защо наричате мъжа си мъжО?

  • 5 728
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Форумски жаргон...  Simple Smile

1-во е по-кратко от мъжът ми (или пък бащата на децата ми),
2-ро е удобство, когато не знаеш пълен или непълен член да използваш,
3-то - ако някои го намират просташко, за други може да е забавно.

# 76
  • Мнения: 696

А от тези дето Лео е дала не знам как се превежда от форумски жаргон
лелката
Т
к...р

Помогнете ми с превода Wink

Т - температура
лелката  newsm78
к...р -  Embarassed


Да добавя и моята дразнеща думичка "детенце" - нечленувано. Детенце направи това, детенце беше болно  Confused newsm78

И на мен "детенце" изобщо не ми харесва, звучи ми много превзето.

# 77
  • Мнения: 7 474
бъчи ,
Като ми дойде лелката - и аз много се чудих какво е това = М !

А к...р ,може да е кантар например! Mr. Green

# 78
  • Мнения: 924
Ами не го наричам "мъжо". Като обръщение към него ми звучи доста грозно. Като за форума става.

# 79
  • Мнения: 539

А от тези дето Лео е дала не знам как се превежда от форумски жаргон
лелката
Т
к...р

Помогнете ми с превода Wink

Лелката -менструация  Wink идва на гости веднъж месечно (равносилно на М)
Т - температура
БТ - базална температура

# 80
  • Мнения: 696
бъчи ,
Като ми дойде лелката - и аз много се чудих какво е това = М !

А к...р ,може да е кантар например! Mr. Green

Tова за лелката никога нямаше да го отгатна.

А к..р може да е също кир, куриер, катинар, ама и аз не знам кое точно, та затова  Embarassed

# 81
  • Мнения: 1 111



Да добавя и моята дразнеща думичка "детенце" - нечленувано. Детенце направи това, детенце беше болно  Confused newsm78

И на мен "детенце" изобщо не ми харесва, звучи ми много превзето.

Тези два коментара напълно съвпадат с моето мнение.
 А пък "мъжо" и аз не употребявам.Но понякога чета постинги, в които добре се получава с тази дума, и други, в които не, зависи от контекста.

# 82
  • Мнения: 1 113
В началото и аз се дразнех и си пишех "съпругът ми", после обаче свикнах и в един момент, когато ме мързеше да мисля пълен или непълен член трябва да му сложа, минах на мъжО.

Ихх...Аз пък мислех че "мъжО" се използва за удобство, на който се чуди пълен или непълен член да използва... Mr. Green

# 83
  • Мнения: 2 040
Аз рядко използвам мъжО, а когато съм го, е  то защото съм прихванала от някоя друга форумка ..т.е. не съм виновна аз  Naughty ама съм от тия, дето все някой друг им е виновен, та ... знае ли се кой прав, кой крив ...  newsm78 Laughing

# 84
  • Мнения: 14 654

Хи-хи, може членувано да се пише мъжОтЪт или мъжОтА Grinning

а може и мъжОто ,както милото примерно .
аз не използвам мъжО (не ми харесва) , не ме дразни ,по-скоро ми е смешно като го прочета някъде - обикновено ме развеселява . а "мъж ми " съвсем не ми харесва ,даже не е смешно

# 85
  • Мнения: 4 965
Защото, докато напиша "благоверният мой законен съпруг", ще си забравя мисълта  Mr. Green.

В тази връзка, в доброто старо време, помня как Бу наричаше нейната половинка Л.С.  Laughing

Мен пък много ме кефи "мойто мъж", защото така говори мургавата сестра, дето ни чисти офиса  hahaha.

Всъщност, нали живеем в свободна държава  newsm78. Мислех, че всеки може да си пише, както си иска. Нали не сме на изпит по литература и не показваме академични знания  Crossing Arms.

Много повече ме дразни нещо, което е неграмотно написано, а не нарочно "изкелифенчено" и думички от рода на "изомявам", "упурит" и т.н. или написани отделно "ходих ме", "говорих ме".

# 86
  • UK
  • Мнения: 1 334
Наричам го мъжо когато ме мързи да пиша съпругът ми. Някак си не ми се иска и постоянно да го наричам по име във форума. Не знам защо, не ми идва отвътре. Не виждам нищо лошо, в реалния живот не го наричам така.
В английския форум използват dh, т.е. dear husband  Grinning

# 87
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Защото, докато напиша "благоверният мой законен съпруг", ще си забравя мисълта  Mr. Green.

В тази връзка, в доброто старо време, помня как Бу наричаше нейната половинка Л.С.  Laughing

Мен пък много ме кефи "мойто мъж", защото така говори мургавата сестра, дето ни чисти офиса  hahaha.

Всъщност, нали живеем в свободна държава  newsm78. Мислех, че всеки може да си пише, както си иска. Нали не сме на изпит по литература и не показваме академични знания  Crossing Arms.

Много повече ме дразни нещо, което е неграмотно написано, а не нарочно "изкелифенчено" и думички от рода на "изомявам", "упурит" и т.н. или написани отделно "ходих ме", "говорих ме".

 Peace

# 88
  • Мнения: 5 577
Предлагам да се направи речник за непросветените-0
мъжо
педи
бебка
М
свеки
лелката
Т
к...р
............ и др. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Добавям - АМ
АДАПТЕ
АКИ


Иначе много ме кефи и детенце - така е, някой се дразни от едно, друг от друго.

# 89
  • Мнения: 7 474
Предлагам да се направи речник за непросветените-0
мъжо
педи
бебка
М
свеки
лелката
Т
к...р
Ам
Адапте
аки
БТ
............ и др. Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 10:31 от Leo

Общи условия

Активация на акаунт