За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 281
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 10 376

Много хубаво ти се е получило. В крайна сметка откъде взе формата?

# 241
  • София
  • Мнения: 10 860
Препоръчайте ми подходящ крем за еклери!



Ето този.

# 242
  • Мнения: 4 393
Препоръчайте ми изпитана рецепта за домашно филе Елена.
Не съм кулинарка, и винаги търся изпитани рецепти, които няма шанс да "прецакам".

# 243
  • Мнения: 10 376
http://batimiti.blogspot.com/
В този блог има всякакви рецепти за домашни колбаси и всякакви месни произведения

# 244
  • София
  • Мнения: 11 704
Препоръчайте ми подходящ крем за еклери!

Това е оригинален френски крем за еклери,  те и самите еклери са по френска рецепта, посочила съм източник

http://recepti.gotvach.bg/r-81518-Френски_еклер

# 245
  • Русе
  • Мнения: 5 204
Препоръчайте ми подходящ крем за еклери!


Не са френски, но стават вълшебно. Simple Smile

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_11.html

# 246
  • Мнения: 5 681
Как да си консервирам в буркан печен пипер необелен?

# 247
  • Мнения: 9 525
за еклери най-много харесвам млечен крем само с жълтъци и малко масло.

# 248
  • Мнения: 2 820
Как да си консервирам в буркан печен пипер необелен?
На дъното на буркана слагам един аспирин и отгоре натъпквам печените чушки горещи. Отгоре слагам също аспирин и затварям буркана. От горещината на чушките буркана се вакуумира.

# 249
  • Мнения: 5 681
Аспирина натрошен ли е? А сол?

# 250
  • Мнения: 2 820
Не е натрошен, цял аспирин от най-обикновения, а сол не слагам.

# 251
  • Мнения: 2 328
Имам въпрос за домашен майонеза. Как се прави и за какво може да се ползва? Мога ли да направя и да я сложа в сладкиш например?

# 252
  • Мнения: 12 726
Или яйца и олио, или прясно мляко и олио, осново са такива рецептите за майонеза. Освен тях - малко сол и лимонов сок/лимонена киселина или оцет. Другите добавки са по желание - горчица, чесън, подправки...
С пасатор става много лесно и бързо - сипва се всичко в някакъв по-тесен и висок съд или буркан например, спуска се пасаторът до дъното и се включва. Изтегля се нагоре след като вече се е "захванала" майонезата отдолу. От цялата процедура най-дългото е миенето на съда и пасатора, наистина е много бързо Grinning
За сладкиш съм виждала рецепти с такава, даже май ако нещо им се пресече и не се сгъсти добре, точно така най-лесно я "пробутват". Предполагам че такава с яйца ще е по-подходяща за там. Не говоря от опит в случая, аз правя много рядко и все е млечна. Не ми стиска сурови яйца да използвам, че обикновено е когато имам гости и някаква салата с майонеза се позастоява на масата по повече време.

# 253
  • Мнения: 4 859
Майонеза правя млечна без яйца,по тази рецепта,на Бу от форума,Много е вкусна и лесна.
Да ви кажа как си приготвям домашна майонеза. Правя я без яйца и с по-малко олио - става доста по-лека на вкус, почти диетична   доколкото може една майонеза да е такава.

"Става така:
Продукти:
Олио 2 части
Прясно мляко 1 част
сол
лимонтузу


Приготовление:
Смесват се в общ съд и се оставя да преседи примерно 5-10 минути, за да се изравнят температурите (стайна температура е най-добре да стане). Може от време навреме да се разбърква сместа, за да се уеднакви температурата по-бързо. После - бжжжжт с пасатора бавно отдолу нагоре и готово.

Към нея впоследствие могат да се добавят някои или няколко от долните:

горчица
зелени подправки (босилек, копър, риган, магданоз...)
чесън
къри

...каквото ви хрумне - носи на овкусяване много "

# 254
  • Мнения: 2 328
Супер, аз четох рецепти ама наистина има разновидности. Ще я ядът и децата ми, което значи със специални съставки, и без сурови яйца. Много сте отзивчиви всички Yellow Heart

Общи условия

Активация на акаунт