Мами в Италия 8

  • 13 904
  • 309
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 708
ха добро утро и от мен,
след страхотния уикенд прекаран в страхотната компания на Герито и Масимо ето ме на фронта ве4е.
Ех такива хубави събота и неделя не бях карала от доста време, да не говорим как добре хапнахме в неделя на обяд с таратор,лозеви сърми и баница......за които хиляди благодарности на Герито,която прави невероятни сърми4ки  Heart Eyes  bouquet
О4аквахме и Сон4ето да ни посети,ама тя не6то пак се покри....ей Сон4е да дойдете 4ува6 ли,4е 6те има бой по дупето  Hug
Та така ина4е тук най_после лятото дойде с пълна сила.Ве4е трети ден мрем от жега,ама нека,4е се бях затъжила за слън4ице.

Много целувки от мен и усмихнат ден   
bouquet

# 136
  • Мнения: 5 475
...за които хиляди благодарности на Герито,която прави невероятни сърми4ки  Heart Eyes  bouquet

 Embarassed  хайде, че се засрамих..то нали съм стара къща всичко мога да правя! Wink

# 137
  • Мнения: 3 425
Айде салве и от нас!
Деси, следващия уикенд дано имаш възможност за почивка!За свекито ти ще си замълча...знаеш на мен това ми е болна тема  Twisted Evil ,а Бобо може да се бърка в началото,но е разбираемо и нормално.
Гери,ммммм ей така искам да ма събуждат сутрин....с капучо(вместо чая) и закуска Crazy ...за другото присъствие на снимката ще си замълча какви планове имам  Blush 
Лени,честит мозък!
Бимба как сме с  Sick?Отминава ли вече?
Петя, хванаха ни  Joy

Ние сме в много сладко-кисел период...на мишлето като му сваля пампа и веднага почва да си пипа пишлето  Joy

Спорен ден   bouquet

# 138
  • Мнения: 1 049

Ние сме в много сладко-кисел период...на мишлето като му сваля пампа и веднага почва да си пипа пишлето  Joy


Joy моя синковец все си го пипа и ви обаснява че аз съм била патата  Joy hahaha

# 139
  • Мнения: 6 167
Добрутру и от мен)))
Гери, страшна закуска си спретнала.. ако такива и на Массимо ги приготвяш сутрин... Wink
срещички правите....
радвам се за вас, ма малко ми е мъчно, няма ли някой около Болония бре!

Гери, в момента рам-а ми е 112 и 256  та  368 МБ. тоест, добре е.
( не знам длаи знаете, но като ви продадат нещо 128 не винаги се оказва, че е толкова, и от там идва особеното в моя мозък).  преинсталиран в БГ от моя брат и сега просто си имам всичко. След като върнах служебния лаптоп трябваше спешно да намеря решение за мой комп и приватизирах стария лаптоп на Д, който всъщност е на 2 години, огромна възраст за една технология....на Д. компютрите ( има 2) са с рамове от гигабайти. и то само след 1-2 години развитие на технологията... уникално просто. Както и да е, аз и моя Ацер сме щастливи в моемнта.

Я да ви питам 2 неща:

- една съседка в София ми проби главата, че друга съседка поръчала насипен желатин от Италия newsm78 знае ли някой какво е особеното в желатина тук и от къде да намеря желатин на килограм.  как се казва на италиански желатин. тия хора от къде се сещат за такива неща, наистина не знам. каза ми да отида в бакалията и да купя 1 кг желатин насипен. Ква бакалия, кви 5 лева незнам, но приятели , кво да ги правиш  Twisted Evil

- другото е, че отивам в Асизи на Европейско първенство по първа помощ в събота.
за случая ша карам до там , като трябва да мина по прословутия Е45 , който в Стришата го показаха, като най-кофтия път в Италия. Знаете ли нещо за този път?
др. вариант е на магистралата ( към АНкона)  до Фано и после още 100ина км до Асизи.Е, някой бил ли е в Асизи? Толкова ли е страшен този път? какво има да се види там? Отивам там с цел да снимам състезанието и да видя приятели, но все пак няма да бия път без да видя нещо.

та така, лек ден на всички от мен!!!)))


свекитата - Деси не й се връзва особено май, и така трябва!

Калче, хапете ли с 2та зъба)???

# 140
  • Мнения: 5 475

  smile3530  Кала ,ама и ти ли си писала там...виж теб не съм те разкрила!  Wink

аз пишех и в българия-италия..ама то много скучен този форум..поне на мен не ми е по вкуса...а инконтро е приятен,но ми се струва,че пишат повече италианци живеещи в Бг...и в крайна сметка на мен ми е по интересно тук.. Peace

Лени желатин е gelatina..но не знам къде се продава насипно..иначе в суперите го има навсякъде,там където са нещата за торти.. Peace
по Е45 съм пътувала преди години..не е гаден,по-скоро има доста трафик особено през уикенда и като карат зле..много ясно,че ще има катастрофи...

 Моя лаптоп е с Intel Celeron processor 1,40 Ghz и 512 MB Ram,но понякога сайта и на мен е доста бавен...

# 141
  • Мнения: 191
Весна добре дошла при нас...забелязах аз,че пишеш на други места по форума,радвам се,че се включваш и при нас!   bouquet
Здравейте, и благодаря за "добре дошла".  Аз имам и някой постинг съвсем в на4алните ви теми, но не бях още регистрирана. По принцип интернет ползвам само от работата ми, така 4е във форума влизам рядко  Embarassed .

Леле, колко пишете, аз написах два реда, вие междувременно публикувахте 3-4 отговора...

# 142
  • Мнения: 5 475
 Wink такива сме ,бързи.. Peace
няма проблем пиши ,когато можеш... Hug

# 143
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Лени желатин е просто ....gelatina  Wink
За такъв насипен ниЩо не мога да ти кажа. Аз го купувам на едни листове...ето като тези

# 144
  • Мнения: 6 167
мерси за желатина безумен  Twisted Evil


забравих да ви кажа, че имам прогрес със съседа, днес той пак се пробва да ми подарява марули и каза, че не иска да му ги плащам ( явно ме ми сли, че не го разбирам какво ми говори), аз казах Да.
реших, че няма смисъл да се оптивам да му обяснявам какво е Кумова срама ( което го обясних на Д. и той нищо, ама нищо не разбра, защо казваме Не, вместо Да)
така , че  сега вече нямаме междукултурни различия и довечера ще ям безплатна марула.

# 145
  • Мнения: 5 475
Аха..значи салатка...а ракийка?  Wink
 newsm78 Дамяно как е с бг аперативите?
Моя пийва ,но само в компания.Иначе ракията по 40-50 гр накрая на хранене,обикновенно зимата  Peace

# 146
  • Мнения: 6 167
Аха..значи салатка...а ракийка?  Wink
 newsm78 Дамяно как е с бг аперативите?
Моя пийва ,но само в компания.Иначе ракията по 40-50 гр накрая на хранене,обикновенно зимата  Peace

тц. нито ракия, нито нищо. понякога пием червено вино.
като дойде за 1в път в бг мой колега и приятел реши да го пробва. защото нали.... истинския мъж трябва да носи на пиене...   така да си докаже намеренията, един вид:35:

и отиваме в Под Липите.. там, му поръчват на горкия Дамиано една ракия в такова, като епруветка ( незнам как се казва), и моя приятел му казва " айде сега, тука на екс се пие.. и тн" . и дамиано горкия се насили и люсссссссс. Мале! от тогава Не, та не.
никаква ракия. татко бог да го прости също искаше да го черпи, ама дамиано .. тц.

  bouquet

# 147
  • Мнения: 5 475
 Wink хареса ми тоя епизод!  Grinning

 Е ,ние винце си пийваме,на всяко хранене по чашка,обикновено червено  Peace  ...но не пием газирано..само понякога натурални сокове.. Hug
 И сме едни пиячи..една бутилка ракия ни стига за 3/4 месеца... Embarassed
 

# 148
  • Мнения: 1 545
Уф, да ви се оплача, никакъв прогрес, вчера Бобо два пъти ака в памперса, днеска - 1. Иначе като го питаш къде се дриска - отговаря в банята. Та до тук Торбалан вече взе всички филмчета и колички, днес и самолетчето ще вземе  Twisted Evil
Много сте лоши значи - сбрали сте се накуп там из севера, и мине не мине - хоп срещичка. А до тук никой не ще да си вдигне задника.  #2gunfire
Лени, хрупай марулка и си свиркай, после съседа и ягодки, и нещо друго може да ти предложи.  Laughing А като си посадиш и ти зеленчуци, ще се конкурирате.
Това с желатина и аз не знам да се продава на килограм, но има и на прах, и на листа. Поразтърси се в големите хипермаркети, по-голям избор има, отколкото в местната бакалия.

# 149
  • Мнения: 5 475
Деси, не се отчайвай,ще свикне детето..дай му малко време!  Peace
 А то срещичките,ако не съм аз и мъжа ми да пътуваме напред-назад хич няма и да се видим...  Wink
 Аз и до Неапол бих се вдигнала,тъкмо имам ваучери за ползване от майеър,ама нещо не мога да го вместя в програмата...ще видим какво може да се измисли в бъдеще!
  А ме е яд,че не знаех за този форум по рано,на нова година бяхме за 3 дни в Милано Маритима и обикаляхме,ако познавах Лени да се бяхме видели във Форли!  Wink
  А който има да върши работа из консулството тук,да свирка...че сме наблизо!  Hug

Четохте ли,че Слави Трифонов и компанията му Seven Eight productions ще заснемат БГ варианта на “Survivor”, където  16 участника,  трябва да оцелеят насред океана, на самотен остров, без ток, вода, храна, магазини и цивилизация.

  Може би е като Изола деи фамози тук..но с обикновени хора!  Peace

 

Общи условия

Активация на акаунт