Астрология - 13 тема

  • 53 133
  • 742
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 9 152
eleida, да, разбира се, в другата тема съм посочила името и съм писала вече няколко пъти.
Тук ще напиша само, че всеки е свободен сам да прави изборите си и в никакъв случай не искам да прозвучи, че заклеймявам. Ако нещо е моят избор, не означава, че за друг това същото е приемливо. Дори въпросната астроложка, срещата с която за мен беше изпитание,  за друг може да е донесла радост и удовлетворение. При мен, при все цялото сътресение, което изпитах,  беше също много полезно за развитието ми, защото съм дълбоко убедена, че всичко, което преживяваме си има своите причини и взаимовръзки и е полезно за опитността на душата ни.

# 571
  • Мнения: 3 267
Колкото до психологическата астрология, там насоките са толкова абстрактни, че всеки остава доволен от прогностиката.

Наистина, не съм видяла някой недоволен от астропсихолог. Защото там не може да става и дума за конкретика. Има споделяне, има изслушване, при което астропсихологът борави с едни обтекаеми формулировки, които го предпазват от груба грешка или пък от това да му проличи незнанието и липсата на подготовка в редица важни области от астрологията.

# 572
  • Мнения: 3 267
Преди три годни бях при именита астроложка. Въпросът ми беше конкретен - за съвет по възпитание на детето ми.
Астроложката, погледна картата на детето, погледна и моята и заяви, че мама ще почине.

Катеричке, сещам се, вече си споделяла за това.
Но според мен в твоя случай въпросната именита астроложка е допуснала груба грешка, каквато забелязвам и при други популярни имена у нас. Основен принцип в консултантската практика е да се говори по същество и по темите, от които се вълнува клиентът. Да се обсъждат проблеми и въпроси, за които клиентът ни е изрично съобщил и ги е повдигнал на дневен ред. Много наши "светила" прибягват до този евтин трик, вероятно с цел да впечатлят клиента и после да си начешат егото, че са познали и предварително идентифицирали събитие, за което клиентът изобщо не ги пита и което не е предмет на анализа. Всеки хороскоп се разглежда по отделни теми, същото важи и за прогнозите. Ако прогнозата е по-обща, евентуално бихме могли да дадем препоръка, но трябва да сме изключително сигурни в това, което виждаме и дали правилно тълкуваме знаците. Затова винаги държа да се дефинират най-важните за клиента теми и въпроси. Има и такива клиенти – пита те за едно нещо или поръчва прогноза без никаква конкретика, после се случва събитие в някоя област или по проблематика, която не е била предмет на обсъждане, и клиентът тръби, че астрологът не е познал.

В твоя случай предмет на анализа е било "Детски хороскоп" и това е трябвало да направи. А не да прогнозира по твоята карта.

Забелязвам и нещо друго – малко са мислещите хора. Ако астрологът е "известно име", това е напълно достатъчно и твърденията му, дори ако граничат с безумие или некомпетентност, изобщо не се подлагат на съмнение. Ти си се усъмнила, ама знаеш ли колко хора им се връзват, само защото насреща е "име"!?



Последна редакция: нд, 11 ное 2018, 17:25 от Sotis

# 573
  • Мнения: 9 152
Sotis ,много точна, както винаги!
Благодаря за всичко; и за това, че  пишеш тук .Flowers Hibiscus

# 574
  • Мнения: 1 120
Възможно ли е да имаш Сатурн в 7ми дом и хубави аспекти за брак и любов? Навсякъде чета ужасни неща (и действително това ми е най-слабото звено в живота), а астролози са ми казвали с различни думи, че имам аспекти да имам един стабилен брак и то какъвто го разбирам за хармоничен, както и много романтика заради някакъв аспект на Нептун.

А ако не извършиш всички еволюционни промени на душата, както и сам се затвориш възможно ли е да се подминат важни събития? Кармична връзка може ли да се запази и след научаването на уроците?  И винаги ли е много трудно и за двамата?

Веднага ти казвам- не! Simple SmileНе е възможно хармоничен брак. Даже май никакъв не е възможен...От личен опит ти го казвам.Sad То не беше учене на уроци, то не бяха драми, то чудо, ами не и не. Със Сатурн в седми дом съм.
Също съм със Сатурн в 7 дом и сестра ми също и двете сме с брак над 20 години и продължава, при мен Сатурн е опозиция юпитер, квадрат меркурий, сексил Слънце и венера. При сестра ми Сатурн е в квадрати с Луна, юпитер, уран, сексил с марс, но слънцето е в 7 дом. За моя брак, ако правя сбит коментар: мм като заговори много се дразня, всичко друго е чук, също съм с асцедент скорпион(самоунищожителен), той е земен и ми дава баланс.

# 575
  • SF
  • Мнения: 21 230
Това е една от проявите на Сатурн в седми дом - дава продължителност, стабилност и създава усещане за сигурност. Лично аз, ако видя в карта Сатурн в седми дом, не бих допуснала, че човекът е с повече бракове или партньори. Както вече писах, бих предположила или за един, или за нито един брак. Също съм скептична и за  дълготрайни семейни отношения без подпис.

# 576
  • Мнения: 6
Със Сатурн съвпад Кету в 7ми дом съм по тропическа система, Сатурн анаретен и ретрограден, при това важен, понеже управлява Слънцето и е диспозитор на управителя на 7ми Меркурий, нощно раждане, тоест Сатурн си е злосторник отвсякъде. Нямам брак, никога не съм имала, освен едно съвместно съжителство преди години. Тази е и най-болезнената тема, която така и не стихна, и едва ли някога ще. Но факторите за това положение, разбира се, са комплексни и няколко на брой, освен горния: Слънце опозиция Луна, Меркурий изгорен от Слънце, Марс квадрат Венера, есенциално слаб Марс, Венера ретроградна.
Впрочем, според част от класиците Кету съвпад Сатурн смекчава злотворството му.
Меркурий се води казими, но само по дължина, а някога се е броил за такъв, тогава и само тогава, когато съвпада по дължина и ширина, което се среща твърде рядко, всъщност.
Брат ми също е със Сатурн в 7ми, без Кету там, с ден и 2 години разлика сме, има добър брак, по-късен, на 36

# 577
  • Мнения: 8 823
Възможно ли е да имаш Сатурн в 7ми дом и хубави аспекти за брак и любов? Навсякъде чета ужасни неща (и действително това ми е най-слабото звено в живота), а астролози са ми казвали с различни думи, че имам аспекти да имам един стабилен брак и то какъвто го разбирам за хармоничен, както и много романтика заради някакъв аспект на Нептун.

А ако не извършиш всички еволюционни промени на душата, както и сам се затвориш възможно ли е да се подминат важни събития? Кармична връзка може ли да се запази и след научаването на уроците?  И винаги ли е много трудно и за двамата?

Веднага ти казвам- не! Simple SmileНе е възможно хармоничен брак. Даже май никакъв не е възможен...От личен опит ти го казвам.Sad То не беше учене на уроци, то не бяха драми, то чудо, ами не и не. Със Сатурн в седми дом съм.
Също съм със Сатурн в 7 дом и сестра ми също и двете сме с брак над 20 години и продължава, при мен Сатурн е опозиция юпитер, квадрат меркурий, сексил Слънце и венера. При сестра ми Сатурн е в квадрати с Луна, юпитер, уран, сексил с марс, но слънцето е в 7 дом. За моя брак, ако правя сбит коментар: мм като заговори много се дразня, всичко друго е чук, също съм с асцедент скорпион(самоунищожителен), той е земен и ми дава баланс.
Това още веднъж показва, че не може да се прави извод само от факта "Сатурн 7 дом" - ето сестра ви има в 7 дом и Слънце! А други имат само Сатурн.

# 578
  • Мнения: 4 706
Аз имам и Лилит в 7ми дом.
Имам приятелка с Юпитер в 7ми дом и въобще не е имала връзки до сега.

# 579
  • Мнения: 8 823
Аз имам и Лилит в 7ми дом.
Имам приятелка с Юпитер в 7ми дом и въобще не е имала връзки до сега.
7 Дом управлява брака, развода,  и всякакви отношения, построени на принципа на взаимна отговорност.
При вашата приятелка може да не е дошло още времето за тези връзки.
А може тя да използва юпитерската си енергия за друг вид връзки, напр. връзки с лекаря,  с юриста,  с бизнес партньора.
 

# 580
  • Мнения: 4 706
Аз имам и Лилит в 7ми дом.
Имам приятелка с Юпитер в 7ми дом и въобще не е имала връзки до сега.
7 Дом управлява брака, развода,  и всякакви отношения, построени на принципа на взаимна отговорност.
При вашата приятелка може да не е дошло още времето за тези връзки.
А може тя да използва юпитерската си енергия за друг вид връзки, напр. връзки с лекаря,  с юриста,  с бизнес партньора.
 
При мен също може да не е дошла времето за тези връзки.
Защо трябва някой тук, който дори не е астролог да ми повтаря едва ли не, че съм обречена на самота..

# 581
  • При децата ми
  • Мнения: 6 071
Morella allan poe, аз не виждам някой тук да те обрича на самота... Явно ти самата мислиш така.

И сега, нещо което не е насочено към теб, просто това са мои наблюдения:
Аз имам и Лилит в 7ми дом.
Имам приятелка с Юпитер в 7ми дом и въобще не е имала връзки до сега.
7 Дом управлява брака, развода,  и всякакви отношения, построени на принципа на взаимна отговорност.
При вашата приятелка може да не е дошло още времето за тези връзки.
А може тя да използва юпитерската си енергия за друг вид връзки, напр. връзки с лекаря,  с юриста,  с бизнес партньора.

Може наистина да не е дошло времето за такива връзки, нали навсякъде пише, че Сатурн в 7-ми дом говори за късен брак, и/или брак с по-възрастен, по-зрял, или по-млад партньор.
Я, виж при мен как изобщо не идва това време!:smile:

Последна редакция: пн, 12 ное 2018, 10:27 от Hrispa76

# 582
  • Мнения: 15 619
Самотата е понятие, което всеки интерпретира по свой начин - там, където него го боли и се чувства сам, самичък срещу "проблема" си. Пък проблемът е просто възможност да научиш, да дадеш и да развиеш нещо... В този смисъл и във връзка с коментари назад в темата/ от вчера/, относно религията и отричането на връзка межуд астрология и религия, смятам, че сме твърде ограничени в мисленето и възприятията си, за да не виждаме, че корелация все пак има. Ако се зарадваш и си доволен и благодарен на онова, което имаш, тогава ти се отварят възможности за повече, за надграждане, за облекчаване, за повече позитиви. Обаче човешкото око е ненаситно и алчно, не вижда своето, все е вперено в чуждото и иска, и иска и образува проблем в себе си, уголемява го, придава му ненужно значение.    ...
Аз имам въпрос, свързан с Марс. При мен, по ведическата, е в 12 дом, в Близнаци/асц Рак/.Объркана съм от многото противоречиви за мен инфота - хем йогакарака, хем Мангал доша, хем не успявам да го изясня точно какъв е при мен...  Grinning  Чета и търся, но поради незнанието и невладеенето на материята се стреснах от някакви писания, които прочетох, та ако е интересно на някого да пише по въпроса, ще бъда благодарна.
Ето и линка, който четох.
https://www.quora.com/What-happens-when-Mars-is-placed-in-the-12 … -cancer-ascendant
Това е снимка на картата ми.
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 12 ное 2018, 10:34 от luna

# 583
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Миналата седмица на заден ход Уран направи тригон към Слънцето ми, което е в последен градус и минути в Стрелец. Не за първи път се случва този тригон, но сега го усетих болезнено напрегнато - в стил бърнаут. Прегарянето започна с доблжаването на Уран по дирекции към опозиция с натален Марс. И сега, когато тр.Уран тригонира Слънцето ми (У6 в 10 дом) - буквално прегорях. За да се спася - взех няколко дни отпуска - дълъг уикенд - петък-понеделник. И да не мислите, че си почивах - в петък имахме гости - цял ден пазаруване, чистене, приготвяне, после пак.  Изведнъж страшно много пране, и какво ли още не. После изведнъж "от сега за след малко" дойдоха 4 покани за мероприятия - по 2 бр. в двата дни на уикенда .... Направо не можеш да избягаш от напрежението. Всичко се струпва изведнъж и по много, и напряга, не релаксира.

Чувствах се повече от притисната - събития, които идват отвън и няма къде да се скрия. Нат.Марс ми е почти на имум цели, съответно СД Уран - на МС. Днес вече на разходящ тригон на Уран към слънцето ми - усещам леко облекчение. Пожарът отминава. Направо ми се беше запалило съзнанието. По някакъв начин е близко до бърнаута, който ми беше докарал транзита на Плутон върху Слънцето ми, но там беше много бързо във времето.

Сега при Уран-Марс-Слънце (вече Марс е диспозитр на Уран) е доста по-внезапно, бързо, като удар от мълния.

# 584
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
...Аз имам въпрос, свързан с Марс. ..


Мога да направя коментар само по западната, ако те устройва - ще разгледам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт