Хитринки за всякакъв случай - 17

  • 76 394
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 078
И аз пера кожени маратонки в пералня. Кратка програма с ниски градуси и всичко е ок.  Бели кожени на голямата госпожица слагам в калъфка с цип, всяка маратонка самостоятелно. За да не се обелят евентуално, търкаляйки се в барабана.

# 61
  • Мнения: 813
 Аз да попитам някой да е лепил басейн - ако да с какво? След изваждането, явно където е стоял намачкан има дупчици Confused а това му е втората година..

# 62
  • Мнения: 9 876
а ... зимните обувки - боти например, мушкате ли в пералнята? Аз сега съм ги заредила ДО пералнята, и все се колебая дали да ги мушна. Вероятно ще го направя, нямам сили да пера обувките на толкова народ на ръка. Приемам идеи

# 63
  • Мнения: 1 291
За басейна пробвайте с лепило Капчица и кажи резултата. Ние сме лепили фитнес топка с Капчица и стана.

# 64
  • Мнения: 547
Гледала съм реклама на едно като тиксо..специално за тръби,кофи,басейни...ама като гледам цената му е доста висока.
http://www.topshop.bg/produkti-za-doma/domashni-potrebi/flex-tape

# 65
  • Мнения: 10 210
За басейна пробвайте с лепило Капчица и кажи резултата. Ние сме лепили фитнес топка с Капчица и стана.
Лепило Капчица се разтваря от водата постепенно с времето.

# 66
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
А с лепило или лепенки за гуми дали няма да стане?

# 67
  • Мнения: 813
 Прочетох из други форуми, че с лепенки за гуми не ставало, може би не са водоустойчиви. Намерих и лепенки за басейни, но не знам кои са ефикасни. Искаше ми се ако някой е лепил да знам какво да взема. Ще пробвам лепенки за лепене под вода, че едната е на дъното, а другите са по нагоре на стените, тях може би ще ги намажа с лепило винил, има показана гумена лодка на него Thinking

# 68
  • Мнения: 547
А да ви питам..пръсках с Айкън за хлебарки и изчезнаха почти,но за съжаление продължава по някоя друга да излиза от канала на мивката в банята...Ей сега пак една се разхождаше,ужас Tired Face Незнам вече,какво да сипя в сифона,че да спрат да се катерят и да излизат... Sad

# 69
  • Нови искър
  • Мнения: 253
За басейна пробвайте с лепило Капчица и кажи резултата. Ние сме лепили фитнес топка с Капчица и стана.
Лепило Капчица се разтваря от водата постепенно с времето.
пробвай с лепенки за лодки продават се в Jumbo комплекти лепенки, кръпки и лепило Simple Smile и няма проблем аз с това лепя Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 5 547
а ... зимните обувки - боти например, мушкате ли в пералнята? Аз сега съм ги заредила ДО пералнята, и все се колебая дали да ги мушна. Вероятно ще го направя, нямам сили да пера обувките на толкова народ на ръка. Приемам идеи
Боти ако са от ест.кожа не мисля че е добра идея. Ако са нещо тип апрески може би.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 010
а ... зимните обувки - боти например, мушкате ли в пералнята? Аз сега съм ги заредила ДО пералнята, и все се колебая дали да ги мушна. Вероятно ще го направя, нямам сили да пера обувките на толкова народ на ръка. Приемам идеи
Боти ако са от ест.кожа не мисля че е добра идея. Ако са нещо тип апрески може би.

На мен ми звучи абсурдно да се перат такива обувки в пералнята. Забърсват се с влажна кърпа да паднат пясък и прах, мажат се с боя/вакса или какъвто спрей трябва и се прибират по кутиите. И това обикновено се прави веднага след сезона за да се запази обувката за по-дълго време, а не юли месец.
И всеки в семейството може да се грижи за собствените си обувки ако е над 5 години Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 1 197
Аз да попитам някой да е лепил басейн - ако да с какво? След изваждането, явно където е стоял намачкан има дупчици Confused а това му е втората година..
В Джъмбо продават лепило за басейн с лепенки .

# 73
  • Мнения: 4 208
Аз измивам обувките/ботушите/сандалите на чешмата, изчетквам с четка за зъби праха/камъчетата/калта попаднали в грайферите на подметките. След като изсъхнат на терасата ги минавам с вакса/крем за обувки/спрей за импрегниране на набук. Поставям в обувките онези торбички със силикагел, с които се продават. Прибирам в кутии и в гардероба.

# 74
  • Мнения: 4 572
И аз така правя с кожените. Туристическите периодично ги накисваме в студена вода отвън за няколко часа, после изливаме, пълним с вода отвътре и се изчаква да премине отвън. Излиза прахоляка, изчетквам и изплаквам от камъчета и оставям да съхнат хубаво.

Кожените само измивам отвън, подметките с течен сапун, суша на сянка (вътре или на терасата), ако има нужда намазвам със защитна боя и прибирам. Обувки, маратонки и подобни в пералнята не пускам, не искам където си пера бельото, да минавам обувки, с които сме бродили по улиците.

Общи условия

Активация на акаунт