Срокове за детски, майчинство,еднократна помощ

  • 5 541
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 394
Че кой ти знае дали си постоянно живеещ в страна?????
Може да си бил на екскурзия и хайде в родилното Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 6 182
А ако таткото е безработен това как се удостоверява? Сигурно с документ от бюрото по труда. А ако не се е регистрирал там?

# 32
  • София
  • Мнения: 219
Znaete li dali vsi4ki maiki imat pravo na ednokratna pomosht ili ima ograni4enia v dohodite, trudovia staj i t.n.?

# 33
  • Мнения: 3 200
Цитат на: EVVA
Znaete li dali vsi4ki maiki imat pravo na ednokratna pomosht ili ima ograni4enia v dohodite, trudovia staj i t.n.?


Всички майки имат право на тази помощ

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Цитат на: EVVA
Znaete li dali vsi4ki maiki imat pravo na ednokratna pomosht ili ima ograni4enia v dohodite, trudovia staj i t.n.?
Няма ограничения в доходите, нито се изисква трудов стаж. Еднократната помощ е еднаква за всички - за 2004 г. тя е 200 лв.

# 35
  • Мнения: 3 200
Цитат на: MamaGeri

Еднократната помощ е еднаква за всички - за 2004 г. тя е 200 лв.


За първо и второ дете май е 200 лв., за трето и т.н. е 100 лв

# 36
  • Мнения: 2 489
Моя приятелка роди през май в друга държава и юли си взе еднократната помощ, както и сега си получава майчинството.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 561
Цитат на: Adriana
Че кой ти знае дали си постоянно живеещ в страна?????
Може да си бил на екскурзия и хайде в родилното Mr. Green

 хм, ами не зная може би се доказва по накакъв начин  Sad

# 38
  • Мнения: 3 394
Цитат на: sunny_zt
Моя приятелка роди през май в друга държава и юли си взе еднократната помощ, както и сега си получава майчинството.


И как стана тоя номер?????
Знаете ли какво ще направя с тия 200лв ако ги взема??? Бих ги дала на някое нуждаещо се дете, което има нужда от операция в чужбина или скъпо лечение, не ми се свидят.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 561
Цитат на: Adriana
Цитат на: sunny_zt
Моя приятелка роди през май в друга държава и юли си взе еднократната помощ, както и сега си получава майчинството.


И как стана тоя номер?????
Знаете ли какво ще направя с тия 200лв ако ги взема??? Бих ги дала на някое нуждаещо се дете, което има нужда от операция в чужбина или скъпо лечение, не ми се свидят.


хм- ще взема да поразпитам - много обичам да цакам държавата и без това ще завеждаме дело срещу общината дето ни прекръсти децата, та ще питам адвоката как може да стане хватката и дали може, ако той е в час разбира се.

# 40
За вече ходя два пъти за тези 200лв., както и за детските надбавки и всеки пък си спретваме скандалчета със служителката от типа на "няма да коментирам закона". Надявам се на третия път да успея да подам документи, че ми е трудно с осигуряването на детегледачка. Всеки път ми искат нещо ново. Последния път ми поиската удостоверение за актуално семейно положение, както и трудовата книжка на мъжа ми за да се убедят, че е бил без работа. Какво ли ще ми поискат следващия път?

# 41
  • София
  • Мнения: 773
А да ви попитам за всички ли "майчинството" е две години?
Мисля че бях чула че трябва да имаш поне една година трудов стаж. Някаой има ли представа точно как стоят нещата?

Общи условия

Активация на акаунт