 100 тетрадки, всяка с по няколко задачи вътре. Абсурд, дори и при желание.
Математиката я проверявам аз, но пък и обикновено той сам ме вика да погледна какво е направил. Горе-долу до тук ми стигат нервите с пубера, защото пък и малкия трябва да държа под око.

# 722
  • Мнения: 201
Моят син също имаше болки в краката и се оказа, че има плоскостъпие. Лекарят ни препоръча стабилни обувки, които да обхващат добре крака. Каза също, че килограмите имат голямо значение, 200-300 гр. да е по-малко става по-леко на краката, което е съвсем логично. Проблема е, че синковецът налита на джънк и онзи ден като се претегли бая килца е качил. Уж разбира като си говорим колко вредни са някои храни, ама пак посяга към тях.

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Аз взех направление и вторник вечер сме на преглед.

# 724
  • Мнения: 2 418
При нас всичко се проверява,тетрадки,помагала,домашни и т.н.,че отдолу и подпис на родител искат.Понякога и със задна дата,но има учителски контрол и родителски след това.Днес съм приятно изненадана с 6 по БЕЛ.
За плоскостъпието в тази им възраст нама шанс за лечение.Може,чрез стелки да се облекчи състоянието.Килата също имат значение,както и правилната обувка+стелка.Специално попитах роднина,който е ортопед.

# 725
  • Мнения: 15 555
При нас, ако някое от децата каже, че дадена задача от домашното не е могло да я реши, госпожата, с участието на целия клас я решава обяснявайки на дъската. Или изкарва на дъската някое от децата, за да я реши и да я обясни.

# 726
  • Мнения: 2 418
При нас, ако някое от децата каже, че дадена задача от домашното не е могло да я реши, госпожата, с участието на целия клас я решава обяснявайки на дъската. Или изкарва на дъската някое от децата, за да я реши и да я обясни.
Това е чудесно!

# 727
  • Мнения: 5 262
Всички ли сте модерни? Днес колко парички ми се наложи да оставя за суитчери ... че не били модерни старите му ...
Сърцето ме заболя.
А и малкия не издържа на тази несправедливост и отнесе една скъпа тениска от която няма никаква нужда , но ...

# 728
  • Мнения: 9 152
Не, до сега още не е проявявал суетни уклони и особено модни предпочитания.
Само със сресването на косата започна да внимава, понякога.....обикновено, като го снимам.

# 729
  • София
  • Мнения: 2 855
Не, до сега още не е проявявал суетни уклони и особено модни предпочитания.
Само със сресването на косата започна да внимава, понякога.....обикновено, като го снимам.
И у нас е същото.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
У нас няма претенции още...квото му купя,това облича.

# 731
  • Мнения: 5 262
голям късмет имате!

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Всички ли сте модерни?
Не, няма никакви, ама никакви претенции. Суетата му е много чуждо нещо, не знам защо така. Някак е над тези неща, чак му се ядосвам понякога, че чак толкова не му е никак важно... Каквото купя това облича и обува. Единствено искаше едно точно определено кожено яке, купих му, сега си го носи с голям кеф.

# 733
  • Мнения: 15 619
И двамата ми са твърде категорични в претенциите и модните си увлечения от малки, така че разбирам.
Единият от няколко години е във фаза "сам си пазарувам", за другият съм все още придружител, но дотам. Дрехи, купени от друг, без тяхно участие в избора, не се носят. Научила съм си урока рано, рано аз. Joy Големият е доста инатлив учител в това отношение.

# 734
  • Мнения: X
До преди година-две пазарувах всичките им дрехи онлайн без тяхно участие и всичко се носеше без мрън. Вече не е така. Големият стана претенциозен и капризен, има категорично мнение за стил, цвят, материя и марка и не носи каквото и да е. Малкият също оформя собствен стил, леко по-разумен и умерен от батко си.  Но вече пазар за тях без тях е невъзможен.

Общи условия

Активация на акаунт