Моля ви, посъветвайте ме какво да направя!

  • 4 899
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
аз не разбирам защо се обсъжда сестрата, при положение, че си е взела решението.
има това право, каквото и да ни се струва. какво сега я нищим сестрата - няма смисъл.

от тук за авторката следва да намери начин да остави Оли на някой за времето на сватбата.
ето и моите предложения:
 
1. взимате Оли, както и бейбиситър с вас на другия край на Дания.
в хотела ( или където сте) бейбиситъра остава с Оли за няколко часа, а ти отиваш на сватбата и звъниш през 5 минути. Плащате за всичко това.

2. оставяш Оли на бейбиситър вкъщи.

3. изпращаш Оли на детска градина с преспиване (ако има) там, където сте.

4. молиш сестрата на мъжа ти да намери бейби ситър за няколко часа на мястото, където е сватбата или ти намираш такъв.

5. намираш дневен център там, където е сватбата, където да оставиш Оли.

При всички положения, не искам да звуча грубо ,разбирам объркването ти,   но на Оли няма да й остане спомен от този ден и риска да получи травма за цял живот от това , че ще я оставиш за няколко часа  е никакъв.

всичките драми са в твоята глава. Как ще плаче и тн. Не драматизирай.

Ако толкова не можеш да се разделиш с детето си за няколко часа - не ходи на сватбата и бъди готова да поемеш последствията. При всички положения има на кой да оставиш детето. ама май не искаш. Wink
успех! Peace

не иска, ра3бира се....толкова ясно го е ка3ала...не ра3бирам какво лошо има да не искаш да си оставиш детето,3ащото някой така си бил пожелал....
а сега кьм те3и, които дават отрицателните мнения...и3общо май не сте наясно сьс ситуацията с Оли....няма да я обяснявам, не е моя работа... след като Торни се притеснява от толкова време 3а то3и проблем, 3начи има причина....не вярвам да иска да обиди 3ьлва си, като не отиде на сватбата й...така че малко по кротко с тона, моля ви...и бьдете по-толернтни, ако можете Rolling Eyes....

# 61
  • Мнения: 934
Според мен пък това изказване:
Тя ме погледна учудено и каза: Ааааа, не. Няма да има шаферки. Ти как си представяш- всички гости ще гледат малкото сладко момиченце, а никой няма да обърне внимание на булката и младоженеца.
...е по-скоро някаква своеобразна шега, не разбирам защо го приемате толкова буквално.

Явно в Дания нещата са по-регламентирани - или може деца, или не може. Сигурно има места, където може да се ходи с деца, и такива, където изрично е упоменато, че не може. Съответно ако може, на децата е позволено да се държат като деца, да тичат, да викат и прочее, а ако не може, просто не може, нищо лично. Та и със сватбите явно е така.

Аз лично, ако имам възможност, предпочитам да ходя да се забавлявам без мойте деца (не че ми се случва много често). Става въпрос за места, където се седи по маси, и т.н. Щото иначе трябва да ги гоня из цялото заведение, да се разправям, не мога да седна за две минути като човек - айде нЕма нужда! Дето ще ходя да си късам нервите само, по-добре изобщо да не ходя! А и хич не ме убеждавайте, че на едно малко дете ще му е страшно забавно да прекара няколко часа сред огромна тълпа възрастни, слушайки разни глупави речи, натоварено със задължението да седи мирно и да се държи прилично.

# 62
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Не се чувствам длъжна да ти отговоря защо не бих искала деца. На моята сватба правилата определям аз - който иска, се съобразява, който не, проблема си е негов. Това ще е моят ден и ще мине така, както аз желая.
Деца вдигат много шум, и понякога са невъзможни. Това, че нейното дете е кротко и нямало да го прави не би ми променило решението.
Торенерозе, наистина би било разумно следващия път да казваш, че искаш само позитивни мнения и в твоя защита.
разбира се, че не си длъжна да ми отговаряш!
всъшност, започнала си - 'Деца вдигат много шум, и понякога са невъзможни' това всички го знаем.
права си и за това, че правилата определяш ти на твоята сватба, ама много ми се ще на някоя такава булка  на сватбата й да не отиде никой от поканените, които имат деца Grinning Laughingщото аз го казах, че за мен обидата ще бъде много лична. може за всички децата ми да са най-досадните и противни хлапета, но за мен са си най-добрите и бих се радвала да споделят празника с мен. та нали са си моето семейство? на дискриминация ми прилича....

интересно ми беше да чуя на един човек какво аджеба му пречи дете на подобно тържество newsm78

# 63
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Според мен пък това изказване:
Аз лично, ако имам възможност, предпочитам да ходя да се забавлявам без мойте деца (не че ми се случва много често). Става въпрос за места, където се седи по маси, и т.н. Щото иначе трябва да ги гоня из цялото заведение, да се разправям, не мога да седна за две минути като човек - айде нЕма нужда!
аха, и аз предпочитам без ремаркета, ама като ми забраняват да си водя дечурлигата и се разпенвам значи Crazy
едно е аз да реша, друго е някой да се опитва да ми го налага. то е подобно на -аз мога да се карам на децата, ама баща им като го прави и ме е яд - не стига, че не се занимава по цял ден с тях, ами и на всичкото отгоре решил да превъзпитава Mr. Green

# 64
  • Мнения: 1 393
[интересно ми беше да чуя на един човек какво аджеба му пречи дете на подобно тържество newsm78

Ами аз за другите, камо ли за въпросната датчанка, не мога да говоря, но ще ти кажа за себе си. Защото и аз бях от булките, които не искаха деца под 13-15 год. (освен едно единствено момиченце-шаферка) и това беше разяснено на гостите предварително.
Сватбата беше в Art Museum, представи си галерия, пълна с експонати, в конкретния случай имаше и много стъклени такива. Е сега си представи тичащи и лудуващи деца наоколо.  Wink
Освен това поне на нашата сватба нямаше маси и столове- само високи коктейлни маси. Също така притъмнено осветление- самата сватба започна в 8 вечерта.
Ами мисля, че на всички ще стане ясно, че деца просто нямаше как да се вместят в подобен сценарий.
Както и на всички гости им стана и мнозинството се отнесе с подобаващото разбиране.
Е, разбира се не можа да мине без изключения- една майка (естествено българка  Wink), въпреки всичко беше решила, че е подходящо да доведе бебето си (на шест месеца).  Crazy

# 65
  • Мнения: 1 238
аз не разбирам защо се обсъжда сестрата, при положение, че си е взела решението.
има това право, каквото и да ни се струва. какво сега я нищим сестрата - няма смисъл.

от тук за авторката следва да намери начин да остави Оли на някой за времето на сватбата.
ето и моите предложения:
 
1. взимате Оли, както и бейбиситър с вас на другия край на Дания.
в хотела ( или където сте) бейбиситъра остава с Оли за няколко часа, а ти отиваш на сватбата и звъниш през 5 минути. Плащате за всичко това.

2. оставяш Оли на бейбиситър вкъщи.

3. изпращаш Оли на детска градина с преспиване (ако има) там, където сте.

4. молиш сестрата на мъжа ти да намери бейби ситър за няколко часа на мястото, където е сватбата или ти намираш такъв.

5. намираш дневен център там, където е сватбата, където да оставиш Оли.

При всички положения, не искам да звуча грубо ,разбирам объркването ти,   но на Оли няма да й остане спомен от този ден и риска да получи травма за цял живот от това , че ще я оставиш за няколко часа  е никакъв.

всичките драми са в твоята глава. Как ще плаче и тн. Не драматизирай.

Ако толкова не можеш да се разделиш с детето си за няколко часа - не ходи на сватбата и бъди готова да поемеш последствията. При всички положения има на кой да оставиш детето. ама май не искаш. Wink

успех! Peace


При нас в Дания няма чак такива екстри като разни бюра за бейбиситер, градина с преспиване и тн. Тук повечето хора разчитат на роднините си и евентуално на приятели. Разбира се, че ако майка и татко живееха тук, нямаше изобщо да се подвуумя- тъкмо детенце щеше да си се забавлява с тях. Съжалявам, можете да ме упреквате колкото си искате, но аз наистина нямам никакво доверие на непознати. Как ще им оставя детето? Нали ще ми се пръсне сърцето от притеснение. И изобщо и да искам няма да мога да седна да се забавлявам. Мислите ми ще са постоянно там. А в Дания една сватба не е като в България- всеки да си става и да си ходи когато и където си иска. Тук се седи задължително до 24.00 часа, когато танцуват сватбения валс, след което младоженците сами решават кога да "избягат" от сватбата. Всъщност идва едно такси и ги взема и така те си отиват на сватбено пътешествие, евт. на другия ден. За това е и много неучтиво човек ей така да си тръгне. Иначе всеки си има място на масата, където му е надписано името и си седи там, от време на време се пеят някакви песни, яде се по определено време, държи се реч по определено време и тн, в общи линии всичко по плана. Аз бях на 2 сватби, където ми бяха разрешили да взема Оли, носих количката и я бях сложила да спи и така вечерта си премина перфектно.
Та в крайна сметка една сватба тук си върви цял ден и цяла нощ, а не само няколко часа.
Досега Оли не е спала при някои друг освен с нас (просто не се е налагало) и много се притеснявам как ще бъде, ако се наложи. Ако беше на една годинка или по малка сигурно щеше да е по лесно.
Незнам, може би накрая само мъжът ми ще отиде. Съгласна съм с тези, които казват, че "булката" си определя правилата, разбира се че е така. Но в този случай и тя би трябвало да приеме, без да се обижда, ако някой и откаже да дойде. А аз просто искам да е добре и за двете страни. Пък и в крайна сметка съм си българка, имам по различен нрав, не мога да скрия учудването ми за това как хората са свикнали да постъпват тук. Ако същата ситуация беше в България, съм сигурна че нито брат ми, нито сестра ми биха имали нещо против Оливия да е на сватбите им. Не ме разбирайте по грешно, нямам нищо против и отрицателните мнения, но се опитайте и вие да ме разберете, че никак не е лесно. А и сватбата ще е в някаква гора, така че наблизо няма голям град. Даже и мъжът ми незнае какви точно са възможностите за пренощуване наблизо, освен къмпинга.

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 23:29 от tornerosse

# 66
  • Мнения: 1 238
[интересно ми беше да чуя на един човек какво аджеба му пречи дете на подобно тържество newsm78

Ами аз за другите, камо ли за въпросната датчанка, не мога да говоря, но ще ти кажа за себе си. Защото и аз бях от булките, които не искаха деца под 13-15 год. (освен едно единствено момиченце-шаферка) и това беше разяснено на гостите предварително.
Сватбата беше в Art Museum, представи си галерия, пълна с експонати, в конкретния случай имаше и много стъклени такива. Е сега си представи тичащи и лудуващи деца наоколо.  Wink
Освен това поне на нашата сватба нямаше маси и столове- само високи коктейлни маси. Също така притъмнено осветление- самата сватба започна в 8 вечерта.
Ами мисля, че на всички ще стане ясно, че деца просто нямаше как да се вместят в подобен сценарий.
Както и на всички гости им стана и мнозинството се отнесе с подобаващото разбиране.
Е, разбира се не можа да мине без изключения- една майка (естествено българка  Wink), въпреки всичко беше решила, че е подходящо да доведе бебето си (на шест месеца).  Crazy


Е добре, твоя случай е друг.
Нашата сватба е в гората в един ресторант до един къмпинг- мисля че едва ли това е проблема. Сватбата започва в 15.30. Аз щях да донеса количката и Оливия щеше да си спи там. А и разбира се ако имах тази възможност да я взема, аз щях да направя всичко възможно присъствието на Оли да не се забелязва, т.е нямаше да и дам възможността да досажда по какъвто и да е начин.

# 67
  • Мнения: 6 390
.............след като така явно сестрата на мъжа ти те обижда, защото за мен това е много голяма обида, при условие че знае, че няма кой да ви гледа детето ти какво си се притеснила, че ще я обидиш ако не отидеш на сватбата. Аз бих й се обадила и бих й казала направо, че няма да отида и толкова след като мъжа ти се чувства неудобно да й го каже. и наистина за мен детето ми е по-важно и понеже е част от мен, някой като ми каже ела без детето му казвам гледай си работата. а тия тъпотии, че децата разваляли празненството са пълни глупости. децата правят едно празненство още по-хубаво.
napalno podkrepiam Peace

# 68
  • Мнения: 38
Аз немога да го нарека друга култура това е безобразие да постъпваш така със собствената си племенничка . Как е възможно изобщо такова нещо????????????
За мен е възмутително !!!!!!!!! какво означава това, че ще ти се разсърдят?
дай да си захвърлиш детето просто на някой за да угодиш на някаква си фръцла! съжалявам че съм толкова дръзка, но това е моето мнение.
Аз смятам че трябва ясно да изразиш своята позиция и да не си позволяват такива безобразия.
Казваш много искам да присъствам на твоята/ вашата сватба , но за съжаление няма кой да се грижи за детето ми ! можем да дойдем всички заедно с детето или ние с Оливия ще останем  в къщи.

# 69
  • usa
  • Мнения: 2 113
щом се уважавате със зълвата и ако смяташ, че ще я обидиш ако не отидеш, единственото решение, което аз виждам при положение, че абсолютно изключваш варианта с бейбиситър, е да поканиш родителите си да ви погостуват за известно време включващо периода със сватбата и те да се грижат за оли. щом сватбата е през есента, имаш време да го организираш. ако естествено сватбата е важно за теб събитие. но не виждам смисъл да се надяваш дамата да промени решението си и да направи изключение за оли. и ако държиш взаимоотношенията ви да останат нормални, опитай се да преглътнеш това и решение и да приемеш доводите и за приемливи. съдейки по себе си, аз също смятам, че изказването за това, че детенцето щяло да открадне вниманието към булката, е един вид смешка - и аз ги пускам такива без да ги мисля и често хората ми се връзват. ей го, например, съседът от ляво - напълно е убеден, че си отглеждам детелинките по ливадата, защото ги намирам за красиви бели цветенца и не давам на съпругът да ги унищожи...

# 70
  • Мнения: 233
Много комплицирана ситуация наистина #Crazy
Искрено се надявам да намериш правилното решение за теб и семейството ти. И най-вече да постигнеш мир със себе си!
Успех! Hug

А на всички, които са изказали гръмки мнения по-горе и все още нямат деца, искам само да вметна, че след появата на детето/децата приоритетите ще им се променят тотално........
Така че по-лекичко с изказванията.
Момичето иска съвет, а не укори..........

# 71
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
На твое място си взимам детето и така отивам на сватбата. Това ми е останало от детството, майка ми навсякъде ни водеше със сестра ми. Приятелките й се сърдеха, ама свикнаха. Булката няма да има време да реагира и ще е заета с други неща. Направи й подарък бон за гледане на нейното бъдещо дете, когато е поканена на сватба, усмихни се й й кажи, че такъв не си получила на своята сватба....Въобще се направи на ударена....

# 72
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Ей, успокоих се, че не съм само аз с тази българска психика  Crazy И аз не оставям децата си на детегледачки. Трудно е така, но избора си е лично наш и си носим последствията. Много често местните не ме разбират и всеки път, като отказвам заради децата питат, ама защо не повикаш детегледачка. А аз пък всеки път обяснявам, защото не се чувствам комфортно да оставя децата си на непознат. Преди поне на събирания с деца ходех с баткото, той издържа до късно, но сега с беба към 8 часа събираме багажа. Така че вече и някои партита с деца отпадат при мен.
Аз отказвам и не ме интересува какво ще помислят хората отсреща. Знам, че ако са точни ще уважат решението ми.
В крайна сметка и ти ще уважиш тяхното като не заведеш Оли. И не си прави планове да водиш малката при положение, че са казали без деца. Няма да се получи никак красиво  Crossing Arms Има само два варианта, или намери на кого да я оставиш, или се извини и обясни за пореден път ситуацията, в която си.

# 73
  • Мнения: 5 476
На твое място си взимам детето и така отивам на сватбата. Това ми е останало от детството, майка ми навсякъде ни водеше със сестра ми. Приятелките й се сърдеха, ама свикнаха. Булката няма да има време да реагира и ще е заета с други неща. Направи й подарък бон за гледане на нейното бъдещо дете, когато е поканена на сватба, усмихни се й й кажи, че такъв не си получила на своята сватба....Въобще се направи на ударена....

  и аз бих направила така,като тя не се съобразява с твоето положение,и ти не се съпбразявай с нея!  Peace

# 74
А на всички, които са изказали гръмки мнения по-горе и все още нямат деца, искам само да вметна, че след появата на детето/децата приоритетите ще им се променят тотално........
Така че по-лекичко с изказванията.
Момичето иска съвет, а не укори..........

Аз съм от изказалите гръмки мнения, като уверявам те, имам деца. И мнението ми остава непроменено. Не е имало случай да отида на сватба и да не остана ужасена от хаоса , който тичащите, гонещите се и определено скучаещи деца се чудят как да се промъкват в краката на гостите, да се ръчкат, бутат, крещят и държат като изоглавени. За децата може да е интересно първите 15 минути, след това си е парти за възрастни. На тях им става скучно и досадно.

Цитат
На твое място си взимам детето и така отивам на сватбата.....Въобще се направи на ударена....
А това е белег на ниска култура - да отидеш някъде , когато определено са те информирали, че деца са нежелани и да се правиш на ударена.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт