Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 12

  • 118 057
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Русе
  • Мнения: 1 865
Давам я веднага! Трябваше ми нещо много бързо за приготвяне, без да вдигам много шум с миксер, а нямах идея какво. Направих сравка с гугъл и на изображения се загледах в една снимка.Отворих, видях няколко написани реда, намятах набързо продуктите в купата и то взе че се получи. Давам линка, рецептата е първата в жълто. Аз използвах прясно мляко и сложих сиренето накрая. Пекох на 180*.
http://www.bulgarian-kitchen.com/testeni-izdeliia-5/soleni-kejko … en-keks-7685.html
Дано да стана ясно!  

# 181
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Солена торта с блат от тиквички.

# 182
  • Мнения: 434
Аз днес реших да си подсладя живота с двуцветен млечен крем Blush

# 183
  • Мнения: 864
Мале.....това е най-хубавата тема в бг мама. Отиде ми диетата :Д

# 184
  • Мнения: 1 804
Днес скромно:

Салата от домати, патладжан, печен пипер, сирене, маслини, орехи и чесън. Обожавам я - особено ароматът при печенето на зеленчуците


миди натюр

# 185
  • София
  • Мнения: 11 743
Леле, иде ми да захапя монитора, кебепченцата изглеждат  толкова сочни, че ...няма да останат ако ги подхвана, но без заливката, чудни са!
МоНи, тортата е разкош,  chef не съм правила никога , но ще се поправя, задължително .

Днес и от близките дни

Брауни-Фъдж - нов модел си намерих, страшно е добър - Cafe Delites
То, май в него е основно само масло и шоколад и  тук-там брашно, това е. Не успях хубава снимка да докарам, че светлината не ми беше хубава, а шоколад се снима трудно.



Божествени крем-рула на Люси Евтимова - http://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2015/06/heavenly-choco … -cream-rolls.html

Моите не станаха така красиви, рецептата колкото и да е елементарна, толкова си е и трудна



Накрая завъртях, това вече беше днес привечер - Тутманик - видях го по случайност и го направих. Всичко съм объркала в миксера, лесно , и се оказа превъзходен. Не си падам много по такива печива, но този е добър.




Това е, друго няма.


# 186
  • София
  • Мнения: 634
Хайде рецептата ...
И като показвате вкусотиите , моля , направо си давайте рецептите  Grinning Naughty

# 187
  • иска ми се Варна през лятото
  • Мнения: 223

Ми аз... то... рецепта нямам. Кус кус /много ситен/ с подправки и зелен бял боб на тигана за към свинския кебап на фурна. Последни череши и първи смокини.
Пълня чушки.

# 188
  • София
  • Мнения: 11 743
Хайде рецептата ...
И като показвате вкусотиите , моля , направо си давайте рецептите  Grinning Naughty
Винаги ги получаваш,   Simple Smile от мен - утре, сега ги качих,  ако искаш нещо си кажи направо.

# 189
  • Мнения: 1 804
Обядът от днес:
Кълцана наденица с таратор - нищо особено, но Hands Point Up конфитюрът от червени чушки, направих го... нямам думи, направо е превъзходен! Благодаря за рецептата!




И вечерята:
Салата от краставица, морков и китайски бели гъби със сусам и чесън


Основното беше суши, но понеже е от магазина, сметнах, че не е коректно да го публикувам. И все пак, ако ви е любопитно, ето го:
Скрит текст:

И така, между другото, за предястие, следястие, десерт  - царевица на пара

# 190
  • София
  • Мнения: 3 515
От мен едно свежо патладжанено ветрилце (за гарнитура на жарен бекон), върху канапе от чери доматчета.



# 191
  • Мнения: 1 804
От мен едно свежо патладжанено ветрилце (за гарнитура на жарен бекон), върху канапе от чери доматчета.




Точно гледах клипчето за приготвянето му във ФБ, но това тук изглежда по-апетитно Animal Pig

# 192
  • Мнения: 7 309
Печени на барбекю:"сувлаки","луканико" и три вида "пипери"

Допълвам и със салатката

Последна редакция: нд, 15 юли 2018, 19:06 от denyil

# 193
  • Мнения: 1 804
Достойно за футболен финал - гуакамоле, разбира се с тортила чипс... и бира SoccerTrophyBeers


Последна редакция: нд, 15 юли 2018, 20:44 от pip4i

# 194
  • Мнения: 15 076
Тортата за рождения ден на сина ми

Общи условия

Активация на акаунт