Нещо разхлабващо за кърмеща мама

  • 2 982
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Първо - честито бебче   bouquet
Имах същия проблем още докато бях бременна и не ми помагаха никакви течности, пресни млека, овесени ядки, дуфалак, круши и пр. Като родих стана още по-зле защото шевовете ми бяха прекалено стегнати. Беше ми трудно да ходя, камо ли да а..м. Като видях накъде отиват нещата още в болницата поръчах да ми купят "Балон за клизма" от аптеката (струва 4-5 лв.).
Та, не бих казала, че е приятно , но пък за сметка на това е ефективно  Laughing Като ти паднат шевовете си продължаваш както си знаеш Simple Smile
А за да не те болят шевовете толкова пробвай да кърмиш легнала.

# 16
  • Мнения: 422
Здравей,
честито бебче първо!  bouquetДа ти е живо и здраво Grinning
И аз го имам този проблем ..още по време на бременността ми се появи..та до ден днешен ..
Притеснявах се да пия разхлабителни или някакви по специални чаичета и започнах да ям всяка сутрин по една лъжица мед на гладно и след това си правя чай от лайка.Много ми помога.Повече течности и круши и сливи също ми помагат.
Успех и дано приключи този проблем възможно най-бързо!:)

# 17
  • Мнения: 1 353
Аз съм пила дуфалак. Педиатъра ми го предписа

# 18
  • София
  • Мнения: 2 164
Честито бебче   bouquet
Имах същият проблем, защото се наложи да пия и Тотема следа раждането. При мен бяха 12 дни  Close Пробвах какво ли не, но ефект имаше само от шоколадчетата. Знам, че не се препоръчват, когато кърмиш, но нямаше друг начин  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 3 521
При мен помагат много смокините_ям неограничено количество(сухи/попарени или пресни), овесени ядки, но приготвени с вода_сутрин една голяма порция и след обяд пак, и по 3 активии дневно(в началото) сега по 1 Peace.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз пих Дуфалак в началото след като родих. После Активиа. Сега най-бързо ми действа шоколад. Две блокчета и съм готова.

# 21
  • Мнения: 723
И аз имах този проблем, изпробвах какви ли не съвети - чай с мед сутрин на гладно, сушени сливи, много плодове, вода, изобщо всичко, което ми казаха...Нищо не ми помогна, и накрая съвсем случайно открих, че адски разхлабащо ми действат орехите - 100-200 грама на ден, и направо забравяш за всякакви такива проблеми (а и са много полезни, особено при кърмене). Отразяваше се разхлабващо и на малката, но не като Бизалакс-а, който ми дадоха в болницата...Сега също ям орехи при такива проблеми и ми действат безотказно, а на мен иначе дори шоколадче 'Комфорт' (цяло) не ми помага...

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
При мен много помогнаха овесените ядки и мюсли з закуска.
Пробвай компот от сини сливи.
  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 4 381
Най-добре ми се отразява сутрин на гладно 100г топла вода и после си хапвам попарени овесени ядки с лъжичка ленено семе. В болницата ми даваха Рициново.

Общи условия

Активация на акаунт