Мами в Италия 8

  • 13 927
  • 309
  •   1
Отговори
# 150
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Деске,не се ядосвай на Бобо. Щом ве4е сте по4нали с тренинга Ще се нау4и лека полека. А и Щом не пиШка в гаЩите зна4и е направо отли4ник. Джулия беШе на преклонните 2 г и 7 месеца,когато сама поиска и махнахме памперса. Преди това бях опитвала ,но без успех.
Ще се среЩнем тази година задължително,но май Ще е на бг територия ( пак важи,нали  Wink ).
Вие на море в Бг мислите ли да ходите ?
А за свекърва ти:но комент. Тя и моята е еднааааа. ooooh! Когато става дума за децата на зълва ми Ще си скъса трътката и гък няма да каже а когато е за моето дете " хъката пък мъката" .  Crossing Arms А зълва ми ги експлоатира ли експлоатира без грам жалост.но когато имат нужда от неЩо кой хвър4и:Милена Баламата. Crossing Arms Абе няма справедливост на тоя свят  #Cussing out

# 151
  • Мнения: 191
Е, някой бил ли е в Асизи? Толкова ли е страшен този път? какво има да се види там? Отивам там с цел да снимам състезанието и да видя приятели, но все пак няма да бия път без да видя нещо.

Аз съм ходила до там преди 5-6 години. Заслужава да се види базиликата Сан Фран4еско. Има и малко българска история свързана с базиликата - сватбата на цар Борис е била там.
Ето и пове4е инфо за Асизи.
http://www.argoweb.it/assisi/dentro.uk.html


# 152
  • Мнения: 5 476
Аз съм ходила до там преди 5-6 години. Заслужава да се види базиликата Сан Фран4еско. Има и малко българска история свързана с базиликата - сватбата на цар Борис е била там.

Който иска да види архивно филмче от сватбата на Борис ето тук го има
Филмчето е озаглавено
Nozze di S.A.R. la principessa Giovanna di Savoia con S.M. Boris III, re dei Bulgari и е предпоследно в списъка.

А за да се гледа трябва да се регистрирате безплатно!  Peace

# 153
  • Мнения: 3 425
Буона сераWink

Ние преди малко се връщаме от среща с прете-то ...общо взето не е лошо,но пък не е кой знае какво!Абе остава ни още една и сме реди за батезимото   Flutter
Деси, дано скоро Бобо свикнете без памперс  Peace
Гери,не пиша в Инконтро-то.Просто не ми остава време!В Бг-ит не съм писала във форума,а чата е мой'та страст!
Весна,ами разкажи нещичко!Поне аз съм забравила дори и да си разказвала преди  Blush
Лени, хапва доста...само дето днес е основно на кърма малкия цицеманчо Simple Smile
Апропозито Ани(Пиколина) къде се изгуби???Доста време я няма?!

Лека вечер и по едно Кродино за аперитивче  Joy 



Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 20:49 от Kaлa(Bella13)

# 154
  • Мнения: 2 804
Добра вечер !
Аз днес съм с жестоко главоболие пих 2 такипирина но вече май не ми действат затова мисля да съкратя времето и след 3 часа да пия още 2 дано те да ми подействат.
Да ви разправя какво животинче си имам ми голямата ми щерка.Вчера лежа в хола и мисля че тя спи с татко си в спалнята тавлязох лошо ми стана  отворила крема за подсичане на сестра си намазала новият ни юрган ,ношните шкафчета ,вратата ,столовете,количката на Фатима и себе си като се намазала от главата до петите ма не е за разправяне .Та се разревах от нерви явно ми дойде в повече.
Днес ни правиха 2 рата ваксина ,но бебка само приплака и толкоз сега се моля да не вдигне температура че съм труп.
При нас е жега голяма и Самира вече ходи само по памперс ма от тия плочки ме е страх да не настине аз немога без чехли .
Ленние , аз съм ходила явно най-скоро в Асизи ,определено е хубаво сградите са построене от камъни или са облепени с тях има много магазинчета с декори ,сувенири изплетени на една кука покривчици и т.н.
В Базиликата не съм влизала но минахме покрай нея ,Когато ходихме едвам си намерихме место за паркиране та се налага бая да ходиме пеша но независимо от това си заслужаваше  освен това ми се стори бая чисто в града.
Ние ходихме по пътя  от Фосато Ди Виго но незнам номера на пътя.Имаше бая завои та и  Sick
Оставям ви че не ми е много добре ,да некажа зле ми е  .

# 155
  • Мнения: 3 388
Буон джорно и от мен  Grinning Аз нещо се покривам напоследък, но все не ми остава време ...
Тук вчера беше голяма жега, май и днес ще е така. А цветята и копъра ми се побъркаха да растат на терасата. Добре им идва явно източното изложение, ама и аз явно съм добра цветарка и градинарка  hahaha
Бимба и Джорджа браво на вас! надявам се скоро и аз да успея да се присъединя  Grinning  Иначе, да се похваля. В сыбота моя мъж яде таратор!!! Дето не може и да го гледа. А снощи правих мусака! Първо мрънка, че било тежко ядене за лятото, да не съм готвила  дори, той щял да прави салати като се върне от работа. А после, като видя мен, си сложи кисело мляко отгоре на мусаката!!! Направо ме изумява тоя човек  Rolling Eyes
А днес освен всичко друго, ще подготвам и  документи за  читадинанцата, че легализираните ми актове и свидетелства пристигнаха, сега трябва да попылня модулите и д а копирам всичко, в събота сме с мъжо в префеттурата
За свекървите нямам думи и аз. Моята ми вдигна нервите в неделя, когато бяхме у тях да празнуваме 63-ият й РД.
Даниелка дано ти е минало главоболието вече ... и аз съм често така, че с топлото време ми пада адски много кръвното-пия вода, кафе и ервено вино вечер и мъжо пак се чуди как съм студена , а той с пареща кожа, заради топлото, като ун серпенте както се шегува  Grinning
Ама тея аперитивчета много апетитни  Sunglasses  аз много обичам тея вечерни аперитиви тук в Италия-хапване, пийване и бъбрене ... и най-вече, доста по-различно и забавно, в сравнение със скучните им официални вечери/обяди или сватби например  Laughing
Хубав ден  на всички и много целувки от мен  Hug

# 156
  • Мнения: 708
Ей мацки сладки здравейте,
как сте?
Аз днес съм супер доволна поради две при4ни.

1.В4ера бяхме на 4и4о доктор и гледахме бебока....вси4ко е наред и мй 6те си имаме моми4енце.Матео като 4у така се арадва 4е подско4и от стола и извика от радост......а пък после върви му вярвай 4е му било все едно мъжко или женско  Grinning hahaha
Ама аз от прди го бях усетила 4е му се иска пове4е една мъни4ка принцеса  Laughing

2.Гледам си БТВ в интернет и не мога да повярвам,4е гледам българска телевизия.Хиляд благодарности на Герито,4е ме нау4и как става....голям ми е кеф....гледам си и 6оуто на Слави....абе леф голям....даже мъжо се бе6е загледал сно6ти  hahaha

Ами това са новините при мен.Много целувки и усмихнат ден.  bouquet  bouquet

П.С.Тук и днес времето е страхотно...истинско лято,кефффффф  Laughing

# 157
  • Мнения: 5 476
Хайде буонджорно и от мен!  Hug
  Този път са ме изпреварили със сутрешния поздрав!  Wink

Bimba25  радвам се,че всичко е минало добре,значи може да си женска мама...хубаво е ..от личен опит ти го казвам!  Wink  Heart Eyes

Сонче браво на Роберто!Ще свикне да хапва и бг манджи...важното е ,че има желание  Peace

Даниелче за главоболието от мен съвет на 4 часа сменяй различни болкоуспокояващи!Има най -бърз ефект!  Peace

Vesna когато имаш време драсни някой ред за теб,как попадна в Италия,харесва ли ти,откъде си,с какво се занимаваш...естествено каквото искаш и имаш желание да споделиш с нас!  Hug

Kaлa я поразкажи повече за тези срещи..и за батезимо ли се кара курс както за църковен брак?  newsm78

Лек ден на всички ви!

  bouquet
 



 

# 158
  • Мнения: 6 167
buongiorno i ot men
otivam za kolelo))))
poslòe shta go snimam i shte vi go pokaza!)

# 159
  • Мнения: 3 425
Buondi' и от нас  Heart Eyes

Честито на Бимба за принцесата stork-girl Но нали знаеш,че за момичетата остава съмнението докрая,така че да излезе някой принц newsm32 но важното е да излезе   ylinfant
Лек ден,4е сме 2ма на компа и не го удържам вечеееееее  breastfeeding

# 160
  • Мнения: 3 388
Bimbaaaaa   честито кара! Много се радвам, че всичко е наред и съм сигурна, че ще се радвате на най-хубавото бебче  Heart Eyes  А татко ще си има две принцески / какъв щастливец само, а  Wink
Целувки и прегръдки  Hug

# 161
  • Мнения: 1 545
Здравейте мами, бъдещи и настоящи!
Вече немам нерви!!!!!!! Никакъв напредък с акането, все в памперса го вършим. Снощи докато вечеряхме на терасата /пържолки и моцарела с доматчета по случай Св. Антоний/ Бобо се скри самичък и нещо  се изправи до стената, повтаряйки си "няма буа" и докато се усетим - напълнил гащите. Днес сутринта към 7 и половина както си спеше, в тъмното започна един рев, ама все едно че го колят, не даваше да го бутне никой, и повтаряше нещо "иска .... " ама неразбираемо. Бре, 10 мин. рева и накрая успяхме да го успокоим, като ми казахме, че може да гледа Бамби.
Та сега съм рошава и недоспала  Twisted Evil
Бимба, честито! И на нас като ни казаха, че ще е момче, Валтер малко се умърлуши, толкова беше сигурен, че ще е момиче.... Ама както и да е, само здраво да е!!! А за БТВ също честито, аз си я гледам от около 2 години, ориентирали сме сателита към този, който я предава.
Даниелка, аз често страдам от главоболие, направо е ужасно, дано ти е минало!
Соня, и на теб честито за послушния мъж! Моя май е единствения, който таратор не само яде, ами се радва, като има. А мусаката зълва ми скача до тавана, като разбере че има, и иска да и сложа за вкъщи ако остане. Впрочем, утре сме на мусака и купон на терасата по случай 60-годишния юбилей на баща ми.
За баттезимото отговарям вместо Кала - не е съвсем курс, ама около седмица се ходи в църквата да се обяснява що е то баттезимо и какво точно се прави.... Щом трябва - ходиш, какво да правиш. Ние кръстихме Борис когато беше на 40 дни, точно преди две години на Св. Антоний, като се сетя токава каква жега беше, а сега колко по-хладно в сравнение с тогава... Странна работа. Е, вече се оправи, вчера пак къпахме Бобо на терасата... но не е като минали години.
Хайде, целувки и до скоро

# 162
  • Мнения: 2 804
Добро утро и от мен!
Главоболието явно ми е от недоспиване щото и днес ме треска ма както и да е ,немога да пия много лекарства щото кърмя .
Бимба радвам се за теб и съпруга ти ,че ще си имате скоро момиченце да ви е живо и здраво пък второто дано да е момченце .
Аз също страдам от ниско кръвно лятото даже и припадах пред един от големите супермаркети ма добре че Юссеф беше с мен викаха ми бърза помощ оказа се че е 60/30 след като вече се бях посъвзела та ме караха в окръжната болница бе беше поредния скеч аз със детенце на 5 месеца ,багаж ,количка и мъж ми всички в линейката.
От болницата мъж ми се прибра да остави багажа мен ме сложиха заради детето в отделна стая и след обстоен преглед с линейка ме върнаха у дома.
Дессита , и ние сме на тая фаза  знае всичко , говори всичко, но на гърнето неиска да си върши работата а в памперо ипосле ми бяга за да си донесе салвиетини и памперс да я сменям.Дано скоро се размисли , че идват жеги и аз ще пукна от тая неприятна миризма на памперси мръсни.
Ние не правиме таратор щото не сме му много навити , а мусака си правя само за мен и Самира или като ми идва някоя приятелка на гости за обяд.Моето съкровище не яде кайма  и ориз та малко ме нерви, но нищо здраве да е.Иначе умира за риба в какъвто и да е вид та предимно това се яде като е почивка.
Толкоз от мен приятен слънчев ден на всички ви!
  bouquet

# 163
  • Мнения: 6 167
ето ме и мен)
Бимба, сега прочетох за момиченцето, което чакате)) страхтно, май и аз искам момиченце един ден. много повече знам какво да я правя, отколкото едно момченце, но както и другите са казали - да са живи и здрави само е важно, другото е щастие до безкрай)

Деси, не се вманиачавай, Бобко ще се научи. мисля, че ако той усеща, че това е нещо страшно и застрашаващо няма да може да се отпусне ( незнам дали съм права). ако го рестриктираш незнам дали няма да получите обратен ефект. Съжалявам, че се бъркам, просто си разсъждавам. новите теории ( които не подкрепям особено) казват, че детето само се сеща в един момент , тоест тази нужда а осъзнава естествно и по-късно ( към 3г).
имам позната, която имаше до гърнето любими книжки на дъщеря си и това я мотивираше повече да ходи там. та все ходеше там да 'чете'.
при нас ( в БГ) ги учат по-рано., защото нали.. цената на памперсите, приемането в детска градина и тн..
ще му хванете цаката!


имам колело)) леле страхотно е! просто ще го снимам. алуминиево, червено..
елегантно е , но не е нежно, ( т.е като за голяма жена като мен)), дамско, градско, 21 скорости...та ще влизам във форма скоро!

освен това днес спечелих около 1 милион точки пред свеки и баббо, защото окосих тревата в общата ни градина, тоест с помощта на Дамиано. двамата бяха просто на 7то небе как се справяме младите.. почустваха се понесени на ръце просто))
а и ние малко фитнес направихме , и спестихме на свеки 30 евро за човек да идва.винаги се чудя колко малко всъщнос му трябва на възрастния човек ( те са на по 75).

даниела, кръвно 60/30 не знам просто какво е - това е като права линия..ниското кръвно е точно толкова опасно, колкото и високото ( аз съм хипертоничка) , та си го мери редовно. ние, срам не срам младоженци,  с пари, които дядо ни даде за сватбата си купихме апарат за кръвно.
освен това тук на мен климата ми влияе много и в много посоки, така че решихме , че един апарат е полезен.
сещам се за оня филм с Джак Никълсън и Даян Кийтън за стария ерген ( Никълсън), които като бяха вече в кревата за секс тя първо му премери кръвното  Joy паднах от смях.

следобяд ще мия колите , защото имат нужда, тоест днес е голямо физическо!

поздрави на всички, лек и усмихнат ден





# 164
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
ето ме и мен,ве не успявам да стигна до тук,прочитам и за отговор не ми се дава време.
Бимба честито момиченце  stork-girl аистина е много хубаво д аимаш дъщеричка,както казва Лени много повече знаеш какво да правиш с нея отколкото с един мъж и за игри и за обличане  Grinning
Деси,малкия ще свикне да прави работата където трябва,просто търпение се иска знаеш.аз отсега уж приучавам малката да ходи на кукото,слагам я по два пъти на ден-сутрин като станем и следобед.понякога сутрин си вършим дружно работата,аз на тоалетната чиния тя на кукото до мен и размахвайки четката ми за коса  hahaha и аз да дам акъл по този повод,не че са ме питали  Blush може би ще е добре да не му показвате,че много се разстройвате от факта,че все още не отива сам на тоалетната,всичките предупреждения разбира се си остават,но като свърши работа в пампата-мълчание и край.така ще се чувствва по малко притискан и един вид отпада задължението да отиде там,става като негово собственно решение.повтарям,не че съм минала по този път де,отвреме на време препрочитам по някоя книжка за възпитание и си формирам мои си теории
Лени честито колело,давай снимка,че се каня и аз от сумати време да купувам,но миналата година с корема,после бебето,дойде и зимата,но до есента и аз се обзавеждам.та да видя и да съставям мнение,защо са необходими толкова много скорости?
а апаратчето за кръвно си е и малко за младоженци,докато си  preggo се налага и кръвното да държиш под наблюдение  Wink бравос за салатките,казвам ти недей са срамува,човека с такова желание явно ти ги дава
обяснете и на мен за БТВто по интернет  newsm17 моля аз гледам само на запис,за това ли става дума или мога и в реално време?
вярно че в Асизи се е венчал Борис,все с ечудих откъде ми звучи толкова познато този град,а съм завършила история и не можах веднага да втасам  Embarassed
и последно за желатина-странно ми се струва да ти го поръчват от тук,Лени,че най-малкото което е по скъпо излиза,пък и на кило,дори и за ресторанти да речем...използва се малко количество,не знам чак толкова големи разфасофки да има.иначе занм една чудна торта,без печене със желатин,става много лека и щади фигурата  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт