мола

  • 2 120
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 300
Защо си мислите, че не съм си правила?! ВСИЧКИ възможни в България изследвания съм направила, вкл генетична консултация, но резултатът все е - неясна причина, случайност (защото ситуациите на загуба бяха различни). За едната година четох в статиите в Зачатие. А иначе се ядосах, че някой ми дава акъл да спра да се интересувам, като това си е мое изконно право - просто ако някой има да ми каже нещо, да каже, ако някой няма - да не казва, а не да ми омаловажава любопитството като онези лекари, които мълчат като пукали, защото е обидно. Между впрочем, моят лекар, който знае за трите несполуки, като ме видя на контролния преглед, ми каза спокойно да пробвам пак след 3 месеца, което е нормален минимален срок като гледам тук по форума.
А само на Мариета искрено поднасям съболезнованията си, ще погледна пак в линка, за който тя е споменала по-рано

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Благодаря,Майска  bouquet!Мисля,че вече успях да го превъзмогна...Сега чакам да минат 6-те месеца/вече почти 5!/ и пак да пробваме Wink!Стискам ти палци следващия път всичко да е наред Praynig!

# 17
  • Мнения: 300
Моля! Embarassed
А защо се напълнявало от фолиевата киселина? Аз даже се чудя и защо някои бременни повръщали от нея...
Иначе това за 6-те месеца го препоръчват и без мола, та затова се питах защо в Зачатие пишат за 1 г. при мола, значи какво ли се чака повече?

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ами фолиевата киселина си е витамин,а на мен всяко витаминче ми се залепя-явно е до организъм.Аз също четох това в Зачатие,но лекарят ми е категоричен,че 6 месеца са достатъчни/стига ЧХГ-то скоро да влезе в норма,което значи,че молата се е изчистила/,толкова са пазили и другите момичета с мола.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 123
препоръчва се 1 година ако е имало пълна мола-прочети добре.Трябва всеки месец да се следи ЧХГ и ако то е наред,може да се започне бебеправене и по рано.
 При мен от ехографа също имаще съмнение за мола,но хистологията го отхвърли.
 А това с месеците пазене-мисля че за всеки този период е различен-зависи организма ти ,кога ще се възстанови.На мен след лапароскопията цикълът ми се нормализира до 36 дни ,а след аборта(24.01) ми е дошло само веднъж и то предизвикано с лекартва(а минаха почти 6 месеца).Така че кво като бебеправим-аз овулация познай ,колко имам.

# 20
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Защо си мислите, че не съм си правила?! ...
Извинявай за въпросите и за това, че не мога да гадая, какво си правила. Просто никъде не си споменала за имунулогични и генетични изследвания, а все пак 3 аборта или има някакъв проблем или просто нямаш късмет.

# 21
  • Мнения: 90
Защо си мислите, че не съм си правила?! ВСИЧКИ възможни в България изследвания съм направила, вкл генетична консултация, но резултатът все е - неясна причина, случайност (защото ситуациите на загуба бяха различни). За едната година четох в статиите в Зачатие. А иначе се ядосах, че някой ми дава акъл да спра да се интересувам, като това си е мое изконно право - просто ако някой има да ми каже нещо, да каже, ако някой няма - да не казва, а не да ми омаловажава любопитството като онези лекари, които мълчат като пукали, защото е обидно. Между впрочем, моят лекар, който знае за трите несполуки, като ме видя на контролния преглед, ми каза спокойно да пробвам пак след 3 месеца, което е нормален минимален срок като гледам тук по форума.
Здравей, виждам че си долу горе на моето дередже/както се казва/Аз имам три поредни помятания по различни причини
1-Мисед
2-Кухо яйце
3-Извънматочна-Която си мислеха че е гроздовидна/моларна бременност/Когато ме гледаха многократно на УЗ се виждаше образование с неправилна форма и размери.Влязох за кюртаж с диагноза Моларна бременност след като ме кюртираха и пуснаха но не за дълго след 4 дни влязох по спешност с руптурирала/спукана/ лява тръба и почти умряла.Ако някой ме пита сега бих се заклела че с очите си видях това неправилно образование и също че не видях нищо което да е нито в левият рог на матката нито в десният./вече съм почти спец с УЗ-то/В крайна сметка се оказа че си е било чиста ивънматочна бременност/разположена в левичт маточен рог/.
Години наред си блъскам главата с хиляди въпроси защо се е получавало така обиколила съм доста места Лекари,Лаборатории.И изводът до който стигнах е следният "ТОВА СА ВЪПРОСИ НА КОЙТО НЯМА ОТГОВОР-ОСОБЕДНО КОГАТО БРЕМЕННОСТА СЕ ЗАГУБВА ПО РАЗЛИЧНИ ПРИЧИНИ АКО ПРИЧИНАТА Е ЕДНА И СЕ ОТКРИЕ РАБОТАТА Е ПОЧТИ ИЗПЕЧЕНА А ПРИ ТАКИВА КАТО МЕН Е НАПРАВО НА СЛЯПО"
В крайна сметка при мен се откри леки отклонение при МАТ и NK клетките та за сега мирясах с терзанията /но за съжаление след всичките ми неудачи вече и тръбата която  беше останала се скапа и сега си чакам инвитрото.
Всички тук се хващаме като удавници за сламка ту изпадаме в дупки ту се ентусиазирваме и така животът е една безкрайна борба ако не са трудностите с репродукциите то ще бъдат други.
Пожелевам ти успех.
Не си втълпявай разни болежки.
Намеря лекарят на когото ще вярваш и давай смело напред.

# 22
  • Мнения: 300
Как така се е СКАПАЛА тръбата?!
Ох, усещам аз, ама къде да го намеря тоя лекар, то колко ли не изръшках!... Пък и нямам много време....

# 23
  • Мнения: 90
Тръбата която ми остана е срастната зад яйчника/с безвъзвратно увреден фимбрален апарат/което е на практика невъзможно за корекция и това е само една от поразиите в корема ми абе не ми се припомня всичко било в ципи и преплетени черва.
Аз загубих 5 години в ходене по както се казва"Квартални гинеколози"тъй като съм от Стара Загора и когато вече последният ми лекар вдигна ръце от мен "изнудих" го да ми направи лапароскопия с уговорката че с диагнозата от нея заминавам в специализирана репродуктивна клиника.Защото за 3 години той се изчерпа откъм стимулации аз забременявам и съответно следва кюртаж. Иначе е блестящ хирург.Думите му бяха "Аз направих всичко по силите си но възможностите ми се изчерпват до тук".За съжаление рядко има такива лекари.
Само с едно посещение в избраната от мен клиника с всичката ми бумащина няколко думи и изследвания разбрах че всички тези спонтанни аборти извънматочни бременности са можели да ми се спестят/ако съм отишла там по рано/но така е.Аз съм привърженик на две фрази в който намирам стимул"Помогни си сам за да ти помогне и Господ" и "Нищо не е случайно"

Събери мнения за всички АРТ клиники порови из форумите тук и в Зачатие виж къде ходят момичетата.Отсей положителните и отрицателните мнения за различните лекари и действай.
От сърце пожелавам успех на ТЕБ и НА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ който неволята ни е събрала тук.
Поздрави.

# 24
  • Мнения: 300
Виж сега, то не е и май само до клиниката. Защото последно бях в реномирана, в най-голямата, но пък може лекарите в нея, на които попаднах, да не бяха съвсем по моята част...А нали се сещаш как биха ме прехвърлили на друг колега или съответно как аз бих се прехвърлила...

# 25
  • Мнения: 217
Здравей Майска,аз имах моларна бременост която завърши със спонтанен аборт в 12 г.с ,след аборта хистологията показа ,че е била моларна -преди това никой не беше видял макар ,че ме гледаха 3-4 пъти за това време.
С тази бременност само ми се гадеше ,не съм повръщала след нея имам една нормална бременност и сега чакам второ детенце и с двете повръщах ужасно много да края на третия месец.
И другото нещо което беше различно е ,че имах коремче още в 10-11 г.с с молата ,това ми обясниха ,че е нормално защото молата растяла по-бързо.
При мене беше доказана пълна мола и ЧХГ влезе в норми два месеца след кюртажа ,пазихме се общо 6 и започнахме опити,забременях на третия месец след като спряхме да се пазим и беше нормална бременност ,сега отново съм бременна с нормална бременност.
Молата много рядко се повтаря .
Желая ти най искренно след шест месеца да се похвалиш с една нормална бременост ,а след това и с прекрасно бебче.

# 26
  • Мнения: 300
а защо след молата изобщо трябва да се чака поне 6 месеца? Какво става при мола, ако не се чака толкова?

# 27
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Майска,от това което прочетох знам,че ако не се изчисти добре, молата може да обхване и други органи като доброкачествен тумор - това са така наречените трофобластни разраствания.Затова трябва по-продължително време да се следи нивото на ЧХГ - при частична мола 6 месеца, а при пълна даже и година.Ако ЧХГ не е в плато, не нараства, а спадне в нормални граници за небременни жени/от 0 до 5/,значи молата се е изчистила напълно.Лекарят е този,който ще прецени най-добре колко време трябва да се пази.И на мен ми се иска още сега да почваме,но рискът е много голям.По-добре бавно,но славно,както казват старите хора...
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт