Мами в Италия 8

  • 13 931
  • 309
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 425
Лени, в нашата къща мачовете не са напочит  Party  И сега мернах Цум и ми стана мило (във филма) Cry Иначе италианските филми не ги гледаме ...нещо много шепнат  hahaha 
Деси,Петя е Петюча!Но тя тия дни се изгуби?!Аз простирам в кьострата...2 от теловете са ми под стрехичка и сега и за другите ще има пластмасов навес!
Амимомми, може ли някое по кратко именце да споделиш,че много се узорвам докат налучкам ника  Blush Сподели каква ви е пералнята!На нас също ни предстои,но мислим да си купим със сушилня!
Гери,дъщеря ти как е?
Пиколинааааааааааааааа,айде бе какво стана с тез изпити???
Лека от нас  Tired



# 271
  • Мнения: 2 804
Буона сера а тутти !
Днес получих поредната кофти новина открили са на майка ми рак на гушата и на дванадесетопръсника,проблема е че всички крият всичко от мен и няма от къде да взема повече информация за ситуацията.
Знаете ли как са им преводите на тия болести на итал. че искам да прочета някои и други работки в компютъра за тях?

Купихме пералня днес,невероятна е ,супер технологична и безшумна и днес цял ден я гледкам и и се чудя точно като  абориген огледалце. #Cussing out
Честито Flutter!
Дессита , аз няма проблеми със сушенето обикновено все се намират няколко часа в които да не вали ,тогава пера и простирам навън после премествам на сгъваемата сушилня в хола имам и сухо помещение но не ми е удобно в него.
Буона ноте .

# 272
  • Мнения: 6 167
Добрутру)
черпя капучино, кафе.. на който каквото му харесва.

Данела, сила ти желая. И вяра. на теб и цялото ти семейство в БГ. Голям път и борба, най-вече за майка ти.  Дано по-скоро да го махнат, за да се върне към нормален живот.
....
Кала, нищо не си изпуснала от снощния футбол, аз гледах с 1 око, това да вкараш гол, автогол и да ти изгонят играч за 2 минути рядко се вижда в един мач. Сега да паднат от Чехия ( Италия) и айде всички у дома.  Никакви безплатни телевизори за никой... Joy ( има една реклама, ако станели световни имаш шанс за безплатен тв, ако участваш еди къде си).

Ние днес ще ходим на плаж. За пръв път в Италия ще се съблека по бански..хехе. Тук хората дали много се заглеждат?!) В БГ не ми дреме и си ходя спокойно, тук би трябввало да са толерантни към красавици талие комоде кат мен  Whistling

Айде стига от мен!
Буона Доменика!

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 11:19 от Lennie

# 273
  • Мнения: 2 804
Кафето е от мен  Coffee.
Мерси за подкрепата!
Аз съм ходила на плаж Порто Д-Асколи , Сан Бенедетто дел Тронто , Фалконара , Нюмана ,и на воден парк и независимо от туй че съм дебела никой не е реагирал да ме зяпа или да кументира .
Ленние,спокоино си ходи и се весели.
Къде ще ходите?
Ходила ли е някоя от вас в Genova,във водния парк?
Имате ли информация дали е хубаво искаше ми се да отидеме , но пристигнахме късно следобяд в града и трябваше да останеме до другия ден та се отказахме и сега ме е яд.
Другата година обаче мисля да не пропуснеме възможноста да го посетиме , че ни е далече и не може от тук да се юрнеме само заради него пък като ходиме при свекървами от там хващаме кораб и се връзва идеално .
Приятен ви ден  от мен.  bouquet
 

# 274
  • Мнения: 6 167
Даниела,
не съм ходила там, но ако не сте ходили в Мирабиландия задължително отидете с децата. ако са под 1.10 май влизат безплатно.
имат сайт.
страхотно е, ние ходихме миналото лято.
има и водни атракциони и тн.
по магистралата анкона-болония и право насам!  bouquet

ние на плаж на Милано Мариттима , или Червия ( най-близкото възможно).
но понеже незнам дали водата става за къпане май ще предпочета да отидем на басейн.
не мога само да се пържа. искам водааааааа

  bouquet

# 275
  • Мнения: 2 804
Мирабиландия е в Ричоне ние там все отиваме късно и влизаме само във водния парк ,голямата ми щерка е много щастлива като я водиме там .Вече сме ходили 6-7 пъти за 2 години.
Със сигурност е готино като го гледам от далече ми харесва бая .
Юссеф(съпруга ми) иска утре и ние да ходиме на плаж заради Самира тя е влюбена във водата,като се къпеме с рев излизаме от ваната даже напоследък  и правя само душ щото после не ми се събира вода 1 час .
Тук и много кофти че в баните нямат сифони !
И вашите бани ли са без сифони ?

# 276
  • Мнения: 764
Здравейте,отново на вси4ки  bouquet
Компа ми праве6е проблеми и не влиза6е в форумите,голям ад.Сега хеля го оправихме с 100 зора и про4етах малко по диагоналната система.Поздрави на новите моми4ета,да се обадят ако искат.
Аз пак да ви се похваля 4е 6те ставам леля,в смисал не 4е сестра ми ,която е бременна пак е забременяла Joy hahaha Joy hahaha,ами забременя сестрата на мъжа ми.Правиха ин витро,което излезе успе6но.Утре е на ехограф да видим колко мъника са вътре,4е и сложиха 3 оплодени яйцеклетки.
Една мама пита6е дали има тук пюрета,трябва6е да и обясните 4е има да,ама не като на6ите в БГ.Или поне такива са рядкост.Има Така наре4ената паппа пронта,но обикновенно 2 или 3 вида и е доста скъпа,към 2евро.Вси4ко останало е пасирани зелен4уци или пасирано месо,които по ни6то не прили4ат на на6енските зелен4укови или месни пюрета.Те са пригодени към ит.метод на захранване т.е. смесват пасираните зелен4уци с месото /или без/ с бульон и оризов крем.Аз зелен4уковите си ги правя сама.
За гърнето и аз имах много проблеми с баткото,така и не иска6е да ака вътре,до една пределна възраст,ина4е пи6ка6е и си спомням 4е на 1год.спе6е без памперс.Просто се събужа6е сутрин със сух,пи6ка6е в гърнето и така ре6их направо да му го махна.За през деня нямам спомен кога го свалих.Затова сега от както малката стои добре седнала и купих гърне и ве4е поне 10 дни мога да се похваля 4е сме изтървали само 2 акита LaughingКато я видя 4е се напъва и я слагам веднага.Не е ни6то осъзнато естествено,но с времето 6те се нау4и.Въпроса е да свикне с гърнето,като с 4аст от предметите,които я заобикалят.
Какво друго да ви кажа?Тук в Рим е голяма жега,не се ди6а.Малката спи по едно боди и много 4есто отвита.Верти се като 6ило в леглото си и я намирам в най разли4ни положения.
Хайде,целувки на вси4ки и дано пове4е не ми прави проблеми компа 4е #2gunfire

# 277
  • Мнения: 3 425
Буона сера банда!

Даниела,стискам палци да успеете да отидете до Бг скоро...да не кажа навреме  Praynig
Лени,как мина плажа?Водата как е при вас?
Италина, Честито ти за полеленяването ....дано всичко е наред!И един супер нетактичен въпрос:В Италия го правиха и цена?Ами банда аз съм досадна с тия пари,но някои обичам да ми се говори с цифри...пряко и откровено...без шикики микики  Flutter
Лека от нас и Успешна седмичка   bouquet
 


# 278
  • Мнения: 5 476
Буонджорно на всички!  Hug

Честит рожден ден на Петя и от мен!Много щастливи мигове й желая!   smile3525

И честит бъдещ племенник на Тони!  Hug  bouquet

няма да пиша повече ,че имам страхотни болки в китките на ръцете и едното ми око е възпалено.. Twisted Evil
Лека и успешна седмичка на всички!
  bouquet

# 279
  • Мнения: 6 167
Добро утро !
Много хубава седмичка ви желая  Peace

Калче, не ходихме на плаж, защото на мен ми идва винаги в моментите, в които не трябва. Прекарахме неделята аз пред ЛОСТ , а вечерта ходихме на един гастрономичен фестивал наблизо,  на който не се случи ( и видя) нищо особено. Наблизо явно е живял някакъв готвач , известен с романьолска кухня и сега всяка година в това село правят. имаше много хора, нагиздили се като че са на Приморско вечер...

Аз ( може от хормоните) изведнъж се сетих, тоест някак си подсъзнателно усетих, че ще бъда в Италия до края на живота си.
Стана ми доста странно.
Вие как приехте тази мисъл?
Все още не мога да приема тази къща за моя, товя място за дом и тн.



 bouquet


Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 10:24 от Lennie

# 280
  • Мнения: 2 427
Добро утро момичета!Как сте?Аз добре.От както сам бременна ставам все по рано сутринта.През април докато биах в Балгариа за един месез ставах (без никакав будилник)в 6-5.30.h сутринта и всички биаха изумени застото от как се помниа за да стана рано сутринта ниакои триабваше да ме изрита буквално със шутове от леглото,кисела като кисела краставиза поне парвите 3 часа.
Лени,мила не разбрах точно за каква носталгя говориш и с риск да се изложа че ти говоря за съвсем друго нещо ще ти споделя, че и след 5-тте години блажен живот в Италия все не мога да се измакна от това гнило чувство в душата ми,не мога  да го определя нито като чувство на вина ,нито като носталгия или депресия.Някакъв микс от всичко това.Имах една приятелка българка на която споделяки това(тя също живееща в италия)приемаше със присмехулност.Не знам ,има хора които се чувстват комфортно и за които би било странно че високия стандарт на живот не ми е удобен че не се чувствам на 100% тук.Но понякога като се замисля и ми става страшно.Тук някак си се чувствам сама дори и в присъствието на сапруга ми.Мисля  за хората които са ме обичали и които съм оставила там,баба ми която толкова много е свикнала с мен и толкова много ме обича и която не искам да си помислям че ще загубя един ден.
Много често сънувам че спя в нейната красива селска къща в стаята пълна със топла сланчева светлина ... гукането на гугутките в двора.и като се сабудя виждам че се намирам в стая тъмна като в рог от серандите,а и имаме семейство гарги като съседи ,които направо ме довеждат до лудост .Но това е живота,рано или късно всеки прави своя избор,и едва след 30 години брак бих могла да кажа дали си е заслужавало да оставя семейството си заради този човек.Като мисъл е много хазартно. Heart Eyes
Иначе пералнята е една Аристон Акуалтис,не е от най- скъпите,но е наистина чудна(особенно след онази 5 годишна Електрохаус която ползвах до сега).Най-хубавото в нея е ,че пере 7.5 кг пране,а всеки който ме познава ,може да потърди че прането е едно от любимите ми домашни занимания.Пера като луда.
Освен това центрофугата работи от 400 до 1000 оборота(?! така се казваше?!)на минута,и дрехите излизат наистина влажнички а не мокри.Центрофугата не мачка чак толкова и сега не се налага да гладя всичко.
Иначе простирам в двора.Ние сме в къща ,доста удобна от една страна (от друга....)Имаме и закрита част доста огромна тип портико,където се простира когато вали.

# 281
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен;)

Моля мамитата да се изкажат за пюретата(зеленчукови и смесени)- какви са и дали са вкусни и как ги приемат децата?Аз нямам опит с тях, купувам само плодови от време на време и месните засега!

Гери,почивай си;)Не стои много пред компа!Аз като стоя кратко и нямам нужда от очила(+0.50)...всичко идва от предозирането  #Crazy
Аммимоми,ранното ставане е типично...имаше дни,в които спях до 5 сутринта и после бодра и засмяна на балкона се печах;)

Лени,на мен носталгията сякаш ми е чужда...не я чувствам!Понякога ми става тъпо,защото ми липсва Бг ежедневието...тук е различно,но пък плюсове и минуси има навсякъде!Италия не е толкоз развита  и луксозна страна...поне средната работеща класа!Де да знам...аз не ги мисля толкоз тез неща...живея там където е сърцето ми!Ина4е ако се бях опънала да си остана в Бг нямаше да съм тук в тази реалност!Аз определено имам предрасъци към сегашното ми ВКЪЩИ,защото ми е малко дисконфортно от някои личности!Правят се доста компромиси,а дали си заслужава?!Отговора след 20 години  Crazy ,но пък всеки си носи кръста  Hug
Момичета знаете ли сайт, където има календар с фестите в Италия?На нас ни се ходи,но катп не знаем кога и къде!
Весел ден   bouquet


# 282
  • Мнения: 2 427
Здравей Даниела.Опитай да търсиш информация за този вид рак като зададеш в някоя търсачка carcinoma-tiroide или tumore -tiroide.За дванедесетопрастника търси информацията по обобщена като carcinoma gastrico.                                                                          http://www.ao.pr.it/oncocomm/

# 283
  • Мнения: 6 167
Благодаря Кала, Ами ( може ли така, че е дълъг ник-а ти).

аз незнам дали това е носталгия, по-скоро не, защото тия гледки, които гледаме от никове и тн. не ме натъжават в смисъла да искам да се върна.

по-скоро осъзнаване, че избора е направен и лек страх от това.
като бях в БГ всичко беше пред мен.
от софия за където си поискам , възможностите бяха безброй. т.е избора беше голям, понеже бях сама.
обаче, взет веднъж толкова труден избор - да бъда тук, усещам носталгия към
свобдния ми избор отреди 6 месеца.
тоест, това е като присъда - ето тук, Форли, имаме това , за което Ами говори - добър стандарт, къща, пералня с 1000 оборота, нови коли и тн. Хубаво е всичко, много хубаво.
Но видях един надпис в центъра на една стена " Този град е като затвор с отворени врати'. т.е не го разбрах, но се замислих.. за това, че избора вече е направен. И точка.

Аз много харесвам Форли, това е толкова красиво място,хората са супер мили, оттук има хубави места и дестинации наблизо, както и Болония, която е наистина интелектуално място е на една крачка.  А толкова дървета не съм виждала в живота си. Това е рая на дърветата.  За цветя не искам и да почвам да говоря. Очите ми са пълни с красота.
Хората нямат нищо 'селско' в себе си, отдавна са прескочили в модернизация,  технологии и тн.

И все пак имам едно чуство, за затвор с отворени врати. Сторен избор.
 
объркано стана, просте, карам ПМС тежко))))
  bouquet

# 284
  • Мнения: 2 804
 newsm45 Майка ми е починала тази сутрин!
   Почивай в мир мила мамо!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт