За фрапето

  • 13 652
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 407
Цитат
аз слагам половин лъжица чаена neskafe gold и лъжица и положина захар,две лъжички мляко и разбирам.таква гъста пяна става-бетон


Аз пък като разбивам с прясно мляко получавам много рядка консистенция. По принцип знам, че истинското фрапе се прави като към захарта и кафето се добавят 1-2 ч.л. вода, разбива се хубаво (получава се много плътна пяна) и след това се долива с вода /за черно фрапе/ и мляко /за бяло фрапе/, като вече не се бърка.
Количеството вода играе важна роля за образуването на качествена пяна - ако е малко, няма да образува дотстатъчно пяна. Ако е прекалено много, то образуваната пяна ще има твърде рядка консистенция.
Млякото се налива винаги след разбиването на кафето,захарта и водата, защото иначе пяната губи стабилността си.
Ето го моето фрапенце:



Не изглежда като тези, които ги сервират по заведенията, но аз не обичам с чак толкова пяна.

# 31
  • Мнения: 952
Момичета, благодаря на всички за идеите и рецептите. Аз обичам бяло фрапе и точно с едно такова бих искала да Ви почерпя   bouquet

   

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз да попитам - продават ли някъде чаши за фрапе?

# 33
  • Мнения: 27
АЗ НЕМОГА ДА СИ НАМЕРЯ МИКСЕРЧЕТО ОБИКОЛИЛАСЪМ ДОСТА МАГАЗИНИ В ПЛОВДИВ ИНЯМА НЯКАДЕ НАМИРАМ НО С БАТЕРИЯ А АЗ ИСКАМ НА ТОК АКО НЯКОЙ ЗНАЕ НЕКА ПИШЕ

Общи условия

Активация на акаунт