Астрология - 13 тема

  • 53 204
  • 742
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 3 757
Качи се по-нагоре. Hug

# 556
  • Мнения: 3 280
Няма готова информация, приложима към всяко едно тълкуване. Всички периоди и подпериоди могат правилно да се разтълкуват само след задълбочен анализ на наталната карта със съответните техники. Не е достатъчно да знаеш, че си в период на Юпитер или на Марс, да речем. Трябва да си наясно с какъв статус и влияние са тези планети в хороскопа. Наскоро един астролог сподели за комична ситуация с клиент. Клиентът му казал "Ама то било лесно – с програма изчисляваш периодите и после само четеш в нета!".

# 557
  • Мнения: 1
Фирдарите са техника от античната астрология, за да се използват, картата трябва да се разглежда с класически техники, не е достатъчно само дом -знак..

# 558
  • Мнения: 3 860
Няколко поста по-нагоре една съфорумка беше пуснала линк към сайт, който изчислява въпросните периоди и под-периоди, но нещо не ми се струва много верен.
Трифон ми беше казал, че сега съм в период на Венера, а според въпросния сайт, сега съм в период на Луна.
Странно

# 559
  • Мнения: 3 280
Може нещо да е свързано с настройките в сайта, виж. Ще има погрешно пресмятане, ако неправилно е отчетена накшатрата на рождената Луна.
Предполагам, че там по Вимшотари се смята – това е най-популярната даша система. Но има още много видове даши освен нея.

# 560
  • Мнения: 3 860
Мерси, Сотис, ще ги разгледам.

Аз от любопитство реших да погледна, че ми стана интересно, но не мисля, че ги отчита правилно.

Иначе, за поста на Катерица, на мен от доста време ми е интересно за съвпада между Сатурн и ЮЛВ или Кету.
Не намирам много информация в нета, някой може ли да бутне едно рамо относно това защо е толкова зловещ този съвпад и как се отработва?

# 561
  • Мнения: 9 152
Ами аз го имам в картата си, с него си живея. И всички мои връстници.  Доста съм чела, понякога само от описанията, ми идва да умра, направо се чувствам в ада, че и ад ми се обещава и след смъртта.
А ето че още съм жива : - )
Ако оцелея, след 2020, ще пиша пак...

# 562
  • Мнения: 3 860
Знам, че ти го имаш, спомням си.

Аленка преди време беше споменала, че нейна позната също го има този аспект и живее доста добре.

Но мисълта ми е - кое е страшното, защо е толкова лош?

# 563
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
Нищо страшно не виждам в това аз Simple Smile Специфичното е, че съвместното им движение се случва по време на ретро фазата на Сатурн, то няма и как да се движат заедно при директен ход на Сатурн Simple Smile  В различни аспекти - Сатурн, ЮЛВ и ретро фазите се свързват с кармата, макар това да е доста обхватно понятие (вече в 21 век) и да се влага многопластово значение.

Възможно е, според това как взаимодейства с обектите в дадена натална карта - да има и равносметка, и житейска ретроспекция с по-голяма дълбочина и прозрения - "ааа, ето как съм надробил това, което сега сърбам", или "ето защо ми се случва това" ...

При мен ще започне през април в секстил със СЛВ, и ще завърши през септември в съвпад с нат.Меркурий - на върха на таото ми - с квадрати към Юпитер и Плутон. Междувременно ще ме разцепи и първата Уранова опозиция на фона на дирекция на Уран в опозиция на нат.Марс. Smiling Imp

# 564
  • Мнения: 9 152
Adriana11, хубав въпрос задаваш. Когато съм чела описания за влиянието му, съм срещала, че когато това съединение попада в 12 дом, носи примерно,  страхове. Обаче, аз познавам много хора, които имат страхове и които нямат Сатурн и Кету в 12 дом.
Мога да изброя и още примери, но всички те идват да покажат, че определянето на влиянието на което и да е съединение, който и да е аспект, е редно да се разглежда комплексно. И пак е относително.
Изучвам астрология, за да опозная силите на енергиите и себе си. Преди три години осъзнах колко е губително да се допитвам до астролози за каквито и да е прогностики. Беше много тежко. Всъщност, аз не съм се и допитвала за това, целта ми е била за духовни съвети, без да знам, че всъщност за тази цел Бог ни е дал свети отци и духовници, молитви и изповед...
Всеки човек има нужда от духовна подкрепа, за да води живота си правилно, да получи кураж, съвет и насока....
Светските хора често прибягват до астрологията и астролозите като заместител на духовните старци и отци. А именно такива хора имат Божия прозорливост и чистотата, с която могат да видят душата ни и да ни дадат ценни насоки, когато сме в двоумение, попаднали в изкушение, в беда или предизвикателство.
Астроложката, с която контактувах, имаше навика/склонността да прави прогнози.
Нещо, което според мен е грях. И го заявявам най- осъзнато.

# 565
  • Мнения: 2 805
Всеки човек има нужда от духовна подкрепа, за да води живота си правилно, да получи кураж, съвет и насока....
Светските хора често прибягват до астрологията и астролозите като заместител на духовните старци и отци. А именно такива хора имат Божия прозорливост и чистотата, с която могат да видят душата ни и да ни дадат ценни насоки, когато сме в двоумение, попаднали в изкушение, в беда или предизвикателство.
Астроложката, с която контактувах, имаше навика/склонността да прави прогнози.
Нещо, което според мен е грях. И го заявявам най- осъзнато.

Сама си противоречиш. Ти защо тогава не се занимаваш с астрология само за личностно израстване и разбиране, а разглеждаш карти на други хора, и пишеш в тази тема?
Защо отговаряш на въпроси тук - ще дам пример последния с момичето, което попита дали е подходящ период за местене? Това по твоите разсъждения не е ли грях?

Прогностиката е част от астрологията, не може да завяваш като човек, който се занимава с астрология и пише във форуми и теми за астрология, че прогнозите са грях. И въобще да се обърнем за съвет към астролог е грях, защото заместваме истинските водачи и пророци - духовните, с астрология.

Направо съм изумена от това недоразумение, което си написала. И то от човек, който се занимава с астрология.

И въобще нон-стоп мешаш религия с астрология. Твърде много, по моите скромни виждания, и по твърде объркан начин.  Явно толкова си противоречат според теб, че половината човечество е неразумно и не знае как да използва астрологията в синхрон с религията.

Има астролози, които са  атеисти. И то много добри сред тях.

И въобще не си толкова духовна, защото единствено ти  "захапа" момичето, което попита за местенето, но тъй като никой не те подкрепи, че си права - извърши "грях" по твоите лични разсъждения и и погледна наталната карта и направи прогноза. Но "светското" в поведението ти си пролича.

Трябва да се внимава с набиване на канчета, колко не сме духовни и не вървим по правия път и кое е грях и не е грях. Защото истинските духовни хора са далеч от форумите. Какво е грях е написано в Библията.

Този пост ме подразни много, и го завявам най-осъзнато.

# 566
  • Мнения: 9 152


*Serendipity*много благодаря за споделеното от теб, това, което си почувствала и твоите разсъждения относно последната ми публикация.
Споделяла съм какво съм преживяла от прогностики и как и защо спрях да си правя консултации.
Писала съм и защо пиша тук и защо се интересувам от астрология.
Тя ми дава отговори за енергиите, които ни влияят, дава ми светлина в духовния свят- моят и като цяло. Не съм правила прогностика на момичето, и точно това казах, че това не е моят избор,  поради ред причини.Това, което направих, като човек, който НЕ е астролог, е да направя обрисовка на общи характеристики на периода и покрай него, заложени акценти във връзка с въпроса, който тя зададе. Как ще се развива семейният й живот и изобщо пътя й е нещо, което не съм прогнозирала и не бих го прогнозирала никога за никой .

# 567
  • Мнения: 363
Движението на планетите още от дълбока древност, в Месопотамия е използвано за предсказване или определяне на най-подходящото време за ритуали, за сеяне и т. н. По-късно астрологията започва да се използва за прогнозиране на събития, на това кой ще бъде наследник и т. н. Паралелно с това се развиват Мунданната, хорарната и елективната астрология. Но астрологията е преди всичко предсказателна. Дори и индийската е такава. Колкото до психологическата астрология, там насоките са толкова абстрактни, че всеки остава доволен от прогностиката. Грях няма, защото се разчитат посланията на планетите, видими обекти са, докато разговор със свещенник или "духовен водач" може да бъде в пъти по-опасен и да ни въведе в залуда.

# 568
  • Мнения: 9 152
Движението на планетите още от дълбока древност, в Месопотамия е използвано за предсказване или определяне на най-подходящото време за ритуали, за сеяне и т. н. По-късно астрологията започва да се използва за прогнозиране на събития, на това кой ще бъде наследник и т. н. Паралелно с това се развиват Мунданната, хорарната и елективната астрология. Но астрологията е преди всичко предсказателна. Дори и индийската е такава. Колкото до психологическата астрология, там насоките са толкова абстрактни, че всеки остава доволен от прогностиката. Грях няма, защото се разчитат посланията на планетите, видими обекти са, докато разговор със свещенник или "духовен водач" може да бъде в пъти по-опасен и да ни въведе в залуда.
Преди три годни бях при именита астроложка. Въпросът ми беше конкретен - за съвет по възпитание на детето ми.
Астроложката, погледна картата на детето, погледна и моята и заяви, че мама ще почине.
Това е в кратце. Има доста плънка преди/след.
Затова се осмелявам да споделя мое сформирано мнение, с желание да съм от помощ. Страданието, което преживях, беше огромно, затова и се пазя от подобни прогностични прийоми и ползване на астрологията. В копнежа ми да се просвещавам, пиша тук едновременно и с желание да предпазя, а не да набивам канчета, не дай Бог. Съвсем светски човек съм, който има духовни търсения и който среща духовни хора, навсякъде включително и в бг мама.

# 569
  • Мнения: 363
Движението на планетите още от дълбока древност, в Месопотамия е използвано за предсказване или определяне на най-подходящото време за ритуали, за сеяне и т. н. По-късно астрологията започва да се използва за прогнозиране на събития, на това кой ще бъде наследник и т. н. Паралелно с това се развиват Мунданната, хорарната и елективната астрология. Но астрологията е преди всичко предсказателна. Дори и индийската е такава. Колкото до психологическата астрология, там насоките са толкова абстрактни, че всеки остава доволен от прогностиката. Грях няма, защото се разчитат посланията на планетите, видими обекти са, докато разговор със свещенник или "духовен водач" може да бъде в пъти по-опасен и да ни въведе в залуда.
Преди три годни бях при именита астроложка. Въпросът ми беше конкретен - за съвет по възпитание на детето ми.
Астроложката, погледна картата на детето, погледна и моята и заяви, че мама ще почине.
Това е в кратце. Има доста плънка преди/след.
Затова се осмелявам да споделя мое сформирано мнение, с желание да съм от помощ. Страданието, което преживях, беше огромно, затова и се пазя от подобни прогностични прийоми и ползване на астрологията. В копнежа ми да се просвещавам, пиша тук едновременно и с желание да предпазя, а не да набивам канчета, не дай Бог. Съвсем светски човек съм, който има духовни търсения и който среща духовни хора, навсякъде включително и в бг мама.


Съжалявам за това, което сте преживяли, но заради един човек, който Ви е разочаровал меко казано не може да заклеймявате всички, които се занимават с астрология. За да предпазите някой е по-добре да кажете името на въпросната особа и така ще сте извършили едно добро дело,-за да не попадат и други хора при нея. Вие самата изучавате астрология и сама се убеждавате, че може да бъде много полезна в критични моменти и не само тогава. Това е сложна наука не е само знаци и планети... Но ще спра до тук с надеждата, че изяснихме недоразумението.

Общи условия

Активация на акаунт