На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 16

  • 119 247
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 46
Моля, кажете, петък ще работят ли магазините и пазара?
На 17-ти бяхме на пазара в Одрин и по уредбата постоянно говорят нещо. На няколко пъти казаха на развален български, че пазара ще работи на 4-и ден на байряма.

# 721
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Rangel22, за пореден път...
1. Тегленето на пари от банкомат в Турция може да е от много неизгодно (споделиха се такси около 6 лв. за суми от типа на 100-300 лири, а мисля, че има и по-високи) до напълно безплатно (ако картата е на Уни кредит, а банкоматът - на Yapi kredi). Няма еднозначен отговор, проучи си условията и тарифите на твоята банка.
2. Синият пазар работи в събота. Може би и в друг ден (беше писано по-рано, че на двата пазара и в други дни има продавачи, но не съм запазила инфото), но точно в петък, когато всичкият народ е на петъчния пазар - надали.

Моля, кажете, петък ще работят ли магазините и пазара?
На 17-ти бяхме на пазара в Одрин и по уредбата постоянно говорят нещо. На няколко пъти казаха на развален български, че пазара ще работи на 4-и ден на байряма.
Ето такава информация имах предвид - конкретно от мястото на събитието.

П.П. Добавка за Rangel22... Стикер за магистралата се купува от PTT станциите. Такива има на някои изходи на магистралата, на граничните пунктове, както и в градовете. Лепи се на предното стъкло, зад огледалото за задно виждане и трябва да бъде залепен и да се мине през гейт на магистралата не по-късно от седмица след първото ползване на платен път. Т.е. може да пътуваш без стикер, но до 7 дни трябва да закупиш такъв и да минеш с него през изход на магистралата, за да ти вземе всички такси до момента. И да няма неприятни изненади.

Последна редакция: ср, 22 авг 2018, 15:04 от beljata

# 722
  • Мнения: 352
Здравейте, аз с питане ☺ чета за реплики на известни марки...а оригинални маратонки купувате ли? Как са цените на Адидас, Найк примерно има ли ги по моловете? Или в някакви специални отделни магазини? Извинявам се ако ми е тъп въпроса, но не намерих сякаш мнение, благодаря.
В големите магазини стоките са оригинални. От магазин Ендер бях купувала юношески маратонки 35 номер на Найк намалени в края на сезона( зимни, през март-април) за 45 лв. Пиша в левове, защото толкова ми излязоха тогава по курса на лирата.

# 723
  • Мнения: 10
Как може да се провери по номер на кола дали имаш предишно задължение за магистрала и къде може да се плати

# 724
  • Мнения: 53
Синият пазар работи ли в петък и от къде се купува hgs стикер ?
Синият пазар не работи в петък .В петък има голям пазар до борсата за препарати.Синият пазар , работи и в ден сряда !

# 725
  • Мнения: 352
Здравейте , детски дрехи и обувки  на изгодни цени освен в lcwaikiki, къде другаде да търся?
Детски обувки и дрехи има в магазин Ender на централната улица. Малко по-нагоре има магазин само за обувки на някакви техни марки.

# 726
  • Димитровград
  • Мнения: 811
Как може да се провери по номер на кола дали имаш предишно задължение за магистрала и къде може да се плати
Тук: https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf#violation
 

Последна редакция: ср, 22 авг 2018, 16:04 от papaone

# 727
  • Варна
  • Мнения: 497
Току-що разговарях с Тавекс, защото винаги начислява такса доставка дори и през Европът. Казаха ми , че вече няма да има безплатна доставка за първа поръчка, защото иначе трябвало да работят на загуба. В най- скоро време щели да го отразят на сайта си. Не че са много три лева , но е редно да го обявят.
Иначе им се обаждах и по друг повод - в профила ми на "Поръчки" ми излиза, че преди 2 години съм купувал злато и дукати за близо 2000 лев,а  аз съм се регистрирал вчера, та сега ще разследват какво става. newsm78

# 728
  • Мнения: 569

П.П. Добавка за Rangel22... Стикер за магистралата се купува от PTT станциите. Такива има на някои изходи на магистралата, на граничните пунктове, както и в градовете. Лепи се на предното стъкло, зад огледалото за задно виждане и трябва да бъде залепен и да се мине през гейт на магистралата не по-късно от седмица след първото ползване на платен път. Т.е. може да пътуваш без стикер, но до 7 дни трябва да закупиш такъв и да минеш с него през изход на магистралата, за да ти вземе всички такси до момента. И да няма неприятни изненади.
[/quote]

HGS стикера се купува от PTT-Bank, защото имат и PTT-Kargo.
Можеш да пътуваш 10 дни гратис --след това следва глоба, която се налага на следващо влизане или съответно сегашно излизане на колата от Турция. Ако сте напуснали страната и не сте взели стикер може да ви купят и пак ще си приспаднат парите--тук срока е 30 дни.
Ето линк с обяснение как става попълването
http://www.bg-mamma.com/?topic=1046625.msg37056930#msg37056930

# 729
  • Мнения: 10
Синият пазар работи ли в петък и от къде се купува hgs стикер ?
Синият пазар не работи в петък .В петък има голям пазар до борсата за препарати.Синият пазар , работи и в ден сряда !
а как е адресът на борсата за препарати ?

Последна редакция: ср, 22 авг 2018, 16:23 от Rangel22

# 730
  • Мнения: 10
Как може да се провери по номер на кола дали имаш предишно задължение за магистрала и къде може да се плати
Тук: https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf#violation
 
39 тл имам за плащане как да го платя?

# 731
  • Мнения: 569

[/quote]
39 тл имам за плащане как да го платя?
[/quote]

помолете някой който живее в турция да отиде до пощата и да купи винетка. Ще му трябва снимка на талона на колата и номера на книжката Ви. Винетката ще я рег на негово име с негов телефон. Ако не са минали 30 дни от датата на преминаването ще си дръпнат парите и сте ОК. Ако са минали ще трябва да питате на границата къде се плаща. Мисля че пак в PTT-Bank

# 732
  • Мнения: 711

papaone, онази твоя снимка показва курс купува 3.30 лири за лев (0.3030 лв. за лира). Близо е до курса тук, ако изключим спекулативния такъв. Тавекс си продават под 0.30... ако успееш да купиш, разбира се. Обаче спрямо 0.33 или 0.35 си е ОК. И все пак не всеки може да отиде до бюро още със стъпването в града...
[/quote]

Това което казваш има логика, защото когато си в Турция гледаш курс "купува" на лирата, а когато си в България, курс "продава".

# 733
  • Мнения: 200
Здравейте, някой купувал ли е кафе на капсули Dolce gusto, ако да, от къде, на какви цени ..

# 734
  • Варна
  • Мнения: 4 221
jijo99, тук пишеш, че гратисния период е 10 дни, а в поста, към който си дал линк - 15 дни. Кое е вярното?
И има ли турски източник, където черно на бяло да пише колко е периода без наказание.



Rangel22, кога си ползвал магистралата? Въпросът ми е дали тази сума включва глобата. Ако е така, просто си купуваш стикер, лепиш го и системата ще си дръпне, каквото има. В темата за Истанбул едно момче сподели за подобна стара неплатена такса, която с глобата беше в поносими граници и си я плати без проблем. Може и още на гишето да ти я вземат. Стига да се разберете на някакъв език. Ако пък нямаш намерение да пътуваш с тази кола в Турция, няма от какво да се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт