галено име на Александър?!

  • 11 684
  • 188
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 816
Саше - много ми харесва
Peace

# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Алекс  Peace

Аз лично не виждам никаква логика галеното на Александър, да е Сашко!
Сашко май викаха в Русия, оттам е дошло и у нас.

На Александър в Русия галено се казва Шурик, Шура и т.н. А за това как да се вика галено на едно дете бих казала, че когато го видиш човечето, то само ще ти дойде как да го наречеш. Съвсем не е задължително да е нещо свързано с името му, може да е просто нещо мило, галенко, което самото дете ще си хареса. Аз на племенниците ми им викам, мушмулки, въшчици, шебечета и не знам още какво, но всичко това е с много любов. Та не смятам, че това е повод за спор. На мен как ли не ми казнат също и в различните компании и среди по различен начин съм известна, та това не пречи и вашто момченце за едни да е Сашко, за други Алекс. В Банско пък на мой колега, който се казва Александър, му викаха Цанката ........ а сега де?!!?!?!?!

# 17
  • Мнения: 14 654
Може и Алек  Peace.
Но Али не ми харесва, като Али Баба ми звучи  Joy


нуни -  bouquet  така ме развесели ,още се смея

# 18
  • Мнения: 407
Сашко не ми се нрави много,много.Алекс е по-добре
Wink

# 19
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Може и Санди Peace

# 20
  • софия
  • Мнения: 495
Алекс Peace

# 21
# 22
  • Мнения: 2 242
Понеже доста се увеличиха Алекс-ите  Mr. Green и може да става объркване из градинките и пързалките. Гласувам за Алек Peace, по-интересно и запомнящо се е Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 551
Саши,Саше

# 24
  • Мнения: 109
Всичко може, ама все пак помни, че няма да е винаги на няколко месеца или годинка. Ще стане някои мъж 2 м и Пухи, Мимчо, Дидко, малейййййй  Naughty Помните ли Емануил Йорданов (министърът на вътрешните работи при Костов) що подигравки отнесе за това Мими. Затова мисля, че Сашо си е най-добре - наложило се е наи-отдавна. Така както Димитър е Митко, Иван - Ваньо....

# 25
# 26
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ал
Алекс
Сашо също става  newsm78

# 27
  • Мнения: 301
аз си му казвам Сашко Саши даже и Саша  Mr. Green Алекс е много модерно сега и както с ти казали всяко второ дете по градинките е Алекс  #Crazy
някои мами се обиждат като им кажеш Сашко на детето ама аз нищо обидо не виждам  newsm78
на Георги напр. като стане голям Жорко ли? Гого ли? ще му казват или Гошо-Жоро-Гопе Joy hahaha

# 28
  • Мнения: 2 381
Саши- звучи сладко;
Алекс

# 29
  • Мнения: 1 284
същия проблем и при мен бабите и почти всики Сашо Саши а ние с баща му Алекс, аз им казах да му викат както искат

Общи условия

Активация на акаунт