багаж за втора градска

  • 1 725
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 88
Здравейте, мами! Темата я има във форума, но не видях актуални мнения /от последните месеци/. Предстои ми раждане във втора градска до две-три седмици. Моля ви кажете какво да нося за мен и бебо, че не ми се влачи целия гардероб в родилното. А, още ли съществува карантината външни хора да не влизат при родилката?

# 1
  • Мнения: 1 138
Здравей Маняна Simple Smile
И на мен ми предстои раждане след около 7 дни (по термин де не знам бебо какво е решил). Ако става въпрос за Втора Градска -София и аз там смятам да раждам та ето какво са казали на майка ми да си нося.
За мен: дамски принадлежности - превръзки или лиглин; четка и паста за зъби, чехли или джапанки; халат (ако искам, нощница не - от там я дават ако си занеса едва ли ще ми дадат да я облека); термометър; чашка; виличка и лъжичка. Тези неща са май, надявам се да не съм забравила нещо newsm78. Друго ако се сетя ще пиша. Е и каквото още искаш да си носиш де. GSM, парички...
За бебо - само памперси искали 10 броя. Ама да сме ги занесли като се роди бебо. Чудя се ако си ги взема с мен какво пък ще стане. Че то ако се роди шрез ноща до сутринта без пампа ли ще е. За ограничения достъп нищо май не са казали, и на мен ще ми е полезно ако се включат още мами да кажат за това.
Ами това е от мен за сега.
Леко раждане ти желая Hug

# 2
  • Мнения: 88
Много благодаря! А тези 10 памперса чувам, че трябва да са фабрично опаковани, обаче аз не намерих такава разфасовка по магазините и аптеките. Всички са над 20 бр. И още - искат ли помпа за кърма, кога се носят дрешките за изписване на бебо, някакви мазила за гърди и пр.

# 3
  • Мнения: 260
Аз също мисля да раждам във Втора градска, въпреки че има 2 месеца до термина...
Маняна, ти уговорила ли си се с лекар?

# 4
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Аз родих във Втора градска преди 26 дни-памперси занесох от малкият пакет на Pampers, неразопаковн, момичето, което беше с мен в стаята беше донесла насипни/каза че си е взела от най големият пакет за в къщи и от там е взела 10 бройки/.Никои не и направи забележка .В болницата беба ми я дадоха 1 час след като ме настаниха в стаята и си беше при мен до изписването, само сутрин я взимаха за къпането, а памперса сменяха на 6 часа при нас в стаята.Ношница дават от там и я сменят ако се нацапа, бельо си носихме само преди визитация го сваляш.Родих без уговорка и ме изписаха на втория ден, защото имаше много родилки а при нас всичко беше наред.Ако ви интересува нещо повече питайте.

# 5
  • Мнения: 2 332
Аз родих във Втора градска преди 26 дни.....Родих без уговорка и ме изписаха на втория ден, защото имаше много родилки а при нас всичко беше наред.Ако ви интересува нещо повече питайте.
Мен ме интересува  Mr. Green. Искам да те попитам - нормално ли роди, имаше ли опция въпреки че си без уговорка да ти поставят упойка Simple Smile.
Благодаря предварително! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 138
Моля Маняна да ме извини че и аз питам в нейната тема Embarassed
Искам да попитам Нанди за посещенията. Дават ли на таткото да дойде и да види бебка? И за болничния който трябва да ти издадат за след раждане колко дни е и от болницата ли ти го дават или не. А обясняват ли ти как да кърмиш бебо. Ох извинявайте че много въпроси станаха, ама мен почва да ме хваща шубето и един куп въпроси изникват.
Благодаря предварително  bouquet Hug

# 7
  • Мнения: 260
Чувала съм, че във Втора градска се поощрява кърменето повече в сравнение с другите болници. И на мен ми е любопитно кога таткото може да направи посещение и да види бебето. А може ли малко инфо за стаите и условията? И аз благодаря предварително  Hug

# 8
  • BG
  • Мнения: 88
Не пускат външни лица в отделението. Таткото може да види бебето за съвсем малко на входа, ако доктора му го покаже. Това става май само, ако сте с уговорка. Иначе си носете каквото искате. Нощници наистина дават и сменят, ако са изцапани. На мен лично никой не ми показа как да кърмя, но на момичето от съседното легло бяха, така че тя ме ориентира. Помпа за изцеждане си носех. В болницата е чисто, отношението също ми хареса. Дрехите за изписване, и на бебето, и на майката ги донася таткото в деня на изписването. Бебето си стой при майката. Това е в общи линии. Късмет на раждащите скоро Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 100
Аз родих във Втора градска през ноември 2005г.За мен си носех , тоалетни принадлежности, превръзки и лигнин, прибори за хранене.Нощница не си носех, защото ме бяха предупредили, че там ще ми дадат.Наистина дават, даже ги сменях всеки ден.За бебо носех само памперси, но така и не ми ги поискаха.Като ги попитах ми казаха, че имат и ако свършат ще ми искат.Памперсите ги сменяха на 6 часа.През деня ни оставаха бебоците , а вечер към 22.00-22.30 часа ги вземаха при тях , за да можем ние да си починем.
Дрехите за мен и бебо за изписването ги донесе таткото в деня на самото изписване.
Болничния ти го дават от болницата и мисля, че беше 42 дена.После личната лекарка на бебо ще ти даде още един.
Всяка сутрин има визитация с лекар, който следи твоето състояние и лекар , който ти казва за състоянието на бебо.Като ги питаш ти обесняват всичко.На мен като ми я донесоха ми обясниха как да я държа и как да я кърмя.
Аз нямах предварителна уговорка и при нас таткото не го пуснаха, гледахме се през прозореца.Видяхме се чак на изписването.можеше да ми носи разни неща, но ги даваше на акушерките и те ми ги даваха.
Ами това е, друго не се сещам.Ако има нещо питайте.
Леко раждане ви пожелавам! Praynig
И после да се похвалите! Grinning
П.П Стаите са хубави, чистички.И аз родих нормално, сложихами по едно време някаква упойка да притъпи леко болката, че продължи с часове.изписаха ни на третия ден.Бельо и аз си носех и го свалях само преди визитация.

# 10
  • Мнения: 2 332
Аз родих във Втора градска през ноември 2005г.З......

Аз нямах предварителна уговорка и при нас таткото не го пуснаха, гледахме се през прозореца.Видяхме се чак на изписването.можеше да ми носи разни неща, но ги даваше на акушерките и те ми ги даваха.
Ами това е, друго не се сещам.Ако има нещо питайте.
Леко раждане ви пожелавам! Praynig
И после да се похвалите! Grinning
П.П Стаите са хубави, чистички.И аз родих нормално, сложихами по едно време някаква упойка да притъпи леко болката, че продължи с часове.изписаха ни на третия ден.Бельо и аз си носех и го свалях само преди визитация.
А ти ли си поиска упойката или по тяхна преценка? И има ли вариант да поискаш по-сериозна упойка - примерно епидурална?

# 11
  • София
  • Мнения: 100
Ами аз им казах, че вече ме боли много и те сами решиха да ми сложат.Момичето, което ражда с мен само си поиска епидурална упойка, но лекаря който ни прие каза, че не одобрява много тази упойка и имаха малък спор, но май накрая и сложиха, но не съм сигурна много. newsm78

# 12
  • Мнения: 2 332
Ами аз им казах, че вече ме боли много и те сами решиха да ми сложат.Момичето, което ражда с мен само си поиска епидурална упойка, но лекаря който ни прие каза, че не одобрява много тази упойка и имаха малък спор, но май накрая и сложиха, но не съм сигурна много. newsm78
Благодаря!   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 100
Ами аз им казах, че вече ме боли много и те сами решиха да ми сложат.Момичето, което ражда с мен само си поиска епидурална упойка, но лекаря който ни прие каза, че не одобрява много тази упойка и имаха малък спор, но май накрая и сложиха, но не съм сигурна много. newsm78
Благодаря!   bouquet
Моля Wink пак заповядай

# 14
  • Мнения: 12
Здравейте,
много се радвам ,че се появи темата за 2 ра градска съвсем актуална.Макар и след два месеца, но и на мен ми предстои раждане там с уговорка  с лекар. Пожелавам ви успех и при нова информация моля споделяйте своевременно.  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 182
Здравейте!И двете деца съм родила във Втора градска без да плащам и мога да кажа само хубави неща за там.  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 332
Здравейте!И двете деца съм родила във Втора градска без да плащам и мога да кажа само хубави неща за там.  bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря ти - това е много окуражително Simple Smile.

# 17
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Аз ще раждам към края на месеца,но за трети път,така,че вземи си все пак пакет с 20 памперса и мокри кърпи,ще трябват и за бебо и за тебе.Гармастан за гърдите и помпа ако ти е за първи път и мислиш,че няма да се справиш.Бивацин спрей за шевовете,от тях винаги има по 1-2бр.най-малко.Зарядно за телефона и шоколад или нещо сладко,ще ти се яде след като родиш .Не е зле да си купиш и малък пакет лигнин,може и да ти го искат,върши работа за всичко,а и първите 2 дни раната ще диша по добре с него.Ако не забравиш,може и фотоапарат да си снимаш бебето още първите часове след раждането.Мисля,че това е всичко,ако се сетя друго ще ти пиша пак,желая ти успех и безболезнено раждане. thumbsup

# 18
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
За стаите бяхме по 3 , тоалетната е еднаа на етажа, но всичко е идеално чисто .За кърменето , зависи от това кои екип е дижурен, първият ден нищо не ми показаха/добре че бях чела форума и знаех как да поставя беба на гърдата/, на следващият ден  беше една сестра която обясни подробно.Да не забравя вземете ръкавички за бебето, моята госпожица се роди с такъв маникюр, че ако трябваше да чакам до другият ден тати да ни донесе, щеше да е в лицето, като драна от котки.Никакви посещения не се разрешават , вземете си някакви биквити или вафли, защото няма от къде да си купите нищо за похапване.

# 19
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Само да добавя за записването на бебо- за мамите с брак трябва да се донесе акта за граждански брак и двете лични карти/ на мама и тати/, за мамите без брак,таковците който припознават бебетата трябва да платят някаква такса от 10 лв. на касата на болницата.

# 20
  • Мнения: 293
Не мога да добавя по-различно от това което останалите мами са писали за Втора градска, освен че ако не носиш памперси не е фатално-т.е. детенцето няма да остане не повито.Там разполагат с някакви памперси(виждала съм складираните кашони с памперси,но марката не ми е позната) и повечето деца ги повиват с тях.
Когато аз лежах бяхме по две в стая и имаше 2 тоалетни в двата края на коридора.
Леко раждане на всички мами!

# 21
  • Мнения: 260
А някой може ли да даде отзиви за д-р Пламен Димов, който изражда във Втора градска? При мен най-вероятно ще се наложи секцио, бебето е седалищно и е малко вероятно да се завърти  Sad Чудя се дали да го ангажирам, но се притеснявам да го попитам директно колко ще ми струва това  Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 298
И аз раждах във Втора градска, но с уговорка с лекар и анестезиолог - за втория път реших да избера епидурална. От екипа, с който раждах съм много доволна - всеизвестната акушерка Емилия Казълова ми се падна на смяна и направи чудеса с мен Simple Smile
Бях във ВИП стая, защото исках да съм сама. Беше чисто, имах си баня и ТВ. Татковците не се пускат (много тъпо), и ние се гледахме през прозореца - там всички така правят, прозорците са на първия етаж и се виждат почти лице в лице (като в затвора Mr. Green).
Памперси не съм носила изобщо, превръзки да.
Сестрите и акушерките в отделението, където лежат вече родилите са НЕотзивчиви, в по-голямата си част. Не обясняват, не помагат, свадливи са. Имах чувството, че веднъж като съм родила, вече съм втора ръка човек.
Иначе бива.

# 23
  • София
  • Мнения: 298
Хъни,
от какво се притесняваш, на него това му е работата. Мога да те уверя, че той няма да се притесни, много е добре с финансовта част.
Аз раждах с уговорка при него - директно си каза мизата, и оттам нататък имах пълно обслужване и разчитах на него денонощно. Тормозех го за всичко. За да не съм голословна - удоволстието раждане с уговорка ми струваше 600 лв и си заслужаваше.
Димов е точен, просто го попитай какво трябва да направиш за го ангажираш лично. Той не се свени да си каже. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 260
Мерси много за инфото Grinning Доколкото разбрах, при теб е било нормално раждане. При нас за сега се очертава секцио, тарифата със сигурност ще е по-висока, но ще видим. Ще говоря с доктора все пак  Peace

# 25
  • Мнения: 1 182
Питайте ако ви интересува нещо...аз съм с пресен опит Hug 

# 26
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Лати,кажи моля те нещо за епидуралната ако си наясно?

# 27
  • Мнения: 88
и аз съм с уговорка с д-р Пламен Димов, защото ми е наблюдаващ лекар от 2 години.  Засега се очертава нормално раждане  с епидурална, но не се знае как ще тръгне. Аз съм след ин витро и докторът ми обясняваше, че всички такива като мен искали секцио /не знам защо/, но аз се заинатих за нормално, тъй като имам едно нормално раждане преди 13 години. И тъй като беше отдавна - да задам тъпия въпрос по темата - за какво се ползва Гермастан?

# 28
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Прави зърната на гърдите по-еластични,подготвя ги за предстоящото кърмене,а докато кърмиш предпазва от рагади.Направо е незаменим.

# 29
Здравейте, мамчета!
Искам и аз да попитам няколко неща
- първо - уговорка с лекар - ОК. Плащане - кога - преди или след раждането?
- второ - казваш предварително на лекаря, че искаш епидурална упойка - ОК.
Тази упойка заплаща ли се допълнително - освен това, което е за лекаря???
- трето - възможно ли е присъствие на бащата по време на раждането (като чета, че не ги пускат в отделението, май не, но все пак ...) Заплаща ли се това както в Шейново и Тина Киркова (доколкото ми е известно там се плаща за тази "екстра")

# 30
  • София
  • Мнения: 298
Платих на лекаря след раждането, т.е. таткото му плати.

Бях сигурна, че искам епидурална, уговорих с лекаря и анестезиолог, за което платих още 200 лв. Жената също беше тотално ангажирана с мен и готова да дойде по всяко време на денонощието. Предполагам, че може да получиш упойка и без предварителна уговорка с анестезиолог, не знам колко ще струва.
Аз лично съм наистина възхитена от моята анестезиоложка, всичко беше изпълнено идеално, не усещах болка, усещах си обаче напъните, родих много бързо и лесно, с два напъна и нямах никакви странични ефекти от упойката. Тя дори дойде след 2 дни в отделението да види как съм.

Присъствието на бащата е НЕвъзможно - предродилна и родилна зала са само по една, няма къде да те отделят, за да може да влезе бащата, а се предполага, че нито той ще иска да гледа другите родилки, нито те него. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 182
pigi,simka ти е отговорила за епидуралната...аз раждах и двата пъти без упойка Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 118
Родих във Втора грдаска през април след предварителна уговорка с лекаря, който ми следеше бремеността. Сложиха ми епидурална - предварително се уговорих с анестезиолог, но от нея не усещах напъните и беба я извадиха с форцепс  Cry. Слава Богу тя е добре, но аз съм с много шевове и се възстанових бавно. След раждането лекарите ми обясниха, че имало и такъв риск, та за това не слагали епидурална, освен по настояване на пациента. На момичето, раждащо до мен и поставиха нещо, което малко да я упои, за да не усеща болката. Условията в болницата са добри - по две в стая, чисто е, има телевизор, а тоалетните са две на етажа. Към това, кото са написали момичетата за багажа мога да добавя да си вземете нещо за четене и задължително водичка. Памперси и на мен ми казаха след раждането, за да не заемали място. Свиждане за съжаление няма, но доктора ни показа на таткото на вратата след раждането  Simple Smile. Всеки ден може да ви носят храна и други неща, които се дават на санитарката и тя ги разнася по стаите. Това, което ми хареса най-много е, че бебчетата са в стаите при мама и когато сте уморени може да ги оставяте в отделението, нощем например, за да може да поспите, че после немааааа  baby_neutral  Simple Smile. Повечето от неонатолозите са внимателни и обясняват включително и за кърменето, но май цаката е да питате за всичко, което ви хрумне. На мен ми носеха бебчо на три часа да я слагам на гърда, защото не бях в състояние да се грижа за нея  Sad и Слава Богу кърмата ми слезе на третия ден. Другите лекари и акушерките също бяха любезни на визитациите, а шефът на отделението има много готини чувство за хумор и се майтапи с родилките. Преди изписването минава завждащ отделението за новородвни д-р Масларска - много симпатична и отзивчива жена и обяснява всичко за състоянието на детето и важни неща за отглежането му.
Успех на всички бъдещи мами  Heart Eyes. Пожелавам ви мнооого леко раждане на сладките бебоци и ако нещо друго ви интересува за Втора градска питайте.

# 33
Simka, благодаря за изчерпателната информация. Разбира се благодаря и на всички други мами за споделеното. Просто много ме е страх от раждането - най-вече от всички неизвестности. Но както ме успокояват - няма неродено бебе. Всички са излезли  Shocked е, едни по-лесно, други по-трудно

# 34
  • Мнения: 1 182
Simka, благодаря за изчерпателната информация. Разбира се благодаря и на всички други мами за споделеното. Просто много ме е страх от раждането - най-вече от всички неизвестности. Но както ме успокояват - няма неродено бебе. Всички са излезли  Shocked е, едни по-лесно, други по-трудно


Желая леко раждане на теб и на всички бъдещи мами.Всеки го е страх-но виж мен-родих без упойки и двата пъти и то големи бебета-първото 4 кг. а второто 4.400 Hug

# 35
  • Мнения: 88
Само да добавя за записването на бебо- за мамите с брак трябва да се донесе акта за граждански брак и двете лични карти/ на мама и тати/, за мамите без брак,таковците който припознават бебетата трябва да платят някаква такса от 10 лв. на касата на болницата.


Nandi, а тези документи в оригинал ли трябва да се носят или копие и ако е второто - обикновено копие или с нот.заверка, защото лични карти току-така не се разнасят /на тати имам предвид.

# 36
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Ами таткото нали ще е там на изписването и тогава ще си даде личната карта,няма проблем.Някои болници обаче искат нотариално заверена декларация от таткото,че детето е негово ако нямате брак.В Окръжна болница-София е така.

# 37
Аз раждах там през м.април без уговорка при д-р Домусчиев и акушерка Капитанска нямам думи да опиша колко съм доволна от тях  и като професионалисти и като ХОРА раждах нормално без упойка  дори мога да кажа че и санитарките са много мили
единствиното нещо което не ми хареса беше че имаше доста циганки които пушеха в тоалетните и прозореца беше вечно отворен и беше доста студено но все пак тово не зависи от персонала
за багажа вече са ти казал достатъчно леко раждане и повече усмивки

Общи условия

Активация на акаунт